To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rowerek biegowy - ale jaki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agarad
Jest kilka wątków na o rowerkach biegowych ale troszkę pozbaczały z tematów więc pozwole sobie założyć nowy:-)

Chciałabym kupić córce na drugie urodziny, z tamtych wątków wiem że to dobry wiek, ale poza tym doświadczenia nie mam bo strasze nie miały takiego wynalazku.

Na co zwrócić uwagę, co jest istotne przy doborze - czytałam że najlepiej przymierzyć dziecko ale w sklepach to teraz narty mogę pomierzyć a nie rowerki icon_wink.gif więc sklep internetowy byłby najlepszy albo ktoś z forum jeśli ma do sprzedania icon_smile.gif

A i dziecko mam nieduże i rower nie ma być na klika lat bo w przyszłym roku to myślę, że da radę na tradycyjnym 06.gif
kalarepa78
garśc porad

Mój Młodszy dostał pod choinkę rowerek biegowy Puky (dziadkowie nalegali, że przecież COŚ musza mu kupić icon_wink.gif), któremu na razie nie ufa, więc tylko czasem wozi na nim pluszową kurę icon_wink.gif
Ika
Dopasowany wzrostem (żeby swobodnie całe stopy opierała o ziemię) i lekki. Znaczy z ciężkim też da sobie radę, ale będzie jej trudniej icon_wink.gif i może się zniechęcić. Zależy, jaki to typ. Lekki rowerek łatwiej takiemu maluchowi opanować.
Wiek jest dobry, biegowe można używać od 18 m-ca życia icon_smile.gif
My kupiliśmy Milly Mally, bo wtedy był on najniższym z tych, które sprawdzaliśmy.
Pilawianka
CYTAT(agarad @ Sun, 20 Jan 2013 - 16:50) *
Na co zwrócić uwagę, co jest istotne przy doborze - czytałam że najlepiej przymierzyć dziecko ale w sklepach to teraz narty mogę pomierzyć a nie rowerki icon_wink.gif więc sklep internetowy byłby najlepszy albo ktoś z forum jeśli ma do sprzedania icon_smile.gif

Na rowerkach biegowych się nie znam ale chciałam odnieść się do tego zdania.
W sklepach rowerowych wbrew pozorom jest teraz bardzo dużo rowerów i to jest najlepszy moment na kupno, bo jeszcze nie skończyła się wyprzedaż rocznika 2012. Moim zdaniem rowerek jednak powinno się przymierzyć.

agarad
CYTAT(młodziutka @ Sun, 20 Jan 2013 - 18:05) *
Na rowerkach biegowych się nie znam ale chciałam odnieść się do tego zdania.
W sklepach rowerowych wbrew pozorom jest teraz bardzo dużo rowerów i to jest najlepszy moment na kupno, bo jeszcze nie skończyła się wyprzedaż rocznika 2012. Moim zdaniem rowerek jednak powinno się przymierzyć.

