To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie tabletki antykoncepc. są dobre??? Poradźcie !

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asia_Z
Dziewczyny, potrzebuję porady.. wiem wiem powinnam iść do ginekologa, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tableek wszelakich .
Będę wdzięczna za Wasze zdanie.
Pozdrawiam
Asia icon_rolleyes.gif
baszka
Ja zażywałam cilest ale przytyło mi się po nim a potem microgynon który jest tani bo ze zniżką i był super!
AniaAsi
Ja brałam przeróżne tabletki przez 8 lat i (oprócz Marvelonu, który nadaje się dla starszych kobiet), wszystkie mi bardzo odpowiadały i ogólnie bardzo dobrze się czułam. Żaden kilogram mi nie przybył, cerę miałam ładniejszą i zero stresu.
Natomiast miałam problemy potem z zajściem w ciążę, nie wiem czy z powodu tabletek (lekarze mówili, że nie, ale co oni tam wiedzą!).

Jest też inny pozytywny aspekt - jesteś zmuszona co 3-4 miesiące chodzić na kontrolę do ginekologa, inaczej w życiu człowiek by się nie zmusił, no nie?
Ania
Alka
Ja najpierw łykałam Gravistat - i było mi po nim super dobrze. Cera jak marzenie, rzadnych dolegliwości ubocznych. Troszkę miłam przerwy i potem łykałam Femoden - po tym przybywało mnie ok. 1 kg miesięcznie a lekarz zapewniał, że to na pewno nie po tych środkach, że przyczyna musi być inna. Przestałam łykać i zaczęłam walczyć ze zbędnymi kilogramami. Dłuuuugo potem wyczytałam w literaturze, że efektem ubocznym Femodenu jest właśnie szybkie tycie.... No i jak tu wierzyc lekarzom icon_rolleyes.gif
mamaMichałka
Przed urodzeniem syna dłuuugo używałam Triquillar i mój organizm tolerował go bardzo dobrze.W ciążę zaszłam w tydzień po odstawieniu tabletek icon_lol.gif Teraz używam Rigevidon bo jest objęty zniżką.Też jestem z niego zadowolona.Przede wszystkim odkąd biorę tabletki nie wiem co to bolesne miesiączki i nie mam kłopotów z cerą na kilka dni przed okresem(wypryski zniknęły jak ręką odjął) icon_razz.gif .
Pozdrawiam
Monika.
anonimowy
Wszystkim dziewczynom, które tak chętnie odpisały na moje zapytanie serdecznie dziękuję. Asia mama Bartulka icon_smile.gif
martusiawie
CYTAT(mamaMichałka)
Przed urodzeniem syna dłuuugo używałam Triquillar i mój organizm tolerował go bardzo dobrze.W ciążę zaszłam w tydzień po odstawieniu tabletek icon_lol.gif Teraz używam Rigevidon bo jest objęty zniżką.Też jestem z niego zadowolona.Przede wszystkim odkąd biorę tabletki nie wiem co to bolesne miesiączki i nie mam kłopotów z cerą na kilka dni przed okresem(wypryski zniknęły jak ręką odjął) icon_razz.gif .
Pozdrawiam
Monika.


moniko a czy po Rigevidonie ni bolały cię piersi? Ja miałąm takie objawy uboczn eczyli wszytko to co pisali w ulotce!!!
użytkownik usunięty
A czy może któraś z obecnych na forum eMam zna najnowsze badania wskazujące na mocny związek antykoncepcji hormonalnej z dużym ryzykiem powstawania nowotworów jajnika i sutka? Pytam, bo obiło mi się coś takiego o uszy (koleżanka jest na studiach doktoranckich na biotechnologii, bodajże, i ostatnio przywiozła takie informacje z międzynarodowej konferencji).
Sama nie stosuję, ale chętnie się dowiem, bo martwię się o przyjaciółkę, która już dość dawno zaczęła brać "pigułki" na problemy trądzikowo-hormonalne.


Pozdrawiam,
Paka
kachaaa
cilest-dla mnie okropny przytyłam miesiączki owszem regularne ale dłuższe bardziej obfite i boleśniejsze
a teraz nic icon_cry.gif nie zażywam bo najprawdopodobniej właśnie od tych tabletek mam wielki torbiel i będa ciachać icon_cry.gif
pozdrowionka kaśka
addera
Kachaa, też po Cileście miałam torbiel, ale jakoś obyło sie bez ciachania (podobno sie wchłonął ! ) a teraz jestem na etapie dobierania nowych tabletek i dzięki Wam juz niektóre wykluczyłam (np. wspomniamy Femoden - nie chcę walczyc z kilogramami , juz to ostatnio przerabiałam po Depo-Proverze.)

