Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
zablokowany telefon
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję


Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowanć i rozszerzoną wersję, nadajšc mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Pełna wersja: zablokowany telefon
A_KA
Dziecko zablokowało sobie skutecznie telefon. Ustawiła sobie kod zabezpieczający, który twierdzi, że pamięta, ale za nic ten kod nie działa. Próbowałyśmy już milion innych opcji. I nic. Telefon jest włączony, ale nie można dzwonić czy odebrać sms-a. Da się tylko odebrać połączenie przychodzące.
To Nokia.

Nie znam się kompletnie na telefonach.
m4rusia
standardowy kod 12345 rozumiem nie działa ... :/

Edit: znalazałam takie coś, choć nie wiem czy to działa, bo nie sprawdzałam. Zwykle jak mam problem, to niose tel do punktu napraw telefonów, bo pracuje tam moja psiapsióła icon_smile.gif
edit II : http://nfader.su/ tutaj ta stronka z generatorem online
A_KA
12345 nie działa.
Młoda podobno ustawiła 11111, które oczywiście też nie działają icon_rolleyes.gif

A co to jest ten IMEI? 37.gif (tylko proszę się nie śmiać 08.gif )
szeklanka
IMEI to unikalny numer który pozwala np operatorowi na zablokowanie skradzionego telefonu.

jeśli chodzi o zablokowanie to może pomógłby reset telefonu do ustawień fabrycznych ? tak czy inaczej może warto zapytać w takim punkcie jednak co zrobić.
bumbum
W punkcie napraw powinni sobie z tym poradzić.

Kiedyś też ustawiłam taki kod zabezpieczający tylko wpisywało się go zaraz po podaniu kodu PIN i zapomniałam go.Nie było problemu z jego odblokowaniem właśnie w punkcie napraw i sprzedaży
rysa154
mi odblokowali w punkcie u operatora
ulla
CYTAT(A_KA @ Tue, 04 Dec 2012 - 08:54) *
12345 nie działa.
Młoda podobno ustawiła 11111, które oczywiście też nie działają icon_rolleyes.gif

A co to jest ten IMEI? 37.gif (tylko proszę się nie śmiać 08.gif )IMEI to dodatkowy kod, który dostaje się przy zakupie telefonu (albo chyba karty). Np. jak się trzy razy wpisze zły kod PIN, to telefon się blokuje.

Warto takie numery przechowywać (ja swój mam i chyba zdarzyło mi się skorzystać, jak miałam zaćmienie i wpisałam zły PIN trzy razy), bo one są dołączone do telefonu i karty (znaczy nie wiem, czy do telefonu, na pewno do karty). Na pewno w punkcie obsługi mogą sobie z tym poradzić.
Pilawianka
Ten kod dodatkowy to jest do karty i jest to PUK, faktycznie wpisuje się go, po 3 krotnym wprowadzeniu złego PINU.
IMEI to taki unikalny nr telefonu.

Z zablokowanym telefonem najlepiej pójść do salonu, tam odblokują.
A_KA
Tak intensywnie wczoraj kombinowałam, że w końcu telefon PUK ode mnie zażądał icon_wink.gif. Tak to jest jak się bierze człowiek za coś o czym zielonego pojęcia nie ma icon_wink.gif. Z PUK-iem sobie poradziłam. IMEI też już znalazłam (jest za baterią w telefonie). Wygenerowałam nawet numer, który powinien odblokować telefon (z linku, który podała m4rusia), ale niestety nie działa...

Chciałam najpierw sama pokombinować zanim do punktu pójdę. Jednak chyba nic sama już więcej nie zdziałam.

Dużo kosztuje takie odblokowanie telefonu w punkcie?
Mafia
Nie płaciłam za odblokowanie w punkcie. Ostatnio odblokowywałam też dzwoniąc na infolinię z innego telefonu. icon_smile.gif Też telefon dziecka.
A_KA
CYTAT(Mafia @ Wed, 05 Dec 2012 - 14:18) *
Nie płaciłam za odblokowanie w punkcie. Ostatnio odblokowywałam też dzwoniąc na infolinię z innego telefonu. icon_smile.gif Też telefon dziecka.


Dzięki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.