To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dlaczego niektóre leki...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Dziwi mnie to zalecenie zwłaszcza odnośnie antybiotyku. Słyszałam o lekach, które należy przyjmować w pozycji pionowej, ale żeby antybiotyk..?

Pierwszą dawkę brałam o godz.14-tej w południe, w związku z czym druga wypada w środku nocy. I nie byłoby to tak irytujące, gdyby nie fakt, że i w ulotce i na opakowaniu jak wół stoi: "połykać stojąc lub siedząc, popijając szklanką wody".

edit:literówki.
anita
a nie chodzi o to zeby sie nie zakrztusić?
lillo
Poważnie 43.gif . Ja pierwszy raz słysze o czymś takim .
A duże są te tabletki ?
użytkownik usunięty
CYTAT(anita @ Tue, 06 Nov 2012 - 12:57) *
a nie chodzi o to zeby sie nie zakrztusić?

Pewnie zabezpieczajÄ… siÄ™ przed pozwami icon_wink.gif
tyczka
CYTAT(anita @ Tue, 06 Nov 2012 - 14:57) *
a nie chodzi o to zeby sie nie zakrztusić?


Nie, no proszÄ™ CiÄ™ 04.gif 04.gif 03.gif

..zakrztusić to się mogłam czytając tego posta, a nie łykając tabletki 03.gif
Kaszanka
A ja pierwsze słyszę, żeby połykać tabletki w innej pozycji niż siedząca czy stojąca icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(Kaszanka @ Tue, 06 Nov 2012 - 15:26) *
A ja pierwsze słyszę, żeby połykać tabletki w innej pozycji niż siedząca czy stojąca icon_wink.gif

jak wyżej.

Tabletką (zwłaszcza sporych rozmiarów a akie bywaja antybiotyki) naprawdę łatwo się zadławić..
lillo
Nikt normalny nie łyka tabletek na leżąco 29.gif
tyczka
CYTAT(Kaszanka @ Tue, 06 Nov 2012 - 15:26) *
A ja pierwsze słyszę, żeby połykać tabletki w innej pozycji niż siedząca czy stojąca icon_wink.gif


Tym bardziej 03.gif

Pamiętam eks-teściową, która przyjmowała jakieś leki w związku z tarczycą i rzekomo miała przyjmować je zawsze pozycji pionowej i pozostawać w takiej (!!!) przez kolejne pół godziny.

Myślałam, że taka adnotacja może mieć związek np. z tym, że lek może drażnić przełyk, powodować zgagę itp. icon_rolleyes.gif
gosiagosia
CYTAT
Stosowanie bisfosfonianów może powodować zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie żołądka, owrzodzenie błony śluzowej przełyku i owrzodzenie żołądka i (lub) dwunastnicy. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność:
 u pacjentów, u których wystąpiły w wywiadzie choroby przełyku zaburzające pasaż przełykowy lub opróżnianie przełyku, np. zwężenie lub achalazja,
 u pacjentów, którzy nie są w stanie utrzymać pozycji pionowej przez co najmniej 30 minut od przyjęcia tabletki,
 jeśli ryzedronian stosowany jest u pacjentów z czynną chorobą lub niedawno występującymi problemami z przełykiem lub górnym odcinkiem przewodu pokarmowego


anita
tyczka, ale ja pisałam powżnie, nie wiem co Cie tak rozbawiło icon_wink.gif ale dałam znak zapytania na końcu jakby co, nie żebym była pewna. Pierwsze co mi przyszło do głowy icon_wink.gif


Jedyny przypadek o którym słyszałam żeby pozostać w pionie przez jakiś czas to właśnie leki na osteoporozę czyli to gosiagosia wkleiła te "biofosfoniany" ale to nie antybiotyki

może jaki specjalista sie wypowie icon_wink.gif


gosiagosia
t tylko przyklad, znalazlam inne nazwy

https://e-aptekarz.pl/pytanie/227/W-jaki-sp...id-owo--o--dek-


chodzi zapewne o to, zeby tabletka jak najszybciej dostala sie do zoladka
tyczka
CYTAT(gosiagosia @ Tue, 06 Nov 2012 - 17:05) *


Czyli jednak. Moje podejrzenia dotyczące ochrony przełyku się sprawdziły, chodzi dokładnie o antybiotyk z tej samej grupy. Dziękuję, Gosiu icon_smile.gif

edit, literówki.
gosiagosia
to ja dziekuje, bo pierwszy raz slyszalam o takim zaleceniu icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.