To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

FOREMKI, wykrawaczki i inne cuda... do drobnych wypiekow

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
bb
Watek dla foremkomaniakow, ktorzy obojetnie nie moga przejsc kolo nowych wzorow wykrawaczek, foremek, wyciskarek etc

Graz, Bogusia123456, Paula i wszystkie inne - licze na Was i Wasza kolekcje. Wklejajcie do woli icon_wink.gif

No to zaczynam:

RODZINKA: mama+tata+corka+syn+pies (?)+chalupa:


FAUNA:


DWORSKIE:


CYFERKI:


SWIATECZNE:


FLORA:


cdn.... 06.gif
Graz
Po tym co tu pokażę, możecie sobie o mnie pomysleć o tak: idiot.gif
Foremki/wykrawaczki zbieram namiętnie od wielu lat. Kolekcję mam naprawde pokaźną. I od razu napiszę, że nie piekę co tydzień ciasteczek. Jestem zbieraczem. A pierniki pieke raz do roku. icon_smile.gif
To sa zdjęcia sprzed 3 lat icon_smile.gif Od tego czasu kolekcja sie troche powiekszyła (o nowe zdobycze), troche pomniejszyła (robiłam wyprzedaż). Tutaj prezentuję te najciekawsze. Byc może cdn icon_smile.gif

Koniki - bardzo cenne dla mnie, bo z wielkim trudem zdobyte. Ale marzyłam o nich. Koniecznie miały byc to koniki z "dziurką" icon_smile.gif i dwa są. Przybył mi jeszcze jeden, ale póki co leży gdzieś zakopany wśród innych foremek. Ten najwiekszy konik był sprowadzony z Czech. Ach w ogóle Czesi maja rękę do wykrawaczek.


śnieżynki, gwiazdki, mozna robić śliczne azury. Pierwszy zestaw, ten w pudełeczku, dostałam daawno temu, chyba w 2004 roku, jako prezent całkowicie niespodziewny, od forumowej koleżanki (z innego forum), aż z USA. Wyobrażacie sobie moje zdziwienie, gdy nagle dostałam przesyłke ze Stanów, której sie nie spodziewałam, a w której znalazłam to, czego tak bardzo pragnełam. Teraz w Polsce można kupić rózne snieżynki, ale wtedy były tylko serduszka i choinki icon_smile.gif o takich cudeńkach mozna było pomarzyć icon_smile.gif
A ta największa, ażurowa - jest naprawde bardzo duża, powyżej 20 cm średnicy - kosztowała krocie i też przybyła do mnie z daleka. Ale jest po prostu boska icon_smile.gif


aniołki, zaraz po konikach i snieżynkach - niektóre też przybyły z daleka. generalnie można by powiedzieć, że dzieki fiołowi foremkowemu kwitła forumowa wymiana, a nawet, o zgrozo, handel miedzynarodowy icon_smile.gif Niektóre anioły mają rodowód szwajcarski icon_smile.gif



Czeskie foremki - sliczne, takie jak z "ruskiej bajki":


Ludziki, też długo szukałam tego idealnego:


A tu różnaste: muminki, Pippi, Shrek plus mój ulubiony puzel i czerwone jabłuszko


na razie tyle icon_smile.gif
milutka
Wow 06.gif a ja mam w domu tylko trzy icon_wink.gif No dobra, po zobaczeniu Waszych kolekcji zacznę też kolekcjonować, bo też lubię foremki icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
A ja myślałam, że mam dużo 37.gif

