To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyrwany zÄ…b

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Szóstka (zresztą ratowana niecałe pół roku temu, niestety nieskutecznie). Wyrwana dziś ok 9,00, z wielkimi trudami. Szwy założone.
Ile czasu ma prawo to miejsce po zębie krwawic? Nie dopytałam. Dostałam leki przeciwbólowe + antybiotyk 21.gif . Boli (lek przeciwbólowy mogę co 8 godzin wziąc, czekam).
Agnieszka AZJ
CYTAT(A_KA @ Tue, 15 Jan 2013 - 19:36) *
edit.
Miało byc na "zdrową mamę" icon_rolleyes.gif


Juz jest.


A co krwawienia, to jeśli Ci po 24 godzinach nie przejdzie IMO powinnaś się skonsultować z lekarzem.
Agula9
Ja dziś miałam wyrwany ząb o 15:30, też mi jeszcze krwawi. Jak 24 h to poczekam, mam nadzieję, że do rana przestanie icon_smile.gif
Aneczka
..
Aneczka
To jeszcze zależy jak mocno krwawi... Rozumiem, że tak trochę siąpi, że ślina czerwona i smak krwi w ustach? To spokojnie do 24 h możesz poczekać. Chyba, że mocno krwawi (przykładasz jałowy gazik i po chwili już jest cały przemoknięty), to wtedy lepiej nie czekaj do rana, tylko na jakiś 24 h dyżur stomatologiczny czy szczękowy.
Problemow z krzepnięciem krwi nie miałaś nigdy?
A_KA
Ja dzwoniłam na chirurgię, gdzie miałam wyrywany ząb i usłyszałam, że jeśli tylko siąpi to może nawet i trzy doby.

U mnie skończyło się po dwóch.
Agula9
Trochę krwawił w nocy usnąć nie mołam, bo mialam okropny smak krwi w ustach, jak wstałam już się uspokoiło i tylko troszkę krwi ale za to mialam niemilosierny ból głowy. Nie wiem czy to normalne i czy po znieczuleniu do tego światło wstręt do 11 z łóżka zeszłam tylko żeby młodą ubrać do przedszkola łyknąć coś przeciwbólowego. Dopiero ok 15 wróciłam do normy po ilku tabletkach w ciągu dnia.
A_KA czy też miałaś taki ból głowy??
A_KA
Mnie głowa nie bolała, ale za bardzo nie miała jak icon_wink.gif. Przez pierwsze trzy dni łykałam ketonal, bolała mnie szczęka cała (w ogóle nie mogłam ust prawie otworzyć 37.gif ).

Ten Twój ból to mi z migrenowym się kojarzy (ból + światłowstręt).
Agula9
Kurcze ale pierwszy raz tak miałam, owzem często mnie glowa boli ale nie do tego stopnia, żeby nie funkcjonować. Do tego dziś @ dostałam, może za dużo krwi mi ubyło na raz icon_sad.gif
grubassek:)
mi krwawieie ustąpiło po dobie. dziewczyny, a czy po wyrwaniu zęba dentysta mówił, że można płukać wodą, czy lepiej unikać płukania?
Agula9
Ja nic nie kojaże takiego, tylko nie jeść nie pić 2 h i 30 min gazik trzymać.
Woda chyba nie zaszkodzi, ale nie używaj żadnych płukanek itp zwłaszcza z alko bo moga wysuszyć ranę.
paula22
Ja zęba miałam wyrwanego z rana ,gazik miałam godzinę trzymać zagryziony .Mogłam normalnie pić ale nie mogłam płukać żeby ten skrzep się nie wypłukał . Strasznie to przeżywałam przed wyrwaniem ale okazało się nie potrzebnie bo bólu zero jak ręką odjął a obiad już wcinałam normalnie icon_smile.gif
grubassek:)
dzięki dziewczyny, bo miałam sprzeczne informacje. moja denntystka mówiła, że nie wolno płukać wodą, żeby skrzep się nie wypłukał, a inna dentystka mówiła, żeby jak najwięcej płukać wodą- i troszkę "się pogubiłam":)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.