To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

książka o kosmosie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

rysa154
chciałam wybrać dla zuzi od mikołaja, doradzcie cos fajnego...

Kitka*
Z biblioteczki Dominika mogę polecić to:

Bardzo ładnie wydane, dużo zdjęć, obrazków, mało tekstu.

I jeszcze to


Nie wiem jakich książek szukasz, rysa. Te, które zaproponowałam Dominik czytał będąc mniej więcej w wieku Zuzi, ale równie dobrze Ty jej możesz poczytać icon_smile.gif





kalarepa78
Krzych uwielbia tę:

Kitka*
CYTAT(kalarepa78 @ Mon, 26 Nov 2012 - 13:35) *
Krzych uwielbia tę:


Tę też mamy, ale Dominik nie poświęcił jej zbyt dużej uwagi (nie nosi nawet śladów użytkowania, w przeciwieństwie do innych jego ukochanych książek o Kosmosie icon_wink.gif ), może dlatego, że jest zbyt, hmm, "obrazkowa", a on woli ilustracje zbliżone do oryginału lub po prostu zdjęcia icon_smile.gif
Wybór jest ogromny na rynku księgarskim. Wszystko zależy na jakim etapie zainteresowania Kosmosem jest Zuzia.
rysa154
Kitka Zuzia pochłania praktycznie każdą książke o kosmosie z uwielbieniem. Lubi jak jest dużo informacji.

Zamówiłam ostatnio tą co kalarepa pokazała,ale chętnie zobaczę inne,bo zapewne to dopiero początek...
rysa154
Kitka a ta druga książka to są obrazki tez czy jak?
Kitka*
CYTAT(rysa154 @ Mon, 26 Nov 2012 - 15:36) *
Kitka a ta druga książka to są obrazki tez czy jak?

W tej jest dużo obrazków, tak z 2/3 obrazków, 1/3 tekstu, raczej podstawowe informacje.

Książką z większą ilością informacji, ale też pieknymi zdjęciami jest ta:

Może nie wszystkie pojęcia będą dla Zuzi zrozumiałe, ale teksty nie są jakieś bardzo trudne. Zresztą Dominikowi w ogóle nie przeszkadza to, że nie wszystko rozumie, i tak czyta te książki po kilka razy i ogląda, ogląda, ogląda icon_wink.gif Tyle, że on jest 3 lata starszy od Zuzi, ale zaczynał w jej wieku.

Od 3 miesięcy w nieustannym użytku jest ten atlas:

Bardzo polecam! Raczej dla starszych dzieci, bo tekst bywa trudny nawet dla nas, rodziców. Ale Dominik czyta już któryś raz i studiuje mapy nieba o różnych porach roku.

Też przydałaby mu sie jakaś nowa pozycja, ale nie mam pojęcia, co mogłabym mu kupić, żeby informacje się nie powtarzały.


Mafia
Kitko, a może następny etap to luneta do oglądania nieba i do tego mapy? Mój syn dostał jako 9latek i byl zachwycony.
Kitka*
CYTAT(Mafia @ Tue, 27 Nov 2012 - 10:58) *
Kitko, a może następny etap to luneta do oglądania nieba i do tego mapy? Mój syn dostał jako 9latek i byl zachwycony.

Mafia, mamy lunetę icon_smile.gif Niestety, słabiutka, taka zabawka raczej do oglądania księżyca. Żałuję, że nie zrzuciliśmy się w rodzinie na coś lepszego icon_confused.gif A o jakich mapach mówisz?
Mafia
Kitka, myślałam o czymś takim
katarakta
My posiadamy takie cos https://www.hapik.pl/image_func.php?img=gfx...mp;maxwidth=220 . Nie jest to ksiazka ale dla naszego 5 latka idealny wstep do informacji.
rysa154
własnie dostałam tą książe mizielińskich "tu jestesmy" jak dla mnie super!

zacma a co to jest?
katarakta
Skopiowalam z jednej aukcji INTERAKTYWNY UKŁAD SŁONECZNY

1000 PYTAŃ Z ZAKRESU WIEDZY O UKŁADZIE SŁONECZNYM
ZABAWKA PRZEZNACZONA DLA DZIECI JUŻ OD 5-CIU LAT

Ciekawe informacje na temat 10 elementów układu słonecznego: układ słoneczny, Merkury, Wenus,
Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun
usłyszysz naciskając na symbol planety i przyciski funkcyjne.
Na temat każdego można się dowiedzieć o jego historii, odległości,
rozmiarze, grawitacji rok i dzień na planecie,
temperaturze, podróżach kosmicznych, księżycach oraz ciekawe fakty.
Podczas podawania informacji o wybranej planecie ta jest podświetlana. Funkcja "QUIZ"
zada 1000 pytań na temat układu słonecznego - odpowiedzi udziela się naciskając odpowiedni
symbol, przycisk "PRAWDA" lub "FAŁSZ", a gdy nie znasz odpowiedzi możesz nacisnąć "POMOC"
usłyszysz wówczas prawidłową odpowiedź.
Zabawka jest doskonałym wprowadzeniem do wiedzy o planetach w łatwy i zabawny sposób po czym
sprawdza wiedzę dzięki 1000 pytań, które umie zadać głosem lektora.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.