To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Moja Jula ma podejrzenie zespołu złego wchłaniania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
Ma dwa latka i wazy 10,5 kg. Jest drobna. MA kłopoty z wypróznieniem- takie nieuformowane kupki. Boję się jak sto diabłów. Co jej moze być i dlaczego? I co nas czeka?
tonia
Niestety nie potrafie odpowiedzieć na twoje pytanie, ale

[color=darkred][/color]wszystkigo najlepszego, dużo zdrowia dla Julki z okazji urodzin.
Kingus
Chyba trochę się nie wyspałam, bo nie rozumiem do końca określenia "nieuformowane". Ale się powymądrzam lekko, bo przeszłam swoje z Konrada ZZW. Powoduje toto najczęściej jakaś nietolerancja pokarmowa: glutenu, laktozy, fruktozy itp. Polega na tym, że pod wpływem czynnika szkodliwego ulegają zniszczeniu kosmki jelitowe, co powoduje, że organizm nie trawi i nie przyswaja odpowiednio składników. Objawem są utrzymujące się brzydkie stolce, nieprzybieranie na wadze czy wręcz chudnięcie, anemia. Problem polega na zdiagnozowaniu, z czym masz do czynienia, bo podobne objawy dają też pasożyty przewodu pokarmowego i kilka innych świństw-niestety, nie pamiętam już, co trzeba wykluczyć, bo temat przerabiałam dawno.
Na nietolerancje pokarmowe robi się badania i w przypadku potwierdzenia nietolerancji leczenie polega w zasadzie jedynie na tropieniu w jedzonku składnika, który dziecku szkodzi. Sam zespół złego wchłaniania leczy się odpowiednią dietą i lekami (u nas weszła Humana z MCT na pół roku i jakiś syrop-sorry, nie mogę znaleźć starego zeszytu icon_sad.gif ), potem, po ustąpieniu ostrego stanu trzeba tylko pilnować diety. Da się z tym żyć, więc głowa do góry, najważniejsze, żeby wykryć, co Julce szkodzi.
Pozdrawiam

Kinga, mama bezlatozowych Konrada i Olgierda
Kocurek
Zespół złego wchłaniania to inaczej celiakia, czyli nietolerancja glutenu.
lea
[quote=Kocurek]Zespół złego wchłaniania to inaczej celiakia, czyli nietolerancja glutenu.

Kocurku nie zgadzam się choroba zwaną celiaklią ( nietolerancja glutenu ) bywa mylona z z ZZW ( przyczyn wiele:przewlekłe infekce jelita cienkiego, zakażenia pasożytami, częste stosowanie antybiotyków,nietolerancja mleka i glutenu ) a chodzi o dwa różne schorzenia. Kiedyś był obszerny artykul na ten temat w miesięczniku Dziecka, autorem był bodajże gastrolok dziecięcy Dr. Albrecht
enea
do poczytania:
https://www.glutenex.com.pl/gtxl08.html

pozdr.
enea
i jeszcze to :
https://serwisy.gazeta.pl/edziecko/1,42710,1396349.html
mamajul
dziękujemy bardzo icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.