To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bajeczny powrót do dzieciństwa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dirty Diana
Po długich poszukiwaniach znalazłam słuchowiska (tu przykładowe)dla dzieci, która zachwycają całą rodzinę. Można by rzec z sentymentem: Ach, gdzież te czasy, kiedy tak pięknie robiono bajki muzyczne!
Od wczoraj wracam do dzieciństwa, słuchając "Pinokia" "Alicji w Krainie Czarów" i "O dwóch takich...". Są to oryginalne nagrania z 1976 roku. A jaka obsada! Zawadzka, Fronczewski, Zaorski, Cembrzyńska, Michnikowski, Celińska. Pamiętam, że jako dziecko zasłuchiwałam się nimi. Moją ulubioną bajką była "Calineczka", chyba właśnie z Magdą Zawadzką w tytułowej roli.
Agnieszka AZJ
Calineczka owszem z MagdÄ… ZawadzkÄ… - podobnie jak Alicja.
Ja moim córkom zgrywałam to ze starych, czarnych płyt na kasety magnetofonowe. Ania uwielbiała Alicję i teraz kupiłam jej te podlinkowaną przez Ciebie płytę na całkiem dorosłe urodziny icon_wink.gif

Jakiś czas temu dostałysmy też "Bajki samograjki" Brzechwy z płytą z tymi starymi sluchowiskami.

KAROLA3DAW
Kalesa dziekowac za link icon_smile.gif
Mi sie o tych bajach sluchowych przypomnialo jakis tydzien temu i nawet znalazlam w necie ale Fabian chwile posluchal i stwierdzil "nie lubie tej baji" 37.gif A ona po chwili sama sie wylaczyla wiec pewnie trzeba cos wykupic icon_smile.gif
Od kiedy Maluchy sluchaja ich z zainteresowaniem?
Nadia to by pewnie nawet sekundy nie usiedziala 37.gif
Dirty Diana
W każdym razie zamierzam kolekcjonować te płyty. Teraz w empiku są dwa rodzaje trójpaków z tymi bajkami, co jest dobrym i tańszym rozwiązaniem, niż kupowanie pojedynczych płyt. Ja właśnie taki kupiłam z wymienionymi przeze mnie bajkami w pierwszym poście.
Dirty Diana
Karola, myślę, że to nie jest kwestia wieku, a raczej pewnej dojrzałości. Są dzieci, które lubią, jak się im czyta bajki już w wieku kilku miesięcy, a inne zaczynają słuchać dopiero, kiedy skończą parę lat. Podobnie jest z słuchowiskami czy audiobookami.
Agnieszko, natchnęłaś mnie i znalazłam "Calineczkę" na zalinkowanej przeze mnie stronie. Dzięki, hura!
April.
Ja kilka lat temu odkryłam bajki mojego dzieciństwa w serii Bajki-Grajki. Ileż dostarczyły wzruszeń - Piotruś Pan, Czerwony Kapturek czy Śpiąca Królewna. Był chyba nawet kiedys wątek o tej serii.
Meganka.
U nas największą sympatią cieszy się "Miki Mol". Dzieciaki wszystki trzy bardzo lubią.
milutka
Ja, jako dziecko uwielbiałam słuchać bajki "Szewczyk dratewka", nie wiem czemu ale zawsze do tej bajki musiałam jeść kogel-mogel 06.gif
Jeszcze pamiętam , chyba bajka nazywała się "kura znosząca złote jajka" o taka bajka była, że były tam kije samobije, stolik, który narywał sie sam, zapomniałam jak nazywała się ta bajka. Oczywście słuchałam na gramofonie icon_smile.gif Jeszcz euwielbiałam słuchać Akademię panaKleksa, wszystkie piosenki znałam na pamięć, w ostatnią niedzielę leciał Pan Kleks .

Gdzie na necie można posłuchać tych bajek? może ktoś wie icon_wink.gif

edit: w zalinkowanej stronie jest ta bajka stoliczkyu nakryj siÄ™ icon_smile.gif
walizka
A przymierzałam się do uruchomienia wątku o podobnej treści, acz z zapytaniem, nie z odpowiedzią icon_smile.gif

Moje dziewczynki dostały od dziadków odtwarzacz kasetowy i kilka starych kaset z bajkami. Była tam min. "Alicja w Krainie Czarów" i "Czerwony Kapturek", który stał się u nas hitem. Niestety da tygodnie temu taśma z Czerwonym Kapturkiem zginęła śmiercią tragiczną, wyciągnięta małymi paluszkami kasety.

