To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

J.K Rowling

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Posiadam tę książkę tylko w wersji oryginalnej, angielskiej - i pewnie jeszcze nieco minie, zanim się za nią zabiorę - mam masę innych książek do przeczytania, które z racji swojego przeznaczenia "nie cierpią zwłoki"...

Harrego Pottera czytałam po duńsku z kolei, dobrnęłam do połowy - i tak stanęło. Zajęły mnie inne sprawy, w międzyczasie przeczytałam kilka innych, światopoglądowych książek, a do tej.. wrócę, kiedy będę miała zbyt wiele czasu 37.gif

Ciekawa jestem natomiast Waszych opinii - jak oceniacie tę powieść ? Warto..? icon_smile.gif
cerruti
Jeszcze nie czytałam, ale paczka z merlina już idzie, więc wypowiem się za jakieś zakładam dwa tygodnie.
Też jestem ciekawa jakie wrażenia. Kto czytał?
Agnieszka AZJ
Ja jeszcze nie czytałam, ale ufam rekomendacji Padmy z Miasta Książek, bo jeszcze się na niej nie zawiodłam.
Mam zamiar kupić Ani na Mikołajki.
anetadr
Mam dostać na urodziny, czyli już niebawem icon_smile.gif.
Aneta
tyczka
Trafiłam na udaną ( moim zdaniem ) recenzję Kingi Dunin na stronie Krytyki Politycznej - cóż, wygląda na to, że za powieść zabiorę się, po świętach zapewne dopiero. A do tego czasu chętnie przeczytam Wasze komentarze icon_smile.gif
cerruti
Jestem po lekturze. Świetna! Bardzo dobrze się czytało, obyczajowo-społeczna analiza, tak jak lubię. Wnioski ogólne co do natury ludzkiej raczej na smutno. Czekam na kolejną pozycję pani R.
Paula.
Właśnie dostałam, już przeczytałam pierwszy rozdział, ale odłożę ją do świąt, bo czytaj już dwie inne, poza tym z czasem teraz krucho, a chciałabym tak na spokojnie, po delektować się, a nie z doskoku.
agama76
W sumie dosc przygnebiajaca ksiazka icon_sad.gif I mocno osadzona w angielskich realiach, osobiscie wolalabym jakas bardziej uniwersalna rzeczywistosc. Ogolnie ksiazka nie jest zla, ja bym sie moze troche przyczepila do niezbyt jasnego obrazu niektorych postaci czy wzajemnych relacji. Ale mnie na kolana nie rzucila.
vika
Może i na kolana nie rzuca,ale i tak warta przeczytania. Mocne zakończenie- może przewrazliwiona jestem, ale łezke uroniłam. Polecam.
cerruti
A mnie się właśnie to osadzenia w realiach brytyjskich bardzo podoba. No ale ja maniaczka jestem takich klimatów, więc pewnie nieobiektywnie patrzę.
Paula.
Skończyłam czytać dwa dni temu. Bardzo mi się podobała, chociaż na święta to nie była najlepsza lektura, bo chwilami dosyć dołująca i popłakałam się nawet.
Polecam osobom, które lubią filmy o angielskich przedmieściach, bo to w tym klimacie.
ana
książkę przeczytam bo dostałam pod chinkę.
z tyłu głowy mam obawę czy nie bydzie to identyczna sytacja jak wtedy gdy doczytywałam z trudem Millennium, Miedzianego jeźdzca, Dom nad rozlewiskiem czy Harry P...
siłaczka
Kupiłam, przeczytałam i jest to jedna z lepszych książek, z którymi się zetknęłam.
Dirty Diana
Hmmm. Nie umiem jednoznacznie jej ocenić. Na pewno nieźle się ją czyta, ale zaskoczyła mnie Rowling... Taka brutalna, bezwzgędna i kupiąca seksem.
gosiagosia
nic szczegolnego, zbyt doslowna i jak ktos napisal - nie te realia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.