To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaka gra dla 3-4 latki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agula9
Jak w temacie, jaką grę możecie polecić dla dziecka, nastawiam się na jakaś grę zręcznościową typu spadające małpki, Jolly octopus co jeszcze tego typu jest ciekawego i wartego polecenia?
semi
u nas doskonale sprawdza się grzybobranie, spadające małpki, skaczace czapeczki. I podstawowa wersja monopolu, ale moja córa o rok starsza od Twojej i juz sprawnie liczy.
tyczka
Małpki i grzybobranie, jak najbardziej.
rysa154
U nas niezmiennie powodzeniem cieszy się tęcza,o rety krety.dla 4+ pedzace żółwie,skubane kurczaki,zgadnij kto to,bingo,figurix,monopoly.
an.tośka
U nas oprócz już wymienienych gier sprawdziły się jeszcze Kiki Ricky oraz Bóbr Billy.
Silije
Może pędzące żółwie?
https://www.rebel.pl/product.php/1,606/1275...ace-zolwie.html
rysa154
Pedzace żółwie u nas są hitem,ale dla mnie raczej powyżej 4lat.
mlovea
Spadajace małpki można dostać za 20 zł lub za 80 zł. Wiem, firma inna. Jednak kilka osób twierdzi, że to jest to samo, taki sam plastik, podobna jakosć. Serio?
green
Podam 3 gry uwielbiane od roku przez mojego syna (teraz ma 4 lata):
1. Kikki Ricky - tu masz filmik jak ta gra wyglÄ…da.
2. W ogrodzie - prosta ale bardzo fajna.
2. quoridor mini - - i ja to bardzo lubiÄ™ icon_smile.gif
Mariola***
moja grała wtedy w makao:)
Mariola***
Serpentina- ale to nie jest zręcznościowa, fajna nawet dla starszych, kiedy graja z młodymi, prosta.
Nowoczesne domino (interkobo) - nie sprawdzone póki co, bo to prezent na Mikołaja, ale coś nowego wydaje mi się i to zręcznościowe może być
rysa154
u nas krolowała tez jenga

Agula9
Dziękuję a odpoiedzi, ale jest tego wszystkiego i ciężko się zdecydować jednak Spadające Małpki wygrały.
Zamówiłam te tańsze, bo też nie wiem czy aż tak różnią się od tych droższych może materiałem, a w sumie popsuć się tam nie ma co to powinny być ok icon_smile.gif
mlovea
CYTAT(Agula9 @ Wed, 21 Nov 2012 - 00:23) *
jednak Spadające Małpki wygrały.
Zamówiłam te tańsze, bo też nie wiem czy aż tak różnią się od tych droższych może materiałem

Czytałam opinie, że to drzewko w tańszych wersjach niedokładnie sie składa, tzn. nie co do minimetra. Osobiście mi to nie przeszkadza.
Skorzystałam z waszych propozycji podpowiadajac bratu, co ma Majce kupić icon_smile.gif Może to będą właśnie małpki? Okaze sie w sobotę.
green
Zapomniałam jeszcze dodać do listy grę Czarny Pirat - Haba. Ale to chyba bardziej chłopięca. Gra cała rodzina icon_smile.gif
olakinga
dziewczyny dzięki - ja też przy okazji skorzystałam z Waszych porad icon_smile.gif
Julcia_
ato ja trochÄ™ z innej beczki

jak 4 latek nie chce nic grać to jak go zachęcic??
mamy kilka gierek: odchodzi od nich po 2 min albo zaczyna się wygłupiac i gra po swojemu

a np przy lego duplo potrafi godzinami układac
wiec to chyba nie kwestia skupienia uwagi tylko zainteresowania

no i na pewno dochodzi fakt siostry 2 latki która sie nie dołączy (z racji wieku)tylko przeszkadza wiec może dlatego nie gramy
jedynie co bawią sie razem to słonik i motylki ale to bardziej zręcznościowa a mnie chodzi o planszówki z kostką itp czy choćby kiki-ricky
mamy kilka takich i leżą
Agula9
Julcia myślę, że to kwestia siostry bo przeszkadza.
Sprawdz za jakiś czas jak siostrzyczka będzie mogła uczestniczyć lub będzie miała inne zajęcie icon_smile.gif
rysa154
Julcia może próbuj z nim grac jak siostra śpi...a moze musi przyjsc na niego pora.moj syn wczesniej nie chciał grac a teraz nie mozna go od planszówek oderwac.

Agula9
Teraz mam zamiar kupić Grzybobranie, ale mam mały dylemat bo też widziałam dużo wesji tzn. firm. Którą wybrać możecie polecić lub wiecie czym one się różnią?
heksa
W tym wieku warto zainwestować w gry edukacyjne. W tym artykule https://gruszkowo.pl/2017/04/26/uczmy-dziec...ac-z-komputera/ została opisana ciekawa platforma dla dzieci. Może Cię to zainteresuje icon_smile.gif
mamusiatoja
Moje dziecko właśnie korzysta z takiej platformy jak tutaj https://izyrardow.pl/artykul/squla-edukacyjna/241434. Nauka juz nie jest taka nudna jak dawniej.
enaka
Dla dziecka w tym wieku to chyba najlepsze będą gry rozwojowe. Ja właśnie jestem po lekturze bloga https://www.parental.pl/article_75.html, dzięki któremu dowiedziałam się o świetnym portalu dla dzieci.
mamazklasa
Jeśli szukacie czegoś sprawdzonego to moim zdaniem warto spróbować z takim programem https://ototorun.pl/artykul/squla-zapomnij-o-nudnej/241747. Świetna sprawa
Stella25
Grzybobranie , Monopol Junior, Zganij kto to ? - świetne gry, ale może bardziej dla 4 latki niż 3 latki icon_smile.gif
Mała_Stokrotka
Ja bym postawiła na planszówki. Widzę po siostrzenicy, że zaczyna się nimi bardziej interesować niż telewizorem czy grami na PC. Kilka fajnych widziałam ostatnio w sklepie al.to.

Ehh, aż się przypominają czasy, kiedy samemu było się dzieckiem i godzinami grało się w Chińczyka. icon_smile.gif
Izabellson18
Ja polecam grzybobranie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.