To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak dbacie o zeby ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gosiagosia
chcialabym dowiedziec sie wlasciwie wszystkiego, jakich szczoteczek uzywacie, jak czesto je wymieniacie, czy uzywacie nici czy nie, plynow do plukania, szczoteczek do przestrzeni miedzyzebowych, jak wyglada samo mycie, ile czasu trwa i jak czesto odwiedzacie stomatologa ?
Marta M
co do płukanek,ostatnio na pewniej konferencji uznany prof mówił,żeby płukanek na codzień nie używać,jedynie"od święta",tzn kiedy nie ma możliwości myć zębów,np po zabiegu chirurgicznym w obrębie jamy ustnej
gosiagosia
dlaczego ?
Mafia
Szczotka elektryczna, nici dentystyczne i konkretna pasta. Niczego więcej nie stosuję.
Końcówka do szczotki moja wytrzymuje max 2 miesiące, sześciolatek zajeżdża w miesiąc.
Do stomatologa chodzimy co pół roku, jak uzna, że cos nalezy zrobić to umawiam się na kolejne wizyty.
Marta M
płukanki zawierają alkohol,alkohol jest jedną z głównych przyczyn powstawania raka jamy ustnej
gosiagosia
te dzieciece chyba nie
Ika
CYTAT(Marta M @ Mon, 21 Jan 2013 - 11:40) *
płukanki zawierają alkohol,alkohol jest jedną z głównych przyczyn powstawania raka jamy ustnej

No ale przecież nie wszystkie.
ja tych alkoholowych nie tolerujÄ™ i zawsze wybieram bez alko.
Marta M
które są bez alkoholu?
gosiagosia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5402
Marta M
ja bym jej nie używała,ze względu na akrylaty,castor oil
jak bym wierzyła w płukanie jamy ustnej,to chyba bym wodą płukała,nie ma żadnych zw chemicznych,jest naturalnego pochodzenia,fluor,który jest w płukankach,jest w tak małej ilość,w tak krótkim czasie w jamie ustnej,że mogłoby go nie być,płukanki mają za zadanie"opłukiwać "zęby,przestrzenie i całą resztę w jamie ustnej ,to samo robi woda
Ika
Mnóstwo jest, Elmex ma, Meridol, Colgate i jeszcze wiele innych których nazw nie pamiętam, bo nie są tak topowe.
Gaja
Szczoteczka elektryczna i konkretna pasta (czy jak wymienię, to będzie reklama?)
I to wszystko. I regularne szczotkowanie. Nawet jak padam na nos, to zęby muszę umyć. icon_wink.gif

CYTAT
Końcówka do szczotki moja wytrzymuje max 2 miesiące, sześciolatek zajeżdża w miesiąc.

U nas to samo.
makarena
Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda icon_smile.gif ale równiez nici dentystyczne i plyn do płukania. Czyli standard. Marzy mi się szczoteczka elektryczna, ale taka "pulsująca", podobno db dla tych z tendencja do paradontozy.
cath
Moja szczotka jest wymieniana srednio co 3-4 m-ce. Jakiś czas temu kupiłam sobie szczoteczkę elektryczną, ale jakoś nie potrafie nią myć zębów, tzn. nie umiem się do niej przyzwyczaić. Nie uzywam płynu do płukania. Do dentysty chodze średnio raz do roku, chyba ze jest potrzeba częściej.
gosiagosia
w pracy tez myjecie zeby ?
Mariola***
CYTAT
w pracy tez myjecie zeby ?

zdarza siÄ™, jak siedzÄ™ od 8 -18.00.
A reszta jak pozostali: szczoteczka, nici, takie małe szczoteczki do aparatów, ale nie tak sukcesywnie, płuczę wodą, chociaz płyny mam.
chyka
Szczoteczki wymieniamy max co 2 miesiące, ja mam swoją pastę a R swoją, bo mamy inne "rodzaje" zębów, kontrola u przyjaciółki dentystki za każdym razem jak jesteśmy u niej (ma w domu gabinet) sprawdza, czy zęby się nie sypią, bo mamy jakiegoś pecha zębowego.
gosiagosia
ostatnio ogladalam reportaz nt zebow i lekarz mowil, ze statystyczny polak po 35 roku zycia nie ma 11 zebow 29.gif

jesli idziecie do stomatologa, to mowiac nt ze trzeba cos tam zrobic proponuje rozne rozwiazania i sobie wybieracie? czy jesli mowicie, ze potrzebna np plomba, to plombuje bez dopytania co chcecie?
pytam, bo maz mowil, ze u nich wszystkich robia pod plombe jakas gabke, ktora po kilku mcach zamienia sie w tkanke i zab regeneruje sie, to jesden z przykladow. ja chodze zawsze prywatnie do stomatologa, ale nikt mi takiego rozwiazania nie proponowal.
cath
CYTAT(chyka @ Tue, 22 Jan 2013 - 07:42) *
kontrola u przyjaciółki dentystki za każdym razem jak jesteśmy u niej (ma w domu gabinet) sprawdza, czy zęby się nie sypią, bo mamy jakiegoś pecha zębowego.

pozazdroscić 06.gif

CYTAT
jesli idziecie do stomatologa, to mowiac nt ze trzeba cos tam zrobic proponuje rozne rozwiazania i sobie wybieracie? czy jesli mowicie, ze potrzebna np plomba, to plombuje bez dopytania co chcecie?
Jeśli potrzebna plomba to zawsze pyta tylko która, czarna czy pod kolor zęba. Kiedyś mój dentysta pokazał mi na ekranie monitora na podglądzie móją dziurę w zębie, abym sobie zobaczyła jaka duża jest.

Po pierwszej ciąży wyleczyłam wszystkie zęby a teraz druga ciąża (oraz karmienie) zniszczyła mi zeby ze zdwojoną siłą.
Marta M
gosiagosia gdzie takie cuda oferują Twojemu mężowi?
gosiagosia
w luxmedzie
Marta M
myślałam,że napiszesz,że Chiny czy inne odległe kraje
jeśli to w Pl to domyślam się o czym piszesz,nie jest to nie jest gąbka,żadne cudo,nie regeneruje zęba,tylko sprawia,że ząb się broni i nadbudowuje się twarda zębina,tkanka zęba,pod szkliwem,takie preparaty może zakładać Ci lekarz,ale o tym nie mówi,bo to żadna rewelcja,normalnie stosowany preparat,który nie zawsze zadziała jak powinien niestety
gosiagosia
a nadbudowanie to nie jest element regeneracji?
nie wiem czy normalnie stosowany preparat to jest, skoro ja tego nie mialam.
Marta M
Regeneracja – odtwarzanie przez roÅ›liny i zwierzÄ™ta utraconych lub uszkodzonych części ciaÅ‚a, narzÄ…dów, tkanek lub komórek. z wikipediikażdy materiaÅ‚ ma okreÅ›lone przeznaczenie i w odpowiednich przypadkach bywa stosowany,nie wiem czy miaÅ‚aÅ›
gosiagosia
ty wiesz lepiej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.