To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sprzedaż samochodu krok po kroku

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Jak sprzedać samochód?
Tzn jakie umowy spisać?
Czy potrzebny jest notariusz np?
Na co zwrócić uwagę?
A urząd skarbowy? Coś trzeba zgłosić?

Wszelkie porady mile widziane.
Na cito

icon_smile.gif
Dorott
samochód na osobę prywatną?

w leasingu?

na firmÄ™?
Tuni
Na prywatnÄ….

Chcielibyśmy sprzedać bez pośredników żeby koszty zmniejszyć ale pojęcia nie mam co powinnam.
Honey*
ja sie nie znam. ale jak moj maz sprzedawal swoj samochod to po prostu spisali umowe kupna/sprzedazy. wydrukowal z neta. i z tym poszedl do urzedu czy wydzialu komunikacji. tam mu podbili pieczatke i tyle. a co zrobil kupujacy to nie wiem icon_smile.gif samochod i tak szedl na zlom.

to wygooglalam
agarad
spisać umowę, oddać samochód, wziąć kasę icon_smile.gif i najlepiej jak najszybciej wyrejestrować w Wydziale Komunikacji /udać się z umową/ i zgłosić ubezpieczycielowi.
mim0za
CYTAT(agarad @ Wed, 09 Jan 2013 - 14:12) *
spisać umowę, oddać samochód, wziąć kasę icon_smile.gif i najlepiej jak najszybciej wyrejestrować w Wydziale Komunikacji /udać się z umową/ i zgłosić ubezpieczycielowi.

A wcześniej znaleźć kupca. 29.gif
Dorott
w wydziale komunikacji nie wyrejestrować tylko zgłosić sprzedaż icon_smile.gif

1. dać ogłoszenie
2. sprzedać podpisując umowę (wzory są w necie albo w anonsach)
3. z umową udać się do wydziału komunikacji i zgłosić sprzedaż
4. z umową podbitą przez w/w wydział udac się do ubezpieczyciela i też zgłosic sprzedaż icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(mim0za @ Wed, 09 Jan 2013 - 12:25) *
A wcześniej znaleźć kupca. 29.gif

No bardzo smieszne, bardzo 04.gif


Dziewczyny dzieki za odzew.
UmowÄ™ podpisuje tylko sprzedajÄ…cy i kupujÄ…cy? Nie trzeba jakiegoÅ› notariusza?
A w urzędzie skarbowym nie trzeba jakiegoś podatku zapłacić?
Dorott
CYTAT(Tuni @ Wed, 09 Jan 2013 - 12:44) *
No bardzo smieszne, bardzo 04.gif
Dziewczyny dzieki za odzew.
UmowÄ™ podpisuje tylko sprzedajÄ…cy i kupujÄ…cy? Nie trzeba jakiegoÅ› notariusza?
A w urzędzie skarbowym nie trzeba jakiegoś podatku zapłacić?


notariusza nie trzeba, podpisuje tylko osba sprzedajÄ…ca i kupujÄ…ca

do skarbówki zgłasza się fakt zakupu auta i płaci sie podatek (chyba że auto kupione na fakturę to nie)...sprzedaży się nie zgłasza
Tuni
CYTAT(Dorott @ Wed, 09 Jan 2013 - 13:15) *
notariusza nie trzeba, podpisuje tylko osba sprzedajÄ…ca i kupujÄ…ca

do skarbówki zgłasza się fakt zakupu auta i płaci sie podatek (chyba że auto kupione na fakturę to nie)...sprzedaży się nie zgłasza

Dzieki Dorott, szczerze mówiąc myślałam, że właśnie sprzedaż się zgłasza a nie kupno, dzięki za oświecenie icon_smile.gif
milutka
CYTAT(Dorott @ Wed, 09 Jan 2013 - 10:28) *
w wydziale komunikacji nie wyrejestrować tylko zgłosić sprzedaż icon_smile.gif

1. dać ogłoszenie
2. sprzedać podpisując umowę (wzory są w necie albo w anonsach)
3. z umową udać się do wydziału komunikacji i zgłosić sprzedaż
4. z umową podbitą przez w/w wydział udac się do ubezpieczyciela i też zgłosic sprzedaż icon_smile.gif



najlepiej umowa kupna-sprzedaży.

Dorott bardzo ładnie opisała, dokładnie tak. Jak dobrze pamiętam , to trzeba w ciągu 7 dni zgłosić sprzedaż.
KAROLA3DAW
Sprzedaz w Wydziale Komunikacji powinno sie zglosic w ciagu 30 dniale nie ma z tego tytulu zadnych konsekwencji (oprócz tego ze niewyrejestrowane przez Ciebie auto i nie zarejestrowane przez nowego wlasciciela na niego jest w papierach Twoje wiec mandaty moga przychodzic do Ciebie i trzeba sie pozniej tłumaczyc 37.gif )
Mnóstwo ludzi tego nie robi bo nie ma o tym pojecia icon_smile.gif
agarad
CYTAT(KAROLA3DAW @ Wed, 09 Jan 2013 - 21:49) *
Sprzedaz w Wydziale Komunikacji powinno sie zglosic w ciagu 30 dniale nie ma z tego tytulu zadnych konsekwencji (oprócz tego ze niewyrejestrowane przez Ciebie auto i nie zarejestrowane przez nowego wlasciciela na niego jest w papierach Twoje wiec mandaty moga przychodzic do Ciebie i trzeba sie pozniej tłumaczyc 37.gif )
Mnóstwo ludzi tego nie robi bo nie ma o tym pojecia icon_smile.gif


Dokładnie dlatego napisałm, że jak najszybciej icon_smile.gif
zofialipska
Jak kupowałam w salonie Peugeot w Gliwicach nowego Peugeota 308 to swoje stare auto zostawiałam w rozliczeniu - nie musiałam się martwić sprzedażą na własną rękę
Baasia
Jeśli chodzi o sprzedaż auta to warto pomyśleć też nad sprzedażą na części. Na stronie https://unimetalrecycling.pl/ można znaleźć kontakt do skupu katalizatorów, który ma najlepsze ceny.
jets
W sumie w sprzedaży auta nie ma jakieś większej filozii. Ja najpierw oddałem auto do mechanika z aldy - http://aldamotorsport.pl/ferrari-serwis-warszawa/, aby ten sprawdził czy wszystko jest okej. Potem wystawiłem ofertę na lokalnych grupach fb i jak ktoś się odezwał to się umawiałem na prezentację. Sprzedałem samochód w dwa tygodnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.