To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CZY SA JAKIES MAMY Z AFRYKI???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mama Mojzesza
Czy jest moze jakas Mama z Afryki?? icon_cool.gif ? juz obojetnie z jakiej czesci (bo w Tanzanii cala Polonie znam, przynajmniej ze slyszenia) albo moze ktos zna? icon_question.gif pewnie nie ma icon_confused.gif w kazdym razie pozdrawiam GORACO wszystkie kontynenty icon_biggrin.gif !!!
Mama Mojzesza
a moze chociaz ktos ma Mulatka wink.gif lub jakas inna kombinacje icon_smile.gif
CrazyMary
A wiesz, ciekawe czy znasz moją koleżankę, mieszka teraz w Tanzanii, ale nie jest mamą, Agata ma na imię.
anonimowy
tak icon_biggrin.gif ! tzn tak mysle, Agata Szydlowska, ma jakas fajna prace i chlopaka z RPA??? (w Tanzanii jest okolo 200 Polakow icon_smile.gif )
CrazyMary
TAAAK! To ona! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

To moja bliska przyjaciółka z liceum, z jednej klasy icon_biggrin.gif

Mam ją na gadu, pozdrowić? wink.gif
Mama Mojzesza
CrazyMary,ale swiat jest maly icon_biggrin.gif!!! ciagle sie o tym przekonuje icon_smile.gif przegapilam moment kiedy mialas Agate na gg, ale jak znow bedzie dostepna to pozdrow ja koniecznie - byla dla mnie bardzo mila i pomogla mi w czasie gdy tego najbardziej potrzebowalam (siedzialam sama w domu z noworodkiem i nie mialam nawet sluzacej, mozna bylo fiola dostac) zapytaj prosze co slychac w Tanzanii, brakuje mi tamtego zycia:)! Napewno sie orientujesz ale i tak napisze - Agata ma fajnie: jest Biala Lady, ma sluzbe i chodzi sobie na przyjecia smietanki towarzyskiej icon_cool.gif i mieszka nad oceanem, gdzie swieci sloneczko, buu! tesknie icon_cry.gif
CrazyMary
Mówiłam jej o Tobie, prosiła żeby Cię pozdrowić i pyta czy wybierasz się jeszcze do Tanzanii.
Mama Mojzesza
dziekuje za pozdrowienia:)! wybieram sie jak najbardziej - ale chyba dopiero za 4 lata, czyli jak Majkel zrobi doktorat. Wczesniej planowalismy ze pojedziemy sobie tez na wakacje, ale jak to przemyslalam ile taka impreza bedzie kosztowac to stwierdzilam ze jakos wytrzymam icon_rolleyes.gif
jak dlugo Agata planuje byc w Tanzanii??? co tam slychac??? to jest moj nr gg 7599637
ja mysle ze to dobre miejsce do zycia, tylko lepiej jest znac jezyk (inaczej bedzie sie non stop naciaganym icon_evil.gif )
CrazyMary
Agata na razie nie wie jak długo będzie w Tanzanii. Nie bardzo jej się tam podoba, ale do Polski też nie chce wracać wink.gif Teraz wybiera sie na tydzień do Korei.
Mama Mojzesza
Fajnie ze jedzie do Korei :)moze jej sie tam spodoba, mysle ze to mily kraj. Ja przed wyjazdem do Tanzanii bylam w Japonii, wizualnie bardzo mi sie tam podobalo (CHYBA NAJCZYSTSZY KRAJ NA SWIECIE, po prostu szok) ale nie umialam tam mieszkac, Japonczycy sa zupelnie inni niz ja. Mam nadzieje ze Koreanczycy sa normalniejsi, napewno;) A swoja droga, moze jest tu jakas Mama z Japonii??? Tanzania jest totalnym przeciwienstwem Japonii, niestety pod wzgledem czystosci rowniez. Ale ja tam wracam icon_biggrin.gif
CrazyMary, (chyba zrobie ankiete wink.gif ) gdybys mogla wybierac gdzie chcialabys mieszkac??
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Cleo
ja tez nie z Afryki, ale za to parę alt pracowalam z Koreanczykami i hmm... uzywajac cytatu: 'nie zawsze są NORMALNI'...powiem więcej- spotkalam DWÓCH z którymi dalo sie normalnie funkcjonowac. ale może na gruncie towarzyskim i (ich) ojczystym jest inaczej:)
cleo'
PS
a mój mąz ma swoje gigant-marzenie: pojechać kiedyś do Afryki własnie.
anonimowy
Ale fajnie, nie spodziewalam sie takiego odzewu icon_biggrin.gif jak przyjedziecie to Was przyjme w jakims lux-hotelu, bo wlasnie siedze tu i szkole sie aby w takiej enklawie luksusu pozniej dostac prace (jako szef oczywiscie) wink.gif tylko dajcie mi jeszcze co najmniej 3 lata wink.gif Rosa, Tanzania na urlop tez dobre miejsce, ale powiedz, czy nie denerwowaly Cie kelnerki? we mnie wzbudzaly wredne instynkty, wkurzalo mnie to ze sie tak powoli ruszaja i zawsze kazalam im co chwila cos przynosic-odnosic a skutek wychowawczy zaden icon_evil.gif
a gdzie bylas?
Cleo, powiedz mezowi ze w Tanzanii jest wszystko co trzeba: sawanny, lasy, Kilimanjaro, ocean, a nawet Zanzibar tuz obok icon_cool.gif jest jedna Polka co organizuje "turystyczne polowania" na jakies antylopy itp (jej rodzice przywedrowali z armia Andersa,bardzo mi to dziala na wyobraznie, zeby az do Tanzanii!) a inna pracuje w szkole nurkowania, tak wiec - dla kazdego cos milego icon_razz.gif aha, i Masajowie w narodowych strojach autobusami jezdza, smiesznie to wyglada.

