To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gdzie kupić fajne meble?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
maminka43
Drogie me,ponieważ już wiele lat minęło jak wyposażałam nasze pierwsze mieszkanie,od tego czasu to i moda się zmieniła i mój gust też pewno trochęicon_smile.gif....Gdzie można kupić i co ma być np w salonie,który to jednocześnie będzie sypialnią,i żeby to nie było bardzo hmmm..oryginalnie ino funkcjonalnie,niedrogo,gustownie.Żeby meble(i jakie ? 37.gif )były wysokie,a nie za głębokie,żeby miały przeszklone choć kilka półek na liczny księgozbiór i pamiąteczki moje...teraz tradycyjne segmenty niemodne a ja jakoś niemam wizji na nowoczesne umeblowanie...
A, i jak kuchnię umeblować?Przy czym żadne dziwactwa w rodzaju wyspy na środku kuchni nie wchodzą w grę,ma być mało szokująco,tradycyjnie,szafki chcę raczej w kolorze olchy miodowej ale widziałam w Ikei takie zielonkawe,lśniące....podobały mi się icon_smile.gif Jak się takie kolory sprawdzają?
Normalnie nie umiem niczego znaleźć,w ''Abrze''to same segmenty mają,w Ikei(o dziwo,bo tam mi się wcześniej nie podobały rozwiazania jakie mają)podobały mi się bardzo niektóre częsci zestawów ''BESTA''.Ktoś to miał?Jak się sprawdza?
Gdzie szukać podpowiedzi?Jakie są fajne stronki z meblami?Co polecacie a czego nie?
O okna...Jak okna ubrać?Akurat z firan i zasłon nie zrezygnuję,bo kocham tak upiększone okna,ale co w tym oknie fajnego powiesić,żeby ładne to było?Macie jakieś propozycje upięcia?
Litka
zajrzyj na forum o wnętrzach na gazecie, odwiedź Ikea, a omijaj Bodzio, Abrę i Agatę icon_smile.gif postaw na prostotę, jasną, czystą bazę, do tego poszukasz potem dodatków
Tuni
CYTAT(Litka @ Sun, 06 Jan 2013 - 21:47) *
... omijaj Bodzio, Abrę i Agatę icon_smile.gif

Litka, dlaczego? Złej jakości są?
agarad
CYTAT(Tuni @ Mon, 07 Jan 2013 - 11:23) *
Litka, dlaczego? Złej jakości są?


Też się zastanawiałam bo mają w ofercie wyroby od wielu producentów.
Litka
ponieważ są brzydkie icon_smile.gif
moko.
CYTAT(Litka @ Mon, 07 Jan 2013 - 15:00) *
ponieważ są brzydkie icon_smile.gif

Chyba dawno w Agacie nie byłaś, bo ja sie mile zaskoczyłam, chociaż rowniez uważałam ze są brzydkie, a jednak nie - i kupisz każdy mebel osobno a nie zestawami.
Ikea mnie odrzuca - bo jest nuda, nuda (dla mnie)
aisha1111
ja uwielbiam starocie. marzy mi się kilka antyków w domu, ale to chyba za drogie na razie. Zależy co lubisz. My ostatnio na nowy domek urządziliśmy salon w stylu kolonialno - meksykańskim. Taki miks zrobiliśmy, no i książki mamy oszklone, więc się nie kurzy. A meble kupowaliśmy w malutkim sklepiku - warsztacie od takiego starszego faceta pasjonata drewnianych mebli. Za komplet - dwie wysokie komody, biblioteczka, skrzynia, stolik i głęboka szafą zapłaciliśmy 300 funtów. Może warto poszukać małych sklepików. Ja bym się nie kierowała modą, tylko tym co mi się podoba. Bo moda odchodzi i przychodzi, a w domu musisz czuć się przede wszystkim komfortowo.

Ja polecam meble głębokie, ale niskie - jest wrażenie większej powierzchni pokoju.

