To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Uczulenie na dentystÄ™ :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Powiedzcie mi , ze nie tylko ja tak mam . Rzecz w tym , ze lekarz stomatolog opiera /dotyka swoja reka mojej twarzy , natychmiast mam otarcia, opryszczke , puchnie mi twarz , nie pomaga smarowanie wazelina itd.Dodam , ze jest to zawsze , niezaleznie od lekarza.Moj zaprzyjazniony dentysta podwija rekawiczke , zeby dotykac mnie gola dlonia albo ja zdejmuje .Wlasnie wrocilam , wlasnie czuje jak robi mi sie wielki bąbel .Inna sprawa , ze mam jakis mały otwor gębowy :)Czy ja naprawde zawsze musze miec takie dziwaczne przypadlosci;/?b
Agnieszka AZJ
Może po prostu jesteś uczulona na lateks ?
ana
po wizycie u stamatologa pękające kąciki ust itp następstwem ogólnej suchości skóry. nie rozumiem dlaczego nawet bardzo zaprzyjazniony stomatolog pracuje bez rękawiczek? to niehigieniczne bo pomimo mycia rąk jest co oglądać pod mikroskopem... moja stom ma też plastikową osłonka na twarzy daje to poczucie komfortu dla obu stron
milutka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 06 Dec 2012 - 19:52) *
Może po prostu jesteś uczulona na lateks ?



Chciałam to samo napisać icon_smile.gif To nic nie szkodzi, że on tę rękawiczkę podwija, zawsze już coś z tej rękawiczki zostaje na dłoni.
milutka
CYTAT(ana @ Thu, 06 Dec 2012 - 20:01) *
po wizycie u stamatologa pękające kąciki ust itp następstwem ogólnej suchości skóry. nie rozumiem dlaczego nawet bardzo zaprzyjazniony stomatolog pracuje bez rękawiczek? to niehigieniczne bo pomimo mycia rąk jest co oglądać pod mikroskopem... moja stom ma też plastikową osłonka na twarzy daje to poczucie komfortu dla obu stron


a rękawiczki też nie są tak do końca sterylne, ostatnio dentystka rysowała mojemu mężowi na kartce, jak wygląda jakaś tam koronka czy mostek, dotykała kartkę, długopis, klamkę, wizytówkę i następnie wróciła do pacjentki, znów dotykając klamki 37.gif
agabr
CYTAT(ana @ Thu, 06 Dec 2012 - 22:01) *
po wizycie u stamatologa pękające kąciki ust itp następstwem ogólnej suchości skóry. nie rozumiem dlaczego nawet bardzo zaprzyjazniony stomatolog pracuje bez rękawiczek? to niehigieniczne bo pomimo mycia rąk jest co oglądać pod mikroskopem... moja stom ma też plastikową osłonka na twarzy daje to poczucie komfortu dla obu stron

bo byc moze mam uczulenie na lateks .I nie pekaja mi kÄ…ciki ust.b
jaAga*
Moja córka ma tak samo, ale bardziej stawiam na te instrumenty dentystyczne, czyli lusterko czy inne takie metalowe co dotykają ust niż lateks (może nikiel czy coś w ten deseń).
ana
skóra na ustach jest tak samo delikatna jak wokół oczu, ja mam problem z suchością łydek od noszonych rajstopy/pończoch, smaruję je masłem do ciała żeby nie nie miały białego matu
Kocurek
CYTAT(agabr @ Fri, 07 Dec 2012 - 05:15) *
bo byc moze mam uczulenie na lateks .I nie pekaja mi kÄ…ciki ust.b


Są rękawiczki silikonowe, do kupienia w aptece - niestety droższe, niż lateksowe, więc uświadczysz tylko u osoby uczulonej na lateks. Kup kilka par, i wręcz dentyście, nich te założy gdy Ciebie przyjmuje. Zobaczysz, czy będzie poprawa.
okko
Kocurek ma razje.
Ja nie mam uczulenia na lateks a uzywam rekawiczek tylko nitrylowych sa lepsze jakosciowo.

Jesli masz podejrzenie uczulenia na lateks sprawdz to koniecznie bo przy alergii na lateks zdarzaja sie Å„iestety czesto zgony.
U lekarzy uczwulonych na lateks zdarzaly sie nawet jesli nie oni mieli rekawiczki na kach ale ich koledzy w tej samej sali operacyjnej
agabr
Dziewczyny ale,ze Tak glupio spytam takie uczulenie na lateks nie wyszloby w innych okolicznosciach przyrody?
Dorott
CYTAT(agabr @ Fri, 07 Dec 2012 - 17:32) *
Dziewczyny ale,ze Tak glupio spytam takie uczulenie na lateks nie wyszloby w innych okolicznosciach przyrody?


wyszłoby 06.gif
ja mam uczulenie na lateks i prezerwatywy niestety nie są dla mnie...chociaż pamietam z zamierzchłych czasów, że jedna jakieś tolerowałam (taki mały OT)
Kocurek
CYTAT(agabr @ Fri, 07 Dec 2012 - 15:32) *
Dziewczyny ale,ze Tak glupio spytam takie uczulenie na lateks nie wyszloby w innych okolicznosciach przyrody?


Uczulenie może sie pojawić w każdym czasie.
Dorosła osoba może sie nabawić na starość (nie sugeruję, żeś stara, nie, nie, nie icon_wink.gif) alergii, choć nigdy na nią nie cierpiała.
Po prostu przetestuj inne niz lateksowe rękawiczki, i będziesz wiedzieć, czy cos sie zmieni.
Agnieszka AZJ
CYTAT(agabr @ Fri, 07 Dec 2012 - 17:32) *
Dziewczyny ale,ze Tak glupio spytam takie uczulenie na lateks nie wyszloby w innych okolicznosciach przyrody?



W "Prawie Agaty" był podobny przypadek icon_wink.gif
Palbena
To ja dorzucę, że też wygląda mi to na uczulenie na lateks. Mam dokładnie tak samo i idąc do lekarza stomatologa lub ginekologa informuję o tym. Lekarze mają już na wyposażeniu (w większości) rękawiczki winylowe. A jak nie to trzeba swoje przynieść. Możesz też mieć uczulenie kontaktowe na narzędzia stomatologiczne. Przed wizytą u stomatologa zawsze smaruję usta (kąciki szczególnie) oraz policzki, tłustym kremem np. bambino. Po wizycie smaruję całe usta szminką bezbarwną (tłustą). Jak zastosuję takie zabezpieczenie, nigdy nie mam obtarć i innych nieprzyjemnych następstw.
katiek
Aga może być jeszcze na ten talk, który jest w rękawiczkach lateksowych. I nie zapominajmy że prezerwatywy są robione z lepszej jakości lateksu, ew. może miałaś kontakt z tymi z kauczuku naturalnego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.