Miałam na myśli sklepy sportowe, faktycznie nie pomyślałam o typowo rowerowych choć ten mi najbliższy prowadzi tylko sprzedaż sezonowo, ale popatrzę w stolicy icon_wink.gif
Pilawianka
No tak, ja mam po drugiej stronie ulicy spory, całoroczny sklep rowerowy, stąd moje zdziwienie jak to w sklepie nie ma rowerów icon_wink.gif
Życzę więc udanych zakupów i zadowolenia córki z roweru icon_smile.gif
KAROLA3DAW
Fabian dostał rowerek biegowy na drugie urodziny a ze dopiero zaczynal sprawniejsze chodzenie to rowerek czekał cierpliwie jak sie pozniej okazalo dobrze ze czekal bo jednak bym ciut za wysoki.
Ja bym jeszcze zwrocila uwage na kola (podobno najlepsze sa pompowane, chociaz my mamy chyba piankowe) i mozliwosc blokady kierownicy nam sie to na poczatku przydalo icon_smile.gif
bumbum
I dostała rower biegowy jak miała 1,9 msc.Jest małym i drobnym dzieckiem więc każdy rower przymierzany w sklepie a posiadający koła 12 calowe był za wysoki.
Kupiłam polecony Hudora https://allegro.pl/rowerek-biegowy-seven-hu...2941144877.html ,na siedzeniu obniżonym na minimum śmigała od razu bez problemu.Póki co mogę polecić,kierownica i siedzenie są regulowane
maribela
Nasz Franek ma Bellelli model B-PIP i już szaleje na nim od niepamiętam kiedy. Jest fajnie wykonany, ma blokadę kierownicy - istotne, opony syntetyczne, jest bardzo lekki więc mały bez problemu sobie go podnosi no i oczyiwście regulacje siodełka, miekkiego co ważne bo są też z twardymi a to nie bardzo wygodne. Powoli będziemy pewnie szukali czegość "doroślejszego" ale rowerki biegowe to świetna sprawa żeby maluch nauczył się trzymać równowagę. Po takiej zaprawie jestem pewna że szybko nauczy się jeździć zwykłym rowerkiem. Tylko teraz czekać na wiosnę icon_smile.gif
Ketmia
W Decathlonie są takie. Można podjechać i przetestować w ogrzewanej hali icon_smile.gif.
Agnieszka_82
My mamy taki jak z linku Ketmi (z Decathlonu) ale w innych kolorach (czerwono-niebieski). te różowe strasznie blado wyglądał więc kupiliśmy niby w kolorach chłopięcych. Do tego czerwony kask i mozna śmigać ! My polecamy ! Sprawdził sie i teraz czeka na wiosnę !
agarad
wiosna coraz bliżej więc wątek ładnie ożył icon_wink.gif - dziękuję za wszelkie informacje i chyba jednak spróbujemy pomierzyć icon_wink.gif
aniakuleczka
a u nas zaraz urodziny icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Znalazłam gdzieś informację, jak należy mierzyc dziecko do rowerka biegowego. Otóż: bierzemy ksiązkę - sztywną, dość dużą i niezbyt grubą, stawiamy dziecko koło ściany, a ksiązkę między nóżki, jednym bokiem dotykając ściany, wtedy będzie prostopadle i będziemy mogli zaznaczyć dokładną wysokość. Nie wiem, czy to jasno wytłumaczyłam ? 37.gif

I kupować trzeba taki, w którym ten wymiar będzie wymiarem dolnym, zeby był zapas na wyrośnięcie, a rowerek nie był zbyt ciężki dla dziecka teraz.
aniakuleczka
jak tylko wróci ze spaceru zamierzam ją zmierzyć
i dać ziemniaki do przeniesienia, żeby sprawdzić ile jest w stanie unieść icon_smile.gif
Moina
Jeśli chodzi o rowerki biegowe to faktycznie jest to trudny wybór, tyle jest na rynku dostępnych różnych modeli, że można oszaleć. Ja myślę, żeby maluchowi kupić taki rowerek. Czekam tylko jeszcze chwilę, aż będzie cieplej i zamawiam.
agarad
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 03 Mar 2013 - 14:54) *
Znalazłam gdzieś informację, jak należy mierzyc dziecko do rowerka biegowego. Otóż: bierzemy ksiązkę - sztywną, dość dużą i niezbyt grubą, stawiamy dziecko koło ściany, a ksiązkę między nóżki, jednym bokiem dotykając ściany, wtedy będzie prostopadle i będziemy mogli zaznaczyć dokładną wysokość. Nie wiem, czy to jasno wytłumaczyłam ? 37.gif

I kupować trzeba taki, w którym ten wymiar będzie wymiarem dolnym, zeby był zapas na wyrośnięcie, a rowerek nie był zbyt ciężki dla dziecka teraz.