Pozdrawiam
Lila_
Cilest brałam zarówno przed jedną jak i przed drugą ciążą - w sumie byłam zadowolona ale ciężko mi było zgubić zbędny 1 kg lub 2 więc wpływ na to tab. miały.
Obecnie biorę Harmonet i muszę przyznać , że jestem baardzo zadowolona - kg gubię ( oczywiście jak się przypilnuję icon_wink.gif ) i ogólnie funkcjonuję prawidłowo.
Lekarz przypisując mi tab. mówił, że wszystkie tab. hormonalne zatrzymują w organiźmie wodę i tu jest własnie przyczyna tycia.

Pozdrawiam
addera
A czy ktoś ma jakieś informacje na temat takich tabletek jak STEDIRIL. Lekarz mi takie proponuje a ja nic o nich nie wiem. Czy ktoś zna i coś powie mi więcej ?
MOKOO
hejka ja brałam Mercilon i było super.
brak czyli fiolka
hej, ja najpierw bralam logest i bylo ok, ale mi sie cos ubzduralo icon_twisted.gif zeby sprobowac "czegos nowego" wiec zaczelam brac cilest, potem po ciazy w trakcie karmienia bralam cerazette i bylam baaaaardzo zadowolona icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif a teraz biore minulet od jakichs trzech miechow i tez jest ok, nie przytylo mi sie cera niezla, zapomnialam co to bolesne miesiaczki icon_lol.gif
pozdr
fiol
asiaT
ja właśnie dzisiaj dostałam receptę na Triquilar - a znajomi lekarze ginekolodzy mojej mamy (uff, zawiłe) twierdzą, że to dla starych bab, a nie dla mnie. icon_sad.gif I komu mam wierzyć? Moja lekarka niby zna mnie od 3 lat, prowadziła moją bliźniaczą ciążę i w sumie nigdy się nie skarżyłam... zaryzykować i odczekać? mam problemy z cerą, tycie też mi się nie uśmiecha... a diane się boję.

Ciekawe swoją drogą, że żadna z Was nie napisała nic o Diadne... icon_smile.gif
mama_oli_marzena
Obecnie biore Cilest (przerazilyscie mnie tym tyciem, bo nie naleze do drobinek) ale u siebie zadnych skutkow ubocznych nie widze. Brałam diane-35 (podobno duzo zawartosc hormonow) ze wzgledu na cere, niestety nic nie pomoglo.
Polecam Diane-35 kobietom ktore chca miec wiekszy biust, naprawde skutkuje i co najwazniejsze zostaje. "Przecwiczone" u moich 3 kolezanek. wink.gif
Guśka
CYTAT(mama_oli_marzena)
Polecam Diane-35 kobietom ktore chca miec wiekszy biust, naprawde skutkuje i co najwazniejsze zostaje. "Przecwiczone" u moich 3 kolezanek. wink.gif


No to chyba siÄ™ skuszÄ™ icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
aneea
CYTAT(mama_oli_marzena)
 
Polecam Diane-35 kobietom ktore chca miec wiekszy biust, naprawde skutkuje i co najwazniejsze zostaje. "Przecwiczone" u moich 3 kolezanek. icon_wink.gif


U mnie nie zadzialalo. Gdzie sie sklada reklamacje? icon_lol.gif
Ika
U mnie też nie icon_eek.gif Za to na cerę owszem...
aneea
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
U mnie też nie icon_eek.gif  Za to na cerÄ™ owszem...


A to tak. Na cere Diane-35 dziala rewelacyjnie. Pomaga tez pozbyc sie nadmiernego owlosienia.
Odstawilam Diane pare m-cy temu i juz widze tego efekty icon_sad.gif...
adzia
A powiedzcie, jak się zapatrujecie na leczenie cery za pomocą Diane? Ja mam duże problemy z cerą, od pierwszej ciąży, chciałabym to podleczyć (oczywiście, jak już odkarmię mojego drugorodnego icon_wink.gif ) ale z drugiej strony nie chcę się nastawiać na dłuższe branie tabletek (zwłaszcza Diane) - czy jest szansa, że się pobierze przez jakiś czas i poziom hormonów się unormuje?
Ika
Adzia, dlaczego "zwłaszcza Diane"?

