To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak upiec bułkę do hot doga?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ammm
Jak w temacie? Macie jakiś pomysł? Owiniąć ciasko o coś? Tylko o co, żeby dało się to potem usunąć i żeby w trakcie pieczenia się nie roztopiło/spaliło?
renata19750702
A nie lepiej upieć bułkę do hot dogów bez dziury, a potem zrobić w niej takową?
Agnes84
W opiekaczu można... nie dociskać do końca pokrywy. Można w piekarniku. Ja mam toster z takimi widelkami rozkladanymi i tam zawsze podgrzewam bulki.
Pilawianka
CYTAT(Agnes84 @ Tue, 08 Jan 2013 - 13:57) *
W opiekaczu można... nie dociskać do końca pokrywy. Można w piekarniku. Ja mam toster z takimi widelkami rozkladanymi i tam zawsze podgrzewam bulki.

Agnes84, ale ty piszesz o podgrzaniu bułki a nie upieczeniu od podstaw.
Też jestem ciekawa jak to upiec, moim jedynym pomysłem jest wydłubanie dziury.
Mafia
Wkładałam do bułki rurkę do pieczenia rurek (głupio brzmi - taka metalowa rura). W czasie pieczenia ciasto troche rosło, ale efekt końcowy był dobry.
Agnes84
A to przepraszam icon_wink.gif na drożdzowe "gladkie" bulki do hot dogów mam przepisy ale z dziurą... nie pieklam nigdy... I nie mam pomyslu jak to zrobić
Ammm
CYTAT(Mafia @ Tue, 08 Jan 2013 - 16:20) *
Wkładałam do bułki rurkę do pieczenia rurek (głupio brzmi - taka metalowa rura). W czasie pieczenia ciasto troche rosło, ale efekt końcowy był dobry.


O, o, o, o takie coÅ› mi chyba chodzi. Gdzie to siÄ™ kupuje?

Tego dłubania w gotowej bułce się właśnie się boję, tym bardziej, że to mają być bułki bezglutenowe, które się bardziej kruszą i mogłoby to się skończyć katastrofą.
Mafia
CYTAT(Ammm @ Tue, 08 Jan 2013 - 16:28) *
O, o, o, o takie coÅ› mi chyba chodzi. Gdzie to siÄ™ kupuje?

Tego dłubania w gotowej bułce się właśnie się boję, tym bardziej, że to mają być bułki bezglutenowe, które się bardziej kruszą i mogłoby to się skończyć katastrofą.


Mam coś takiego Tylko moje wydają mi się szersze. Kupowałam lata temu w sklepie gospodarczym.
Mafia
Jeszcze dopiszę: ja wałkowałam placki i jakby oklejałam te rurki ciastem. Od strony węższej one zarastały, ale wtedy po upieczeniu kręciłam rurką i ładnie się wykruszało.
Ammm
Dzieki! Zakupilam na allegro, mam nadzieje, ze zadziala!
Mafia
A jeśli parówki też sama robisz, to może nawiń na surowe ciasto i wtedy zapiecz?
Ammm
No nie, aż tak ambitna nie jestem 29.gif
Aczkolwiek wpadłam na ten pomysł (tylko z kupnymi parówkami), ale dziecko musi mieć ketchup wpuszczony do środka, co w tej metodzie odpada. Poza tym zamierzam upiec więcej i trzymać w lodówce/zamrozić i nie wiem jak by się te parówy zachowały przy takim potraktowaniu 06.gif
aisha1111
Ammm - ja się tylko wtrącę troszkę- patrz na skład parówek, w zwykłych (w sensie nie bezglutenowych oznaczonych kłosem) na 99% jest gluten.
Ammm
Aisha, wiem.
aisha1111
tak podejrzewałam, że wiesz, ale ostrozności nigdy dość. będąc przy glutenie - wczoraj zjadłam jogurt z lidla i nie popatrzyłam na etykietę - do dzisiaj mam dolegliwości, bo zagęszczony był mąką.

edit:
a dziurki robiłam szydełkiem takim grubszym, tylko ostrożnie bardzo, żeby bułki nie rozerwać
Ammm
A jadłaś parówki z Lidla takie w słoiku)? Albo kiełbaski wiedeńkie Dulano(chyba tak się nazywają, w takich łączonych opakowaniach)? W składzie nie ma nic podejrzanego, ale nie ma też inforamacji, że są bezglutenowe.
aisha1111
szczerze mówiąc nie próbowałam nawet, bo się boję. na stronie celiakia.pl jest lista produktów bezglutenowych, no i namiary do "służb" badających skład w jedzeniu. jeśli te parówki tam są, to glutenu nie ma, jeśli nie, to lepiej nie próbować. dla mnie ta strona o celiakii i forum to już od lat cenne źródło wiedzy od kiedy muszę sama myśleć o jedzeniu.
Ammm
No właśnie wydaje mi się, że na forum na tej stronie ktoś pisał o tych parówkach w słoiku, że są ok. Ale na listę muszę zerknąć.
aisha1111
z parówkami nie pomogę niestety, bo ja ogólnie parówek nie jadam, a jak już to tylko domowej roboty, ew. kupne z tesco z pułki bezglutenowej
Ammm
My też praktycznie nie jadamy, ale dziecku się zamarzył hot dog. Ona i tak jest dzielna, więc nie będę jej już tego hot doga odmawiać.
Ammm
Upieczone, skonsumowane, dziecko zachwycone.

Mafia, raz jeszcze dzięki za pomysł!
aisha1111
Ammm - trzymam kciuki za dzieciaczka. Jak córka się przyzwyczai, to nawet różnicy nie będzie widzieć między glutenowym b/z glut. U mnie w domu przeważnie gotuję to samo wszystkim (tylko sobie bezglutenowe wersje) - nawet pierogi umiem zrobić, tylko krócej je gotuję, żeby sie nie rozleciały, więc na wigilię mogłam zjeść uszka jak normalny człowiek icon_wink.gif
Ammm
Kaja jest na diecie od kwietnia, więc już jest zaprawiona w boju. Pierogi też jej robimy (znaczy się moja mama robi 48.gif ), ja piekę różne ciasta, ciasteczka, drożdżówki, pizzę. Tylko te hot-dogi były problemem. Teraz jak już wiem, jak robić to raz na pół roku mogę jej machnąć.
ulla
Na zimowisku (obozie narciarskim) gdzie dziecko moje jeździ od kilku lat, bywają jako jedno z dań kolacyjnych domowe hot dogi. Nie są to hot dogi w bułce, tylko parówka w cieście (pieczone razem). Może też dobre jako alternatywa? Ciasto jest takie bardziej bułkowe, więc efekt końcowy podobny w smaku.
Te konkretne są całkiem niezłe, choć parówek nie lubię.

Ps. w razie czego mogę się wywiedzieć o przepis
kachaaa
a ja robię hot-dogi z ciastem drożdzowym , mychota, jak zrobię wstawię zdjęcie , robi się błyskawicznie no i drożdżowe choć troszkę lepsze zdrowotnie od zwykłej buły icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.