To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

izabell30
Witam.
Nie wiem czy kiedyś był już taki temat nie mam w tej chwili siły na przegrzebanie forum.

Mam takie pytanie.

Od 4 lat brałam tabletki antykoncepcyjne zaraz po urodzeniu Szymka.

Tabletki które brałam to Cilest.

Ostatnio postanowiłam zrobić sobie przerwę albo może i całkiem je odstawie nie wiem.

Przez 4 lata nie robiłam przerwy bo jak pytałam swojego ginekologa to mówił że teraz przerwy nie trzeba robić więc nie robiłam. Ale teraz postanowiłam. Więc po skończeniu blistra dostałam @ i nowego opakowania już nie zaczęłam. Tydzień temu skończył mi się @. A teraz od 3 dni dokucza mi ból podbrzusza czy któraś z was po odstawieniu tabletek miała takie bóle czy możliwe jest że to z powodu ostawienia tabletek tak boli mnie brzuch?
aisha1111
wypowiadam się z pozycji osoby, która miała coś podobnego, ale jesli jest ktoś, kto sie na tym wszystkim zna, to możesz pominąć, to co napiszę:

wg. mnie ta @, która miałaś to nie @ tylko tzw. krwawienie z odstawienia. gdybyś wzięła kolejne opakowanie tabsów, to dalej utrzymywałabyś antykoncepcje przez tabletki. obstawiałabym, że właśnie masz owulację, więc za ok. 2 tyg możesz spodziewać się właściwej @. Natomiast jeśli nie przejdzie przez kilka dni, a @ nie będzie do 2 tyg. albo martwisz się to przejdź się do ginekologa na usg, żeby wykluczyć cysty czy inne problemy gin.

izabell30
aisha ale ten @ miałam prawidłowo po skończeniu opakowania tabletek ale po tych 7 dniach już po prostu nie zaczęłam nowego opakowania.

Normalnie gdyby dalej kontynuowała tabsy to miała bym w zeszły piątek tabletkę łyknąć z nowego opakowania. Więc nie biorę już od przerwy w oczekiwaniu na tamten @.

Czekaj może trochę chaotycznie.

W grudniu brałam jeszcze tabletki ale zaczęło mi się coś dziać od listopada.

Na dwa tygodnie przed okresem miałam bardzo dziwne samopoczucie. Dostawałam napady duszności, zawroty głowy i boleści brzucha i piersi.

Jak w grudniu się to powtórzyło to postanowiłam odstawić tabletki. Ale w grudniu jeszcze brałam więc wzięłam opakowanie cilest ma 21 tabletek. I po 21 tabletce okres miałam zawsze przy tabletkach książkowo w 3 dniu nie przyjęcia tabletki. I miałam właśnie ten okres normalnie i po tym okresie już nie zaczęłam nowego opakowania.

Okres mi się skończył tydzień temu w niedziele a od piątku mam takie boleści brzucha i to dość mocne.

Poczekam jeszcze ze dwa dni i pójdę do lekarza. Ale lekarz mój przyjmuję w środę a w środę mam ostatni wykład z prawka 37.gif
aisha1111
no właśnie o tym pisałam... krwawienie miałaś takie "międzypigułkowe" (tzn. mam na myśli to, że gdybyś zaczęła nowe opakowanie tabletek, to nie byłoby to nienormalne krwawienie, tylko takie jakie miałaś przez ostatnie trzy lata). Gdybyś miała @, to by znaczyło, że dwa tygodnie wcześniej miałaś owulację (której mieć nie mogłaś, bo brałaś tabletki), tak więc krawiewie to @ nie było - było krwawieniem tzw. z odstawienia (czyli po zakończeniu opakowania tabletek).

teraz tabletek nie bierzesz, więc owulacja mogła wrócić, co obstawiam, że właśnie się dzieje. czasem przy owulacji może bolec brzuch (takie "rwące" bóle), a po czym, jeśli nie doszło do zapłodnienia w tym czasie, po ok. 2 tygodniach pojawia się @.