A co do Azjatow to oni chyba tak maja...
anonimowy
a gdyby ktos tak na serio kiedys jechal do Tanzanii to napiszcie - poudzielam wskazowek zeby Was bezwstydnie nie ponaciagali. Bo tak ogolnie to droga impreza. Udostepniam cennik roznych oplat -wersja dla bialych oraz dla tubylcow icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Mama Mojzesza
---
użytkownik usunięty
[post usunięty]
lula
Afryka dzika... Do mojego brata strzelali z kalacha - gangi taksowkowe, jak ktos byl w RPA to wie o co chodzi. No ale on i tak sie tam czul bezpieczniej niz w Polsce i chcialby tam wrocic. Wszedzie zreszta gdzie byl to chce wrocic, poza Dallas, po dwoch tygodniach stwierdzil, ze to straszne miejsce.
lula
Ogladalam zdjecia brata - w rekach trzyma malenkiego lwa, inne zwierzaki przechadzaja sie miedzy nogami turystow. Jak ja wam zazdroszcze, ze tam bylyscie, napiszcie wiecej.
dorok
Hej dziewczyny, ja jestem mama Mulatka i chcialabym sie skontaktowac z mamami, ktore maja cos ze mna wspolnego (cokolwiek). Tatus Davidka jest z Konga, moze wiecie cos na ten temat, bo ja za duzo nie wiem o jego kulturze(znaczy wiem, ale z tej pozytywnej strony-czyzby tylko taka tam byla?) (kazdy swoje chwali wink.gif icon_lol.gif ).
anonimowy
Nie wchodzilam na POLONIE mase czasu a tu tyle postow icon_biggrin.gif odpisze chronologicznie:) Nie wiem jak sie robi te ryzowe buleczki niestety, wiem tyle ze z ryzowej maki wink.gif kto wie,moze daloby sie wykorzystac kleik ryzowy dla niemowlat icon_question.gif
W Tanzanii spotkalam sporo osob z RPA i z kazdym przeprowadzalam wywiad, bo swego czasu zastanawialismy sie z mezem czy sie tam nie osiedlic. Wnioski z tych rozmow mam takie, ze rzeczywiscie musi tam byc niebezpiecznie, skoro wszyscy moi rozmowcy tak twierdzili icon_rolleyes.gif lata apartheidu zrobily swoje. W Tanzanii najwyzej ukradna komus zegarek (mi raz ukradli icon_cry.gif ), ewentualnie torebke jak sie uda, trzeba uwazac w tlumie. Ale podobno w Warszawie tez icon_rolleyes.gif Za to gdy bylam przejazdem w RPA to bardzo mi sie podobalo, standard nieporownywalny do Tanzanii icon_smile.gif ba, do Polski tez.(ale oni tam na diamentach siedza).
Dorok, znalazlas kogos kto ma cos wspolnego z Toba mianowicie synka Mulatka:) Mojzeszek teraz ma 17miesiecy a Davidek?? O Kongo wiem niewiele wiec nie chce sie wymadrzac. Znamy jednego Mulatka z Kongo (jego mama wyjechala i on sie tam urodzil, na studia przyjechal do Polski) i on tez zawsze chwalil ten kraj, generalnie czul sie... ooops jak to sie odmienia... no, obywatelem Konga. Ja tam jestem "patriotka lokalna" i uwazam, ze najlepiej jest oczywiscie w Tanzanii, a z calej Tanzanii najlepsze jest plemie mamy mojego meza wink.gif
W Kongo pewnie nie ma problemu braku wody, w Tanzanii kiedys nie bylo, ale od kilku lat pada coraz mniej (albo coraz "dziwniej" - nie wtedy kiedy trzeba i nie tam gdzie trzeba,a o tym ze 80%lodowca na Kilimanjaro stopnialo nawet nie wspomne icon_evil.gif ) zalamana jestem, czemu akurat za mojej kadencji icon_question.gif co prawda pieniadze rozwiazuja kazdy problem, ten tez.
Ja chce mieszkac w Afryce rowniez ze wzgledu na Mojzeszka i ewentualne jego rodzenstwo, wydaje mi sie, ze to dla ich psychiki zdrowsze bedzie niz wzrastanie w Polsce. Nie chodzi mi tylko o spotkanie z rasizmem ale rowniez z niezdrowa przesada w druga strone. Jak taki Mulatek ma sie czuc, grupa nastolatek nagle piszczy "jaki sliiiiiczny!" a za rogiem jakis dziadek wywija laskÄ… krzyczac "murzynek bambo do domu!" (lub tez babcie wyja z zachwytu a mlodzi "narodowcy" wiadomo co)
w USA pewnie jest "zdrowiej" pod tym wzgledem.

