To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przetłuszczające się włosy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

annad
Dziewczyny mam mega problem z włosami. Strasznie mi się te moje pióra przetłuszcają. Włosy muszę myć każdego dnia icon_sad.gif jesli nie umyję np w poniedziałek to we wtorek musze rano myć bo jest tragedia. Wosy nie umyte przez dwa dni straszą...znacie jakies dobre preparaty aby móc walczyć z tym przetłuszczaniem się włosów icon_question.gif
aisha1111
ja płuczę po myciu włosy wodą z cytryną, myję szamponami do włosów przetłuszczających się. Mimo tego na następny dzień są przetłuszczone. Ratuje mnie tzw. suchy szampon - psikam na drugi dzień włosy, rozczesuję i w ten sposób myję włosy co drugi dzień a tak to musiałabym myć codziennie.

Nie wiem, czy istnieje jakiś środek, który pozwoli na przetrwanie włosom bez mycia dłużej niż dwa dni, więc z uwaga będę śledzić wątek icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Annad, witam w klubie i kurcze... Nie mam dla Ciebie pocieszajacych wiesci. Wlosy rzetluszczaja mi sie od wczesnej podstawowki. Czy lato, czy zima, czy ciaza czy nie-ciaza, czy bylam otyla,czy jestem w normie wagowej. Moje wlosy przeistaczaja sie w straki i koniec. Przez lata pielegnowalam wlosy za pas, wiec teraz to luzik jest. Bo ja je MUSZE myc czesto. Kiedys codziennie,teraz co drugi dzien. Ale wiesz, jedno przylukalam. Uswiadomila mi to kolezanka,ktora jest kosmetologiem im bardziej wysuszam te wlosy, tym one bardziej zaciekle sie bronia. Slowem - im bardziej kosmetyki sa do wlosow przetluszczajacych sie, tym szybciej uaktywnia sie produkcja tlustej otuliny. Dostalam kiedys w reke szampon odzywczy z czarnej rzepy i odzywke z olejkiem arhanowym. Krzywilam sie okrutnie i wiesz co???? To PPODZIALALO! Potrm odkrylam olejowanie wlosow - dwie godziny laze ze specjalna mieszanka olejkow na lbie i EUREKA! Potem wlosy spokooojnie wytrzymuja te dwa dni icon_smile.gif)) Przy okazji wlosy me nabraly blasku i staly sie udreka Ani, ktora mnie strzyze,bo faktycznie jest ich DUZO icon_smile.gif
xxyy
[użytkownik x] jak czesto te olejki na glowie nosisz? Piszesz , ze masz duzo wlosow, ja dla odmiany, nie dosc, ze musze myc codziennie i to najlepiej rano, to jeszcze mam malo i niezwykle cienke.
Robie oklady z soku ze swiezej czarnej rzodkwi, wzmacnia ale nie widze efektu unormowania lojotoku. Moze za szybko sie spodziewam efektow.


A ten suchy szampon to jaki jest dobry?
Użytkownik usunięty
Co tydzień, w sobotę lub niedzielę. Próbowałam kilku olejków, w końcu wynalazłam TEN. Jak chcesz, wieczorem wrzucę Ci skład.

Suchych szamponów nigdy nie używałam.
cath
I ja mam problem z przetłuszczającymi się włosami. Włosy muszę myć codziennie, niestety icon_sad.gif Mniej przetłuszczają się zaraz po farbowaniu,ale trwa to raptem kilka dni.
CYTAT
Próbowałam kilku olejków, w końcu wynalazłam TEN. Jak chcesz, wieczorem wrzucę Ci skład.
ja poprosiłabym icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Miałam olejki syberyjskie z bioarpu, ale średnio mi się sprawdziły. Teraz używam zestawu 7 olejków Valona i jestem naprawdę wniebowzięta. Ich olejkiem arganowym też. Znczy od tego samego dystrybutora (mam nbadzieję, że nie uprawiam tu kryptoreklamy, ale produkty naprawdę są ok).

Miałam też nowego Loreala z olejkami (seria Mythic Oil) i POLUJĘ na nie nieustająco, bo włosy miałam jak MARZENIE po nich.

