To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

można opóźnić jakoś miesiączkę?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
2 lutego chcemy jechac do Harrachova na loty narciarskie... Patrzę właśnie w kalendarz i wychodzi, że to będzie 1-2 dc. icon_sad.gif Jak dla mnie to kaplica, bo od kiedy mam wkładkę, to jest to właśnie apogeum mojego okresu icon_sad.gif Chciałabym opóźnic sobie @ o jeden- dwa dni. Od razu dziękuję za rady "zajdź w ciąże to i na lato będziesz miała @ z głowy" icon_smile.gif Takich nie potrzebuję.
SÄ… jakieÅ› babcine, w miarÄ™ bezpieczne sposoby?
aisha1111
mi przychodzi do głowy, żeby sobie tabsy zaaplikować przez miesiąc. ale nie wiem, czy to bezpieczne jest. babcine to na pewno nie jest.
m4rusia
czytam o wit C .... :/ No niby wit C wpływa na naczynia krwionośne, żel żeby miesiączkę opóźniała ... ?
m4rusia
Wiewi, pisałas coś? Bo dostałam powiadomienie, wchodze a tu echo :/
mama_do_kwadratu
Kiedyś jechałam się wspinać i wypadło mi w czasie okresu- lekarz przepisał mi jakieś tabletki, ale to było baaaaaardzo dawno i nie pamiętam co to był za lek icon_sad.gif Najlepiej pójść do gina.
m4rusia
znalazłam jakies tabsy na necie .... jakas strona specjalnie dla takich osobników jak ja ... Cena 180 zł. No bez przesady
ruda_kasia
myślę, że orgametril - osłabia kwrawienie, a nie wiem, czy i nie opóźnia w stosownej dawce.
rysa154
normalnie mozna opoznic miesciaczke tabletkami anty,ale nie wiem czy w przypadku wkladki to działa.

m4rusia
no pewnie, że zadziałałoby. Wkładka nie ma nic do rzeczy. Tylko, że ja nie chcę hormonów żreć cały miesiąc, żeby opóźnic miesiączkę o 1-2 dni icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(m4rusia @ Wed, 09 Jan 2013 - 20:04) *
no pewnie, że zadziałałoby. Wkładka nie ma nic do rzeczy. Tylko, że ja nie chcę hormonów żreć cały miesiąc, żeby opóźnic miesiączkę o 1-2 dni icon_smile.gif

no ale jak inaczej chciałabyś ją opóźnić, jeśli nie hormonalnie?
m4rusia
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 09 Jan 2013 - 20:25) *
no ale jak inaczej chciałabyś ją opóźnić, jeśli nie hormonalnie?


jakimiś nie aż tak inwazyjnymi metodami. Hormony to chyba pierwsza rzecz jaka przychodzi wszystkim do głowy (mi też) i o taką oczywistą oczywistośc raczej bym nie pytała, nie? icon_smile.gif Miałam na mysli :

CYTAT(m4rusia @ Wed, 09 Jan 2013 - 16:43) *
Chciałabym opóźnic sobie @ o jeden- dwa dni. Od razu dziękuję za rady "zajdź w ciąże to i na lato będziesz miała @ z głowy" Takich nie potrzebuję.
SÄ… jakieÅ› babcine, w miarÄ™ bezpieczne sposoby?
m4rusia
PS. Luteina to syntetyczny progesteron, tak? icon_smile.gif
asdfghjklzxcvbnm
A może - taka luźna uwaga- cyclonamina- na zmniejszenie krwawienia?
Dorott
Marta wygooglane