jeśli się martwisz, czujesz, że coś jest nie tak, to idź do gina na USG. Niech skontroluje, czy nie masz cyst itp.
katja80
Ja mialam dokladnie tak jak pisze aisha1111, okropnie bolalo mnie podbrzusze, wlasnie tak jak przy owaulacji ale ze zdwojona sila, dyskomfort sprawialo nawet siadanie.
Czy Wam sie tez pogorszyla cera po odstawieniu i zaczely wypadac wlosy? Ja odstawilam tabletki w lipcu i z pogorszeniem cery zmagam sie do dzis dzien, wlosy jakby sie poprawily.
skrzynia
Ja jako kobieta wieku średniego, jak odstawiłam tabletki, to radykalnie wypadły mi włosy. Szukałam innych przyczyn, przebadałam się całkowicie u trychologa. Teraz jest normalnie. Ale do tabletek już nigdy nie wrócę. Po 40-tce gin traktował juz tableki jako przygotowanie do menopauzy hahahaha.
izabell30
katja cera mi sie zdecydowanie pogorszyła to fakt.

Włosy trudno mi powiedzieć bo mi ogólnie podczas brania tabletek też strasznie wypadały w lipcu musiałam włosy ściąć miałam do pasa i musiałam skrócić do ramion bo mi wypadały strasznie. 32.gif

Teraz skończył mi się @ pierwszy po miesiącu od odstawieniu tabletek i myślałam ogólnie że jakoś fes mi się spóźni ale książkowo dostałam. I obawiam się znowu kolejnych tych boleści teraz 37.gif
renata19750702
Iza kup sobie Castangus i zacznij zażywać od pierwszego dnia tej prawdziwej miesiączki, która się pojawi. Zażywaj równo 90 dni. Codziennie po jednej tabletce. To zioła, które pomagają wrócić po antykoncepcji do "normalności" i zminimalizować skutki odstawienia tabletek.
Agnes84
Aisha dobrze pisze.... To najprawdopodobniej bole zwiazane z owulacja.
izabell30
Dzięki dziewczyny.

Renata dzięki za te tabletki na pewno je kupię.

Powiedz mi tylko one na recepte sÄ… czy bez?
renata19750702
CYTAT(izabell21 @ Mon, 04 Feb 2013 - 07:46) *
Renata dzięki za te tabletki na pewno je kupię.

Powiedz mi tylko one na recepte sÄ… czy bez?


To preparat ziołowy, więc bez recepty. Myślę, że powinnaś go też znaleźć w sklepie zielarskim.
izabell30
Renata ja te tabletki zakupiłam i zażywam je.

Powiedz mi ty te tabletki brałaś? Mogły one mi opóźnić miesiączkę bo miałam dostać @ w sobotę. Dziś jest piątek okresu nie mam.

Brzuch pobolewa jak na okres ale jego samego brak 37.gif
Kocurek
Ja miałam po odstawieniu tabletek okropne bóle brzucha, nawet raz wylądowałam w szpitalu na USG celem wyeliminowania zapalenia wyrostka. Po trzech cyklach przeszło.
izabell30
Kocurek a czy po odstawieniu tabletek zatrzymała ci się miesiączka?

Postanowiłam odstawić więc po okresie w grudniu nowego opakowania nie zaczęłam. W styczniu naturalny już okres po miesiącu od odstawienia dostałam regularnie nawet nie w 28 dniu cyklu tylko w 27 dniu cyklu okres dostałam.

Ale ostatni okres miałam właśnie w styczniu 27 stycznia i od tej pory cisza.

Wątpię żeby tabletki te Castangus zatrzymały mi okres przecież one są na uregulowanie okresu po za tym są ziołowe czy miały by aż tak duży wpływ?

