To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

program/gra edukacyjna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

rysa154
Szukam jakiejs fajnej płyty tak, żeby 6-7 latek umiał sobie poradzic z prgramami, moga być z różnych dziedzin. znaie?macie? możecie polecić coś ciekawego?
agabr
królik bystrzak?b
grzałka
porusz umysł
an.tośka
U nas sprawdził się właśnie "Królik Bystrzak", "Koziołek Matołek", seria "Adibu". Był też "król Maciuś Pierwszy" ale to raczej dla młodszych dzieci.
Martucha_
Minecraft icon_wink.gif
rysa154
CYTAT(Martucha_ @ Tue, 15 Jan 2013 - 11:45) *
Minecraft icon_wink.gif

to jest edukacyjne?

a królik bystrzak to juz a częć dla pierwszoklasistow czy dla szesciolatków?przy tej pierwszej trzeba dobrze czytac?
an.tośka
Z tego co pamiętam to w Króliku dla pierwszaków były zadania związane z przeliczaniem monet, dodawanie/odejmowanie chyba do 20, tworzenie wyrazów z podanych liter, dzielenie na sylaby, M grał jak był jeszcze w zerówce, no biegle to on wtedy raczej nie czytał a z grą sobie radził icon_wink.gif
W "K.B zerówka" było liczenie balonów, rymowanie, uzupełnianie brakujących liter w wyrazach, z pośród liter na planszy trzeba było wybrac te, które miały taki sam kształt, kolor itp (np. literka T mała, duża, napisana różną czcionką itp), była tu taka "ksiązka-stworek", który podpowiadał jak rozwiązać zadanie.
Więcej nie pamiętam 37.gif ale muszę przyznać, że to były fajne gry, teraz M mówi, że to dla maluchów 37.gif
rysa154
an.tośka dzieki za obrazowe wyjaśnienie, dl amojej to bardziej chyba dl apierwszakow czesc sie nadaje...

Martucha_
Oj, nie zauważyłam, że to dla dziewczynki ma być. Minecraft nie jest edukacyjny z założenia, poleciłam go, bo dzięki niemu mój pięciolatek nauczył się czytać. Tam się tworzy jakieś światy, buduje, hoduje itd, dokładnie nie wiem, o co chodzi, ale wiem, że świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną no i zmusza dziecko do nauki liter i tworzenia wyrazów, bo aby coś, znaleźć musi wpisać nazwę. Ale to chyba raczej dla chłopców gra i raczej nie o takie coś Ci chodzi.
rysa154
CYTAT(Martucha_ @ Wed, 16 Jan 2013 - 23:13) *
Oj, nie zauważyłam, że to dla dziewczynki ma być. Minecraft nie jest edukacyjny z założenia, poleciłam go, bo dzięki niemu mój pięciolatek nauczył się czytać. Tam się tworzy jakieś światy, buduje, hoduje itd, dokładnie nie wiem, o co chodzi, ale wiem, że świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną no i zmusza dziecko do nauki liter i tworzenia wyrazów, bo aby coś, znaleźć musi wpisać nazwę. Ale to chyba raczej dla chłopców gra i raczej nie o takie coś Ci chodzi.



wiesz co jakos nie przyszło mi nigdy do głowy dzielić programy na dziewczyńskie czy chłopięce,ale widziałam na forum,ze polecało duzo osob ta gre tyle,ze wydawała mi sie dla starszych dzieci...
an.tośka
Też myślę, że "K.B" dla pierwszaków będzie dla córki w sam raz, M też miał 5 lat i śmigał bez problemu icon_wink.gif
A tak na marginesie - minecrafta też lubi 03.gif Ja wolałam Bystrzaka - chyba jestem jeszcze na niższym poziomie "wtajemniczenia" 02.gif
Gaja
Minecraft dla chłopaków rzeczywiście super! Polecam

Ale tak bardziej pod dziewczynkÄ™ i edukacyjnie, polecam Socratesa
https://www.sklepy24.pl/szukaj/sokrates+101...tych+cwiczen+pc

Są różne części dostosowane do wieku dziecka. Super edukacyjna gra / lub bardziej ćwiczenia.
Martucha_
CYTAT(rysa154 @ Wed, 16 Jan 2013 - 21:18) *
wiesz co jakos nie przyszło mi nigdy do głowy dzielić programy na dziewczyńskie czy chłopięce,ale widziałam na forum,ze polecało duzo osob ta gre tyle,ze wydawała mi sie dla starszych dzieci...


Oj, są gry zdecydowanie chłopięce i zdecydowanie dziewczyńskie icon_smile.gif
Ona jest dla starszych raczej, ale mój pięciolatek gra od pół roku, czyli 4,5 miał, gdy zaczął... Ale on ma totalnego świra na punkcie tej gry.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.