To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

astma a wyniki testu alergicznego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

iwona209
Witam. Moj czterolatek od wrzesnia bardzo duzo choruje na zapalenie oskrzeli przewaznie bez temperatury. Ciezko sie to u niego leczy i duzo ma antybiotyków.Bylismy u alergologa bo dwa lata temu stwierdzono uczulenie na jablko i kurczaka a teraz robilismy panel pediatryczny i wyszło ze nie jest uczulony nawet na to jablko. Dodam,ze bral ztrtec a potem azomyr. Lekarz alergolog podejrzewa astme ale skoro te wyniki nie wyszły to mozliwa jest astma? Moze ma ktos podobne doswiadczeniaalbo jakies info na ten temat?
~Luna~
A czy przed zrobieniem testów odstawiłaś lek przeciwhistaminowy na co najmniej 5 dni ? - bo to ważne - jeśli podawałaś dziecku lek do dnia wykonania testów, wyniki mogły wyjść zafałszowane.
iwona209
Nie odstawialam bo lekarka powiedziala, ze nie trzeba do tych z krwi. Poprzdnie mial skorne.
rysa154
mojej corce przy astmie testy skórne niczego nie wykazywały...
iwona209
A tez tak czesto byly infekcje i zapalenia oskrzeli?
Truśka
CYTAT(iwona209 @ Fri, 04 Jan 2013 - 16:16) *
Witam. Moj czterolatek od wrzesnia bardzo duzo choruje na zapalenie oskrzeli przewaznie bez temperatury. Ciezko sie to u niego leczy i duzo ma antybiotyków.Bylismy u alergologa bo dwa lata temu stwierdzono uczulenie na jablko i kurczaka a teraz robilismy panel pediatryczny i wyszło ze nie jest uczulony nawet na to jablko. Dodam,ze bral ztrtec a potem azomyr. Lekarz alergolog podejrzewa astme ale skoro te wyniki nie wyszły to mozliwa jest astma? Moze ma ktos podobne doswiadczeniaalbo jakies info na ten temat?

u nas jedno dziecko ma astmę mimo, że testy skórne i z krwi nic nie wykazują. Śluzówka może inaczej reagować na alergen niż skóra i krew.
U nas zapalenia płuc i oskrzeli skończyły się w momencie rozpoczęcia leczenia astmy.
an.tośka
U K testy skórne też nic nie wykazały, nie były miarodajne, pomimo, że je powtarzaliśmy.
Testy z krwi wykazały uczulenie na roztocza, pleśnie, grzyby, potwierdzily podłoże alergiczne astmy.
K choruje praktycznie od urodzenia, do momentu postawienia diagnozy i rozpoczęcia leczenia astmy infekcje zdarzały się bardzo często, wielokrotnie nawracały obturacyjne zap. oskrzeli z dusznościami, antybiotyki nie pomagały a wykonane CRP nie wskazywało na podłoże bakteryjne.
Jednak astma nie zawsze musi mieć podłoże alergiczne.
rysa154
CYTAT(iwona209 @ Fri, 04 Jan 2013 - 22:56) *
A tez tak czesto byly infekcje i zapalenia oskrzeli?



zapalenia oskrzeli nie,a infekcje nie wiecej niż sądze u dzieci bez astmy.
agabtus
Moja rada wynikająca z doświadczeń... znaleźć DOBREGO alergologa. Gdybyśmy szli za głosem lekarzy, Tymi byłby operowany, miałby robiony drenaż uszu. Do dziś pewnie nie wiedzielibyśmy, że mamy do czynienia z mega alergią, bo dziecko w życiu antybiotyku nie brało, a choruje RZADKO. Dobry lekarz, który umie postawić diagnozę to jest OGROMNY sukces.
walizka
agabtusku, od roku próbuję znaleźć dobrego alergologa. Może źle szukam, może mam pecha.... Na razie trafiam na samych konowałów. Wiem, co mówię icon_sad.gif
agabtus
CYTAT(walizka @ Sun, 06 Jan 2013 - 20:40) *
agabtusku, od roku próbuję znaleźć dobrego alergologa. Może źle szukam, może mam pecha.... Na razie trafiam na samych konowałów. Wiem, co mówię icon_sad.gif


Ja się domyślam, że wiesz icon_smile.gif Ale powiedziałam Ci już co i jak icon_wink.gif

Alergia jest w modzie... kto żyw bierze się za jej leczenie 32.gif
iwona209
Zgadzam sie ciezko o dobrego lekarza. O pediatre ciezko a specjalisty to ze swieczka szukac.
Tośka
moje młodsze dziecko jest pod opieką pulmonologa- alergologa: jest na pulmicorcie+ berodualu w inhalacjach 2 x dziennie, do tego raz dziennie milukante i...niestety ciągle kaszle i podłapuje zapalenie oskrzeli icon_sad.gif Mieliśmy badania krwi- nic nie wykazały, prześwietlenie płuc- ok, testy potowe- też ok.
Macie jakieś pomysły???
Dziś znów zaczął się katar i kaszel, a jesteśmy tydzień po zakończeniu leczenia oskrzeli
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.