To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PATELNIA CERAMICZNA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

netty5
Pokazuja sie coraz czesciej patelnie czy nozyki ceramiczne.Zastanawiam sie jak to sie ma w zastosowaniu. Przyzwyczailam sie do patelni teflonowych. Ma ktoras taka ceramiczna? Dobre to to? Smazy sie tak samo jak na teflonie?
Pogoda
Patelni ceramicznej jeszcze nie miałam, ponieważ póki co mam trzy dobre patelnie teflonowe. Kupiłam jednak jakiś czasem temu ceramiczny obierak do warzyw i mam jeden nóż - i są na prawdę rewelacyjne. Jestem zdecydowana, że gdy któraś z moich patelni się "zużyje", to zainwestuję w ceramiczną.

Znajoma natomiast zwracała mi uwagę na to, że jeśli już kupować ceramiczną patelnię, to pożądaną, jakiejś konkretnej firmy a nie "noname" za 10 zł z promocji w minimarkecie, bo one często są ceramiczne tylko z nazwy (i koloru powłoki icon_wink.gif ) a tak na prawdę są kompletnym bublem, który może nas zrazić do kupowania "prawdziwych" wyrobów ceramicznych.
aniakuleczka
Mam i bardzo warto
smazy się zupełnie inaczej niż na teflonie
ale jest fajna i nie zamieniłabym jej teraz na żadną inną
i mamy patelnię z biedronki i z Auchana i z super pro sklepu i dopóki nie kroisz na nich nożem, to nie widzę różnic wielkich.
Agnieszka_82
My mamy z Gerlacha i moge polecić - bardzo fajna, szybko się czyści i dobrze smaży !
Sokolica
Mnie też korci żeby zakupić takową patelnię i noże więc czytam z zaciekawieniem. Jak na razie same pozytywne opinie icon_smile.gif Jakieś negatywy?
Orinoko
Miałam ceramiczną z Biedronki - wyleciała po 3 mies. 43.gif
Miałam ceramiczną ze sklepu AGD za 75 zł - jw. Załatwiła mi ją mama powidłami 43.gif
Ani na jednej, ani na drugiej nie udawało mi się zrumienić mięsa (bez panierki).
Nie smażyło się źle, ale jednak teflon mi bardziej odpowiada pod kątem efektu smażenia.
Koleżanka miała jakąś "bardziej" markową ceramiczną za grubo ponad 100 zł - mój mąż podsmażał na niej krewetki na imprezie i nie był zachwycony efektem (podobnie jak u nas na Biedronkowej 04.gif ). Za to koleżanka pieje z zachwytu nad swoją patelnią....

Ja znowu szukam patelni, bo zjechałam dwie ceramiczne i jedną teflonową ostatnio, a na stalowej za dużo tłuszczu zużywam, a jak mniej to masakrycznie przywiera. Jajka np. nie usmażę.

