To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

guzek na szyi

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
pare mcy temu (tak podejrzewam, bo wtedy wlasnie go zauwazylam), wyskoczyl mi na szyi guzek. ma srednice moze 1cm, ale wg mnie powieksza sie. lekarka stwierdzila, ze to wezel chlonny, bo dotykala tylko z gory. ja lapie ta kulke tak, ze wiem ze to cos jest w skorze, bo sciskam skore pod guzkiem. jest on twardy i niebolesny, chyba ze za dlugo gmeram
guzek jest z prawej strony u dolu szyi, blisko obojczyka

spotkalyscie sie z czyms takim?
poczytalam troche i wyglada jakby to byl tluszczak, ale lekarzem nie jestem

dodatkowo mam na glowie kilka wiekszych juz guzkow i lekarka powiedziala, ze to kaszaki. bylam tak chora wtedy, zapytalam tylk oprzy okazji o te guzki, ze zapomnialam spytac co z tymi kaszakami. skoro lekarka nic nie wspomniala, to rozumiem ze zostawia sie je i juz ?
agabr
ja mialam kaszaka na lopatce , powiekszal sie i strasznie mnie irytowal, nie mowiac o tym , ze oszpecal mi Å‚opatke icon_wink.gif .Usunelam w prywatnej klinice w asyscie dwoch asystentek i operatora :)co bylo serio zabawne . No generalnie zrobili na tyle ladnie , ze nie jestem w stanie odnalezc miejsca na skorze gdzie bylo szyte.b
KAROLA3DAW
Ostatnio wymacalam cos takiego Fabianowi.
Musze jutro sprawdzic czy nadal to ma 29.gif
To tak jakby plywalo pod skora.
Miał wlasnie z prawej strony na szyi.
Wezly powiekszaja mu sie do mega rozmiarow przy kazdym przeziebieniu 37.gif
W natloku ostatnich dni jeszcze nie skonsultowalismy tego z pediatra.
Ma tez taka wystajaca gulkÄ™ na brzuchu jak wypnie porzadnie to sie uwypukla ale jej juz nie zlapie i jak pytalam o to pediatry to wlasnie powiedziala ze to tluszczak wiec pociagnelam i pytam "co mamy z tym zrobic" a ona ze "nic chyba ze bedzie sie powiekszal".
Jak juz wyjdziemy na prosta z kolanem meza to zrobimy mu wyniki i moze jakies USG icon_question.gif Czy to nic nie wykaze?

gosiagosia
agabr, na podstawie czego stwierdzili kaszaka? ja mam na glowie, to raczej wycinac nie bede, bo bym musiala sie zgolic na lyso

Karola, robilismy starszemu usg szyi, jesli chodzi o powiekszone wezly chlonne
agabr
CYTAT(gosiagosia @ Mon, 05 Nov 2012 - 12:27) *
agabr, na podstawie czego stwierdzili kaszaka? ja mam na glowie, to raczej wycinac nie bede, bo bym musiala sie zgolic na lyso

Karola, robilismy starszemu usg szyi, jesli chodzi o powiekszone wezly chlonne

No chirurg od razu stwierdzil , ze kaszak , niestety pod wplywem mojego wiecznego ugniatania nie dalo sie wyjac go w calosci i byl lyzeczkowany ale jak mi powiedziano kaszaki nawet na histo nie ida.b
gosiagosia
slyszalam o biopsji kaszaka, ale chyba nie wiedzieli czy to wezel chlonny czy cos innego

wolalabym, zeby to cos usuneli mi od razu a nie czekali az urosnie
KAROLA3DAW
Gosiu a w jakim wieku byl Straszak jak robiliscie to USG ?
Zapytam pediatry jak to ugryzc bo martwia mnie one icon_sad.gif
Fabi od wczoraj zasmarkany, kaszle krtaniowo i jak nie uda mi sie go uratowac to popedzimy do lekarza 37.gif
gosiagosia
w lipcu robilismy, wiec 3,5roku
Żabolek
Karola Kuba ma taki węzeł. Oglądało go kilku lekarzy i nic z tym nie każą robic. W usg wyszło mu ze ma kilka takich ciut powiekszonych na szyjce. A ten jeden to chyba juz taki zostanie. Jest to efekt ciągłych angin jakie przechodził gdy miał 3 lata. po prostu tyle chorował ze wezeł nie miał kiedy wrócic do normalnej wielkosci i taki został. Pod pachami i w pachwinach nie ma (tylko raz miał powiekszone - przy ospie)
Moja siostrzenica ma takie cos za uchem. Siostra tez nic z tym nie robi.
Węzły u dziecka moga sie powiekszac nawet przy zwykłym katarku

Gosia mi takie kulki wyskakuja za uchem. Czasem przy chorobie a czasem bez choroby. U lekarza z tym nie byłam ale moze nastepnym razem jak wyskocza to sie przejde.
gosiagosia
Żabolek, za uchem tez mam gule, ale mam juz to wiele lat. zasze myslalam, ze to kosc, bo jest to dosc twarde, ale moze to wezel.
w kazdym razie jutro pojde po skierowanie na morfologie, to przypomne o tych guzkach.
ten na szyi jak sie juz pojawil, to nie znika.
wezly to wezly, a kaszaki/tluszczaki/wlokniaki, to cos innego. raczej samo nie zniknie.

wezly mojego syna tez w sumie nie znikaja 29.gif

co do wezlow dziecka, to pani radiolog powiedziala, ze poza odcznowymi, ktore jak raz sie powiekszyly, to przy kazdej infekcji beda sie powiekszac, moga jeszcze byc powiekszone przy alergii, zepsutych zebach, wyzynaniu sie zebow. czytalam tez o przeroscie migdalkow (my jestesmy pod tym katem wlasnie diagnozowani) i wielu innych chorobach.
z tego co zrozmialam, to usg wezlow poza okresleniem wielkosci i charakteru, okresla czy sa zmiany nowotworowe czy nie, nacieki czy nie. zapewne nie pisze jezykiem medycznym, takze moze byc maslo maslane, ale tak to mniej wiecej wyglada.

wiecej o wezlach chlonnych dzieci jest w dziale zdrowie dzieci, specjalny watek o tym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.