To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

No i mam kotÄ™!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tissaia
No, i na mnie przyszedł czas na okocenie! To wiekopomne wydarzenie nastąpi 24 listopada.... i mam do doświadczonych kotolubnych kilka pytań, z którym najpilniejsze wydaje mi się:

jaki żwirek jest najlepszy? taki wszystkorobiący bym chciała ( czyli wchłania, zbryla, utylizuje icon_wink.gif ) i żeby go można było do WC wrzucić.... jest taki?

CDN z pewnością, chociaż po lekturze WSZYSTKICH wątków dotyczących kotów czuje sie już baaaardzo mądra!
karoleenka
Gratulacje !

ja używam Golden Gray - i tylko do wc go nie można wrzucać

jak juz kociak będzie - wrzuć jakieś zdjęcia koniecznie icon_smile.gif
milly
Best Cat's jakoś się tak nazywa żwirek, którego używamy. Zbryla, neutralizuje zapachy no i można go spuścić w toalecie. Poza tym jest dość wydajny. Podobny jest żwirek Hilton, ale jednak ten pierwszy dla nas lepszy.

Ludek
CYTAT(milly @ Tue, 13 Nov 2012 - 15:46) *
Best Cat's jakoś się tak nazywa żwirek, którego używamy. Zbryla, neutralizuje zapachy no i można go spuścić w toalecie. Poza tym jest dość wydajny. Podobny jest żwirek Hilton, ale jednak ten pierwszy dla nas lepszy.


Ze żwirków też polecam Best Cat's. Kupując trzeba uważac na ceny. Jest dla kotów długowłosych (bodajże gold) i on jest drogi, a taki dla zwyklaków jest w rozsądnej cenie. Naprawdę jest super wydajny. Przy 2 kotach opakowanie 10 l wystarcza mi na ok. 2 miesiace.
To jest żwirek drewnianiany więc trochę sie roznosi, ale do przeżycia. Mam kota długowłosego, ale uzywam żwirku tego zwykłego nie golda icon_smile.gif
Pecia
pytaj a my na bieżąco będziemy pomagać icon_biggrin.gif
tissaia
Kota używa aktualnie żwirku Pinio, drewnianego eko. Do silikonu nie raczyła się zbliżać. Więc zeby nie utrudniać jej jeszcze bardziej icon_wink.gif to też kupiłam taki Pinio....kruszon to się zwie. Cokolwiek się kryje pod tą nazwą...

Kota jest absolutnie piękna, otrzymała imię Wrotka i już w przyszłym tygodniu się do nas przeprowadza.
anetadr
No to czekamy na zdjęcia icon_smile.gif

Aneta
Ludek
CYTAT(tissaia @ Thu, 15 Nov 2012 - 14:55) *
Kota używa aktualnie żwirku Pinio, drewnianego eko. Do silikonu nie raczyła się zbliżać. Więc zeby nie utrudniać jej jeszcze bardziej icon_wink.gif to też kupiłam taki Pinio....kruszon to się zwie. Cokolwiek się kryje pod tą nazwą...

Kota jest absolutnie piękna, otrzymała imię Wrotka i już w przyszłym tygodniu się do nas przeprowadza.


Jeśli bedziesz chciala zmienić żwirek, to wymieszaj stary z nowym.
Ja ostatnio testowałam Benka drewnianego zbrylającego. W porówaniu z best cat's jego zbrylanie wypadło słabiutko.

