To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dentysta na nfz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
pomijajac leczenie w szkole, to nigdy nie bylam u dentysty na nfz, wiec nie wiem co mi sie nalezy a chcialabym wiedziec. dzisiaj dowiedzialam sie od kolezanki, ze moge sobie raz do roku isc usunac kamien. co jeszcze moge w ramach leczenia nfz i jak czesto ?
Marta M
leczenie zachowawcze każdego zęba,kiedy potrzeba,chyba 3 zdj rtg n rok(albo 1 nie pamiętam),lecz kanałowe zębów od 1 do 3,ekstrakcja każdego zęba kiedy potrzebna,proteza akrylowa częściowa,chyba gdy brakuje min 6czy 8 zębów,prot całkowita
ana
kamien zostanie usunięty ale bez piaskowania, w efekcie po tygodniu byłam u swojej stomatolog bo przeszkadzało mi że nie było to zrobione dokładnie, wg mnie szkoda czasu
agabr
W sumie mysle , ze nic icon_smile.gif Chodze panstwowo z mlodsza corka ale tylko dlatego , ze stomatolog przyjmujaca na nfz ma cudowne podejscie do malych dziewczynek , za plombe Zosi prywatnie placilam 180 zl , "panstwowo"120 wiec oszczednosc zadna .b
agarad
CYTAT(agabr @ Sat, 19 Jan 2013 - 11:26) *
W sumie mysle , ze nic icon_smile.gif Chodze panstwowo z mlodsza corka ale tylko dlatego , ze stomatolog przyjmujaca na nfz ma cudowne podejscie do malych dziewczynek , za plombe Zosi prywatnie placilam 180 zl , "panstwowo"120 wiec oszczednosc zadna .b


Aga a podzielisz siÄ™ namiarem na takiego lekarza dla dziewczynek icon_wink.gif?
gosiagosia
no wlasnie, jak jest z plombami? na nfz daja "czarne" a za biale trzeba dodatkowo placic? jak jest ze znieczuleniem ?
agarad
zaraz poszukam rozporzÄ…dzenia na ten temat.

edit: juz mam
https://isap.sejm.gov.pl/RelatedServlet?id=...&isNew=true

i zmiany z 2012 roku
https://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110160077
agabr
tak oczywiscie na nfz sa czarne , ja doplacam co prawda za kolorowe ale mysle , ze cena bialych nie odbiega znaczaco od rozowych icon_wink.gif.b
cath
2 tyg temu za plombę pod kolor zęba zapłaciłam 140zł. Cena uzależniona jest chyba od wielkości ubytku.

edit

Znieczulenie w zeszłym roku kosztowało 30zł, no ale ja nigdy nie proszę o znieczulenie więc mnie ten wydatek nie tyczy icon_wink.gif
gosiagosia
to ja dzisiaj prywatnie zaplacilam 150zl ze znieczuleniem
grubassek:)
to wszystko zależy od tego z czego zrobiona jest dana plomba. za czarne oczywiście się nie płaci. za białą u jedenego stomatologa płaciłam 70 zł a obecnie (u innego denstysty) za białą plombę płacę 20 zł. znajoma mówiła że to wszystko zależy od składu. Te plomby za 20 zł u mnie trzymają więc na razie przerzuciłam się na tańsze:)co do znieczulenia- to przeważnie płaci się 20 zł, a ja płacę 10 zł, przy czym zaznaczam że jest słabsze, ale również zdaje egzamin przy zwykłym borowaniu. przy usuwaniu zęba dała mi znieczulenie mocniejsze za 20 zł.
usuwanie kamienia i pisakowanie raz w roku jest bezpłatne-przynajmniej w niektórych przychodniach
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.