netty5
No ja wlasnie pytam glownie pod katem biedronkowej bo od dzisiaj sa a teflonowa zeptera mi mama zajechala 21.gif
Tak wiec chyba kupie na sprobowanie bo koszt niewielki i wrazie co nie bedzie bardzo szkoda.
Co do nozykow to je sie ostrzy tak samo jak stalowe?
Orinoko
Zaczęłam myśleć o ceramicznej, ale za to z Lidla. Dla odmiany. 04.gif
KAROLA3DAW
Polecialam na ta ceramiczna jakies 3 miesiace temu i zlego zlowa nie moge powiedziec icon_smile.gif
Swietnie sie czysci, dosc szybko nagrzewa mi pasi icon_smile.gif
Moglismy wziasc wieksza bo najczesciej korzystam z najwiekszego gazu i boki patelni wewnatrz szybko mi sie przypalaja 37.gif ale tak jak pisalam schodzi wszystko bez wiekszego problemu 03.gif
Widzialam ze w Biedronie maja teraz byc za niecale 25 zl i sie zastanowie nad wieksza jak bedzie icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
Mam biedronkową już rok- działa jak ta lala icon_smile.gif
Dużą mam, z pokrywką.
Elle_
My już dość długo używamy ceramicznej. Kupiliśmy właśnie dużą (taka), żeby się mieściło na niej jedzenie - jakieś sosy, warzywa, mięso - dla całej rodziny. Nam ją polecił dietetyk, mówił, że robi się na niej mniej tłuste jedzenie, przez to, że można smażyć bez oleju. I rzeczywiście tak było, a ku mojemu zaskoczeniu jedzenie sie nie przypalało. Więc tak, ja jak najbardziej rozumiem fenomen ceramicznych. icon_biggrin.gif
Ryjek
Ja mam ceramiczna z Reala bardzo duza, ale po ok roku uzytkowania niedlugo trafi do kosza. Ceramiczna powloka sie zuzyla i nie idzie juz smazyc bez tluszczu, bo przywiera wszystko. Jednad Tefal sluzyl mi dluzej i jakos mam do niego sentyment.
Pilawianka
Patelni ceramicznej nie mam ale za to mam 2 noże ceramiczne z Biedronki. Kupiłam je jakoś pod koniec roku i w domu śmiali się ze mnie, że cieszę się z nich bardziej niż z prezentów świątecznych icon_wink.gif
No kurcze uwielbiam je a niby zwykłe noże wyglądające na plastikowe. Są baardzo ostre. Moje następne noże też będą ceramiczne.
Tuni
Mam pytanie, głupie może 37.gif czy ceramiczną można drapać?
Tzn z teflonowÄ… zawsze jak z jajkiem, delikatnie, a ceramicznej widelec zaszkodzi?
aniakuleczka
niestety zaszkodzi
ale przynajmniej jak ceramiczną zarysujesz, to nie będzie cię truła (jak teflon)
Tuni
Dzięki, Aniukuleczko icon_smile.gif
moko.
Patelni mam chyba z 9 sztuk, co mój mąż uważa za przesadę.
Kazdej uzywam do czegoś innego i tak szczerze chyba najlepsza jaką miałam to ikeowska 365+ (teflonowa) ale jest uniwersalna!
Ceramiczna jest na Ii miejscu, III - teflonowa, IV, stalowa, V- grillowa, VI - teflonowa do naleśników, VII - (miedziana?) do mięsa itp.
Ryjek
moko to teraz dowalilas icon_smile.gif Ja mam dwie icon_smile.gif Jedna ceramiczna do wymiany i druga teflonowa do nalesnikow.
moko.
No jakoś tak mam słabośc do garów i patelni...
agabr
mam noze ceramiczne, zdecydowanie nie sa to dobre noze .b
agnese
noże to kocham victorinox a na patelnie ceramiczną choruje
gosiagosia
mam ceramiczna od niedawna. zdarzylam usmazyc na niej nalesniki i jajecznice. na pewno dobrze sie ja czysci. co do efektow smazenia, o ktorych ktos wczesniej wspomnial, to rzeczywiscie trzeba sie nastac, zeby zrumienilo sie choc troche. nalesniki wszystkie wyszly blade.
Sofija79
ja powiem szczerze, że zostałam fanką smażenia na patelni ceramicznej (nie ukrywam też, że głównie przez brak jakiś szkodliwych substancji pokrywających naczynie icon_razz.gif). mycie jest ok, nie przywiera tak jak na normalnej patelni, ale fakt faktem, żeby coś zarumienić, trzeba się delikatnie postarać, chociaż u mnie ([edit: moderacja] ) idzie o niebo lepiej, niż u koleżanki która ma jakąś tanią patelnie (kupiła za jakieś 55zł) icon_smile.gif ogólnie polecam przerzucenie się na patelnie ceramiczne icon_smile.gif
aniapurna
Mam już 2 lata patelnie ceramiczną jest super a co do noży to nie bardzo jestem zadowolona.
Mięta
Chcialabym sobie kupić nową patelnię.Czy ceramiczna jest dobra?
Kotelka
CYTAT(Mięta @ Fri, 13 Mar 2020 - 09:19) *
Chcialabym sobie kupić nową patelnię.Czy ceramiczna jest dobra?


Jest fajna. Coś takiego pomiędzy patelnia stalową a patelnią teflonową. Nie jest tak wytrzymała jak stalowa, jednocześnie nic się do niej tak nie przylepia.

Moim zdaniem jednak jeśli chciałabyś kupić sobie coś porządnego to polecam zastanowić się nad patelnią z powłoką tytanową. Jest to nowość, patelnie w dobrej cenie tego typu ma na przykład Tefal. Patelnia taka jest bardziej wytrzymała niż patelnia z powłoką z teflonu, tak bardzo sie nie drapie. Jednocześnie nic sie do niej nie przylepia oraz mozna na niej smażyć z minimalną ilosćią tłuszczu ( nie przepadam za tego powodu za patelniami stalowymi bo tego tłuszczu trzeba tam ladować bardzo dużo...). https://sklep.gkpge.pl/patelnia-titanium-fusion-28cm
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.