Generalnie przestałam przesuszać i jakby moje włosy przestały ze mną wojować icon_wink.gif
annad
Nocna [użytkownik x] wypróbuję to olejowanie i przestane kupowac szampony dla włosów przetłuszczających się.
aisha1111 przyznam, że zastanawiałam się nad tym suchym szamponem...oglądałam go w markecie ale ograniczony budżet na zakupy sprawił, że nie kupiłam icon_smile.gif
cath mam to samo, że jak farbuje włosy to przez tydzien a nawet do półtorej myje włosy co dwa dni.
Leni ja tez mam małao włosów...ledwo do ramion i bardzo cienkie i liche.

Z poceniem innych parti ciała nigdy nie miałam problemów jak tylko z włosami. Nie wiem może warto do dermatologa sie wybrac aby zbadac skóre główy...może cos wskóra na to okropieństwo. O ile mycie latem włosów przed praca jest nawet fajne, odświeżające to zimna wstając o 4 nie jest to fajne icon_cry.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(annad @ Sun, 27 Jan 2013 - 21:28) *
Nocna [użytkownik x] wypróbuję to olejowanie i przestane kupowac szampony dla włosów przetłuszczających się.
aisha1111 przyznam, że zastanawiałam się nad tym suchym szamponem...oglądałam go w markecie ale ograniczony budżet na zakupy sprawił, że nie kupiłam icon_smile.gif
cath mam to samo, że jak farbuje włosy to przez tydzien a nawet do półtorej myje włosy co dwa dni.
Leni ja tez mam małao włosów...ledwo do ramion i bardzo cienkie i liche.

Z poceniem innych parti ciała nigdy nie miałam problemów jak tylko z włosami. Nie wiem może warto do dermatologa sie wybrac aby zbadac skóre główy...może cos wskóra na to okropieństwo. O ile mycie latem włosów przed praca jest nawet fajne, odświeżające to zimna wstając o 4 nie jest to fajne icon_cry.gif


annad, DIETA! O tym zapomniałam! Naprawdę warto przyjrzeć się temu, co się je. Ja ogólnie dostrzegam WIELKIE zmiany w całym organizmie, odkąd przykładam wagę do tego, co tkwi na moim talerzu.
aisha1111
CYTAT(annad @ Sun, 27 Jan 2013 - 22:28) *
aisha1111 przyznam, że zastanawiałam się nad tym suchym szamponem...oglądałam go w markecie ale ograniczony budżet na zakupy sprawił, że nie kupiłam icon_smile.gif

to ja nie wiem o jakim szamponie mówisz, bo mój kupuje w sklepie "wszystko po 1 funt" - daje radę odświeżyć włosy na jeden dodatkowy dzień. wygląda jak lakier do włosów, tylko jest w białej puszce
cath
Kupiłam ten suchy szampon no i faktycznie włosy nie są już tłuste, ale mam problem z dozowaniem go tzn pojawia mi się na włosach taki siwy pył, którego nie mogę rozczesać. co robię nie tak?
Pogoda
Jeśli ktoś ma problem z przetłuszczającymi się włosami, to najczęściej, w bardzo krótkim czasie dochodzi do etapu, kiedy myje włosy codziennie (a niektórzy nawet kilka razy dziennie!). To podobno największy błąd, jaki można zrobić, ponieważ jeśli włosy myje się tak często, to skóra produkuje jeszcze więcej "tłuszczu" i włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej i jeszcze bardziej.

Sprawdziłam to sama na sobie - przez trzy lata myłam włosy każdego dnia - no nie było innego wyjścia. Potem przeleżałam w łóżku 3 tygodnie totalnie bez sił. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby włosy trzeba umyć, miałam to kompletnie w d... Jak one potem wyglądały możecie sobie tylko wyobrazić... W każdym razie wykorzystałam tę okazję i nie wróciłam już do codziennego mycia. Teraz myję włosy co 5 dni. Kiedy żyję bardzo intensywnie to raz w tygodniu. Przez pierwsze dwa do trzech dni włosy wyglądają idealnie. Potem zaczynają się tłuścić - wtedy zaczynam spinać. Pod koniec nosze już ciasny, ulizany kok.
I na prawdę, moje włosy po trzech dniach od mycia wyglądają duuuuuużo lepiej niż wyglądały po jednym dniu, kiedy myłam je codziennie.

