To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Badania Gotowości Szkolnej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Alexik
Rozmawiając z naszą psycholożką wypłynął temat takiego badania - [edit: moderacja - powód edycji: reklama] Czy macie doświadczenie z tego typu testem? Czego oczekiwać? Ile powinien kosztować? Będę wdzęczna za podzielenie się własnymi doświadczeniami icon_smile.gif
Basia:)
Kuba miał test w zerówce,bodajże w październiku a potem drugi w kwietniu.Odbyło się wszystko w szkole,nie płaciłam nic.Kilkoro dzieci miało wskazanie do wizyty w poradni psychologiczno-wychowawczej bo diagnoza była nie bardzo.
Mój dostał opinię że jako 6 latek może iść do I klasy.
ewela
Moja Emi nie przechodziła takiego testu, bo wiedziałam,ze sobie poradzi rewelacyjnie jako 6latek w szkole (oby tak dalej- jest 2giej klasie).
W pierwszej klasie pani poprosiła o opinię z zakonczenia nauki 5latka- odmówiłam, bo chciałam, by dziecko zaczynało szkołę z czystą kartą.
Z tym,ze Emi i tak miała testy(egzamin), przed dostaniem się do "wybranej" klasy- testy psych-pedag.



Do poradni moze skierowac Cię przedszkole- i to wowczas oni "wspólnie" ustalają zazwyczaj "szybszy termin"-czyli do maja poradnia powinna się wyrobic. Moze i szybciej- nie wiem jakie u Ciebie mają obłozenie.

Kosztów takiego badania- nie znam?

Pozdrawiam
Ewela
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.