To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak napisać CV i list motywacyjny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

dag
Powiedzcie czy w necie są jakieś strony z przykładowymi CV i listami motywacyjnymi.
Jak najlepiej napisać i jak powinny wyglądać te dokumenty - podpowiedzcie coś z własnego doświadczenia ...

Pozdrawiam

dag
irminka2
Zajrzyj na www.pracuj.pl
Na pewno znajdziesz tam CV tzn . ty wprowadzasz swoje dane a program ładnie Ci to ułoży . List motywacyjny niestety usisz uozyć tam sama.

Irmina
KM
Chyba już nikt za darmo nie udostępnia wzorów listów motywacyjnych icon_sad.gif
domi
CYTAT(KacperkaMama)
Chyba już nikt za darmo nie udostępnia wzorów listów motywacyjnych icon_sad.gif


Nieprawda.
Wystarczy w wyszukiwarce chociażby wp wpisać hasło "list motywacyjny". Wyświetli się sporo stron także prywatnych z lm i cv. Ja w ten sposób zyskałam kilka wzorów.
anulka212
To, co niezwykle istotne w dokumentach rekrutacyjnych, to bardzo duże uporządkowanie wszystkich danych. Co więcej, dane jaki zawiera CV i list motywacyjny (edycja) powinny być rzetelne i dotyczyć wyłącznie informacji, które mogą być atrkacyjne dla pracodawcy. Takie dokumenty muszą być w pełni profesjonalen, dlatego wszelka prywata i pisanie o rzeczach nieistotnych dla pracodawcy jest wysoce niestosowne i należy tego unikać.
Mmmmy
To ja jeszcze podpowiem, że często można w lokalnym Urzędzie Pracy zapisać się na darmowe konsultacje/szkolenia z pisania takich dokumentów,bardzo przydatne, sama kiedyś skorzystałam:)
aniakuleczka
to co prawda wÄ…tek odgrzany przez jakiegoÅ› spamera,
ale gdyby któraś z was serio potrzebowała pomocy w napisaniu dobrego CV, to służę pomocą
za darmo itd.
jednak to wymaga kilku godzin zaangazowania i nie zrobię tego za Ciebie ale powiem, jak zmienić.
Palbena
Więc i ja się podpisuję pod tym co napisała aniakuleczka. Mogę pomóc, podpowiedzieć co gdzie umieścić, mogę poprawić istniejący już dokument. Mam spore doświadczenie "od drugiej strony" więc wiem na co zwraca się uwagę gdy analizuje się CV i list motywacyjny.
Capulik5
A mnie kilka lat temu koleżanka zrobiła piękne CV. Teraz chciałabym je uaktualnić, ale mam tylko wersję w Pdf. da się to jakoś edytować, czy muszę się męczyć od nowa?
bakiera91
Polecam strone : interviewme.pl znajdziesz tam duzo porad i przykładów odnosnie cv i listu motywacyjnego i wiele wiele innych icon_wink.gif
śrubka
W sieci dostępnych jest mnóstwo podpowiedzi i szkiców, które można wykorzystać.
lucy88
Ja też pierwszy raz pisałam sama w Wordzie i wszystko mi się rozjeżdżało, bo chciałam, żeby nie było takie zwykłe, jak wszystkie, tylko jakoś się wyróżniało. Spędziłam z 3 godziny, a ostatecznie wyszło jak wszystkie icon_smile.gif Z własnego doświadczenia odradzam marnowanie kilku godzin na bawienie się z cv. Lepiej ten czas wykorzystać na inne ważne rzeczy, jak uwypuklenie tego, co w ofercie jest wymagane, a wywalenie elementów totalnie zbędnych.

Jeśli o mnie chodzi, nie korzystam z generatorów online, bo nie jestem pewna jak oni później wykorzystują dane osobowe, które się tam podaje. Wolałam sobie śćiągnąć gotowy wzór cv w wordzie i po prostu wpisałam swoje dane. Wyszło super. Jak sobie porównuje to moje cv teraz, a to poprzednie, to niebo a ziemia, no i mam wrażenie, że lepszy odzew telefoniczny.

Gdyby ktoś chciał też w wordzie to ja pobierałam stąd: https://projekt-internship.com/kategoria-pr...cv-do-pobrania/
lucy88
Tu jeszcze znalazłam więcej fajnych szablonów v i nawet listy motywacyjne - wzory do pobrania w Wordzie:
https://checklista.pl/home/sklep/

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.