Wiem, że mogę sobie na to pozwolić, bo mam długie włosy, pasuje mi w ulizanych kokach i wysokich kucykach, poza tym takie fryzury sprawdzają się w mojej pracy. Ta metoda jest nie do zastosowania przy krótszych włosach, lub u kobiet, które nie lubią ciasnych upięć.
Moja fryzjerka jednak mówi, że absolutne optimum przy włosach normalnych i tłustych to mycie co trzy dni. Na rynku są preparaty do pielęgnacji tłustych włosów - trzeba je dobrze dobrać i rozsądnie stosować, ale na prawdę warto wprowadzić "trzydniówkę" icon_wink.gif.
Kaszanka
Ja tak jak Pogoda swoje przetłuszczające się włosy uratowałam: przetłuściłam jej najpierw, robię takie kuracje od czasu do czasu. Teraz myję co 3-4 dni. Nie używam szamponów typowo kosmetycznych, bo jestem pewna, że to one mi doprowadziły włosy to takiego stanu (na dodatek miałam przesuszoną skórę głowy). Nie suszę suszarką włosów już od lat, ona też powodowała, że moje włosy szybciej się przełuszczały.
xxyy
Kaszanka jake sa szampony nie typowo kosmetyczne?
Kaszanka
Z apteki, z Rossmanna nawet - Alterra się nazywa, mają też cudowne odżywki.
A i podstawą jest używanie dwóch szamponów na zmianę.
annad
Przetestuje nie myć włosów przez kilka dni ale tylko wtedy jak wiem, że nie będę musiała się ruszac z domu.
aisha1111 ja widziałam jakis za 40zł...musze poszukać tańszych.
aisha1111
CYTAT(cath @ Mon, 28 Jan 2013 - 10:45) *
Kupiłam ten suchy szampon no i faktycznie włosy nie są już tłuste, ale mam problem z dozowaniem go tzn pojawia mi się na włosach taki siwy pył, którego nie mogę rozczesać. co robię nie tak?


za dużo nakładasz i ze zbyt bliska. spróbuj napsikac trochę i rozczesać włosy i tak po troszkę.

edit: znalazłam mój szampon. Tylko przez neta drożej jest. Jest tez w wersji do włosów ciemnych, bez ryzyka, że zrobią sie te smugi. Ma jednak minus - po tym drugim robił mi się łupież
https://www.google.co.uk/products/catalog?o...ved=0CFwQ8gIwAQ

edit2: ten używam, bo jest najtańszy, pewnie te droższe sa lepsze i mają jakies składniki odżywcze
cath
CYTAT(aisha1111 @ Mon, 28 Jan 2013 - 19:08) *
za dużo nakładasz i ze zbyt bliska. spróbuj napsikac trochę i rozczesać włosy i tak po troszkę.

spróbuje nakładac partiami. Dzięki
Użytkownik usunięty
CYTAT(Pogoda @ Mon, 28 Jan 2013 - 10:04) *
Jeśli ktoś ma problem z przetłuszczającymi się włosami, to najczęściej, w bardzo krótkim czasie dochodzi do etapu, kiedy myje włosy codziennie (a niektórzy nawet kilka razy dziennie!). To podobno największy błąd, jaki można zrobić, ponieważ jeśli włosy myje się tak często, to skóra produkuje jeszcze więcej "tłuszczu" i włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej i jeszcze bardziej.