Również chciałam opóźnić okres o kilka dni,szukałam wszędzie na necie jakiegoś skutecznego sposobu. I oto kilka z nich jakie znalazłam(poza tabletkami anty których nie używam i niestety za ich pomocą okresu bym nie przesunęła):
-picie wit C
-wapno
-herbata z pokrzywy
-i połknięcie kilka ziaren pieprzu przed domniemanym terminem dostania okresu
Oczywiście wypróbowałam wszystko.
Z moja klasą licealną jechałam nad morze gdzie mieszkaliśmy w masakrycznych warunkach i nawet wzięcie prysznicu było nie lada wyczynem...czyli okres nijak na rękę nie był.
Pomogło! Tylko sama nie wiem co bo jak wyżej napisałam wypróbowałam wszystkie wyżej wymienione przykłady.
Zaczęłam od brania wit C (mniej więcej tydzień przed spodziewanym okresem) najpierw po 2 tabletki dziennie(ogólnie nie zażywam witamin więc stwierdziłam że zrobię to stopniowo) A 2 dni przed okresem jednorazowo brałam 6 tabletek. Dodam że wersje tej metody jaką znalazłam wyglądała w oryginale tak że dzień przed okresem należało wsiąść jednorazowo ok 5/6 tabletek(ja ją troszkę przekształciłam jak widać
Równocześnie z witaminą C brałam wapno do dnia kiedy miałam dostać okres-po 3 tabletki musujące dziennie
Herbatki pokrzywowej piłam...nie za wiele-wątpię by ona miała związek z opóźniającym się okresem, tak samo jak 5 ziarenek pieprzu pogryzionych i połkniętych w przeddzień (ponoć sposób panien młodych by nie dostać okresu na ślub..;D)
Te praktyki wyglądają nader dziwnie sama wiem...no ale czego się nie zrobi jak człowiek musi Nie miałam żadnych problemów żołądkowych, więc z tej strony nie ma się czego bać Okres przesunął mi się o 4 dni . Żadna z tych metod jakoś nie odbiła mi się na zdrowiu ani na okresie poza tym że przesunęłam go o te kilka dni.
Jak już dodałam to witaminka C i wapno miały w tym zapewnię zasługę.
pozdrawiam



Przez ostatnie miesiace dosc czesto zdarza mi sie opozniac okres. Podchodze do In vitro, a przy tym niestety trzeba miec okres w odpowiednich dniach - to znaczy w moim przypadku musze unikac piatku i soboty, a tak zawsze mi przypadalo. WAPNO i jeszcze raz WAPNO opoznia okres. Trzeba zaczac je pic tak tydzien przed przewidywana miesiaczka - opozni do trzech, czterech dni Aha, a sok z pokrzywy dziala na przyspiesenie!!! Tyle, ze trzeba zaczac go pic nawet z dwa tygodnie przed miesiaczka!!! Pozdrawiam. To sa sprawdzone metody!
tyczka
CYTAT(m4rusia @ Wed, 09 Jan 2013 - 22:37) *
PS. Luteina to syntetyczny progesteron, tak? icon_smile.gif


Dokładnie tak. icon_smile.gif
m4rusia
czyli tak samo szkodliwe jak te same hormony którymi ginekolodzy opóźniają @ :/
No kurcze .... ja chciałam coś w zgodzie z naturą icon_smile.gif Może jakies medytacje icon_biggrin.gif
paulina_20000
Moment wystąpienia krwawienia można opóżnić dzięki odpowiednim tabletkom, można przeczytać o tym w artykule poniżej [edit: moderacja]
Z tego, co napisano w nim są wydawane także na receptę czy korzystała może któraś z Was?
m4rusia
oj dziękuję za radę. Rychło w czas icon_biggrin.gif
Magdalena1985
[edit: moderacja]
mariola233
m4rusia i cos wymyslilas?pomoglo??
marta_w2w
Testowałyście może tego typu leki [edit: moderacja] ?
anakonda123
Z tego co kojarzę, to przesunięcie okresu nie jest dobre dla organizmu, ale jest do wykonania. Istnieje wiele sposobów przesunięcia okresu. Kilka z nich znalazłam tutaj zdrowyportal.pl
WiolkaK
Jak sie raz przesunie to jeszcze takiej tragedii nie ma, ale faktycznie jak częściej to będzie już to niezdrowe. Ja znam tylko jeden sposób przesunięcia miesiączki- tabletki anty...
Tigerek
Jeśli kobieta się obserwuje to branie dużych dawek magnezu - takich rzędu zapotrzebowania dobowego - od 1. dnia po owulacji może w dość naturalny sposób wydłużyć fazę lutealną nawet o 3-4 dni. Siostra właśnie testowała icon_wink.gif - zamiast tradycyjnej fazy lutealnej 11-dniowej (kp) miała bite 15 dni icon_smile.gif
elizabecia
tabletki plastry zioła? najbardziej naturalne wydają się zioła ale czy są najlepsze? sama nie wiem tabletek się trochę boję dodatkowo wiążą się z kosztami o ziołach przeczytałam tu zdrowyportal.pl ale jeszcze nie próbowałam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.