To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból prawego jajnika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

As-ia
Od jakiegoś tygodnia,dwóch podczas orgazmu strasznie boli mnie prawy jajnik ,myślałam ,że to może po miesiączce takie "rewelacje" się dzieją,ale chyba coś jest jednak nie tak.W piątek wybiorę się do ginekologa,ale cały czas się martwię co to może być (?) Może Któraś z Was spotkała się z podobną dolegliwością?

edit lit.
gosiagosia
a normalnie tez boli?


moze to nie torbiel, ale od razu nasunela mi sie taka mysl, pewnie dlatego ze sama ja mialam. mnie bolalo jak nacisnelam na brzuch i wcale nie mocno a torbiel byla wielkosci pomaranczy. brzuch mialam wiekszy, ale zwalilam to na ciaze, boprzy kazdem na poczatku tak mialam
CYTAT
Objawy i rozpozanie torbieli janika

Torbiele jajników zazwyczaj nie powodują dolegliwości, dlatego pacjentki dowiadują się o ich istnieniu najczęściej podczas badania ginekologicznego (kontrolne USG). Ale nie wystarczy zwykłe USG, bowiem torbiele jajników można zdiagnozować wykonując dopiero USG przezpochwowe. Jeżeli podczas badania ginekolog stwierdzi zmianę torbielowato-guzowatą, powinien zlecić dalsze badania (hormonalne), a w przypadku podejrzenia nowotworu - badanie tzw. markerów nowotworowych. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, by badanie USG przezpochwowe wykonywała każda kobieta, która ukończyła 35. rok życia.

Ponadto powstawaniu niektórych odmian torbieli jajników sprzyjać może stosowanie środków hormonalnych, dlatego panie (bez względu na wiek) stosujące terapię hormonalną (lub doustne środki antykoncepcyjne) powinny co roku wykonywać wspomniane badanie. Jeżeli torbiele na jajnikach są duże, pojawić się mogą dolegliwości: bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, częstsze niż zazwyczaj oddawanie moczu (dzieje się tak w przypadku, gdy torbiel uciska na pęcherz moczowy). Niektóre kobiety odczuwają ból pojawiający się po stosunku płciowym. Generalnie brzuch wydaje się opuchnięty i większy. Dodatkowo cykle miesiączkowe zaczynają być nieregularne, a miesiączki stają się boleśniejsze i bardziej lub mniej obfite niż do tej pory. W nielicznych przypadkach torbiele jajnika mogą tak wpłynąć na gospodarkę hormonalną w ciele kobiety, że pojawić się może tkliwość piersi podobna do tej w czasie ciąży lub też zmiany w owłosieniu ciała. Kolejnymi z objawów mogą być: stres, omdlenia, bóle głowy oraz rzadziej mdłości lub wymioty.

Poza badaniem USG czasami lekarz, aby uzyskać dokładniejsze informacje, zleci wykonanie laparoskopii lub biopsji.


zrodlo
As-ia
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 15 Nov 2012 - 00:44) *
a normalnie tez boli?

Sporadycznie jakieś delikatne kłucie się pojawia o np. przy kichnięciu. Pozostałych objawów świadczacych o pojawieniu się torbieli raczej nie mam,trochę ostatnio miesiączka mi się przesuwa ,ale to jest kwestia jednego,dwóch dni. Pamiętam,że takie bóle miewałam podczas ciąży,ale to oczywiście wykluczam. Tabletek nie biorę ,także sama nie wiem co to może być...
Postaram się jutro wybrać do ginekologa,byłam co prawda na wizycie dwa miesiące temu i gin. nie miał żadnych podejrzeń co do torbieli,ale za to stwierdził wtedy lekki stan zap. ,może ten ból to od tego (?)
tyczka
Mnie również przyszła do głowy torbiel. Miałam takie objawy 10 lat, aż po którymś stosunku wylądowałam w szpitalu, tak się skręcałam z bólu. Myślałam, że to wyrostek, okazało się, że torbiel.
gosiagosia
Asia, ja bylam pod koniec sierpnia na wymrazaniu, miesiac pozniej na kontroli z usg, a w 2mce pozniej mialam torbiel wielkosci pomaranczy. nie wiem czy gin byl slepy czy ona tak szybko urosla, ale z tego co sie dowiedzialam w szpitalu, to potrafi rosnac bardzo szybko. mczke mialam regularnie wtedy, poza wybrzuszeniem (nie zawsze widocznym) i bolem przy nacisnieniu tez nie mialam objawow.
od czasu torbieli mam rozjechane cykle, bole prawie przez caly czas, za miesiac mam wizyte u gina. czytalam, ze jak raz sie torbiel pojawila, to potrafi powtorzyc sie 29.gif

As-ia
Torbieli oraz żadnych innych rewelacji nie stwierdzono u mnie... odetchnęłam z ulgą.
Ból który się pojawia jest najprawdopodobniej spowodowany licznymi żylakami w okolicy macicy,ale jak stwierdził gin.nie ma powodu do niepokoju icon_wink.gif
Dziękuję Wam za rady
gosiagosia
skad tez zylaki wiesz ?
As-ia
CYTAT(gosiagosia @ Fri, 23 Nov 2012 - 09:58) *
skad tez zylaki wiesz ?

Jednoznacznie gin. nie powiedział mi skąd ,ale wspomniał,że obydwie ciąże jak i porody mogły się przyczynić do ich powstania
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.