Okres miałam dostać w zeszłą sobotę jak do środy nie dostanę idę do swojego gina.
Kocurek
Nie, nie zatrzymała mi się. Miałam za to mega bolesne owulacje, przez trzy cykle, a w czwartym cyklu powstała moja córka, Dominika.
Kolorowa Mama
U mnie właśnie przy odstawieniu @ trwała i trwała i zakończyć się chyba nie zamierzała... Trwała dwa razy dłużej, niż zwykle, potem z dwa tygodnie męczylam się z potwornym bólem podbrzusza i znowu @. Ale jakis taki inny. Taki jak przed zaczęciem przyjmowania tabsów. Po prostu organizm inaczej działał w trakcie przyjmowania, a gdy mu zabrakło hormonów to trochę ześwirował. Po paru cyklach wróci wszystko do normy sprzed brania icon_wink.gif
ana84
po odstawieniu tabletek organizm musi wpaść w nowy rytm więc myślę, że przez jakiś czas możesz nie mieć regularnych @. Pierwsze krwawienie było krwawieniem z odstawienia, dopiero następne było normalną miesiączką.

Ja bym spokojnie poczekała, bo w końcu kilka lat brałaś tabsy bez przerwy więc teraz wszystko musi się unormować.

U mnie było tak, że po odstawieniu miałam krwawienie z odstawienia - co jest normą a następne krwawienie, które było miesiączkowe miałam po 32 dniach, gdzie zanim zaczęłam stosować tabsy to zazwyczaj cykl trwał u mnie 28-29 dni icon_smile.gif

Bóle w podbrzuszu to też faktycznie może być owulacja, której nie miałaś przez kilka lat.
izabell30
Nie biorę już od grudnia tabletek.

Po castangusie jeden cykl mi się rozregulował ale drugiego opakowania nie otworzyłam i miesiączkę dostałam w 28 dniu cyklu.

Miesiączkę mam 4 dni i ani dnia dłużej i są regularne teraz. Tabletek nie biorę i póki co nie zamierzam.
ana84
ja po porodzie na pewno założę sobie spiralkę icon_smile.gif
renata19750702
MO po Castagnusie nic się nie rozregulowało - az to ominęłam parę niefajnych skutków odstawienia.
izabell30
Renata mi się niestety po castangusie wydłużył cykl jeden z 28 dni na 38 dni.
gosiagosia
wzielam 2 opakowania tabletek w celu wysuszenia torbieli. @ dostalam po odstawieniu tabletek jakos 2 tyg temu. okres byl krotki i skapy, ale byl. minal tydzien i znowu dostalam @ tyle, ze tym razem juz obfitszy. dzisiaj mija 4 dzien, a obfitosc jakby ta sama. normalnie, to 2 dnia ilosc krwi malala, a teraz nic. i to w dodatku 2 @ po odstawieniu.
moze tak byc?
izabell30
Gosiu ja osobiście nie pomogę. Ja mam od pół roku tak rozregulowany okres że głupieje. Za miesiąc idę do swojego gina.

Zawsze moje cykle trawy 28 dni od pół roku moje cykle trwają 40-42 dni 37.gif
gosiagosia
ja mam w srode wizyte prywatnie(nigdy nie bylam prywatnie u gina) u ordynatora oddzialu, to mam nadzieje, ze chociaz on podejdzie powaznie, bo juz nie wiem co mi jest. kazdy lekarz co innego gada.
Hania24
Po prostu Twój organizm wraca do normy i zaczynasz odczuwać dolegliwości, które towarzyszą kobietom, które tabsów nie stosują. Według mnie nie masz się czym martwić.
muppet
Dwukrotnie odstawiałam tabletki i u mnie żadne objawy nie wystąpiły. Nawet przez dwa/trzy miesiące miałam tak regularny okres jak przy braniu tabletek, później zaczęły się lekkie obsuwy. Ale to już indywidualna kwestia, którą należy konsultować z lekarzem w przypadku nieprawidłowości.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.