Sprawdziłam to sama na sobie - przez trzy lata myłam włosy każdego dnia - no nie było innego wyjścia. Potem przeleżałam w łóżku 3 tygodnie totalnie bez sił. Nawet mi do głowy nie przyszło, żeby włosy trzeba umyć, miałam to kompletnie w d... Jak one potem wyglądały możecie sobie tylko wyobrazić... W każdym razie wykorzystałam tę okazję i nie wróciłam już do codziennego mycia. Teraz myję włosy co 5 dni. Kiedy żyję bardzo intensywnie to raz w tygodniu. Przez pierwsze dwa do trzech dni włosy wyglądają idealnie. Potem zaczynają się tłuścić - wtedy zaczynam spinać. Pod koniec nosze już ciasny, ulizany kok.
I na prawdę, moje włosy po trzech dniach od mycia wyglądają duuuuuużo lepiej niż wyglądały po jednym dniu, kiedy myłam je codziennie.

Wiem, że mogę sobie na to pozwolić, bo mam długie włosy, pasuje mi w ulizanych kokach i wysokich kucykach, poza tym takie fryzury sprawdzają się w mojej pracy. Ta metoda jest nie do zastosowania przy krótszych włosach, lub u kobiet, które nie lubią ciasnych upięć.
Moja fryzjerka jednak mówi, że absolutne optimum przy włosach normalnych i tłustych to mycie co trzy dni. Na rynku są preparaty do pielęgnacji tłustych włosów - trzeba je dobrze dobrać i rozsądnie stosować, ale na prawdę warto wprowadzić "trzydniówkę" icon_wink.gif.


Pogodo, myślałam dziś o Tobie cały trening... jak na litość boską jesteś w stanie po treningu nie umyć głowy... Ja się kurna nie pocę zbyt mocno, ale po dzisiejszym dwugodzinnym łomocie miałam cały dół głowy mokry. Kitram się po treningu pod prysznic i myję się cała. A nie umyć głowy 5 dni?... 37.gif
Inanna
Od pewnego czasu włosy myję codziennie - odkąd je ściełam to nie stanowi dużego problemu, a zdecydowanie wolę je umyć rano i mieć poczucie, że jestem świeża i czysta, niż żyć ze świadomością tłustej fryzury.
Niestety ostatnio się pogorszyło - czyli jest jeszcze gorzej niż było. Podejrzewam zmiany hormonalne. No i może jeszcze czapkę icon_wink.gif
Z dietą muszę spróbować, to może być dobry trop.
Z suchym szamponem też miałam problem "kurzu" we włosach, ale najwyraźniej źle go nakładałam. Widziałam ostatnio w tv że trzeba to robić pasmami, trochę jak nakładanie farby.
Pogoda
CYTAT
Pogodo, myślałam dziś o Tobie cały trening... jak na litość boską jesteś w stanie po treningu nie umyć głowy... Ja się kurna nie pocę zbyt mocno, ale po dzisiejszym dwugodzinnym łomocie miałam cały dół głowy mokry. Kitram się po treningu pod prysznic i myję się cała. A nie umyć głowy 5 dni?...


[użytkownik x] droga, wstyd przyznać, ale ja taki PORZĄDNY trening, na którym się pocę, mam dosłownie raz w tygodniu. I właśnie po nim myje włosy icon_wink.gif.
Ja już od paru lat jestem nauczycielem, prowadzę zajęcia codziennie, ruszam się sporo, ale nie trenuję intensywnie każdego dnia. Pocę się tyle, że wystarczy szybki prysznic, bez konieczności mycia włosów. Mam tak grube i długie włosy, że ich porządne wysuszenie zajmuje czasem i pół godziny. No nie dałabym rady codziennie... icon_wink.gif
Gaja
No i ja dołączę się do osób posiadających przetłuszczające się włosy.
Teraz może trochę mniej, bo mam zrobiony blond balejaż a rozjaśnienia wysuszają włosy.