PS Dorok,jak pisalam ten tekst to jeszcze nie bylo zdjecia Twojego synka,tylko wtedy cos nie chcialo mi wejsc i zapisalam na dysku,dzisiaj wklejam i zobaczylam zdj. i nie moge sie powstrzymac zeby nie zawolac: "JAKI SLIIIICZNY!" icon_biggrin.gif
Mama Mojzesza
Zapomnialam sie zalogowac icon_rolleyes.gif ale to bylam ja icon_biggrin.gif
dorok
...
Mama Mojzesza
---
Mama Mojzesza
...
anonimowy
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
a moze chociaz ktos ma Mulatka  :wink:  lub jakas inna kombinacje icon_smile.gif


Hej!! Ja jestem mamą małej Czekoladki! icon_lol.gif Jest rozkoszna i najkochansza na swiecie! icon_biggrin.gif
Mama Mojzesza
CYTAT(Anonymous)
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
a moze chociaz ktos ma Mulatka  :wink:  lub jakas inna kombinacje icon_smile.gif


Hej!! Ja jestem mamą małej Czekoladki! icon_lol.gif Jest rozkoszna i najkochansza na swiecie! icon_biggrin.gif


Gosciu, w takim razie prosze sie zalogowac, i aktywnie wlaczyc w dyskusje na forum icon_biggrin.gif nastepnie koniecznie zamiescic zdjecia tej malej slicznotki wink.gif
bedzie na forum rodzynkiem - jedyna czekoladowa dziewczynka icon_biggrin.gif
(chlopcow jest juz dwoch - Davidek i Mojzeszek icon_biggrin.gif )
ilona
Co prawda nie mam takiego cudnego dzieciaczka jak Wy ale pozwole sobie jak zwykle wsciubic nos.Jako ,ze mieszkam w Toronto mam jak na dloni mieszanke przeroznych nacji ras i kultur i wiecie co -jak to dobrze,ze to wszystko jest tutaj naturalne! mamy duzo znajomych -mieszanych malzenstw-polsko- egipskie ,polsko- ekwadorskie, polsko -somalijskie ,polsko- pakistanskie (przecudna dziewczynka z tego zwiazku-szok normalnie).Tak bardzo sie ciesze,ze moje dzieci chodza do szkoly z dziecmi roznych kolorow-najlepszy przyjaciel mojego sredniego to wlasnie maly mulatek polsko-afroamerykanski ,ktory sprawil,ze po prostu uwielbiam imie Noah i pewnie gdyby mi sie trafil jeszcze jeden chlopaczek tak wlasnie by mial na imie. Tak naprawde to Aniu tak "sledze"twoje watki od dluzszego czasu i sie zastanawiam jak sobie wlasnie dajesz rade w polskich realiach i jak znajduje sie sam Mojzesz.Pamietam z pracy w zlobku raz trafil sie nam chlopczyk ale typowy murzynek-rodzice studiowali we Wroclawie chyba medycyne i pamietam reakcje i komentarze rodzicow i nie moge powiedziec ,ze zawsze byly zyczliwe ...