Aha i jesli chcesz takim kompletnie tanim kosztem, a nie jest to kwestia tego, że meble zmieniasz, bo się rozsypują ze starości, to może tylko fronty szaf wymień?
Litka
może i Agata by obeszła, ale Abra i Bodzio już na pewno nie... ale co kto lubi
moko.
CYTAT(Litka @ Mon, 07 Jan 2013 - 17:06) *
może i Agata by obeszła, ale Abra i Bodzio już na pewno nie... ale co kto lubi

Bo Bodzio i Abra to taka tandetna jest, kiepskie materiały, kiepskie wykonanie, jedorazowe meble.... (wg mnie)
Honey*
A mysmy sobie sami wymyslili meble i zrobili na zamowienie. w abrze nie kupilabym nigdy
moj brat kupil i szafe i komode i wszytsko sie rozeszlo. musial pozniej jakos to mlotkiem "sklepac"
panowie nie z krakowa maminko. gdzies poza krakowem, sprawdzeni bo u znajomych tez robili meble
przyjechali pomierzyli, narysowali sobie i zrobili icon_smile.gif
Tamara79
Mam swoje ulubione strony z meblami, gustuję w drewnie, ceny różne, niektóre nawet znośne.
https://www.anzys.pl/
tu młodzieżowe swego czasu spodobały mi się
https://timoore.eu/567,kolekcja_limo_opis
i jeszcze drewno
https://www.seart.pl/index.php
mama_do_kwadratu
CYTAT(moko. @ Mon, 07 Jan 2013 - 19:08) *
Bodzio i Abra to taka tandetna jest, kiepskie materiały, kiepskie wykonanie, jedorazowe meble.... (wg mnie)

wg mnie Ikea podobnie
maminka43
Honey-a dasz mi namiary do tych panów?Pamiętam,ze gdzies fotki wklejałaś waszego pokoju po remoncie i podobało mi się bardzo icon_biggrin.gif (i ceny byś na pw skrobnęła)A do kuchni też robią szafki?

Dzięki za podpowiedzi,zaraz dooglądam stronki bo dopiero na spokojnie po pracy usiadłam icon_biggrin.gif
Kiedys miałam zestaw Borys i był najlepszy z wszystkiego,można kupić szafki jakie potrzeba,są b.wysokie(236cm)a płytkie,takie jak chcę.Nic podobnego poza Ikeowską BESTĄ nie znalazłam(o wysokośc mebli tu chodzi).

Aisha-dla mnie meble głebokie a niskie sprawiaja wrażenie,ze przytłaczają wnętrze...hmm...może tylko mi się wydaje.Ale niskich niechcę,bo muszę gdzieś upchać moje dobra wszelakie icon_wink.gif A jestem takim pedantycznym chomikiem,co lubi mieć dużo ale w idealnym porządku icon_mrgreen.gif
Honey*
maminko poszukam ale jutro.
tak, kuchnie tez robili za zamowienie i szafe do przedpokoju i meble do Zuzi tez
ewita 77
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 07 Jan 2013 - 20:47) *
wg mnie Ikea podobnie

sie podpisze nawet stopami, bibeloty jak najbardziej ,reszta absolutnie nie.
renata19750702
CYTAT(Litka @ Mon, 07 Jan 2013 - 16:00) *
ponieważ są brzydkie icon_smile.gif


Jesli chodzi o IKEA to kwestia gustu. Mi na przykład nie podobają się meble z IKEI, pomijając styl, to nie zachwycają starannością wykonania...
maminka43
A jakie fabryki meble wykonują meble starannie?Tak,żeby nie na zamówienie u stolarzy robić,a kupić w sklepie konkretny mebel....
Mówicie,że meble ikeowskie się rozlatują?
Z Abry miałam kiedyś i faktycznie słabe...bardzo szybko trzeba było tyły mebli gwoździami przybijać,listwy reż jakoś starannością nie grzeszyły...uchwyty takie jakieś niechlujnie wykonane i odpadały szybko...
ana
dobrej jakości jest nasz zestaw z Bydgoskiej Fabryki Mebli ale to jest witryna, dłuuuga komoda, stolik kawowy i pod tv. nazwa Arras, ale nie sa ciagle otwierane, bo nie trzymam w nich codziennych rzeczy. natomias stolik kawowy jest eksploatowany i znosi to dzielnie
oliwia02445
CYTAT(Litka @ Mon, 07 Jan 2013 - 20:06) *
może i Agata by obeszła, ale Abra i Bodzio już na pewno nie... ale co kto lubi