Z rzeczy, których nie pokazałyście, mam łosia, bo ja generalnie jestem łosiomaniaczka icon_wink.gif
A taką kaczuszkę plastikową, jak ma bb, tez mam - tylko, ze strasznie ciężko z niej wyjąc niezdekapitowaną kaczkę - czyli po ludzku mówiąc: nie pozbawic jej głowy icon_wink.gif
zilka
A ja wiedziłam, że dużo nie mam, chociaż jak patrzę na to pokazane to widzę, że jestem na dobrej drodze do kompletnego fioła 29.gif Dobrze, że jak chociaż piekę z dziewczynami dużo ciasteczek. Też zrobię zdjęcia ale to w następny weekend 06.gif
Natomiast rozumiem szukanie "ludzika idealnego" czy też innego kształu, który będzie TYM. Tym właściwym 06.gif
Agnieszka AZJ
Maniaczką foremkową nie jestem, ale przyznam Wam się, że lat temu cztery albo i pięć zachorowałam będąc z Austrii na formę do babeczek - taką wielokrotną, jak do muffinek, ale do babeczek z kominkiem.
Kupiłam, przywiozłam triumfalnie do Polski i... do dziś nie zrobiłam z niej uzytku 37.gif
Graz
Agnieszko, mam Å‚osia, mam ze dwa, jeden z Finlandii - ot, taki podarek forumowy icon_smile.gif

Zilko, a znasz sklep Skład rzeczy?
https://skladrzeczy.pl/pol_m_Foremki-do-ciastek-104.html
06.gif
zilka
CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 03:31) *
Zilko, a znasz sklep Skład rzeczy?
https://skladrzeczy.pl/pol_m_Foremki-do-ciastek-104.html
06.gif


Nie znam wreda maupo 29.gif Ja już swój limit foremkowy na ten miesiąc wyczerpałam, lecę oglądać dalej!
basiau
O matulu, Muminek, i Włóczykij, i Tatuś Muminka, i Mała Mi !
Grazu, gdzie je kupić???
Ten skład rzeczy pod nosem miałam, ale chyba sprzedaż foremkowa im cosik nie szła jednak, bo interes zwinęli i kawałek dalej się przenieśli.
Graz
basiu, np. tutaj:
https://www.pikinini.pl/zabawy_z_literatura...ki_do_pieczenia
basiau
Dzięki icon_biggrin.gif
bb
Graz, ludzik idealny nie istnieje.

Te z ruskiej bajki icon_wink.gif to zostawiaja srodek pusty? To byl komplet czy nazbieralo Ci sie tyle?

Mam tez puzzla, ale innego niz Twoj. Pokazalam dopiero poczatek kolekcji 06.gif a skladrzeczy jest fajny podobnie jak aledobre, bo niestety stara (nie)dobra tortownia zabija przesylka.
Mafia
Moja kolekcja jest tak licha, ze nie ma co wklejać. Ale czy macie jakieś idealne przepisy na ciasteczka, które potem wycinacie? icon_smile.gif Może wtedy moja kolekcja rozrosłaby się. icon_wink.gif
bb
Niestety mamy, Mafia 06.gif
Pierniczki, zwykle kruche, cynamonowe, kawowe, koryntkowe etc etc- zajrzyj do ciasteczkowego watku (chyba przyszpilony nawet) bo tam sa zdjecia.
Mafia
bb, no trudno, dokupiÄ™ wykrawaczek. icon_wink.gif
bb
Brawo, Mafia. Bo kazdy pretekst jest dobry przeciez. 04.gif
Graz
Te z ruskiej bajki zostawiają środek pusty. Zresztą takie cenie najbardziej - jesli maja jakis wewnetrzny element wykrawający icon_wink.gif
Robiłam kiedyś zakup hurtowy wręcz w czeskim sklepie - przyszło do mnie cale pudło takich cudeniek, wiekszość poszła do odbiorców w Polsce icon_wink.gif a niektóre z nich - dalej w Europę. To były czasy icon_smile.gif

POkaż puzla!
MamaJulki
ajaj
zawstydziłyście mnie...
a ja do wczoraj nie wiedziałam co zrobić z kasą, którą dostałam na urodziny... 29.gif
bb
CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 12:15) *
POkaż puzla!


voila!


i jeszcze takie pieczatko-wyciskarki mam:

Ciocia Magda
Graz, a ta Twoja największa śnieżynka to robi jedno ciasteczko (z wzorem na wierzchu) czy kilka, które można złożyć w jedną dużą śnieżynkę?