Masz szczescie ,ze mozesz wrocic do Tanzanii-pomijajac wszystko to ciepelko...Moj malzon po wizycie w Dominican Republic calkiem zwariowal i kombinuje jakby tam sie przeniesc na stale bo i klimat kochany i ludzie przesympatyczni...Utopia echhh...Przepraszam,ze sie tak wcielam w Wasz watek ,juz wiecej nie bede ale z cala pewnoscia bede sledzic icon_biggrin.gif
Mama Mojzesza
wiecej jak sobie radzimy napisze pozniej, teraz tylko powiem ze jest ok - mojzesz nie daje sobie w kasze dmuchac, a ostatnio zaprzyjaznil sie na placu zabaw z taka wyrosnieta mlodzieza wygladajaca z lekka na huliganow , fajnie bylo patrzec jak ci chlopcy bawia sie z nimi w piasku, samochodzikami i przescigaja sie w wymyslaniu mu atrakcji icon_lol.gif Obawiam sie tylko, ze jak tak dalej pojdzie to Mojzesz zalapie dosc mocno niecenzuralne slownictwo, ale niech tylko ktos sprobuje mu dokuczac icon_twisted.gif
ilona
icon_lol.gif a co tam,slownictwo sie wypleni -wazne ,ze sie nie daje icon_wink.gif
Mama Mojzesza
jak ktos mu probuje podskoczyc, to on przyjmuje bojowa pozycje, i ryczy jak lew, z reguly to wystarcza, i nie musi posuwac sie dalej icon_lol.gif
natomiast rozne kwiatki ze strony doroslych tez nas spotykaja, ale ja sie nie przejmuje icon_wink.gif a niektore to nawet sa bardzo zabawne, np znamy jedna mila starsza pania ktora czesto przychodzi do kosciola, pomaga sprzatac itp, porzadna starsza pani icon_smile.gif lubi Mojzesza, i zawsze mi mowi "to co, ze murzyn, wazne ze katolik" icon_lol.gif a jak nas zobaczyla razem: "pani to ladna jest... podlug meza" icon_lol.gif
Atena
Ha!
To i ja się dołączę...
Moje dziecko co prawda ma karnację jaśniejsząjszą niż Twoj Aniu Mojżeszek i Doroty David ale niezaprzeczalnie nie jest czystej razy białej.Dziadek Zuzi od strony ojca jest Kubańczykiem.Zuzia ma śniadą cerę,ma grązowe oczki i brązowe proste wloski.Jest zdecydowanie do mnie podobna,po tacie ma ciemniejszy kolor skóry(ciemniejszy niż ja ale jaśniejszy niż jej tata).Smiejemy się z moją mamą,że Myszka jest ciemniejszą wersją mnie.Zuzia ma też plamy mongolskie nad pupą!(o czym to świadczy?mają to dzieci mieszane?)
Atena.
Mama Mojzesza
CYTAT(Atena)
Ha!
To i ja się dołączę...
Moje dziecko co prawda ma karnację jaśniejsząjszą niż Twoj Aniu Mojżeszek i Doroty David ale niezaprzeczalnie nie jest czystej razy białej.Dziadek Zuzi od strony ojca jest Kubańczykiem.Zuzia ma śniadą cerę,ma grązowe oczki i brązowe proste wloski.Jest zdecydowanie do mnie podobna,po tacie ma ciemniejszy kolor skóry(ciemniejszy niż ja ale jaśniejszy niż jej tata).Smiejemy się z moją mamą,że Myszka jest ciemniejszą wersją mnie.Zuzia ma też plamy mongolskie nad pupą!(o czym to świadczy?mają to dzieci mieszane?)
Atena.


