To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zimowy wypad w góry

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tessi
Witam. Właśnie podjęliśmy decyzję, że w ferie zimowe zabierzemy dzieciaki (4 i 7 lat) na kilka dni w góry. Nigdy wcześniej nie byliśmy w górach. Kompletnie nie wiem co nam będzie potrzebne na taki wypad. Przede wszystkim jaka odzież i buty, może jeszcze jakieś inne akcesoria będą przydatne. Byłabym wdzięczna za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam, tessi icon_smile.gif
Tuni
Dużo ciuchów, na ciepło i na zimno i na deszcz icon_smile.gif
Ależ Wam tych gór zazdroszczę, ostatnio byłam w sierpniu i tęsknię baaaardzo.
MamaJulki
My byliśmy w górach w zeszłym roku - z dziećmi 1,5 roku i 6 lat.
Zawsze mieliśmy ze sobą termos z herbatą.
No i fakt - ciuchy, ciepłe ciuchy...
Agnieszka AZJ
W góry czy nie w góry - na każdy zimowy wyjazd z dziećmi i zabawy na śniegu: zapas rękawiczek i buty na zmianę icon_smile.gif
tessi
Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam jeszcze pytanie co do butów, jakie się lepiej sprawdzają, na podeszwie z "traktorem" czy mogą być zwykłe kozaki? Młody ma właśnie takie na "traktorku" ale młoda biega w kozaczkach w wersji miejskiej. icon_wink.gif
kalarepa78
CYTAT(tessi @ Sat, 29 Dec 2012 - 17:46) *
Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam jeszcze pytanie co do butów, jakie się lepiej sprawdzają, na podeszwie z "traktorem" czy mogą być zwykłe kozaki? Młody ma właśnie takie na "traktorku" ale młoda biega w kozaczkach w wersji miejskiej. icon_wink.gif


Zdecydowanie odradzam miejskie kozaczki - buty w góry powinny dobrze trzymać kostkę, dotyczy to także butów zimowych.
Tuni
Zdecydowanie traktory. Po pierwsze lepiej trzymają nogę, po drugie kozaczki łatwo zniszczyć na kamieniach.
Ulinka
A ja zawsze zabieram za dużo ciuchów. W tym roku mam listę rzeczy które nosiliśmy w tamty sezonie i tylko to zabieram:
1. Buty najlepiej dobre na tzw"traktorze", dla dzieci buty na zmianę. U nas sprawdziły się super śniegowce z gumową podeszwą.
2. Po dwa komplety czapek, rękawic, szalików
3. Spodnie i kurtka na śnieg lub cały kombinezon. I też najlepiej dwie pary
4. Bielizna termoaktywna i nie trzeba ubierać się na cebulę
5. JakieÅ› dwa swetery, bluza polarowa, koszulki i finito

KM
Jeżeli będziecie jeździli na nartach to jeszcze kask/kaski dla dzieci i kominiarki polarowe pod nie.
agarad
CYTAT(KM @ Sun, 30 Dec 2012 - 23:14) *
Jeżeli będziecie jeździli na nartach to jeszcze kask/kaski dla dzieci i kominiarki polarowe pod nie.

a czemu polarowe? moje dzieci używają bawełnianych a i tak mają mocno spocone głowy.
tessi
Witajcie. icon_smile.gif My już po urlopie. Wypad był niezmiernie udany, dzieciaki przeszczęśliwe. Wszystkie Wasze rady bardzo sie przydały.
Tuni
Tessi, to super.
A jaką mieliście pogodę?
tessi
Pogoda każdego dnia była inna. Był i śnieg i deszcz i piekne słonko. Mimo kapryśnej aury każdy dzień spędzaliśmy aktywnie na powietrzu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.