To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Fotelik samochodowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Żabolek
Natalce połamał sie styropian w foteliku (roemer king 9-18). No i musimy kupić nowy.
Może coś doradzicie?
Myślimy o foteliku 9-36 albo coś takiego. 9-18 chyba juz nie ma sensu kupować bo Młoda waży 15,5 kg wiec lada moment wyrośnie. Z kolei na taki jak ma starszy (15-36 bebe confort moby wg mnie Natusia jest jeszcze za mała) Zależy mi na tym zeby fotelik nie miał za bardzo "głębokiego" siedziska. Aktualny jest dosyc głęboki i przy dłuższych trasach Natalia płacze ze boli ją brzuszek (jest za bardzo ściśnięta) Co przy jej chorobie lokomocyjnej jest dodatkową atrakcją podczas jazdy.
Dodam tylko że cena nie gra roli. Ważne zeby fotelik był bezpieczny i wygodny.
KAROLA3DAW
Zabolek Fabian jezdzi w Maxi Cosi Mobi wagowo 9-25 kgi nie moge na niego zlego slowa powiedziec icon_smile.gif
No oprocz tego ze go szybko nie zdemontujesz 03.gif
Jest przypinany pasami i dodatkowo ma jeszcze ta stopke icon_smile.gif
No i jest do jazdy tylem nie wiem jak Natalcia teraz jezdzi ale jak poczula smak przodem to moze byc kiepsko z przestawieniem jej i to jeszcze przy chorobie lokomocyjnej.
Fabianowi tez kilkanascie razy zdarzylo sie 450[1].gif podczas dluzszej jazdy ale On nigdy nie jechal przodem do kierunku jazdy wiec nie wie co to znaczy icon_smile.gif
Musimy sie zastanowic nad fotelikiem dla Nadii bo drugiego Mobi nie wezmiemy bo ja musze siedziec miedzy nimi z tylu ( jego sie dosc dlugo demontuje) i musialabym sie nagimnastykować zeby tam wskoczyc wiec bedziemy szukac czegos do szybkiego wsadzania i wyciagania 03.gif
emilly
Myślę,że każda z nas będzie zachwalać swój produkt icon_wink.gif

Ja osobiście kocham fotelik Maxi Cosi Axiss ( tu krótki filmik icon_wink.gif

Z tego co wiem,najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy - tu wyjaśnione dlaczego.
maribela
Ja z kolei moge Ci poelcić Recaro Young Sport. Mamy go i też złego słowa nie powiem icon_smile.gif Kupiliśmy go od razu po tym foteliku dla niemowląt i super się sprawdza. Jest regulowany chyba w kazdym mozliwym miejscu wiec mozesz go fajnie dopasowac. Jest do 36 kg wiec mysle ze posluzy juz do konca icon_smile.gif Ma pokretlo do ustawiana pozycji wiec mozesz małej ustawić tak zeby bylo wygodnie. No i tapicerka jest zdejmowana do prania w pralce. To jest model od 9 kg wiec spokojnie moglabys go kupic dla małej.
olcia21
ja mam dwojkę dzieci i używamy fotelika chicco o taki https://www.chiccopolska.pl/ProdottiChicco/...00/Default.aspx
można regulować wysokość pasów i zagłówka, widać że solidny
kajetanka
My chcieliśmy z początku Maxi Cosi Tobi, ale niestety pasy z tyłu zbyt krótkie mamy, bo on wyjątkowo długich potrzebuje. Kupiliśmy więc Be Safe Easy Comfort i jest bardzo fajny, Młoda nie narzeka, a dodatkowo ma super wyniki w testach.
Podobno te foteliki 9-36 itp, o dużej rozpiętości wagowej nie są tak bezpieczne jak te o mniejszej. Może któryś od 18kg byłby już dobry? Jeden drugiemu nierówny. Ale z drugiej strony faktycznie taki do 18 to już się nie opłaca.
ania32sz
Mam pytanie odnośnie testów fotelików. Zakupilismy jeden, Pan zapewniał, że fotelik przeszedł testy. Ale jedyna inforamcja, jakiej się doczytałam to taka, że fotelik przeszedł pozytywnie testy dynamiczne PIMOT. Fotelik spodobał mi się, ponieważ dziecko siedzi w nim dość głęboko, ma schowaną główkę i ramiona, no i cena kusząca. Baby Design Libero. Czy takie testy są wystarczające?
ania32sz
Nasz ma ten certyfikat. Mam nadzieję, że będzie nam się go dobrze użytkowało i bezpiecznie.