W Empiku znalazłam inną wersję bajki - współczesną. Jej zaleta jest taka, że to faktycznie bajka na dobranoc. Piosenki nie są zbyt skoczne, całość wyciszjąca. Podoba mi się też scenariusz. Jednak aktorzy są na średnim poziomie, piosenki melodycznie ocierają się o disco polo.

Chciałam podpytać Was o dobre jakościowo słuchowiska. Kaelsa - dzięki za link i podpowiedź o wydawnictwach wielopłytowych. Kolekcję Polskich Nagrań pewnie sobie skompletuję. Sprawdzę też Bajki-Grajki, o których napisała April. icon_smile.gif
KAROLA3DAW
Kalesa Fabian uwielbia ogladac i sluchac czytanych bajek (nie dlugich) ale jak juz ostatnio czytal Pan nie mama to kiepsko mu sie podobalo :/

Milutka
mamy ta ksiazeczke w domciu i nazywa sie "Stoliczku nakryj sie" icon_smile.gif
Jest tam historia o stoliczku ktory sie nakrywa, kiju samobiju i osiolku ktory obdarowywal zlotymi dukatami icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
A ten stary Czerwony Kapturek to nie był przypadkiem ten ?
https://merlin.pl/Bajki-Brzechwy-Czerwony-K...t/4,823174.html
walizka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 06 Oct 2012 - 23:14) *
A ten stary Czerwony Kapturek to nie był przypadkiem ten ?
https://merlin.pl/Bajki-Brzechwy-Czerwony-K...t/4,823174.html


nieeeee.... w tej mojej wersji babcią była Hanka Bielicka.

Ale to, co podesłałaś to jakieś cudo niezwykłe!!!! icon_smile.gif Posłuchałam fragmentów i muszę to mieć icon_smile.gif icon_smile.gif Dziękuję!
milutka
CYTAT(KAROLA3DAW @ Sat, 06 Oct 2012 - 21:36) *
Kalesa Fabian uwielbia ogladac i sluchac czytanych bajek (nie dlugich) ale jak juz ostatnio czytal Pan nie mama to kiepsko mu sie podobalo :/

Milutka
mamy ta ksiazeczke w domciu i nazywa sie "Stoliczku nakryj sie" icon_smile.gif
Jest tam historia o stoliczku ktory sie nakrywa, kiju samobiju i osiolku ktory obdarowywal zlotymi dukatami icon_smile.gif


dokładnie tak icon_smile.gif
Dirty Diana
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 06 Oct 2012 - 22:14) *
A ten stary Czerwony Kapturek to nie był przypadkiem ten ?
https://merlin.pl/Bajki-Brzechwy-Czerwony-K...t/4,823174.html


"Tak się zwalla, jak się zwalla.", "Widzally ją bowiem rzadko, jak krzątalla się przed chatką." (nie umiem tego napisać fonetycznie)
Agnieszko, toż to cudo, cudeńko, smakowite takie! Zabytek mający ponad 60 lat!
Agnieszka AZJ
CYTAT(walizka @ Sat, 06 Oct 2012 - 23:18) *
nieeeee.... w tej mojej wersji babcią była Hanka Bielicka.

Ale to, co podesłałaś to jakieś cudo niezwykłe!!!! icon_smile.gif Posłuchałam fragmentów i muszę to mieć icon_smile.gif icon_smile.gif Dziękuję!


Ooooo icon_eek.gif Z Hanką Bielicka nie znałam.
Moje dziewczyny bardzo lubiły jeszcze "O Tadku niejadku, Babci i Dziadku" - jest w Bajkach Grajkach.
Julcia_
my mamy na płytach gramofonowych -mąż kolekcjonował i zachował dla swoich dzieci oryginaly z lat 70
mamy ok 30szt. bajek, niektore naprawde w bd stanie
bomba
udało nam sie kupić kilka lat temu wieże z gramofonem
obydwoje dzieci słuchają na dobranoc z zaciekawieniem-prawie jaby mam opowiadła, +piękna muzyka i piosenki
czasami wolą bajki w tv(mała np pokazjune na tv "że się nie włącza "jak leci baja"ale tłumaczę ze lez i słuchaj i słucha i przezywa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.