To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uporczywe swędzenie głowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
m4rusia
Od kilku dni Lena się czochra. Sądziłam, ze to uczuleniowe, przejściowe .... Ale jest coraz gorzej. Porobiły się jej strupki od tego drapania. Poniewaz mam to samo, to mogę powiedzieć, że swędzenie jest najbardziej nasilone na potylicy i karku. I nie mam pojęcia od czego to może być. Pasożytów ani śladów ich bytowania też nie zauważyłam. Określiłabym to jako krostki ze strupkami. Może to byc jakas grzybica skóry głowy?? Bo tylko to niepasozytnicze przychodzi mi do głowy. Takim wspólnym mianownikiem dla tej sytuacji, jest to, że ja i Lenka razem się kąpiemy. M i Wiki nie narzekają na swędzenie jakiekolwiek, więc możliwe, że ja zaraziłam czyms Lenke albo ona mnie w tej kapieli na przykład?
Do lekarza idę dzisiaj po południu ale pewnie dostane skierowanie do dermatologa a tam sie czeka kilka dni. Jak wytrzymać? Czym to potraktować??
Spróbuje fotkę Lenki zamieścić ale wątpię czy będzie wyraźnie widać

ulla
Chyba tylko lekarz coś poradzi. Grzybica jako taka chyba nie rozwija się od razu i nie wiem, ale chyba nie swędzenie jest podstawowym objawem, uczuleniem się ludzie nie zarażają...Może coś wirusowego, jakaś infekcja z wysypką??? Bo to co na zdjęciu wysypkę przypomina.

Na swędzenie pomagają antyhistaminy, ale jak nie wiem dlaczego swędzi, to ja bym nie podawała nic, tylko uparła się na wizytę...albo poszła prywatnie.
mama_do_kwadratu
może jakiś trefny szampon/płyn do kąpieli?
Potwora
Drażniący szampon?
Mafia
Do dermataloga nie trzeba skierowania, ale pod koniec roku nie wiem czy są jeszcze możliwości pójścia na NFZ.
m4rusia
jest jeszcze jeden objaw. Mi strasznie włosy lecą. Lence jakby sie łamały u podstawy. Zauwazyłam to ze 2-3 tygodnie temu ale nie było jeszcze żadnych swędzących objawów. Zastanawiałam się skąd te "połówki" włosów ale ostatecznie stwierdziłam, że może gęstnieją jej włoski i odrastaja nowe po prostu . Dzisiaj doczytałam, że to objaw grzybicy strzygącej. Oczywiście tak nie musi być ale te połamane włoski u młodej i wypadające u mnie, dały mi do myslenia

CYTAT
Grzybica strzygąca

Do cech charakterystycznych dla grzybicy strzygącej zaliczamy:

  • występowanie grzybicy u dzieci, często samoistne ustępowanie w okresie pokwitania,
  • przebieg jest przewlekły, wieloletni,
  • liczne zmiany w obrębie owłosionej skóry głowy,
  • pojedyncze ogniska okrągłe, kilkucentymetrowe,
  • niewielkie złuszczanie na powierzchni, możliwe zaczerwienienie,
  • włosy w obrębie ogniska sprawiają wrażenie uciętych (stąd nazwa tej odmiany); typowe jest, iż każdy włos ścięty (ułamany) jest na innej wysokości,
  • wypadanie włosów w obrębie ogniska grzybicy - nie jest to jednak wyłysienie trwałe, ponieważ włosy odrastają po wyleczeniu,
  • po wyleczeniu nie pozostają blizny