Bodzio- bardzo ładne meble, wykonane z tandetnych materiałów, zresztą adekwatnie do ceny. Wiem co mówię icon_smile.gif
aisha1111
a olszyńska (z olszyny lubańskiej) fabryka jeszcze istnieje? moja mama miała meble z tej firmy. lite drewno, do tej pory stoją w domu jej znajomej... porządne wykonanie z pełnego drewna a nie ze sklejki.

maminka - dlatego napisałam, że mi się podobają niskie, a każdemu może przecież podobać się co innego icon_smile.gif
rysa154
maminka ja ostatnio szukałam i z ta starannoscia jest kiepsko jak i zresztą z wytzrymalościa.
skusiłam sie na drogie meble i jestem zawiedziona...
Martucha_
Niezłej jakości są Dller. Mam kilka od kilku lat, solidne.
cosłonkowidziało
Ja mam meble od Gawina już bardzo długo nic sie z nimi nie dzieje a mam zamiłowanie w kierunku wiecznych przemeblowań icon_smile.gif wymieniałam meble kuchenne w zeszłym roku tez padło na gawina ze względu na cenę i wytrzymałośc własnie . Wcześniej jeździliśmy do ich fabryki teraz mają salony meblowe i to sporo .
Z ręką na sercu mogę polecić
Wcześniej podobały mi sie młodzieżowe meble w kolorze niebieskim od Bodzia nie chcę obsmarowywać nikogo i nie będe wdawać sie w szczegóły ale meble odjechały tym samym transportem i dostaliśmy zwrot gotówki
Mama_Małej_Mi
Ja poluję na fajne [edit: moderacja, powód: reklama] , bo inne nie będą nam pasować..
Mariola***
Ikea- meble dla biedoty, generalizując, czyli dla przeciętnego obywatela .Czy takie słabe, ja wiem, nam drewnaine padły po 1o latach, ale urwały się uchwyty, trochę zniekształciła szuflada (przybiłam gwożdziami) po kilku latach kilkudziecięciu odsuwań i zamykań dziennie - tam były słodycze a ja jestem uzależniona.

Mnie się podobają, co do jakości, tak jak pisałam, tanie, do samodzielnego złożenia więc nie mogą powalać wykonaniem, za to dla mnie wielki plus - drewniane. Jestem fanką drewna. Mojej mamie wcisnęłam te: https://www.matkowski.pl/?pg=oferta a ja chciałam stół z tego: https://www.manufakturadrewna.pl/ ale niestety jak mi go wycenili to mnie powalili icon_sad.gif
Mariola***
a, a łózko mam z ikei i jest boskie i jak nowe, drewniane i za grosze porównując do innych marek
milutka
A ja myślę, że każdy z nas od mebla oczekuje czegoś innego, inaczej każdemu służy. Bardzo dużo ludzi narzeka na meble BRW, a ja mam meble (toaletka, szafa, szafki kuchenne) tej firmy od 12 lat i nic się nie dzieje. Szafa narożna trochę już rozwalona, ale to nasza wina, bo już dwa razy rozbierana i przenoszona.
Łóżko w sypialni i szafki nocne mam w domu od 3 lat i też nic się nie dzieje.

A teraz szukam tanich mebli do pokoju dziecięcego i chyba ikea nam pozostanie.
kalirta
tu jest duzo aranżacji (reklama - edytowane przez moderatora)
icon_smile.gif firma całkiem niezła icon_smile.gif jakościowo mnie zadziwili jak za taką kaskę icon_smile.gif polecam
gosiagosia
meble tylko u stolarza icon_wink.gif
Mariola***
CYTAT
meble tylko u stolarza


a ja nie potrafię zaufać, stwierdziłam ostatnio, że jak nie zobaczę, nie dotknę to nie kupię. Stół miałam ostatnio robiony przez stolarza, przesłałam mnóstwo zdjęć jak ma wyglądać i jest za wysoki, raczej był bo sobie poradziłam z tym, żółty, a miał być bielony z wyraźnym wskazaniem ze moze wpadać w szary, przesłałam moją deskę od podłogi, żeby kolor był zblizony. I ma brzydkie wycięcia, a miał byc prosty. Gdybym mogła cofnąć czas...
Ale faktycznie dobry stolarz na wagę złota.
Pogoda
Ja lubię meble z Ikei, bo:

