To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Atopowe Zapalenie Skóry

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Roxi84
Cześć, mam na imię Roksana, mój synek ma 3 lata i jest chory na AZS. A zaczeło się od niewinnie wyglądającej wysypki. Koleżanka doradza mi abym kupiła [reklama] dla dzieci z atopią. A jak wy uważacie? Warto go kupić i czy jest skuteczny?
ulla
W przypadku atopowego zapalenia skóry radziłam się lekarza a nie koleżanek. A dowolna rada może okazać się głupia, bo potrzeby skóry w AZS są bardzo indywidualne i coś, co ma rewelacyjne opinie innych użytkowników, może się okazać kompletnie nieprzydatne nam.

Kiedy ktoś dojdzie do etapu szukania właściwego dla siebie specyfiku wujek google na pewno mu pomoże.
otylka
ja stosowałam do pielęgnacji skóry córki serii a-derma. ale doszłam do tego metodą prób i błędów. azs był następstwem skazy, więc dziecię było na diecie przez prawie 2 lata, nie licząc pierwszej prowokacji mlekiem po roku. podawałam też różne probiotyki, najdłużej, bo przez 3 miesiące, latopic. finalnie skaza minęła kiedy córka skończyła właśnie drugi rok życia, po azs nie ma śladu.
Julcia_
ja równiez polecam przede wszytkim lekarza
moge napisac co nam pomogło/pomaga ale to zalezy własnie od: dziecka, skóry, przyczyny AZS itp
nam na alergie kontaktową na roztocza kurzu domowego pomogło (oprócz doustnego Zyrtecu) kapiel w Balneum Optiderm, smarowanie max czesto kremem Oilatum soft a w razie pogorszenia 2x dziennie Protoic (takto 2x na tydzien)
rączki(nadgarstki) sa naprawdę ładne a były roZdrapne do krwi i zarażone gronkowcem (wylecziny najpierw potem AZS)
supergaska
ja używam cetaphilu do smarowania, do kąpieli dolewam emulsji emolium, głowe myję pianką musteli - to zestaw który najbardziej pomaga córce. czasami smaruję mocne zmiany elidelem, ale staram się to robić jak najrzadziej. chodzimy regularnie do alergologa. kiedy mała miała pół roku podawałam jej probiotyk latopic, bo przeczytałam o nim sporo w googlach. na pewno nie zaszkodził.
lubanska
ja na najgorsze zmiany mam maść robioną, niestety ze sterydem. staram się jej nie naduzywać. poza tym smaruje małą i kąpie w oilatum, mam tez balsam a-derma. podawałam tez latopic, mam nadzieję, że przyniesie korzyści w przyszłości.
Kotelka
Świadoma pielęgnacja dobrana do skóry atopowej potrafi czynić cuda Dla każdego jest zupełnie inna, ale myślę, że warto jest skonsultować się z kimś, kto się na tym zna i wskaże drogę. Ja np. absolutnie boję się używać retinolu i kwasów, choć wiem, że to MOŻE (ale nie musi!) wyprowadzić moją twarz na jeszcze lepsze tory.

Warto jest zaznaczyć, że verdelab.pl ma w swojej ofercie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry.

U mnie osobiście ta seria kosmetyków zdziałała wiele dobrych rzeczy.
snickersika
mam dwoje atopowych i mozna by powiedziec ze zęby zjadlam na ilosci kremow masci i innych badziewi jakie kupowalam z nadzieja ze polepsze ich zycie. sprawdzil sie jeden produkt, protopan i jego polecam z czystym sumieniem
snickersika
icon_smile.gif
bufcia
myslalam ze juz wszystko co wyszlo mialam przetestowane a to mi jednak umknelo.. poczytam
snickersika
tez tak kiedys myslalam icon_smile.gif ale okazalo sie ze nie a o protopanie wyczytalam gdzies na jakiejs grupie no i tak z nami zostal icon_smile.gif ja kupuje caly zestaw 5 produktów odrazu https://www.protopan.pl/produkty/protopan-complete-box
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.