Czekamy na zdjęcia icon_smile.gif
tissaia
Mam tylko takie słabiutkie zdjęcie, robione telefonem. A Kota była oszołomiona i wystraszona nadmiarem ciepłych emocji, jakimi promieniował w tamtym momencie mój Syn icon_wink.gif



Pilawianka
Jej jaka cudna Wrotka icon_smile.gif
I to piszÄ™ ja, zdeklarowana psiara.
tissaia
Czy to jest prawda, że malutki kotek ( 9 tygodni ) musi jeść także "mokrą" karmę? jakieś saszetki itp? Że nie może tylko suchej karmy mieć?
Ja kupiłam Wrotce Sanabelle, ale koleżanka twierdzi, że absolutnie nie moze być na samej suchej.... no i nie wiem...
A Wrotka już pojutrze przybywa icon_smile.gif
Edi Zet :)
To zalezy czy kotka bedzie pila wode, ew. mleko. jezeli niechetnie bedzie pobierala wode to trzeba jej uzupelniac pokarmem mokrym. im wiecej pija i sikaja tym mniejsze klopoty z pecherzem.
tissaia
Dzięki icon_smile.gif

No ja jej wodę dam, co jej będę żałować icon_wink.gif -a co ona z nią zrobi to już inna kwestia....
pcola
tiss,
to w sumie maleńtas jeszcze, może woleć mokrą karmę.



Jest absolutnie boska ! icon_smile.gif



My też mamy nowego kota, na tymczasie ... 37.gif
anetadr
Tiss, możesz jej dawać do picia kefir, albo jogurt naturalny. Nasza kota uwielbia. Zresztą lub też słodkie jogurty, o ile się jakimś cudem dorwie do pudełka, które zapomnimy wyrzucić, albo zostawimy na chwilę gdzieś w zasięgu jej pyszczka.

Aneta

Tigerek
tissaia - może spokojnie być na suchej dla kociąt (sama swojej długo kupowałam Sanabelle) ale trzeba pilnować picie icon_wink.gif - woda, herbatka z rumianku czy melisy też czasami pasuje icon_smile.gif - raczej uważałabym z mlekiem, niektóre koty źle znoszą laktozę.
katarakta
Sliczna kocica. Niech sie zdrowo chowa.
U nas dzis pierwsza rocznica jak kocica do domu trafila.
Gruszka
Tiss, piękna kicia. Będziesz miała najwspanialszą przyjaciółkę w życiu, zobaczysz.

Lutnia
U szczeniaków to się to stosuje, ale nie wiem, jak u kociąt: co z namaczaniem suchej karmy (zalać ciepłą wodą i odstawić na 20 min aby zrobiła się papka)? Czy to się sprawdza u kociaków?


tissaia
Lutnia- no właśnie gdzieś czytałam, żeby tak zrobić... chyba na stronie producenta karmy dla kociaków... spróbuję, może panienka zechce....

Dzięki w imieniu Wrotki icon_smile.gif - ja też uważam, że jest cudna ....
tissaia
A tak w ogóle to płciowy układ sił u mnie w domu jest 4:1 obecnie... małż, Maks, pies Skuter i chomik Chrupek Zygzak McQueen ... i ja jedna biedna kobietka. Teraz sobie będziemy we dwie! Nawet kuwetę jej różową kupiłam i miskę w kokardki! icon_wink.gif Małż twierdzi, że mi odbiło, ale on się nie zna na kobietach icon_wink.gif
aronka
CYTAT(tissaia @ Wed, 21 Nov 2012 - 09:53) *
A tak w ogóle to płciowy układ sił u mnie w domu jest 4:1 obecnie... małż, Maks, pies Skuter i chomik Chrupek Zygzak McQueen ... i ja jedna biedna kobietka. Teraz sobie będziemy we dwie! Nawet kuwetę jej różową kupiłam i miskę w kokardki! icon_wink.gif Małż twierdzi, że mi odbiło, ale on się nie zna na kobietach icon_wink.gif


Tiss, u nas jest dokładnie odwrotnie. 3 baby + suka Fiona. Mąż się cieszy, że chociaż kot jest samcem. 06.gif
Åšliczna Wasza kicia. icon_smile.gif
karoleenka
piękne maleństwo icon_smile.gif

Tigerek
hihi - u nas jest 1:2 - małż, kota i ja icon_biggrin.gif

Kiedyś jak się okazało, że kocica chętniej mnie słucha to ukuło się powiedzonko "samcia Alfa" - ja, samica "beta" (Narnia) icon_biggrin.gif

