To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

internetowy sklep z produktami bez laktozy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oluśia
Macie jakiś sprawdzony, zamawiacie ? Chodzi mi o jogurty,sereki i deserki ryżowe. Mam juz dosyć latania po marketach i sklepach w poszukiwaniu produktów bezlaktozy .Ostatnio mamy problem z deserkami ryżowymi Vitariz , które kupowałam w Careffor od dwóch miesięcy braki na pólkach.
Orinoko
Oluśsia, ja tylko napisze, że mam wrażenie, że Polska się z Vitariz wycofała, skoro nigdzie nie ma. 32.gif A szkoda. We Włoszech nawet lody sojowe z Vitariz jedliśmy - pyszne.
oluśia
Orinoko, wielka szkoda z tymi deserkami Kacper je uwielbiał.
A może jest coś bezlaktozy w innych większych marketach ? Dodam, że soja u nas też odpada
A znalazłam taki sklep jak farma zdrowia w ofercie maja takie produkty. Ktoś odwiedza, kupuje?
Orinoko
Mleko, ale z obniżoną zawartością laktozy widziałam kilka razy w Piotrze i Pawle, tam też kupowałam np. śmietaną ryżową i owsianą, mleko orkiszowe, ryżowe.
Mleka też są w ETC.
Jest jakiś inny nowy deserek sojowy (widziałam waniliowy i karmelowy w PiP oraz w Intermarche), ale nie pomnę nazwy, bo nie kupowałam, może KAcperkowi przypadnie do gustu? No i Alpro Soja.
Ja się przymierzałam do mleka bez laktozy dla męża oraz sera żółtego też bez laktozy - można kupić na Allegro. Natomiast dziś udało mi się jakieś mleko kupić w małym sklepiku - uwaga - RYBNYM, w którym mają półkę z tymi eko i bio produktami i chyba całkiem nieźle im idzie, bo wybór większy niż w niejednym markecie, a ceny też nie są złe. Może podpowiesz jakiemuś lokalnemu przedsiębiorcy, żeby zainwestował w taki towar? Świadomość konsumencka coraz większa, a i alergików przybywa, niestety.
A poza tym nie masz nikogo, kto jeździ do Niemiec? Tam mają spory wybór produktów bez laktozy: sery, jogurty, śmietany, mało w sieci Edeca (oznaczone jakoś minus L czy L minus czy coś w tym stylu).
oluśia
Niestety soja u nas też odpada 32.gif , mleko z obniżona zawaroscią też
Mleko to na razie nie problem bo dostajemy jeszcze recepte. Największy problem jest z deserkami i jogurtami, potrzebuje też małe mleko ryżowe lub owsiane do przedszkola bo Pani daje dzieciom mleko w kartoniku. Póki co znalazłam jeden sklep internetowy,który ma takie małe mleko i jogurty dzwonię do nich w poniedziałek czy ich oferta aktualna. Zobaczymy icon_smile.gif
Orinoko
Oj, to kiepsko, bo rzeczywiście tylko soja jest w takiej rozbudowanej w miarę ofercie.
Ja zamiast jogurtów Kubusiowi dawałam kiedyś do przedszkola po prostu słoiczek-deserek dla dzieci, ewentualnie teraz są takie musy małe z zakrętką - jabłko + banan. Może to będzie na tyle atrakcyjne, żeby zastąpić Vitariz?
A ewentualnie jakieś budynie czy inne kisiele owocowe lub np. budyń na mleczku kokosowym? Ono jest w miarę powszechnie dostępne.
Mleko ryżowe w kartoniku - daaawno temu było u nas w Intermarche, ale dawno nie widziałam.
kamami
Spójrz na www.naturo.pl

kamami
oluśia
Na razie ratujemy się musem z Kubusia, wykupiśmy już wszystkie w Intermache, Cerrefour, Eko i w pobliskich sklepikach , w Tesco dzisiaj siostra kupiła 10 sztuk i zostały jakieś resztki po które moi rodzice jutro pojadą chyba przestają produkować musik bo jest jakiś zastój w hurtowniach i marketach 37.gif to jakas masakra.
Zostaje nam deserek z bobvita ale do przedszkola odpada bo dzieci będą się śmiały w domu jak najbardziej. A chodzi własnie o dodatek do śniadania przedszkolnego bo Kapi chodzi do zerówki z własnym śniadaniem.
Kamami dzięki spojrze icon_smile.gif
Orinoko
Niedrogie (stosunkowo) mleko bezlaktozowe niemieckie Lminus czy MinusL dzis namierzylam w PiP.
Oluśsia, a musi toto być w firmowym pudełku czy słoiczku koniecznie? Kup może jakiś atrakcyjny pojemniczek z fajnym zamknięciem albo jakąś śniadaniówkę i ładuje dzieciowi co się da do tego?
Acha, właśnie jak byłam w Niemczech to jakimś dyskoncie typu Lidl (ale nie Lidl) namierzyłam fajne musy jabłkowo-bananowe o dobrym składzie dla alergika, w takich pojemniczkach jak Vitariz mniej więcej - niedrogie to było i dobre. Niestety, nazwy nie pomnę.
Nie masz możlwości podjechać tuż za granicę? Ty chyba gdzieś na zachodzie PL mieszkasz? O, Głogów, widzę już.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.