Próbuje dodzwonić się własnie do dermatologa icon_confused.gif
Adriannna
Oj, grzybica swedzi i to bardzo. Noemie miala pod pacha i drapala sie, az do krwi. Z tego zdjecia trudno cos tak na dobra sprawe wywnioskowac, ale to co mloda miala pod pacha bylo tez czerwone, wygladalo jak krostki wlasne ktore z czasem przysychalu i jakby powstawalo cos na wzor liszaja.
m4rusia
Adriana i jak to leczyliście? Ja oczywiście ide do dermatologa ale jestem ciekawa jak długo trwało leczenie i czy nie było męczące dla dziecka
Adriannna
CYTAT(m4rusia @ Thu, 04 Oct 2012 - 14:12) *
Adriana i jak to leczyliście? Ja oczywiście ide do dermatologa ale jestem ciekawa jak długo trwało leczenie i czy nie było męczące dla dziecka

Szczerze...historia leczenia byla dluzsza niz powinna bo ja najpierw z tym poszlam do pediatry, ktory przepisal mlodej masc anty grzybiczna...ktora pogorszyla tylko stan skory pod pacha. Bylam u niego jeszcze z dwa razy z prosba o pomoc zanim przyznal sie, ze on nie od tego i ze powinnam z tym do dermatologa pojsc. Dermatolog obejrzala, stwierdzila, ze to typowa grzybica (bardzo czesto spotykana w BR z racji wilgotnego i goracego klimatu) i przepisala inna masc, po ktorej juz na drugi dzien bylo widac olbrzymia (nie przesadzam) poprawe. Praktycznie po tygodniu sladu po grzybicy nie bylo, ale zapobiegawczo kazano mi ta mascia smarowac jeszcze przez tydzien.
Smarowalam rano i wieczorem przez dwa tygodnie. Nie bylo to uciazliwe ani dla mlodej ani dla mnie.
m4rusia
no to dobre zakończenie i chcialabym takiego samego .... nie rozumiem tylko dlaczego maśc antygrzybiczna (ta pierwsza od pediatry) nie pomogła na grzybicę icon_confused.gif
Adriannna
Ponieważ ta druga zwalczała grzybicę i łagodziła stan zapalny, a ta pierwsza jedynie zwalczała grzybicę...tak mi to wytlumaczyła lekarka, a u nas od tego ciągłego drapania doszło do stanu zapalnego.
gosiagosia
polepszyla sie sytuacja ?
m4rusia
Wyobraz sobie ze dopiero na ten tydzien mamy wizyte icon_sad.gif Prywatnie, bo na nfz to nie ma terminow. Na cale szczescie jest jakas tam poprawa ale do lekarza trzeba isc i tak. Dzieki za zainteresowanie
biedronka83
M4rusia ja mam ten sam problem icon_sad.gif próbuję umówić się do lekarki ale ciężko jest dostać się w naszej mieścinie nawet prywatnie icon_sad.gif u mnie łuszczy się jeszcze skóra więc mam jakby łupież i te strupki okropne.
MamaJulki
ja na szybko, nie zdążyłam przeczytać wątku ale przeczytałam objawy...

długo walczyłam z takim czymś u siebie - u mnie zdiagnozowano to jako łuszczycowe* zapalenie skóry, pomógł elofen (steryd) w płynie

edit albo łojotokowe 29.gif nie pamiętam kurczę

walka z tym czymś trwała kilka lat a leczenie było na zasadzie prób i błędów i u dermatologa i u kosmetyczki i u konsultantki w aptece...
m4rusia
CYTAT(MamaJulki @ Mon, 22 Oct 2012 - 22:07) *
ja na szybko, nie zdążyłam przeczytać wątku ale przeczytałam objawy...

długo walczyłam z takim czymś u siebie - u mnie zdiagnozowano to jako łuszczycowe* zapalenie skóry, pomógł elofen (steryd) w płynie

edit albo łojotokowe 29.gif nie pamiętam kurczę

walka z tym czymś trwała kilka lat a leczenie było na zasadzie prób i błędów i u dermatologa i u kosmetyczki i u konsultantki w aptece...