W linku, który podała kalarepa /garść informacji/ jest pokazane jak mierzyć z tą książkaą icon_wink.gif

U nas aktualnie fascynacja hulajnogą, mam nadzieję że i rowerek się spodoba. Wczoraj próbowała swoich sił na deskorolce siostry / na siedząco icon_wink.gif/.
kuskus
A taką Biegówkę [edit:moderacja] widziałyście? Widziałam ostatnio to w akcji w parku w ubiegły weekend. Jeśli mam oceniać design to na prawdę zwraca uwagę.

A w kwestii mierzenia - podobno warto pomóc sobie książką. Niektórzy robią błąd i nie mierzą nóżek do krocza, a po zewnętrznej części.
Kamila_Szcz
My mieliśmy z firmy lionelo, rowerek DEX.
Staszek bardzo szybko zaczął łapać równowagę i znacznie szybciej ruszył na zwykłym rowerze.
Teraz czekamy aż będzie rozwiązanie z drugim dzieckiem i myślę że też będzie śmigał na tym rowerze icon_wink.gif

Pozdrawiam Was
Kamila
kuna87
Musiała bym sprawdzić jaki siostra swojemu kupiła, ale mają taki fajny z hamulcem przy kierownicy. No i siodełko i kierownica jest wysuwana, w sensie można regulować ich wysokość
me0wn
Ja kupowałam rowerek biegowy z internetu, dokładnie od misiedwa. Najbardziej zwracałam uwagę na jakość wykonania i wytrzymałość, trochę poszperałam po forach i zdecydowałam się w końcu na model od nich i muszę przyznać, że jest bardzo wytrzymały i świetnie zrobiony.

ElzbietaKorcz89
Na rynku jest wiele marek oferujących rowerki biegowe. Zanim wybierzemy firmę powinniśmy się zastanowić nad konstrukcją rowerków. Najczęściej wybieranymi modelami są drewniane i metalowe. Największym plusem tych pierwszych jest ich lekkość, minusem zaś ograniczona regulacja siodełka. Ten problem nie występuje w rowerach metalowych przez co starczają na dłużej. Przy kupnie rowerka biegowego należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru do wzrostu dziecka. Rowerka nie wolno kupować na wyrost, gdyż dziecko nie nauczy się szybko jeździć, jeśli nie będzie czuć się na nim pewnie. Jest to również niebezpieczne! Co do konkretnych marek moim zdaniem firma KinderKraft oferuje tanie ale solidne drewniane rowerki. Z metalowych proponowałabym MillyMally (tańsze) bądź LIKEaBIKE (droższe).
Pollaco
Moja córa jakoś nie mogła się przekonać do rowerku biegowego. Kupiliśmy jej, ale może dwa razy go tylko uzyła. W końcu kupiliśmy czterokołowy rower wheeler i na nim zaczęła jeździć. Widać każde dziecko ma inne podejście do tych spraw
śrubka
Dostosowany do wieku najlepiej, nie wyczyniałabym tutaj cudów
kuna87
A czy jest jakiś wiek minimalny od kiedy dziecko może na takim jeździć ??
kokosankaana
Nie wiem jaki jest minimalny, ale wszystko też zależy od koordynacji malucha,żeby sobie jakoś poradził z jazdą. NA olx można dostać używane w dobrej cenie. Wszystko zależy od tego co was interesuje
Erywa_RK
CYTAT(kuna87 @ Fri, 29 Sep 2017 - 20:25) *
A czy jest jakiś wiek minimalny od kiedy dziecko może na takim jeździć ??

