To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gra dla 6-cio latka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tissaia
Maks uwielbia grać we wszelkie gry - od "wojny" w karty, poprzez Chińczyka, różne Spadające Małpki i inne Kurczaki na planszówkach typu "zawody" czy "pory roku" kończąc. Memory też lubi, ale tych ma już naprawdę sporo...

Chciałabym mu kupić jakąś fają grę icon_smile.gif I tyle jeśli chodzi o moje doprecyzowanie oczekiwań. No nie, może ejst jedno - żeby mnie szlag nie trafiał, jak zagram w to X razy pod rząd.
Maks umie jako-tako czytać, w fazie nauki jest - no litery wszystkie zna; nieźle liczy.

Agabr polecała grę dla mniejszych dzieci, tak ją ze spontanu naszło icon_wink.gif I o to mi chodzi właśnie- możecie tak odruchowo, z automatu polecić fajną grę dla 6-cio latka?

Polećcie, proszę...
mama_do_kwadratu
Super Farmera znacie?
Make and Break?
SkaczÄ…ce czapeczki icon_wink.gif
malus
"Grzybobranie" - stara jak świat, ale wracamy do niej bardzo często
"Na ryby" - uczy odejmowania

No i klasyka - warcaby, szachy.
tissaia
Grzybobranie i Make&Break znamy...
Farmera nie mamy, wyglÄ…da obiecujÄ…co...
mamadokwadratu - a 6-cio latek to ogarnie?

A te ryby, to "Hej, to moja ryba"?
mama_do_kwadratu
moi ogarniali spokojnie, czasem lepiej niż ja icon_wink.gif
rysa154
moze tu cos znajdziesz
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...40&start=40

moja dostała wczoraj gre lego strzyzenie owiec i bardzo jej sie podoba....
do tej pory ulubiona to pedzace żółwie.
A_KA
A ja dodam jeszcze:
- Noc Magów (5-99 lat)
- Farm Friends (4-99 lat)
- może Mój pierwszy quiz Granny (według mnie jest świetny, ale od 3 do 7 lat, więc nie wiem czy nie za późno dla 6-latka)
- Monopol Junior (+5)
- Mastermind (różnie tzn. czasem piszą, że od 8, czasem, że od 5 icon_wink.gif, według mnie 6-latek da radę)
Truśka
figurix, gobblet, rancho
Truśka
Jeszcze jedna mi się przypomniała warta uwagi Ramzes II
kalarepa78
Carcassonne
Orinoko
Gry logiczne Granny, są różne z tej serii
https://merlin.pl/Granna-Safari-gra-logiczn...206,617385.html
Mój syn uwielbia tę:
https://merlin.pl/Granna-Blokada-gra-logicz...206,697357.html
mamami
Tiss ja dla majki zamówiłam Listonosza z Trefla, wydaje sie dosc łatwa ale mam nadzieję, że bedzie chętnie grała.
zastanawiałam się też nad hoop Granny.
Z ich logicznych, jednoosobowych polecam goraco kolorowy kod i IQ Twist
mamami
CYTAT(mamami @ Thu, 13 Dec 2012 - 15:17) *
Tiss ja dla majki zamówiłam Listonosza z Trefla, wydaje sie dosc łatwa ale mam nadzieję, że bedzie chętnie grała.



Listonosz tak jak sie spodziewałam niestety okazał się trochę nudny i gra się dość długo, także chyba jednak nie polecam. Za to mega hitem okazało się Dobble. Fantastyczna dla całej rodziny. Typowa gra na spostrzegawczość, wciągnęła nas wszystkich i wszystkich znajomych, którzy przewinęli się u nas w okresie świątecznym. Spokojnie nadaje sie dla 6 latka, a dorośli tez zdecydowanie się nie nudzą.
rtonka
Ja polecam Bitwe morska https://czaszabawy.pl/hasbro_22678-hasbro-b...kowa-22678.html, moi chlopaki zachwyceni gra, dosrosli tez grali, polecam.
aga_mama
Marcin tez chętnie gra w Dobble i Carcassonne - a z ostatnich odkryć - załapał grę w Abalone - i to jest absolutna rewelacja. Wiem że ta gra była tu wielokrotnie polecana, ale nie spodziewałam się że i sześciolatek będzie umiał w nią grać. A gra - i sprawia mu to mnóstwo radości icon_biggrin.gif
tissaia
od Wigilii króluje u nas Super Farmer icon_smile.gif Maks zapałał wielką namiętnością do hodowania królików, błyskawicznie załapał jak się przelicza zwierzątka i generalnie nie ma dnia bez rundki icon_wink.gif
Dzięki za podpowiedzi.
Teraz obaczajam kolejne gry z Waszej niezastÄ…pionej listy!

EDIT: Na Carcassonne mam chęć... coś czuję, że MI się spodoba icon_wink.gif
Żabolek
A co mozecie polecić dla prawie 7 latka. Do tej pory jego ulubione gry to pedzace zółwie, farmer i monopoly. A ja bym chciała juz cos nowego bo ciągle gramy w to samo. Ferie sie zblizają to juz w ogóle mnie zamęczy 08.gif
agarad
Polowanie na robale - gramy juz kilka lat icon_smile.gif
Żabolek
Od wczoraj gramy w kolejkę 37.gif Teoretycznie kupilismy dla nas ale Kuba oczywiscie sie dołączył do gry. Gra niby od 14 lat ale moim zdaniem zdecydowanie na wyrost bo Kubus sobie radzi (troche mu pomagamy w czytaniu ale kombinuje całkiem nieźle)

Aktualnie dla Kuby zastanawiam sie nad: Wsiąsć do pociągu, Zakazana wyspa, Carcassonne, Osadnicy albo Gra w życie (tylko sa 2 wersje i nie wiem czym sie różnią)



Mafia
Żabolku, a gry logiczne? Rówieśnik Twojego syna rozpracowuje aktualnie dwie - Antywirus i Kolorowy Kod z Granny. To są gry dla jednej osoby, ale u nas wciągają wszystkich. icon_smile.gif Kolorowy Kod jest trochę prostszą grą - d wyższego poziomu mały dochodzi.
kalarepa78
To ja jeszcze polecę kalimbowe "Myszy" - idealne na wyjazdy, bo w dosć małym pudełku i nie wymagają dużej powierzchni, żeby je rozłożyc (jak np. memo). I wbrew pozorom wcale nie są takie łatwe icon_wink.gif Na stronie trzeba wejsć w "sklep" --> "gry"

edit: i jeszcze dodam, że przy drobnych modyfikacjach (usunięcie złodzieja i kart rozwoju) spokojnie da się grać z niespełna sześciolatkiem w "Osadników z Catanu". I mówię tu o przeciętnie grającym dziecku, nie o dziecku wybitnym, jak np. Silijowa Emilka icon_wink.gif
MamaBasi
Może coś dla całej rodziny: Inspektor Pytanko albo Wyspa Skarbów? Chłopcu na pewno się spodobają gry detektywistyczne. Na educarium jest tego pełno. Basia ze swoimi kuzynami gra w Inspektora Pytanko, mimo, że jest na to jeszcze za mała, ale radzi sobie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.