To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

RTG kręgosłupa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Ślubny od daaaaawna narzeka na kręgosłup. Niegdyś były to bóle, które przechodziły i się pojawiały. Teraz od pół roku, a może i więcej - praktycznie mu nie ustępowały. Ogólnie było coraz gorzej i gorzej. Ostatnio to już z łóżka zwlec się rano nie mógł. Nawet przy kaszlnięciu/kichnięciu czuł rozrywający ból. Walczyłam z nim żeby poszedł do lekarza od dawna, ale... (tu miał zawsze milion powodów dla których tam nie może pójść) 21.gif . W końcu jednak poszedł. Zrobił już RTG odcinka lędźwiowego, dziś dostał wyniki:

"Niespojenie łuku s-1. Zwężenie tarczy międzykręgowej L-5 S-1, drobne osteofity na krawędziach trzonów lędźwiowych" 37.gif

Nie rozumiem z tego za wiele, ale chyba nie jest dobrze (?).
Wyszedł od internisty ze skierowaniem do neurologa, ortopedy i na rehabilitację. I badanie krwi na cukier dostał (hmm... ale to już chyba nie w związku z kręgosłupem). Chyba się przestraszył już trochę i mam nadzieję, że przypilnuje tego wszystkiego...
grzałka
niespojenie łuku to wada wrodzona, zwykle wykrywana przypadkowo, zwężenie tarczy międzykręgowej i drobne osteofity to typowe zmiany w tym odcinku pojawiające się z wiekiem (po 30-tce zwykle już są)- u niego z objawami klinicznymi sugerują dyskopatię, czyli coś tam mu się wysuwa i uciska, MRI pewnie wykaże

A_KA
Dzięki grzałka za odpowiedź.
---

A więc dyskopatia stwierdzona. Ślubny trafił na jakiegoś nazwijmy to - niekontaktowego lekarza, ortopedę. Dostał tylko kolejne skierowanie na rehabilitację. No i diagnozę dostał - dyskopatia pierwszego stopnia (czy na podstawie samych objawów i wyników RTG można to stwierdzić 100%?). Skoro to jest 1 stopień to ja wolę nie myśleć jak wyglądają kolejne 37.gif . Na serio chłop mi się ledwo porusza.

Dostał jeszcze leki przeciwbólowe z tramadolem i Mydocalm Forte.

Warto iść do innego ortopedy jeszcze?
A do neurologa? (skierowanie ma, ale iść za bardzo już nie chce 21.gif )

Polecicie jakieś ćwiczenia? Pozycje do spania?

Jak mu mogę pomóc?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.