Z tego co koleżanki mi mówiły to faktycznie nie ma jakieś twardej granicy ale utarło się, że tak mniej więcej od drugiego, trzeciego roku życia można spokojnie próbować. Większość ma takie modele https://www.al.to/p/389791-rowerek-hulajnog...kcesoriami.html w różnych wersjach kolorystycznych. Jedna tylko ma metalowy. I zasadniczo większość ich maluchów zaczynała mając niecałe 3 lata.
śrubka
Dzieci raczej nie mają wielkich wymagań i z rowerków biegowych chętnie korzystają. U mnie był taki zielony, wyglądający trochę jak motocykl, ale całkiem prosty i bez szaleństw.
mummy56
CYTAT(śrubka @ Mon, 19 Mar 2018 - 12:48) *
Dzieci raczej nie mają wielkich wymagań i z rowerków biegowych chętnie korzystają. U mnie był taki zielony, wyglądający trochę jak motocykl, ale całkiem prosty i bez szaleństw.

My też właśnie kupiliśmy taki drewniany rowerek biegowy casper z lionelo, który wygląda jak motocykl. Może to ten sam model? Póki co my czekamy na ładną pogodę, żeby przetestować nowy sprzęt icon_smile.gif
mummy56
g
Kamila889
Firma lionelo ma świetne rowerki. My naszej córci kupiliśmy model casper, jest nim zachwycona! Dodatkowo jak na małą artystkę przystało może sobie porysować po tablicy, która jest przyczepiona z przodu rowerka icon_wink.gif
bianka22
Szczerze mówiąc nie znam się na rowerach i zamówiłam przez internet przypadkowy model, który miał dobre opinie. Ja polecam model dwukołowy, gdyż dziecko rośnie szybciej niż nam się wydaje. Ważna jest również możliwość regulowania siodełka i kierownicy. Łatwiej będzie nam dopasować sprzęt do rzeczywistych potrzeb malucha. Dla mnie ważne jest również to, aby miał mocną ramę. Mniejszą uwagę zwracam na wygląd wizualny, bo nie ma on znaczenia, gdy dziecko rzuci rowerem o ulicę. A pewnie będzie tak nieraz icon_smile.gif Przed zakupem warto się zapoznać z krótkim artykułem: https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/rowerek-bi...y-od-kiedy.html
mamaxkasia
Ja mogę polecić drewniany rowerek biegowy z firmy Lionelo, dokładniej model Casper - https://lionelo.com/shop/casper/ u nas się mega sprawdza icon_smile.gif jest drewniany, więc o wiele bardziej trwały a dodatkowo ma regulacje, więc rośnie z dzieckiem icon_smile.gif Bardzo fajny design, nie jest tak że podoba się tylko rodzicom - mój synek jest zachwycony tak samo jak ja icon_wink.gif
Jessicaa
Jak dla mnie to jest najlepsza oferta https://4toys.pl/rowerki-biegowe . Rowerki są bardzo solidne, a przy tym konkurencyjnie tanie. Osobiście nie znalazłem nic lepszego.
kajetanka
My mieliśmy 2 Puky. Dwukołowe, bo trzykołowy też mają, ale on dla maluszków jest. Jeden mniejszy od 2 r.ż. drugi większy. Sprawdziły się świetnie przy 2 dzieci.
Mniejszy miał piankowe koła, nie posiadał hamulca. Dla takiego dwulatka hamulec może być faktycznie niepotrzebny, a nawet utrudniać sprawę. Najpierw dziecko uczy się hamować nogami. Większy już miał hamulec i przy pierwszych próbach zastosowania kończyło się różnie, ale szybko załapały o co chodzi, dzięki czemu mogły jechać naprawdę szybko z górki i nie zdzierały podeszwy icon_wink.gif
Pompowane koła są o tyle fajne, że łatwiej pokonuje się trawnik, piasek, krawężniki i nierówności. Osobiście polecam jeszcze nakładę na siodełko, bo córki zaczynały jeździć jeszcze w pampersie, a jak z niego wyrosły, to nagle siodełko obcierało. Z nakładką nie było problemów.
Zachęcam do przeczytania więcej o rowerkach na moim blogu icon_smile.gif
https://dorwacyeti.pl/rowerek-biegowy-czy-warto-kupic/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.