Ika
Kurcze - muszę. ECE R 44/04 to jest certyfikat dopuszczalności do obrotu, ma go właściwie każdy fotelik sprzedawany w Polsce... Zabójczy model Chicco też go miał icon_sad.gif
Agnieszka_82
Certyfikat a testy zderzeniowe to niestety nie to samo. Żeby coś sprzedać musi mieć atest a żeby było bezpieczne to dochodzą do tego jeszcze testy zderzeniowe np ADAC. Więcej na fotelik.info
ania32sz
https://fotelik.info/pl/news/testy_foteliko...t_adac,142.html
Tu są cenne informacje. Już wszystko rozumiem.
Przytulaska
Polecam Ci Graco Nautilus, po tym co przeczytałam wydaję mi się że będzie dla Was idealny... jest bardzo szeroka możliwość regulacji tego fotelika więc córa na pewno nie będzie "ściśnięta" , jest przy tym bezpieczny i wygodny... dodatkowym atutem jest stojak na kubeczek... ah i to pierwszy fotelik w którym dzieć mi się nie poci...
aisha1111
my mamy romera. jestem zadowolona. ALE:
zawsze przy wyborze fotelika nalezy go przymierzyc do fotelu samochodu. nawet najlepszy fotelik z atestami nie zapewni bezpieczenstwa, jesli ten bedzie "latal" po siedzeniu. nasza droga do wyboru fotelika byla wyboista. najpierw wybralismy kilka modeli atestowanych ze strony fotelik.info. ustawilismy wg. bezpieczenstwa i takie testowalismy. potem dwaonilismy do sklepow, ktory ma te modele. potem podjechalismy pod sklep samochodami (bo fotelik zmienia samochody a co gorsze modele aut) i wsrod modeli wybieralismy ten, ktory pasuje do obu. dla nas droga przez meke, ale udalo sie i co najwazniejsze mlody troche bezpieczniejszy. a co gorsze caly czas sluchalismy "po co wam taki drogi fotelik jak tu jest poddupnik za 50zl?"
aisha1111
heh. teraz dopiero zauwazylam, ze ostatni post z marca. ale zostawie, moze przyda sie komus.
tantum
@Przytulaska-graco nautilus rowniez spodobal mi sie ze wzgledu na ten stojaczek na kubeczek !
EdytaRola
wybieranie fotelika samochodowego ze względu na to, ze ma podstawkę na kubeczek uważam za głupotę, przykro mi, fotelik ma być bezpieczny przede wszystkim!!! Bajery, kolory itp. zostawmy na koniec, ludzie. Ja mam na razie fotelik do 13 kg ten pierwszy Pebble dokłądnie i wybierałam patrząc na wyniki w testach bezpieczeństwa, a nie patrząc na wygląd czy *****ółki dodatkowe
tantum
dla mnie to jest oczywiste, że najpierw patrzy sie na bezpieczenstwo, stad napisałam o tym stojaczku, natomiast dzis tez mi wpadl w oko fotelik jane exo, proponuję zajrzec na stronę albo do sklepu stacjonarnego i obejrzec, bo wart jest uwagi
Marta M
Do romera King Plus moża kupić sam styropian,np u mnie w mieście w hurtowni dziecięcej
artemizja
Ja dla moich obu chłopców kupiłam fotelik Cybex Free i mogę śmiało go polecić. W testach zderzeniowych dobrze wypadł.
green
Polecić mogę fotelik Concord Transformer XT z isofix - od 15 kg.
Jest kapitalny i po 2 latach używania, uważam, że to najlepszy jaki mieliśmy. A w tej grupie wagowej przerabiałam w sumie 3 foteliki (Concord lift evo, Roemer Kid plus i ten co teraz mamy).
Fajnie się rozkłada, ma isofix, młody w nich nie marudzi na ból pupy (starszy ma Roemera Kid plus i marudzi).
EdytaRola
my się zdecydowaliśmy na pebble z maxi cosi, przez to, ze do naszego auta pasował (mondeo) i miał wysokie wyniki w testach bezpieczeństwa, poza tym do stelaża wózka nam pasuje i na bazie montuje się w kilka sekund, także to wszystko przeważyło.
tantum
jak dla mnie faworytem sÄ… foteliki jane:
montecarlo r1 bezpieczny fotelik latwy w montazu oraz jane exo jak najbardziej bezpieczny, funkcjonalny i leciutki icon_smile.gif
lirena
czy ten jane montecarlo r1 montuje sie przodem do kierunku jazdy?
MartusiaS
My kupiliśmy https://www.sklepdziecka.com/fotelik-samoch...carlo-html.html i jestem bardzo zadowolona, szybko i łatwo się go montuje i jest wygodny dla dziecka icon_smile.gif
takajaka
My mamy pebble z maxi cosi i fotelik jak najbardziej godny polecenia
roksanabar78
ja też podpisze się pod produktami Maxi Cosi, mnie urzekło, że jak przedstawiłam 3 paragony na zakupy ich obsłudze klienta to przysłali mi gratis dwa akcesoria dopasowane do wieku Dorotki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.