1. Są jakościowo zdecydowanie lepsze, bardziej funkcjonalne i solidne niż takie np. BRW i inne meble tej klasy.
2. Są stosunkowo tanie.
3. Są kompatybilne ze sobą nawzajem.
4. Znajdują się w tym samym sklepie co bardzo fajne akcesoria, pościel, dodatki i inne takie... icon_wink.gif
5. Są na tyle tanie i na tyle szybko się zużywają, że bez żalu mogę co kilka lat je wyrzucić i kupić nowe a to dla mnie świetna okazja do odświeżenia domu/pokoju, zmiany kolorów...

Jestem takim typem, który nie cierpi stagnacji, potrzebuje zmian w najbliższym otoczeniu. UWIELBIAM zmieniać wygląd mojego domu. Nie wytrzymałabym psychicznie więcej niż 5 lat z tą samą kanapą, więc absolutnie "nie jaram się" solidnymi meblami za ciężkie pieniądze icon_wink.gif.
Niecałe 3 lata temu wprowadziłam się do nowego domu i już przetupuję nogami, kiedy mi dzieci wyrosną na tyle, ze zaryzykuję wywalenie kanapy i kupienie nowej. I coraz bardziej cierpię z tego powodu, ze zainwestowałam w bardzo solidną kuchnię z prawdziwego drewna. Jest piękna, jest stylowa, jest solidna, jest tak skomponowana, że będzie pasować chyba do wszystkiego co wymyślę, ale... No... Nie zmienię jej na inna w ciągu najbliższych 20 lat! icon_sad.gif(((
Mariola***
CYTAT
ale... No... Nie zmienię jej na inna w ciągu najbliższych 20 lat! (((

Ja dlatego tym razem zrobiłam kuchnie z mdf, wcześniejsza -drewniana, piękna była, ale po 5 latach takich już się nie robiło, po kolejnych dwóch zbrzydła mi trochę, a potem zaczęła się powoli niszczyć.
Z drugiej strony lubię kupować raczej rzeczy drogie z prostej przyczyny, jak to okresliła moja kumpela , mam "królewskie oko", takie mi wpadają od razu w oko i z reguły większośc jest poza moim zasięgiem finanswowym lub po prostu sknera jestem i nie dam tyle, ale niektóre, uzasadnione kupuję.
gosiagosia
CYTAT(Mariola*** @ Fri, 15 Mar 2013 - 14:54) *
a ja nie potrafię zaufać, stwierdziłam ostatnio, że jak nie zobaczę, nie dotknę to nie kupię. Stół miałam ostatnio robiony przez stolarza, przesłałam mnóstwo zdjęć jak ma wyglądać i jest za wysoki, raczej był bo sobie poradziłam z tym, żółty, a miał być bielony z wyraźnym wskazaniem ze moze wpadać w szary, przesłałam moją deskę od podłogi, żeby kolor był zblizony. I ma brzydkie wycięcia, a miał byc prosty. Gdybym mogła cofnąć czas...
Ale faktycznie dobry stolarz na wagę złota.



mam stolarza w rodzinie i jest idealny.

trzeba bylo przeslac mu dokladne wymiary, dokladny kolor, albo kupic puszke i mu dac do pomalowania albo samemu malowac.
maminka43
Całkiem przyjemne cenowo mebelki do kuchni posiada Leroy Merlin,dziś to właśnie odkryłam:)
To znaczy,jakość pewno jest nie za wielka ale i cena bardzo przystępna a są naprawdę bardzo ciekawe aranżacje,wybarwienia szafek.Jak ktoś ma niewiele grosza albo lubi często zmieniać meble to polecam icon_biggrin.gif