A Małż stwierdził, że i tak obie jego panie go sobie owinęły wokół palca, przepraszam, łapki icon_wink.gif
tissaia
Wrotka w całej krasie, cudem złapana w bezruchu ( nie rusza się tylko jak śpi icon_wink.gif ), tuż przed skokiem na jakiegoś wroga.... Jest cudna.
Dzisiaj została pierwszy raz na dłużej sama. Szkoda, ze nie umie telefonu odebrać, byłabym spokojniejsza icon_wink.gif





Edi Zet :)
icon_smile.gif
Mi
Jakie cudo!!!
owiwia7
CYTAT(tissaia @ Mon, 26 Nov 2012 - 08:38) *
Dzisiaj została pierwszy raz na dłużej sama. Szkoda, ze nie umie telefonu odebrać, byłabym spokojniejsza icon_wink.gif


04.gif
Pecia
04.gif fajna i widzę ,że pańcia już wariuje 29.gif
tissaia

Wrotka czyścioszek icon_wink.gif


ukochane miejsce do spania - nr 1 icon_wink.gif


i ukochane miejsce do spania - nr 2 icon_wink.gif



Królewna na Ziarnku Grochu, czyli po co człowiek ścieli łóżko? - po to, by kot mógł zawładnąć pościelą w chwili nieuwagi ścielącego icon_wink.gif


Jest cudna, jestem w niej bezwzględnie zakochana. I nawet jak zasypując z zapałem i oddaniem, ekskjuze mła - kupę - wlazła w tęże i na łapakach rozniosła po CALUTKIM świeżo wysprzątanym mieszkaniu ( 80 metrów kwadratowych, 23.30 w przededniu Wigilii ) to byłam na nią zła tylko przez ułamek sekundy icon_wink.gif
To najgrzeczniejszy ( tfu-tfu) kot świata i nie wiem jak ja mogłam jej nie mieć icon_smile.gif Tj. -jak ona mogła nie mieć mnie, bo tak to naprawde wygląda.... icon_wink.gif



Dorotka25
Rany, jaka ona podobna do mojej Basi!!!
Wrotka też lubi sypiać / polegiwać w umywalce??? Później, jak mąż będzie, to wrzucę Basię w naszej umywalce icon_wink.gif
I wiesz, mam podobne odczucia co do mojej kotki - nie wyobrażam sobie życia bez niej.
Arwena.
CYTAT(tissaia @ Thu, 10 Jan 2013 - 14:39) *
Królewna na Ziarnku Grochu, czyli po co człowiek ścieli łóżko? - po to, by kot mógł zawładnąć pościelą w chwili nieuwagi ścielącego icon_wink.gif
Jest cudna, jestem w niej bezwzględnie zakochana. I nawet jak zasypując z zapałem i oddaniem, ekskjuze mła - kupę - wlazła w tęże i na łapakach rozniosła po CALUTKIM świeżo wysprzątanym mieszkaniu ( 80 metrów kwadratowych, 23.30 w przededniu Wigilii ) to byłam na nią zła tylko przez ułamek sekundy icon_wink.gif
To najgrzeczniejszy ( tfu-tfu) kot świata i nie wiem jak ja mogłam jej nie mieć icon_smile.gif Tj. -jak ona mogła nie mieć mnie, bo tak to naprawde wygląda.... icon_wink.gif



Znaczy zakociłaś się okropnie co? icon_mrgreen.gif

Piękna Wrotka, proszę wymiziać ode mnie icon_smile.gif
Dorotka25
Czy nie jestem podobna do Wrotki??


I jeszcze jedno


Tigerek
Jakie fajowe icon_biggrin.gif

Moja nie mieści się w umywalce, więc buszuje w wannie - wpada z mrukotem, "pedałuje" łapkami po dnie i cieszy się jak kociak icon_biggrin.gif
Ketmia
Oj, widzę, że ona jest łazienkowa, jak nasz Puszek icon_smile.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.