A widziałyście w Tchibo formę do wycinania wielu ciasteczek naraz? Są też foremki do zrobienia szopki icon_smile.gif
wrona_j
Miło tu u Was. foremek mam niewiele, no ale od czegoś trzeba zacząć. my pieczemy zazwyczaj tylko pierniki. ale czas chyba to zmienić więc idę poczytać przepisy na ciasteczkach
bb
Czy ktos kupil juz te literki z Tchibo? Interesuje mnie ich wielkosc i czy sa tylko drukowane czy pisane tez? Mam z innej firmy i chcialabym porownac gabaryty napisow.
Graz
Magda, to jest jedna wielka ażurowa śnieżynka.
bb, z tego wiem, to pisanych w Tchibo nie ma, ale chyba sÄ… wieksze niz np. moje.
bb
No wlasnie, jakos tez mam przeczucie, ze te z Tchibo sa wielksze niz moje. Zeby nie bylo, napisalam do nich ale ie odpowiedzieli (jeszcze?) A jakie Ty masz?
Graz
no, takie literki, nie wiem jakiej firmy
oluśia
Ja zbieram namiętnie od ok. trzech lat , taki średni zestaw mam narazie 06.gif
Kapi jedzie 27.11 na wycieczke do Kościana jedną z atrakcji będzie malowanie pierników a, że u nas dalej bezmleczna więc wole doć mu swoje pierniki więc w sobotę pierwsza partia będzie pieczona i dodamy zdjęcia.
Garaz śnieżynki super jeszcze nie mam żadnej
Graz
Za dwa tygodnię będę mieć okazję odwiedzić jarmark bozonarodzeniowy w Germanii, po cichu mam nadzieje, że coś mi wpadnie w oko icon_smile.gif
tyczka
Akurat przedwczoraj piekliśmy ciasteczka, a ja w myślach pomstowałam na brak foremek. Stanęło na tym, że ciasteczka zostały wyczajnie pokrojone w plasterki z kawałka ciasta.

Po obejrzeniu Waszych kolekcji aż mi wstyd 37.gif I obiecałam sobie wybrać się po południu do kilku pobliskich sklepów z formami, przyrządami i cudeńkami do kuchni. A "nóż" wpadnie mi w oko coś specjalnego, czego jeszcze nie macie ? icon_smile.gif
Graz
bb, przyszły toruńskie katarzynki - bardzo ładne!
moko.
Jej, ja mam całe 10 foremek - te same co ma bb - białe, plastikowe.
MamaJulki
moko nie martw się u mnie nie jest dużo lepiej ale dziś cały dzień spędziłam na... oglądaniu foremek w necie icon_rolleyes.gif oczywiście z doskoku icon_wink.gif ale zamierzam coś kupić bo trzeba niedługo zabrać się za robotę icon_smile.gif
moko.
Zmotywowałam się i zakupiłam foremki, bo w tym roku dzieci nie dadzą mi żyć i będę musiała upiec pierniki...
Ryjek
Cudne kolekcje icon_smile.gif Ja mam taka skromna i wiekszosc u mojej siostry, bo pozyczyla. Ale do Was mi daleko icon_smile.gif Ja kupowalam glownie na Ebayu na wyprzedazach poswiatecznych za grosze icon_smile.gif
bb
CYTAT(Graz @ Mon, 19 Nov 2012 - 17:15) *
bb, przyszły toruńskie katarzynki - bardzo ładne!


Superowo, Graz. To czekam na koncowy efekt finansowy.
A jarmarku zazdroszcze!!!!
Graz
wklejam kolejne:








emce
Foremki genialne!