Tak w ogóle to z Castoramy i z Leroy Merlin trudno szybko wyjść....hehe...Tyle ciekawych pomysłów można podpatrzeć,bardzo dobrza lekcja poglądowa co,jak i dlaczego icon_wink.gif

Gdzieś na forum był wątek o szkle hartowanym do kuchni...jak go znaleźć? 37.gif Poczytać muszę czy warto,bo ładne to bardzo icon_smile.gif
gosiagosia
np https://glasshouse.com.pl/produkty/szklo-do-kuchni/
Gaja
Ja podpiszę się pod słowami Pogody
CYTAT(Pogoda @ Sat, 16 Mar 2013 - 12:08) *
Ja lubię meble z Ikei, bo:
1. Są jakościowo zdecydowanie lepsze, bardziej funkcjonalne i solidne niż takie np. BRW i inne meble tej klasy.


I wcale nie uważam, że są to meble dla biedoty. W ogóle słowo biedota zabrzmiało dziwnie.
Znam osobę, która naprawdę ma dużo pieniędzy a kupuje meble w Ikea. I nie dlatego, że niby oszczędza. Ona uważa, że są to meble funkcjonalne i dobrze wykonane.

I ja też jestem tego zdania.

Choć oczywiście każdy może mieć inne zdanie i każdy ma inny gust w kwestii meblowania.
Jeden lubi nowoczesność i kupi meble w BRW, inny tzw. starocia i będzie kupował antyki, a jeszcze inny wybierze się do Almi Decor po meble kolonialne.

U mnie ok. 90% mebli to Ikea. Te pozostałe 10% to kuchnia. Tę zrobiłam u stolarza... i bardzo żałuję. Facet dał niewysuszone drewno i efekty odczuwaliśmy z dobry rok (szafki rozchodziły się...)

Najstarsze meble z Ikei mają u mnie 12 lat (to duży stół w jadalni i krzesła, nasze łóżko, meble w salonie). Młodsze (Misia meble w pooiku) mają 8 lat.
Nic się nie rozchodzi, nic nie rozwala. A użytkowane są non-stop.
Pogoda
Ikea ma kilka linii mebli - różnej jakości i w różnej cenie. Na moje oko są trzy rodzaje: meble BARDZO tanie, tak tanie że to aż śmieszne - zrobione z najtańszych materiałów - i te faktycznie rozlatują się po krótkim czasie. Są linie mebli średniej jakości w średnich cenach, takie meble wytrzymują dość długo, ale są wykonane z gorszych materiałów i szybciej się starzeją, uszkadzają albo tracą ładny wygląd. I są meble wykonane z solidnych materiałów, przy użyciu bardzo porządnych technik - które wytrzymują dłuuuuuuugie lata i są drogie.

Tak więc - ja się nie oburzam jak mi się stolik za 20 zł rozlatuje po 3 latach. Wręcz przeciwnie, jestem aż zdziwiona że jeszcze stoi, bo założenie było takie, że kupujemy go na pół roku, aż się "odkujemy" i będzie nas stać na coś porządnego. icon_wink.gif

Miałabym natomiast pretensje gdyby się rozsypało moje łóżko z mega-hiper stelażami, które kosztowało w sumie grubą kasę.
Gaja
Ale myślę, że to w miarę logiczne. icon_wink.gif
Tani mebel jest szansa, że szybciej się rozpadnie.

Z tych tańszych też mam ikeowskie. I fakt, jak piszesz Pogoda - kanapka za małe pieniądze, kupiona na tzw. chwilę ma już 6 lat i dziwię się, że jeszcze się nie rozpadła. icon_smile.gif I nadal jest używana. icon_wink.gif
Pogoda
Z tym stolikiem to nawet chwilami zła jestem na te Ikee.... Bo miał byc szajs na chwile, mial sie rozpasc w ciagu pol roku a on stoi juz 3 lata i oprocz tego ze ma brzydki blat, to sie dobrze trzyma no i co... Przeciez nie wywale... :-/
Gaja
Pogodo - nie wiem czy mieszkasz z bloku czy w domku, to może ten stolik na balkon icon_wink.gif tudzież na taras na lato icon_wink.gif

