To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

spódniczki do tańca, materiał na spódniczki, paczka/tutu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ulla
Przez chorobę Weroniki nie sprawdziłam wszystkich opcji, a te które sprawdziłam spowodowały opad szczęki.

Chciałam jej kupić strój na tańce, bo taką lekcję ma w szkole. Ma też występy czasem.

Mam dla niej nowe baletki, mam body - pewnie za duże, ale o to mniejsza. Chciałam spódniczki.

Może nie od razu paczkę (choć też chciałam), ale też takie mniej ozdobne.

Nie dość, że wybór żaden, bo właściwie w czterech kolorach (biały, czarny jasnoróżowy, jasnobłękitny), to jeszcze ceny trochę mnie poraziły.

35-150 za spódniczki o najprostszym w świecie kroju uszyte z tkanin nie najwyższej jakości?? (ta cena najniższa to było z przeceny)


Pomocy.

Bo ja z tego wszystkiego, poza oglądaniem i dotykaniem, nie zapytałam, z czego to jest uszyte. I z tym mam problem.

Ja poszukam gdzieś odpowiednich materiałów, a moja mama uszyje Weronice każdą spódniczkę na świecie (a już o takim kroju to w godzinę), ale ja nie wiem co to za rodzaj tkaniny ?? No pomijając tę na paczkę.

Oglądałam różne i były i tiulowe (miękkie) i bardziej elastyczne, ale też delikatne, ale szukałam koloru i rozmiaru, na materiał zwracałam niewielką uwagę. Tzn. wiem jaki jest w dotyku, ale nie wiem jak się nazywa.

A teraz nie wiem czego szukać.

Tuni
https://www.decathlon.pl/tuniczka-id_5992379.html

tutaj z tiulu np
agabr
Ula ostatnio poszukiwalam na cito spodnicy do tanca dla Zoski byly podobno fajne w h&m ale w wawie juz nie bylo, w Krakowie szukala mi Danuta , tez nie bylo .b
OLA77
a ja widziałam w H&M w Krakowie, byłam z tydzień temu:)
bb
W moim H&M tez jest full tiuowych i jakis z pior, glownie rozowe ale.... 29.gif
agabr
ale mowicie o tych pstrokatych , ja chcialam zlota albo srebrna byly po 19.90 ale sie zmyly .b

o te https://www.hm.com/pl/product/05345?article=05345-B
OLA77
CYTAT(agabr @ Thu, 20 Dec 2012 - 13:35) *
ale mowicie o tych pstrokatych , ja chcialam zlota albo srebrna byly po 19.90 ale sie zmyly .b

o te https://www.hm.com/pl/product/05345?article=05345-B

nie no takie były
Agula9
To może instrukcja do własnoręcznego wykonania: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=447...e=1&theater
ulla
Dzięki wielkie.

Zamówiłam w Decatlonie, bo żeby tak o była na stanie gdzieś, to nie ma.

Do H&M też podjadę, a jeszcze planuję wizytę w sklepie z tkaninami. Już mniej więcej wiem, jakiej tkaniny potrzebuję.
Pogoda
Ostatnio widziałam absolutnie genialny patent na zrobienie spódniczki a'la TUTU, w wersji nieco bardziej.... hmmm... "drapeżnej", bo jest taka trochę "strzępiasta"... Jeśli chodzi o kolory to ogranicza was tylko wasza własna wyobraźnia i zasobność sklepów z tekstyliami albo allegro icon_wink.gif.

Potrzebne: TIUL (tu już dowolnie - sprawdza się i ten z drobnymi oczkami i ten zgrubymi, i ten bardzo sztywny i ten bardziej miękki. Może być nawet brokatowy czy z kryształami - Ważne tylko, żeby to jednak był tiul i jakąś sztywność miał, bo zupełnie lejący, miękki materiał nigdy się nie sprawdzi. Są takie dość szywne gatunki organzy, pewnie też by się nadały - tyle, że organzę trzebaby obszywać, a tiulu nie trzeba...

Dodam tylko, że sprośród wszystkich "amatorskich" wersji TUTU, to wygląda najbardziej okazale i najładniej "pracuje" w tańcu. (BO wbrew pozorom DOBRE Tutu nie jest ani łatwe w wykonaniu ani tanie w produkcji).

Najważniejsza zaleta to to, że nie trzeba posiadać absolutnie żadnych umiejętności krawieckich - potrzebna jest jedynie umiejętność obsługi nożyczek oraz zawiązywania materiału na gumce.

No więc tak - tiul tniemy na dość szerokie pasy o długości: 2x planowana długośc spódniczki + ok 3 cm (na wiązanie). Mierzymy obwód dziecka poniżej linii pępka i na ten obwód robimy koło z szerokiej gumy (nawet nie trzeba zszywać, wystarczy gumę związać na końcu na supeł... icon_wink.gif. Trzeba tylko sprawdzić, czy guma jest na tyle rozciągliwa, że po zszyciu/związaniu dziecko jest w stanie ją na siebie założyć i zdjąć icon_wink.gif.

Pasek tiulu zawiązujemy na gumce (supeł dokładnie pośrodku paska materiału, dwa "ogony" zwisają po bokach. I tak kolejno pasek za paskiem, dookoła gumy aż powstaje spódnica.
Pasków musi być bardzo dużo - im więcej i gęściej tym spódnica bardziej okazała i "stercząca". Jeśli damy ich za mało będą się robić brzydkie prrześwity, poza tym będzie widać, że spódnczka jest wykonana metodą "chałupniczą" icon_wink.gif)).

Końce można potem postrzępić nożyczkami - będzie bardziej"rockowo".
Tuni
Pogoda, powyżej Agula podała linka do tego co tak pracowicie opisujesz icon_smile.gif
Tuni
OT

Dlaczego to się tutu nazywa skoro zawsze było paczką? Przegapiłam coś? icon_smile.gif
Pogoda
Tutu i paczka to to samo. Paczka po polsku, tutu po francusku. icon_wink.gif

A ja pisałąm z telefonu i podany link mi się nie otwierał, więc napisałam... Sieeeeeeet....
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.