To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krem nawilżający do twarzy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Arwena.
Szukam jakiegoś łagodnego kremu na buzię, dla czterolatki z AZS. Głównie chodzi o oczy i ich okolice - czyli musi to być delikatne i jednocześnie nawilżać, bo skóra powiek jest okropnie przesuszona, zaczerwieniona. Alergolog zapisał nam krem robiony - niby najłagodniejszy - a takiego podrażnienia nie widziałam po żadnym innym kremie. Nie wiem już czym mam zawalczyć z tą skórą... nie będę jej powiek hydrokortyzonem smarować...

Czego używacie do twarzy ?
Kaszanka
Po latach prób używam Niveę Soft. Żadne inne kremy i specjalistyczne i robione nie dały rady z nawilżeniem.
Arwena.
Kaszanka, dzięki - liczyłam na Ciebie icon_smile.gif . Spróbuję z Niveą, dwa dni smarowałam tym zwykłym, z niebieską zakrętką, dzisiaj kupię Softa.
Kaszanka
Zwykłą smaruję ręce, nie ma nic lepszego. Moja twarz nienawidzi natłuszczania, teraz przy mrozach raz spróbowałam, nie chciałabyś mnie widzieć icon_wink.gif Ja nie wyobrażam sobie nie mycia twarzy wodą choć mój dermatolog zaleca jedynie rano przemycie oczu. Woda oczywiście letnia, nigdy ciepła. Powieki też traktuje Soft, używam cieni więc bardzo się przesuszają. Najgorzej jest zimą przez ogrzewanie, cała się sypię.

Nie ma co ukrywać, czasami szuka się całe lata co skórze podpasuje. Moja skóra źle reaguje na apteczne kremy, coś ją bardzo uczula, do tej pory nie doszłam co to może być.
moko.
Po wielu próbach szukania dobrego kremu w końcu trafiłam na coś, co mnie nie uczula, bo po nivea soft mnie twarz szczypie i nie nawilza na długo - bo kazdy krem powodował suchość skóry, łuszczenie się, swędzenie - nawet kremy dla dzieci, atopików - ten krem to la roche posay nutritic. Jestem w małym szoku.
Kaszanka
A mnie znowu La Roche-Posay bardzo ściąga, ten który wymieniłaś też icon_lol.gif Nikt nie powiedział, że będzie łatwo 06.gif

Jeszcze się dopiszę: Arweno, w sieciowych aptekach poproś o próbki kremów, mają ich bardzo dużo a niechętnie rozdają, ostatnio panią przycisnęłam i dostałam 20 próbek przeróżnych kremów.
Honey*
moze ten ??
ania.m
A może jakiś emolient np. Emolium?

Ja w tej chwili używam Cetaphil i też jest niezły - stosowany także przy łuszczycy. Do kupienia w aptece.
Ika
Ja bym spróbowała olej arganowy.
Arwena.
Hmm a to, że olejek arganowy powstaje z orzechów nie wpływa na właściwości uczulające?

Wiecie to są jednak powieki, tam skórka jest okropnie cieniutka, przezroczysta - ten ostatni krem spowodował nawet opuchliznę icon_sad.gif.
Ika
Na moim atopiku się sprawdziło. Na mnie również, a jestem silnym uczuleniowcem. Oczywiście to nie daje gwarancji, że nie uczuli nikogo, jednak nie wydaje mi się, żeby uczulenie na orzechy jako takie przekładało się z automatu na uczulenie na pestki arganowe. Ale przy uczuleniowcu zawsze warto każdy specyfik najpierw sprawdzić na małej powierzchni i niekoniecznie na powiece.
Żabolek
U nas sprawdza sie A-derma albo Lipobase. Z alergikami jest tak ze co jednemu pomaga innego uczula. Kazdy musi znaleźć swój krem idealny metoda prób i błędów niestety.
Arwena.
Chciałam tylko donieść, że póki co najlepszy efekt dał Alantan - zdecydowana poprawa na buzi. Olejku jeszcze nie kupiłam - ale kupię przy okazji zakupów w Biochemii i wypróbuję.
Paula.
Jakbyś jeszcze dalej szukała to u moich atopików sprawdzają się cetaphil oraz polecony już przez Moko Nutritic.
MamaLenki
SVR hydracuivre - wiele lat stosowałam
lub
La Roche Posay lipidowy - sprawdził się w ostatnich 2 latach w okresie zimowym - suchym. świetny na podrażnioną skórę.

oba sprawdzone i bardzo dobre. nie wiem, czy olej Cię nie zapcha, jeśli problem jest z suchą skórą lepiej nawilżać.
Potwora
Atopiki są czasem wrażliwe na parfinę czy wazelinę w składzie icon_wink.gif
mimo powszechnej opinii, że są to substancje obojętne - warto zrobić test
Arwena.
Na razie testujemy - bez skutków ubocznych - alantan na kąciki ust (super) plus Niveę soft. I to nam się sprawdza jeśli chodzi o twarz. Natomiast przy powiekach ten zestaw poległ, nie pogarsza wprawdzie sytuacji ale nie daje poprawy.