U mnie ta stara kanapka służy za miejsce wylegiwania się psa icon_wink.gif
Joanna 81
CYTAT(Mariola*** @ Sat, 19 Jan 2013 - 23:48) *
a, a łózko mam z ikei i jest boskie i jak nowe, drewniane i za grosze porównując do innych marek


rozkładane czy typowe sypialniane?

pati.n
CYTAT(Mariola*** @ Sun, 20 Jan 2013 - 00:48) *
a, a łózko mam z ikei i jest boskie i jak nowe, drewniane i za grosze porównując do innych marek


ja mam sypilanię z ikea i jestem zachwycona icon_smile.gif
Jogurciak
Ja dzisiaj zakupiłam w ikei stół, krzesła i kanapę.

Kanapa w planach rozkładana dla gości, jeszcze nie wiemy czy stanie w salonie czy w pokoju do pracy w ramach miejsca na odpoczynek. Stół - dłuugo nie mogliśmy sie zdecydować i w koncu kupilismy bardzo tani stół z myśla, że go w przyszłości wymienimy na lepszy model. Ale krzesła fajne.

Lubię Ikeę właśnie za to, że można tanio wyposażyć dom (chyba taniej to w warszawie tylko meble z drugiej ręki), a jak na jakimś konkretnym meblu nam bardzo zależy to można też wybrać coś bardzo porządnego (ale wtedy też drogo). I miło się chodzi po sklepie - wszystko w jednym miejscu.
gosiaczka
wszystkim mamom szukającym inspiracji i bardzo ciekawych, a zarazem praktycznych mebli dla dzieci - polecam sklep (edycja z powodu reklamy)
Sama zamawiałam tam meble i muszę przyznać, że są naprawdę wysokiej jakości, w rozsądnej cenie
Pollaco
CYTAT(Kanuś @ Mon, 07 Jan 2013 - 21:23) *
Mam swoje ulubione strony z meblami, gustuję w drewnie, ceny różne, niektóre nawet znośne.
https://www.anzys.pl/
tu młodzieżowe swego czasu spodobały mi się
https://timoore.eu/567,kolekcja_limo_opis
i jeszcze drewno
https://www.seart.pl/index.php


Co do firmy seart to mogę polecić coś tańszego, a podobnego. Też meble drewniane --> Urok Drewna . Jeżeli o meble sypialniane to tańszych nie widziałam. w anzys.pl też robiłam zakupy, do jadalni stół z krzesłami mam od nich. Dobra jakość, ale ceny mają takie średnie, trzeba dobrze poszukać.
mamcia79
Ja się muszę wybrać do tego nowego salonu Agata meble w krakowie. Ogromny jest i mają ogromną ilość producentów. Poszukuję teraz czegoś do pokoju dziennego, najlepiej jakaś komoda, lustro witryna. Był ktoś z Was?
pinkbear
Meble firmy Agata są bardzo dobre, porządnie wykonane i w ogóle. Mają bogatą ofertę, więc jest w czym wybierać. Niestety jedyny minus jest taki, że są raczej drogie.
agabr
CYTAT(pinkbear @ Mon, 16 Sep 2013 - 14:28) *
Meble firmy Agata są bardzo dobre, porządnie wykonane i w ogóle. Mają bogatą ofertę, więc jest w czym wybierać. Niestety jedyny minus jest taki, że są raczej drogie.

że co ? meble firmy Agata wykonane sa z plyty pilsniowej ani dobre ani porzadnie wykonane i faktycznie jak na taka jakosc sa drogie .b
Litka
Dobrze, że nie napisałaś, że są brzydkie icon_wink.gif. Ja już się nauczyłam, że takich rzeczy się nie pisze icon_smile.gif
GingerWolf
Dziękuję za odpowiedzi w tym wątku!
Też zamierzam kupić nowe meble...
Teraz mam dużo wskazówek na ten temat, ponieważ ostatnio zdecydowaliśmy kupować używane z [edit: moderacja]
pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.