Mnie pomogła, ale biorę nadal, bo jest dla mnie jednocześnie antykoncepcją.
adzia
Ika, zwłaszcza, bo dużo się naczytałam o skutkach ubocznych. To jednak jest lek, z dużą zawartością hormonów i z tego, co wiem, wielu lekarzy twierdzi, że należy go wykorzystywać właśnie w leczeniu zaburzeń hormonalnych, a nie po prostu jako antykoncepcję.
Ika
A jakie te skutki uboczne?
Biorę dość długo i nijak żadnych nie zauważyłam - ale może to jakieś z opóźnionym ujawnianiem? icon_wink.gif
adzia
Ika, czy nie sądzisz, że byłoby śmieszne, gdybym to ja Cię pouczała w tej materii, mając zerowe doświadczenie? icon_wink.gif. Naczytałam się na forach internetowych - zdaje się, że na "Zdrowiu kobiety" na gazecie - i szczerze przyznam, że liczba wypowiedzi i wątków na ten temat mnie zdumiała. Jak chcesz, to poszukaj.
To, że u kogoś skutki uboczne nie wystąpiły, nie świadczy o tym że ich nie ma, chyba to jasne. Tym bardziej, nie zabrania mi się ich obawiać (tylko proszę, nie pisz , że antybiotyki i aspiryna też mają skutki uboczne, ja znam ten argument, i te skutki też niestety znam - uczulenie na penicylinę icon_sad.gif )
I mam prośbę - czy mogłybyśmy wrócić do mojego pytania - przypominam, pytałam, czy po odstwaieniu tych pigułek stan cery (i co za tym idzie, poziom hormonów) poprawia się na dobre, czy efekt jest tylko w czasie ich brania?
Ika
Adzia - ja tylko zapytałam.... nie zamierzam pisać o skutkach ubocznych antybiotyków i aspiryny, nawet by mi to do głowy nie przyszło... icon_eek.gif Zapytałam, bo się nie spotkałam, a mogłaś wyczytać w pismach medycznych na przykład.... I nie powiedziałam, że podważam istnienie skutków ubocznych, ale że moje zainteresowanie wynika stąd, że u siebie nie zauważyłam i dodałam, że może są długofalowe, co świadczy, że jak najbardziej dopuszczam ich występowanie.... A już tym bardziej nie przyszłoby mi do łba komukolwiek zabraniać się ich obawiać!!! icon_eek.gif

Jezu, dobra, już sobie stąd idę i już o nic pytać nie będę icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
adzia
No dajże spokój icon_smile.gif z tą aspiryną wyskoczyłam bo to koronny argument wszystkich, którzy nie dopuszczają świadomości skutków ubocznych stosowania hormonów icon_wink.gif - nie raz i nie dwa to słyszałam, myślałam, że i Ty słyszałaś.
Nieważne.
czy możemy wreszcie o tej cerze pogadać? icon_wink.gif
aneea
To ja dorzuce swoje 3 grosze:
rozmawialam z moim lekarzem o Diane bo i mnie dobrze robia na cere i owlosienie ;P, a akurat temu lekarzowi wierze.
Pdobno to co pisza w ulotce Diane nieco rozmija sie z prawda, bo:
- mozna Diane z powodzeniem stosowac jako lek antykoncepcyjny (podobno w ulotce zaznaczono inaczej, by latwiej/taniej mozna bylo zarejestrowac lek)
- nie jest lekiem starej generacji, o duzym stezeniu hormonow jak zwyklo sie twierdzic - wg mojego lekarza jest to lek niemniej bezpieczny od innych pigulek anty
- mozna go stosowac bez przerw nawet 2-3 lata, jak zwykle tabletki antykoncepcyjne

Jak cos jeszcze mi sie przypomni dopisze, bo teraz klienci mnie rozpraszaja icon_wink.gif
aneea
CYTAT(adzia)
czy po odstwaieniu tych pigułek stan cery (i co za tym idzie, poziom hormonów) poprawia się na dobre, czy efekt jest tylko w czasie ich brania?


Adzia z mojego doswiadczenia wynika, ze stan cery wraca do normy po odstawieniu pigulek, tj. po 1-2 miesiacach. Wraca do stanu wyjsciowego, niestety icon_sad.gif.
sylwiakrol
Co do wpływu Diane na cerę to nie wiem,ale na biust to potwierdzam icon_biggrin.gif Moja koleżanka była kiedyś prawie deska i miała z tego powodu straszne kompleksy a po tych tabletkach ma rozmiar B.
Ja też brałam Diane,ale tylko 4 miesiące bo mnie z kolei te cycki bez przerwy bolały.
.uzytkownik.usuniety.
A ja jadłam Trinordiol i bardzo sobie chwalę. Podregulował cykl i żadnych skutków ubocznych. icon_biggrin.gif
Urszula73
ja bralam Restovar a potem cilest - oba dla mnie idealne
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.