No mój ojczulek ma łuszczycę, więc wolałabym nie mieć nawet takich podejrzeń :/


edit: ale to nie łuszczyca ...raczej nie.... Przecież wystapiło NAGLE u mnie i u młodej. Łuszczyca chyba tak znienacka u dwóch osób sie nie pojawia,co ? icon_smile.gif
biedronka83
Udało mi się umówić do dermatolog na poniedziałek icon_smile.gif Wczoraj była koleżanka u mnie która ma taki problem jak ja i ona ma łuszczycę icon_sad.gif trochę mnie to przeraża bo mi to co jakiś czas się powtarza i boję się że to będzie diagnoza icon_sad.gif Zobaczymy..
m4rusia
u nas to wystąpiło pierwszy raz i już przechodzi. Jak juz wspominałam, mój tata choruje na łuszczycę. Ma ją na głowie i stawach (łokcie i kolana). U nas na pewno to nie wygląda jak u mojego taty
dasza
U mnie takim łuszczeniem skory na głowie, swędzącym i łupiezopodobnym objawił sie AZS , prawodobnie zapoczatkowany alergią na białko mleka krowiego icon_sad.gif pomaga dieta, mydło aleppo do mycia głowy ale takie bardzo mocne. Te mydło działa tez bakterio i grzybobójczo.
m4rusia
Ja bym podejrzewała już ta łuszczycę, łupież pstry, AZS .... ale daje mi do myślenia to, że ja i Lenka dostałyśmy tego razem, w jednym czasie. No przecież AZS, łuszczyca, choroby żadne się tak nie objawiają :/
biedronka83
M4usia mi też się wydaje że takie nagłe wystąpienie łuszczycy jest nierealne ale u mnie występuje już któryś raz a o czerwonych krostkach w zgięciu łokcia nie wspomnę icon_sad.gif. Dzisiaj dopiero sobie uzmysłowiłam że jedno z drugim może mieć coś wspólnego. Ostatnio jak z łokciem byłam to lekarka stwierdziła że jestem alergikiem i coś mnie uczula ewidentnie i teraz sobie myślę że głowa z łokciem to rzeczywiście może być Azs. Byle do poniedziałku..
Potwora
Czyli albo coś zaraźliwego i macie wspólne źródło zakażenia albo podrażnienie tym samym czynnikiem chemicznym.
m4rusia
i własnie z tą zaraźliwością tez wątpliwa sprawa, bo mam to tylko ja i Lena. Wiki i M nic nie dolega
gosiagosia
umnie co jakis czas na lokciach i kolanach pojawiaja sie strasznie swedzace krostki, wypelnione woda, zasuszaja sie w ciagu kilku h i na ich miejscu robia sie platy skory. nie ma nawet strupow, tylk oschodzi skora. potem wszystko wyglada normalnie az do nastepnego razu.
a ostatnio przeszlo mi jeszcze swedzenie na glowe. sa dni lepsze i gorsze, w tych gorszych wydrapuje skore ile moge
Kingus
CYTAT(biedronka83 @ Thu, 25 Oct 2012 - 00:59) *
M4usia mi też się wydaje że takie nagłe wystąpienie łuszczycy jest nierealne


Realne, niestety... mnie wywaliło kosmicznie w ciągu paru godzin, jako efekt silnego, nagłego stresu prawdopodobnie. Początkowo wyglądało jakbym dostała pokrzywki, albo coś mnie pogryzło, dopiero po jakimś czasie przybrało postać łuszczycowych plam.
U M4rusi o tyle możliwe, że skłonności łuszczycowe są dziedziczne, w tym wypadku raczej wykluczone, skoro ma Lenka. Stawiam na jakieś uczulające chemiczne/kosmetyczne środki.
biedronka83
Kinguś no to mnie zaskoczyłaś :/.