Ale ja znów nie wyobrażam sobie nie umyć głowy codziennie rano w związku z faktem... że ja w nocy to chyba śpię na głowie icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Jak się budzę, to wyglądam jak czarownica. icon_lol.gif I tak są te włosy odciśnięte, że nijak bez moczenia nie ma szans ich ułożyć.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Pogoda @ Mon, 28 Jan 2013 - 23:03) *
[użytkownik x] droga, wstyd przyznać, ale ja taki PORZĄDNY trening, na którym się pocę, mam dosłownie raz w tygodniu. I właśnie po nim myje włosy icon_wink.gif.
Ja już od paru lat jestem nauczycielem, prowadzę zajęcia codziennie, ruszam się sporo, ale nie trenuję intensywnie każdego dnia. Pocę się tyle, że wystarczy szybki prysznic, bez konieczności mycia włosów. Mam tak grube i długie włosy, że ich porządne wysuszenie zajmuje czasem i pół godziny. No nie dałabym rady codziennie... icon_wink.gif


Pogodo, odkąd poznałam Martę, mam ustanowioną poprzeczkę GRUBE włosy. No nie... nie. Rosa bije Martę na głowę. Rosa to przypadek kliniczny jest icon_wink.gif Przy czym Marta ma włosy za ramiona, a suszy i modeluje je dwie godziny... Ona jest najeżona włosami po prostu icon_biggrin.gif

edit: za szybko wysłałam. W każdym razie Marta również myje włosy niemal po każdym treningu.

Pogoda, bo Ty jesteś zawodowiec kruca... No i chyba jednak inny rozdzaj wysiłku, bo ja po zumbie nie płynę już. A po bieganiu - zawsze :/
cath
A myjecie swoje grzebienie/ szczotki?
Użytkownik usunięty
CYTAT(cath @ Wed, 30 Jan 2013 - 09:12) *
A myjecie swoje grzebienie/ szczotki?


Si Siniora. Jakby oczywiste to jest dla mnie. I sparzam wrzątkiem, jak mi się przypomni. Potem suszę i włala! Jak widzę zakłaczoną szczotkę z osadem na ząbkach, mam odruch wymiotny 29.gif
Assalia
Też czyszczę, "odkłaczam", choć chętnie poznalabym technikę jak to robić szybko, bo wieczne dlugotrwałe skubanie nie powiem, wkurza icon_wink.gif
cath
CYTAT(Assalia @ Wed, 30 Jan 2013 - 09:57) *
Też czyszczę, "odkłaczam", choć chętnie poznalabym technikę jak to robić szybko, bo wieczne dlugotrwałe skubanie nie powiem, wkurza icon_wink.gif

Najprosciej to chyba po każdym użyciu wyciągnąć klaczorki ze szczotki.
Ja też myje grzebień (woda z mydłem) ale nie robię tego jakoś regularnie. Może gdybym myła codziennie to włosy dłużej zachowałyby świeżość.
Tuni
Zgłaszam się jako posiadaczka bujnej czupryny 06.gif
Włosy mam gęste bardzo i w dodatku dosyć długie (tydzień temu jeszcze do pasa, teraz jakieś 15 cm krótsze).
Suszenie suszarką to ze dwie godziny stania i dmuchania a i tak są wilgotne ( basenową suszarką nawet nie próbuję, bo ze dwa dni by mi zeszło), więc myję włosy wieczorem po posotu i wysychają same do rana.
I tak sobie czytam i czytam , i qrczę, przetłuszczają mi się to myję codziennie i nawet nie pomyślałam, ze mogłabym inaczej.
Dopiero jak Was poczytałam, to zaczęłam ubolewać jak mi źle bo muszę myć codziennie, wcześniej wydawało mi się to normalne.
Po co ja Was czytałam 37.gif icon_smile.gif




annad
Tuni na pocieszenie nie jestes sama z tym problemem 06.gif Zobaczcie ile my musimy płacic za wodę icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(annad @ Fri, 01 Feb 2013 - 13:37) *
Tuni na pocieszenie nie jestes sama z tym problemem 06.gif Zobaczcie ile my musimy płacic za wodę icon_smile.gif

