To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

komputer i osoba leworęczna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Adam jest leworęczny. Zadziwił mnie ostatnio, bo dorwał się do komputera i daje sobie radę z obsługą myszki. Tyle, że trzyma ją koślawo. Jest leworęczny, a my wszyscy praworęczni.

Podobno są myszki dla leworęcznych. Jeśli jednak z jednego komputera korzystają i prawo i leworęczni to jak to rozwiązać?

Nie żeby problem był palący. Adam jednak z komputera jeszcze nie korzysta za często. Choć szczerze mówiąc coraz bardziej się domaga 29.gif
maja123
Wiesz co moja Natala też jest leworęczna ale,myszkę trzyma w prawej ręce. Pytałam nawet czemu nie w lewej powiedziała ze jej tak wygodniej icon_smile.gif
agarad
Mój syn leworęczny od zawsze korzysta z myszki dla praworęcznych, nigdy nie miał z tym problemów.
joanaz
ja tez jestem kompeltnym mańkutem i trzymam mysz w prawej ręce. Myślę, że leoręcznośc nie przeszkadza w nauce obsługi urządzenia prawa ręką.


joanna

ps. nie umiem uzywac np. nożyczek dla leworęcznych, wolę "normalne"
Mafia
Wyznaję zasadę, że leworęczny powinien używać popularnych narzędzi - czyli zwykłe nożyce czy myszka w prawej dłoni. Zarówno ja jak i mój syn tak sie nauczyliśmy.
Teoretycznie możesz przekonfigurować myszkę, by przyciski zamieniły się funkcjami i posuwać pod lewą rączkę, ale po co? Nabierze sprawności i zawsze na każdym kompie sobie poradzi - w szkole czy u kolegi.
Anilka
Mój leworęczny siostrzeniec, obsługuje myszkę prawą ręką. Nie potrafi lewą icon_wink.gif
malgog
Maciek jest leworęczny ale myszkę obsługuje prawą ręką
wykręca myszkę pod dziwnym kątem i co najciekawsze używa kciuka i palca wskazującego
A_KA
Hmmm... czyli wychodzi na to, że powinnam Młodego uczyć obsługi myszki prawą ręką. Nie będzie łatwo 37.gif

Nożyczki też mu zakupiłam dla leworęcznych (i tak z nich nie chce korzystać). Jakoś logiczne wydawalo mi się, że skoro jest coś takiego jak "nożyczki dla leworęcznych", albo "myszka dla leworęcznych" to po to, żeby z tego korzystać icon_wink.gif. No ale faktycznie może to potem utrudniać życie...
Joanna 81
Jestem leworęczna, ale od zawsze korzystam z tradycyjnej myszki icon_wink.gif
mamami
Maciuś gdy był w wieku Adama korzystał z myszki tradycyjnej ale obsługiwał ja lewą ręka. Radził sobie bez problemu. Potem z czasem sam sie przerzucił na prawą rękę i obsługuje ją jak każdy praworęczny. icon_smile.gif
Abotak
Archie i Olive sa leworeczni. Oboje od zawsze obsluguja regularna myszke.
Olive nawet wykonuja z jej pomoca bardzo precyzyjne malunki/grafiki w Paint`cie.
Oboje bez problemu radza sobie tez ze skrzypcami. Oczywiscie sa i myszki i skrzypce dla leworecznych ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw i widzac jak sobie radza z regularnymi, stwierdzilismy ze to zawracanie glowy.
Cwicza dodatkowo te prawa reke co tylko na dobre im wychodzi msz
Kiedys tam cudowalam z nakladkami na kredki, specjalnymi dlugopisami, zeszytami do cwiczen, ale nastepnego dnia najpozniej wszystkie te wynalazki szly do kata i uzywali regularnych wiec uznalismy ze bez sensu i niepotrzebne komplikowanie zycia.
A myszke ( zwykla) przeciez zawsze mozna obslugiwac lewa reka. Zwlaszcza z bezprzewodowa to zaden problem
Abotak
CYTAT(A_KA @ Thu, 18 Oct 2012 - 12:28) *
Hmmm... czyli wychodzi na to, że powinnam Młodego uczyć obsługi myszki prawą ręką. Nie będzie łatwo 37.gif



a dlaczego uczyc?
Sam sie nauczy 06.gif
A_KA
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 18 Oct 2012 - 16:16) *
a dlaczego uczyc?


A bo już uparcie do lewej ręki myszkę bierze. A jak mu przełożyć/zaproponować drugą rękę to się wścieka diabel.gif
Abotak
a to niech bieze icon_smile.gif
Lewa tez obsluzy
Mafia
Adam ma dopiero 3 lata, ma prawo być trochę niezdecydowany czy jest prawo czy leworęczny. icon_smile.gif Spokojnie, znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie.
Poza tym takie pracowanie naprzemienne czy wykonywanie części czynności druga ręką bardzo dobrze wpływa na stymulację poączeń między półkulami i tego się trzymajmy. icon_wink.gif

Mój syn początkowo przekładał myszkę do lewej ręki, od dawna jednak tego nie robi, ale początkowo też malował każdą ręką. icon_smile.gif
A_KA
Adam je lewą ręką, kredki też do lewej bierze. Był czas, że robił to zamiennie nieco, ale teraz już zdecydownie lewa przeważa. W ogóle nie wiem skąd mu się to wzięło, u nas wszyscy praworęczni icon_wink.gif.
Dorotka25
Jestem mańkut i to podwójny, bo prawa ręka po wypadku nie do końca prawidłowo funkcjonuje (tzn. przykurcz w jednym palcu przeszkadza), ale myszkę obsługuję obiema łapkami icon_razz.gif
Annie*
Mój syn i mąż są leworęczni, ale myszki i nożyczek używają dla praworęcznych.
marghe.
My jesteśmy praworęczni, Gaba leworęczna.
Myszkę obługuje prawą ręką bez żadnego problemu
Helena
Myszka może być ta sama chyba, że jest jakoś specjalnie profilowana dla praworęcznych. W Panelu sterowania przestawiasz myszkę na leworęczność. Ja Wojtkowi przestawiałam na początku bo lepiej mu szło ale teraz on się upiera by używać prawej więc zrezygnowałam.
IzaS
Moja leworęczna prawie już czterolatka myszkę obsługuje prawą ręką.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.