M4usia ja się wczoraj dowiedziałam że to co mam na łokciu i głowie to alergiczne ale też jest grzybek. Dostałam 3 recepty i chyba muszę poszukać taniej apteki icon_wink.gif.
hardeep15
Norton offers support to install the software on the computer same way we, here at superb support offers www.norton.com/setup premium services to support the user to install Norton and other antivirus programs and other computer related issues.
hardeep15
To activate Hulu on your device, either use the on-screen keyboard to enter your Hulu log in information or go to hulu.com/activate and enter the device activation code. Either of these methods will allow you to use Hulu on any Hulu-supported device.
hardeep15
roku.com/link this is simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. With thousands of available channels to choose from for more detils.
hardeep15
To enact Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to hulu.com/activate enter your Hulu sign in data or go to and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget.
hardeep15
install norton antivirus to protect your computer from norton.com/setup any virus attacks.
hardeep15
Webroot Mobile Security is a multi client permit enabling you to utilize your permit on up to 3 gadgets. webroot.com/safe On the off chance that you are utilizing the most extreme number of gadgets you should uninstall from the old gadget preceding introducing on the new gadget.
hardeep15
The Roku Channel is your home for nothing and premium , anyplace you go. roku.com/link Stream many hit films, famous shows, all day, every day live news, and more for nothing. Effectively include and oversee Premium Subscriptions like Showtime, Starz, and Epix with one login, one bill, and one spot to stream them all.
hardeep15
Hulu is outstanding amongst other gushing administrations that straightforwardness access to content on various sorts of gadgets. hulu.com/activate You can stream crosswise over PCs, cell phones and gaming reassures. Be that as it may, before getting a charge out of this administration you should buy in to the administration and enact your Hulu account.
hardeep15
Roku provides the simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. roku.com/link With thousands of available channels to choose from.
hardeep15
Hulu is one of the best streaming services that ease access to content on different types of devices. hulu.com/activate You can stream across computers, mobile devices and gaming consoles. However, before enjoying this service you will need to subscribe to the service and activate your Hulu account.
hardeep15
Technical support or tech support refers to a range of services by which enterprises provide assistance to users of technology products such as mobile phones. mcactivate
hardeep15
A technical service is a dynamic grouping of configuration product , based on some common criteria. mfsetup Technical Services team which offers support to customers for solving their technical needs.
hardeep15
download microsoft office 2016 windows, microsoft office 2016 windows, microsoft office 2016 windows download free office.com/setup
hardeep15
enter Roku activation code and enact your roku device. roku.com/link Contact for Support if confronting any issue. Get help with arrangement and investigating, discover answers to account and charging questions, and figure out how to utilize your Roku gadget.
hardeep15
office setup is the best software which is widely used in globe .It is a powerful service that helps you unleash your best ideas , get things done, and stay connected on the go.for more details visit: office.com/setup
hardeep15
are you interested in using office 365 products here we are providing full support to make your computer working with office. office.com/setup you dont need to work on anything as we will help you to setup your office product.
hardeep15
Fix printer problems in Windows 10. When you connect a printer to your PC or add a new printer to your home network, fix printer problems you can usually start printing right away. Windows supports most printers, and you probably won't have to go out of your way to install special printer software.
hardeep15
Norton Security Standard, Norton Security Deluxe and Norton Security Premium are no longer available as a trial . norton.com/setup We have refreshed our insurance and offer NEW Norton 360 plans, with additional features, like Secure VPN, PC SafeCam, PC Cloud Backup. introduce norton setup in your pc.
hardeep15
Antivirus is the need of computers that makes them virus free and we are going to give you full support to get the best antivirus installed in your computers and laptops. Download norton antivirus package with us - norton.com/setup
hardeep15
Information Technology Technicians assist employees of organizations by helping them install micropds and configure system software and hardware.
hardeep15
Install mcafee antivirus in your computer with high class professionals and best tech team. mcafee.com/activate Just ring us and we are ready to assist you till the last minute of installation - mcafee.com/activate
hardeep15
Activate Roku.com/link, go to roku.com/link account enter Roku com link code displayed on Roku TV. My roku com link not working use new Roku code
hardeep15
roku.com/link this is simplest way to stream entertainment to your TV. On your terms. With thousands of available channels to choose from for more detils.
hardeep15
install norton antivirus to protect your computer from any virus attacks click here : norton.com/setup for other details.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.