To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co zawiera apteczka?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tuni
Co zabieracie w apteczce na wszelkie wyjazdy?
Poza lekami zażywanymi codziennie.

Ja pakujÄ™ zawsze:
-plastry ( w kilku rozmiarach albo taki większy do cięcia)
-bandaż
-kilka jałowych opatrunków
-coś do odkażania (moje ostatnie odkrycie- octenisept)
-coś przeciwbólowego/przeciwgorączkowego
-herbatę miętową
-tabletki do ssania na ból gardła
-nożyczki
-termometr

Uświadomiłam sobie, że nie biorę rękawiczek jednorazowych.
chojnol
"Leko" - to są takie waciki nasączone płynem odkażającym
węgiel lub coś innego na biegunkę
pęseta
sól fizjologiczna
folia termiczna

rękawiczki mam zawsze przy sobie, nie w apteczce

Edit: oczywiście poza tym co wymieniła Tuni icon_wink.gif
agarad
dodatkowo:

-Tribiotic
-coś na stłuczenia, np spray chłodzący dla sportowców albo Altacet

pomyślę co jeszcze icon_smile.gif
Tuni
Dzięki za przypomnienie, ja też mam jeszcze węgiel i altacet a w lecie dodatkowo coś przeciw kleszczom.
Agnieszka AZJ
Najczęściej wyjeżdżamy samochodem, więc apteczkę ze środkami opatrunkowymi mamy ze sobą.

Poza tym zabieram Ibuprom, bo mnie cżęsto na wyjazdach głowa boli. Więcej leków nie biorę, apteki są wszędzie, a my rzadko chorujemy.

Edit: Voltaren biorę, albo inna taką maść. I No-spę dla dziewczyn na wypadek okresu icon_smile.gif
Tuni
O widzisz Agnieszko, a tak z ciekawości, sama kompletowałaś tę apteczkę samochodową, czy kupiłaś w pakiecie?
Jeśli w pakiecie, to wiesz co zawiera?

Kiedyś usiłowałam sie dowiedzieć co zawiera jakaś apteczka w tesco chyba, to patrzyli na mnie jak na dziwaka "a co to za różnica, ważne , że jest" 21.gif Ostatecznie kupiłam w innym sklepie, taką której skład mi odpowiadał i przede wszystkim był opisany na zewnątrz.
Agnieszka AZJ
Dostałam razem z samochodem od mojego Taty icon_wink.gif, bardzo obficie zaopatrzoną. Potem coś tam podokupywałam, co się zużyło.
mamami
0bowiązkowe wyposażenie apteczek samochodowych w naszym kraju jest żałosne. Nie ma tam właściwie nic, płaci się głównie za pudełko. Zdecydowanie sensowniej wyposażone są apteczki "Euro" i takie są obowiązkowe w wielu krajach Europy, o czym trzeba pamiętać wyjeżdżając za granicę.

Ja na wszelkie wyjazdy zabieram niestety cały arsenał leków bo jesteśmy rodziną mocno alergiczną icon_sad.gif
Tuni
Mamami ale o ile wiem w samochodzie apteczka nie jest obowiÄ…zkowa.
Pomijam fakt, że mnie to dziwi bo wg mnie powinien być obowiązek posiadania apteczki.
Tuni
CYTAT(chojnol @ Sat, 19 Jan 2013 - 22:47) *
...pęseta...

O, a u mnie pęseta też obowiązkowa na wszelkich wyjazdach ale w pakiecie pt. "inne" - a tam to dopiero się dzieje 37.gif 29.gif
Ammm
Enterol
agrafkaa
CYTAT(mamami @ Sat, 19 Jan 2013 - 23:42) *
0bowiązkowe wyposażenie apteczek samochodowych w naszym kraju jest żałosne. Nie ma tam właściwie nic, płaci się głównie za pudełko. Zdecydowanie sensowniej wyposażone są apteczki "Euro" i takie są obowiązkowe w wielu krajach Europy, o czym trzeba pamiętać wyjeżdżając za granicę.

Ja na wszelkie wyjazdy zabieram niestety cały arsenał leków bo jesteśmy rodziną mocno alergiczną icon_sad.gif

Posiadanie apteczki nie jest obowiÄ…zkowe.
My posiadamy taką kupioną w sklepie.Dobrze zaopatrzoną.dodatkowo oprócz leków stałych zabieram;ibuprom,nifuroksazyd(od biegunki),czopki od wymiotów,przeciwgorączkowe,termometr.
mama_do_kwadratu
To prawda, ale wyjeżdżając poza granice kraju (mimo że wyposażenie samochodu- apteczka, trójkąt, kamizelka, gaśnica etc.- ma być zgodne z prawem, obowiązującym w kraju, w którym samochód został zarejestrowany) należy wziąć pod uwagę fakt, iż naprawdę ciężko będzie wytłumaczyć słowackiemu/czeskiemu/chorwackiemu (itd.) policjantowi, że apteczki się nie posiada, albo posiada się byle jaką.
Ja wolę wozić taką standaryzowaną.

mamami
Posiadanie nie jest obowiazkowe ale apteczki sprzedawane u nas z tzw wyposażeniem nie mają nic, poza plaster i rekawiczkami, dopiero te spełniające wymogi Euro zawierają sensowne wyposażenie
agrafkaa
Nasza apteczka samochodowa zawiera:nożyczki,plaster,plaster z opatrunkiem, gazę,gaziki,wodę utlenioną,spirytus salicylowy,taką folię do przykrycia,bandaż elastyczny, maseczkę do sztucznego oddychania,rękawiczki.Chyba o niczym nie zapomniałam.
agarad
CYTAT(Ammm @ Sun, 20 Jan 2013 - 08:36) *
Enterol



O tak jeszcze probiotyki jakieś, najlepiej takie których nie tzreba przechowywać w lodówce/ważne latem/

i jeszcze leki antyhistaminowe + wapno na nagłe reakcje alergiczne, zwłaszcza latem na ukąszenia komarów, os itp
Tuni
CYTAT(mamami @ Sun, 20 Jan 2013 - 11:27) *
Posiadanie nie jest obowiazkowe ale apteczki sprzedawane u nas z tzw wyposażeniem nie mają nic, poza plaster i rekawiczkami, dopiero te spełniające wymogi Euro zawierają sensowne wyposażenie

Właśnie chciałam zapytać co zgodnie z przepisami ma zawierać apteczka. Zastanowiły mnie te plastry, bo one chyba długo w samochodzie nie wytrzymają (klej i upał).

Jak często sprawdzacie zawartość apteczki samochodowej? Bo rozumiem, że wszelkie gazy, bandaże i nożyczki mogą leżeć długo i ani mróz ani upał im nie szkodzą, ale już wszelkie plastry czy gumowe rękawiczki chyba dosyć często trzeba wymieniać?
agrafkaa
CYTAT(Tuni @ Sun, 20 Jan 2013 - 19:26) *
Właśnie chciałam zapytać co zgodnie z przepisami ma zawierać apteczka. Zastanowiły mnie te plastry, bo one chyba długo w samochodzie nie wytrzymają (klej i upał).

Jak często sprawdzacie zawartość apteczki samochodowej? Bo rozumiem, że wszelkie gazy, bandaże i nożyczki mogą leżeć długo i ani mróz ani upał im nie szkodzą, ale już wszelkie plastry czy gumowe rękawiczki chyba dosyć często trzeba wymieniać?

My co 3 miesiÄ…ce sprawdzamy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.