Ola Fisia - dobrze, że chociaż avatar po staremu został icon_wink.gif - bo nick mnie kompletnie zmylił.

Dzięki dziewczyny - będziemy pewnie po kolei próbować, podobno wiosna idzie icon_wink.gif więc na pewno będzie na czym testować diabel.gif
Kaszanka
Arwena, alatan macie w kremie czy w maści? Chociaż nienawidzę szczerze to właśnie maść ostatnio mi bardzo pomogła jeśli chodzi o okolice oczu (zachciało mi się zastosować bazę pod cienie 21.gif ). Plus mycie chłodną wodą, każde mycie cieplejszą wodą to leczenie na nowo.

jaAga*
Alantan plus maść dobrze działa na mojego atopika, ostatnio właśnie doszło swędzenie oczu i zaczerwienienie powiek- pomogła dopiero maść od okulisty. Ale to wiadomo, że nie na długo- spróbuję tego softa.

PS. Mi kiedyś na powieki pomógł krem aloesowy.
Arwena.
Alantan plus w maści.
oluśia
My ostatnio smarujemy się mediderm krem nawet całkiem fajny, wyprowadził skórę na prostą
Cena fajna, można spróbować małą tubkę na początek, duże pudełko bardzo ekonomiczne 06.gif
monikaaf
Mam okropnie suchą cerę jak i w sumie skórę. Na zabiegi kosmetyczne wybieram się może 2 razy w roku (bardzo dużo podróżuję, będąc na miejscu brak mi czasu na takie rzeczy). Niewiem czy ktoś z was zna tą markę - Emolium, która ma ogólnie świetne kremy i szampony (polecam przeglądnąć sobie dostępne produkty na emolium.pl). W połączeniu z odpowiednimi peelingami spokojnie można utrzymać skórę w idealnie oczyszczonym i nawilżonym stanie. icon_wink.gif
Elizabieta
A może balsam do ciała i twarzy Eloderm? Jest bezzapachowy, dobrze nawilża i natłuszcza i świetnie się rozprowadza. My w domu stosujemy całą serię
Mama_Małej_Mi
Popieram. U nas też świetnie się sprawdziły te emolienty i sama często młodej podbieram. icon_smile.gif
PaulaMamaZosi
U nas sprawdza się seria Elodermu zarówno do ciała jak i do twarzy. Do twarzy stosujemy krem Elodermu
ale ten zwykły nie aktywny jakoś lepiej nam pasuje.
misia.xs
Bardzo fajnie się sprawdza cetaphil md dermoprotektor. Bardzo ważną sprawą jest to żeby nawilżył ale nie zatłuścił i obciążył cery, a on tak ma.
Mięta
W tej chwili używam kremu Prosensiv firmy Dermedic, miałam dwie wersje tego kremu. Pierwsza to wersja ochronna, druga nawilżająca. Bardziej podobała mi się ta pierwsza, ponieważ mnie baaardzo podobał się zapach tego kremu, a do tego bardzo dobrze chronił twarz przed zimnem. Od jakiegoś czasu mam hopla na punkcie kosmetyków aptecznych i w niedługim czasie chciałabym wypróbować czegoś z La Roche Posay i Iwostinu.

No i dziewczyny jeśli liczycie na to, ze taki krem pomoze się Wam pozbyc zmarszczek to raczej się przeliczycie.... Kosmetyki nie mają takiego dzialania i mogą co najwyżej lepiej nawilżyć skórę. Ale nie pomogą w walce ze zmarszczkami. http://markemed.com.pl/innowacyjna-metoda-...zyciu-nici-pdo/
agusiak123
Najlepsze są kremy dla dzieci icon_smile.gif Serio, świetnie nawilżają twarz icon_smile.gif Ja stosuję i jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo pozbawione są tych wszystkich sztucznych substancji icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.