Z czystej ciekawości, Graz, czy Ty te foremki w ogole uzywasz? icon_wink.gif Bo one wygladają raczej jak do podziwiania, nie do wykrawania icon_wink.gif No, ja nie wyobrazam sobie siebie wyskubującej skrawki ciasta z takich gwiazd (jak te ostanie np) icon_wink.gif

Raju! Jakbym zrobila takie (!) ciastka, to wlozyłabym je chyba w ramke i nie dala nikomu uszczknąć ani skraweczka icon_wink.gif
Graz
uzywam co roku do pierników, a ciasteczka zwykłe piekę tak raz na dwa lata
emce
CYTAT(Graz @ Wed, 21 Nov 2012 - 23:54) *
uzywam co roku do pierników, a ciasteczka zwykłe piekę tak raz na dwa lata


To poprosze zdjęcia jak upieczesz icon_smile.gif Do podziwiania icon_smile.gif
bb
Oooo..Graz, super te pieczatki. Mi wczoraj listonosz przyniosl Wiltonowe swiateczne ale kurcze strasznie wielkie.....zrobie zdjecie potem i wkleje.

Do tej pory zazwyczaj mialam "rozczarowanie" w druga strone tzn zamawiajac myslalam, ze wieksze.
bb
Zapomnialam o mojej ulubionej pieczeci:


No i najnowsza, jeszcze nie wyprobowana zabawka icon_wink.gif


cdn...(zapewne)
Graz
Basiu, miałam właśnie wstawić tę Home Made - cudna jest sama w sobie icon_smile.gif
I te Wiltonowe też mam, również walentynkoe (serduszka) i wielkanoce (jajko) - świetne.

bb
Noooo....i czlowiek sobie od razu przypomina czasy zabaw w poczte i walenia pieczatka 06.gif

A na te wiltonowe to co sezon sie zasadzalam ale nie moglam sie zdecydowac czy chce wielkanocne, walentynkowe czy zimowe. Padlo na zimowe...na poczatek 37.gif

PS- dla zainteresowanych: te literki z Tchibo male, takie jak ze Stadlera, kilkumilimetrowej wysokosci. Firma nie odpowiedziala ale mama sie wczoraj znalazla przypadkiem w stacjonarnym sklepie i dokonmala lustracji.
Mnie sie marza takie okolo centymetrowe literki i jeszcze na dodatek pisane a nie sztywniaki drukowane. A co.
Graz
a widziałaś
https://allegro.pl/wykrojnik-metalowy-do-ci...2759667691.html

jakby ktos szukał snieżynek to takie mi sie rzuciły w oczy:

https://allegro.pl/foremki-do-filcowania-do...2814066880.html

bb
Te miny widzialam gdzies na blogu jakims w poastci gotowych ciastek. Fajne.

A Ty te swoje swiateczne odbijalas na piernikach czy innych ciemnych ciastkach? Bo moje pierniki to maja proszek do pieczenia w sobie wiec chyba nie bardzo. Ale np na cynamonowych? Fajnie na ciemnych wyglada.
Graz
to takie pierniki jak z Ikei (mniej więcej), płaskie
bb
Ale z proszkiem czy bez? Z jajem czy bez? Z soda czy bez? No. W sensie czy zarosnie mi wzorek czy nie bo do literkowych tudziez home made'ow staram sie bez wczesniej wymienionych.
Graz
a na zdjęciu wygląda jakby wzorem wyrósł czy jest widoczny? icon_wink.gif
poszukam przepisu i Ci wklejÄ™ icon_smile.gif
asdfghjklzxcvbnm
Wiem, że mało świąteczne, ale myślałam, że padnę!

https://allegro.pl/foremka-do-wykrawania-ci...2798050184.html

i już wiem jaki kształt będą miały nasze pierniki:-)
Ryjek
Graz a jak sie wykrawa pierniki tymi bialymi sniezynkami ze sprezynka? Daja rade? Bo sie nad nimi zastanawialam. Bo teoretycznie one do masy cukrowej itp. a nie do ciastek icon_smile.gif
moko.
moje


Uploaded with ImageShack.us
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.