Atena, wiem ze nie bede orginalna, Zuzia jest przecudna icon_biggrin.gif
plamy mongloskie maja dzieci innych ras niz biala - mieszane tez.
Ja ubolewam ze Mojzesz nie ma prostych wloskow jak Twoja Zuzia icon_wink.gif
Coffee
chyba nie jestem w temacie
prosze sie nie smiejcie icon_redface.gif
co to sa plamy mongolskie?
sdw
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
 
Ja ubolewam ze Mojzesz nie ma prostych wloskow



Żartujesz? icon_eek.gif icon_lol.gif Mojeżesz jest najcudniejszym dzieckiem jakie w życiu widziałam. I nie tylko ja pewnie icon_wink.gif Odczep się, że tak powiem, droga Adniu, od jego włosków. Cudnych icon_mrgreen.gif
ilona
CYTAT(wiolontela)
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
 
Ja ubolewam ze Mojzesz nie ma prostych wloskow



Żartujesz? icon_eek.gif icon_lol.gif Mojeżesz jest najcudniejszym dzieckiem jakie w życiu widziałam. I nie tylko ja pewnie icon_wink.gif Odczep się, że tak powiem, droga Adniu, od jego włosków. Cudnych icon_mrgreen.gif

Tez tak bym powiedziala icon_wink.gif
Mama Mojzesza
CYTAT(Coffee)
chyba nie jestem w temacie
prosze sie nie smiejcie icon_redface.gif  
co to sa plamy mongolskie?


Coffee, masz prawo nie wiedziec icon_wink.gif
plamy mongolskie to takie ciemne placki nad pupa, z ktorymi rodza sie dzieci tak jak pisalam innych ras niz biala, z wiekiem znikaja.
Kiedy Mojzesz sie urodzil tylko po tych plamach mozna bylo poznac ze to nie jest calkiem biale dziecko icon_lol.gif

CYTAT(wiolontela)
Odczep siÄ™, że tak powiem, droga Aniu, od jego wÅ‚osków. Cudnych  :mrgreen:


Wiola, chcialabys icon_twisted.gif
juz sie przymierzam zeby znowu go ogolic na lyso, bo cos tam mu sie zaczyna krecic icon_twisted.gif
(ale jesli chcesz to mu zrobie zdjecie przed i po operacji golenia icon_lol.gif )
Mama Mojzesza
Ilonka, a mnie sie on najbardziej podoba w czapkach icon_lol.gif
sdw
Zrób i mi wyslij icon_mrgreen.gif Albo nie, nie wysyłaj ale i nie obcinaj icon_lol.gif
ilona
Aniu no mnie sie moje tez najbardziej w czapkach podobaja icon_lol.gif
KM
Strzygę Kacpra krótko, bo ma rzadkie włoski (może mu się wzmocnią icon_rolleyes.gif ) chociaż podobają mi się kudłate główki. Ania, zostaw Mojżeszkowi chociaż 1,5 cm kędziorków icon_smile.gif Przy dłuższych mógłby być kłopot z czesaniem.
Mama Mojzesza
Iwonka, jakim czesaniem icon_lol.gif ? ja nie czesze Mojzesza, niezaleznie od tego jak dlugie ma wlosy icon_twisted.gif robia mu sie takie skrecone loczki, ktore w miare rozwoju sytuacji zamienilyby sie w dredy icon_cool.gif
ilona
Takie fajniuchne sprezynki nie? Mam kolezanke z karaibow ktora w tym samym czasie co ja rodzila tez trzecie dziecko i tez chlopczyka.Ile razy ja spotykam z tym malenkim normalnie musze sie powstrzymywac przed czochraniem go po lebku,normalnie niesamowite icon_biggrin.gif Ta moja kolezanka ma coreczke ,ktorej w jakis sposob-szampon czy cos prostuje wlosy,takze panieneczka ma wlosy do ramion proste tylko takie sztywnawe-inne w dotyku.
Mama Mojzesza
CYTAT(Ilona)
Takie fajniuchne sprezynki nie? Mam kolezanke z karaibow ktora w tym samym czasie co ja rodzila tez trzecie dziecko i tez chlopczyka.Ile razy ja spotykam z tym malenkim normalnie musze sie powstrzymywac przed czochraniem go po lebku,normalnie niesamowite icon_biggrin.gif Ta moja kolezanka ma coreczke ,ktorej w jakis sposob-szampon czy cos prostuje wlosy,takze panieneczka ma wlosy do ramion proste tylko takie sztywnawe-inne w dotyku.


czyli jest nadzieja dla mojej potencjalnej corki icon_twisted.gif
ilona
Aniu no co Ty-pewnie ,ze tak icon_lol.gif wink.gif
Zaraz poszukam jakie to specyfiki wlosy prostuja wink.gif
magnuna83
Ja jestem z Egiptu - ale nie jeszcze mamusia:0 dopiero za 8 miesiecy icon_lol.gif
troche te upały dokuczliwe przy ciazy icon_sad.gif
Coffee
hej witam cie serdecznie na forum icon_wink.gif
dorok
...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.