O to to 06.gif
makarena
I ja sie dołącze do grona icon_sad.gif Włosy mam raczej krótkie i cienkie, do tego rozjaśniane i tez mi sie przetłuszczają. Powinnam myć codziennie, ale...z lenistwa robie to co drugi dzień (każda minuta snu rano jest bezcenna icon_smile.gif
Od lat kupuje szampony w aptece - obecnie znów Seboradin (koszt jakieś 23-25zl) i w połączeniu z odżywką ten 2dzien bez mycia do południa nie jest taki fatalny, za to wieczorem...wyglądam jakbym wylała sobie wiadro wody na głowę.
Niestety czasem mimo lenistwa - z zagrożeniem spóźnienia sie do pracy, musze umyć ponieważ każdy kosmyk "żyje własnym życiem i idzie w inną stronę".
Tuni
Annad, masz jakieÅ› fajne, szybkie i sprawdzone fryzury?
Ja zwykle koki różne albo warkocze czeszę, bo najszybciej i wyglądam jako tako. No i tapirowania i lakierów wszelkich nie lubię, z resztą przy ilości mojego owłosienia nadmiar lakieru nie wygląda fajnie.
Chciałabym coś nowego ale pomysłu nie mam.
Próbowłam nawet wątek założyć ale odzew słaby, a w podanych linkach, fryzury może i fajne ale do zdecydowanie cieńszych włosów niż moje icon_sad.gif
śrubka
Ja myję włosy co dwa dni, a w międzyczasie używam suchego szamponu. Aktualnie mam taki niebieski Syoss. Sprawdza się najlepiej z tych, które dotąd stosowałam.
Kocurek
CYTAT(Gaja @ Tue, 29 Jan 2013 - 06:13) *
Ale ja znów nie wyobrażam sobie nie umyć głowy codziennie rano w związku z faktem... że ja w nocy to chyba śpię na głowie icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Jak się budzę, to wyglądam jak czarownica. icon_lol.gif I tak są te włosy odciśnięte, że nijak bez moczenia nie ma szans ich ułożyć.


Mam to samo... mąż pieszczotliwie nazywa mnie rano "szczotką klozetową" 06.gif i chodzi tu o taką, jak ta poniżej:



P.S. Ja nie dałabym rady "przetłuścić" wosów, i nie chodzi tu o mój potencjalnie koszmarny wygląd... chodzi o zapach 48.gif Nie zniosłabym.
Tuni
Kocurku, musi Ci być ładnie w tym niebieskim 04.gif
Kocurek
CYTAT(Tuni @ Fri, 08 Feb 2013 - 10:02) *
Kocurku, musi Ci być ładnie w tym niebieskim 04.gif


Oj, nie chodzi o kolor, tylko o kształt szczotki 06.gif nie znalazłam jednak jej zdjęcia an face.
Z profilu nie robi takiego wrażenia, więc prosze o użycie wyobraźni icon_mrgreen.gif
Tuni
No domysliłam się, że bardziej o kształt chodzi niż o kolor, ale nie mogłam sie powstrzymać 04.gif
Brigit
Niektórzy myją głowę rano, a wieczorem jest już przetłuszczona. To wcale nie wynika z ich zaniedbania i dopuszczenia do przetłuszczenia się włosów.
alka25
Ja zauważyłam, że jak przestałam myć włosy codziennie to dużo mniej się przetłuszczają, ot ciekawostka icon_smile.gif
bufcia
bardzo dobry jest ten szampon https://www.notino.pl/loreal-professionnel/...ych/p-16079849/ na wlosy przetluszczajace sie.. stosowalam wiele roznych a tylko ten mi pomogl ekspresowo
bufcia
bardzo dobry jest ten szampon https://www.notino.pl/loreal-professionnel/...ych/p-16079849/ na wlosy przetluszczajace sie.. stosowalam wiele roznych a tylko ten mi pomogl ekspresowo
Mięta
Muszę tutaj napisać jedno: nie wolno przetłuszczać włosów, myjemy co tyle ile potrzebują.
jeśli twoje włosy potrzebują codziennego mycia to spoko radzę używać wtedy pp łagodnych szamponów, a rypaczy raz na tydzień/2 icon_wink.gif

Od siebie polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://bymagdalene.com.pl/jak-wybrac-ideal...-swoich-wlosow/

Opisane jest tutaj, jak wybrać odpowiedni szampon dla włosów. Dla mnie dobranie wlaściwego szamponu dużo dało.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.