To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jantar

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamuśka81
Witam,
Planuję majowy wyjazd nad morze. W zeszłym roku byliśmy w Krynicy Morskiej, wszystko super, tyle że kwatery kiepskie (szukamy domu z ogrodem, placem zabaw i najlepiej jakby miał pokoje na parterze z wyjściem do ogrodu).
Znalazłam interesujacy pensjonat tyle że w Jantarze. (na ul. Słonecznej)
I tu moje pytania

na stronie piszą ze ok 800 m do morza (czy w praktyce okaże się to np 1,5 km icon_sad.gif )- jak w JAntarze wyglada dojście do morza - o ile my jedziemy już bez wózka to znajomi będą z bliźniaczym wózkiem i niechodzącymi jeszcze dziećmi. )

i sprawa kluczowa- jak wygląda ta mieścinka poza sezonem - planujemy wyjazd w ostatni tydzień maja (zahaczając o Boże Ciało )- czy knajpki są pootwierane, czy będzie gdzie zjeść rybkę i wypić piwko icon_wink.gif

czy w Jantarze poza sezonem sÄ… jakiekolwiek atrakcje ?
szeklanka
ja byłam w Jantarze minionego lata.
Na Bursztynowej właśnie w kwaterach, domek z ogrodem i małym placem zabaw na terenie, do tego hamaki, krzesełka, altanka z TV i kuchnią dla wszystkich. Latem ekstra. Dojście do morza nie jest takie łatwe. o ile nie jest daleko to trzeba wejść na górę a potem z niej zejść. W stronę morza są takie jakby piaskowe schody a z góry w stronę morza piaszczyste zejście w dół. Reasumują jest to większa wycieczka.
z tego co spojrzałam na mapę to Słoneczna jest bliżej drugiego wejścia i tam już było znośnie z dojazdem na plażę. Zobacz jak idą drogi na plażę bo są tylko dwa wejścia w Jantarze icon_smile.gif Latem tam nie było zbyt wielu atrakcji - mojemu Kubie do gustu przypadła kolejka wąskotorowa z odkrytymi wagonami icon_smile.gif

edit: zapomniałam że rok się zmienił więc lato już minęło icon_smile.gif
mamuśka81
A orientujesz się , czy poza sezonem tam istnieje w ogóle życie?? icon_wink.gif Czy pod koniec maja będzie tam czynna jakaś knajpka?
Bo zakładam , że ta kolejka czy park linowy to czynne są tylko w sezonie lipiec-sierpień??
Honey*
szeklanka mozesz podac namiary na ta kwatere ?
szeklanka
Honey poszło na prive

mamuśla81 szczerze to nie wiem co tam jest po za sezonem, to bardzo mała miejscowość, poprzednio byłam bliżej tego wejścia gdzie będziesz ale ja zazwyczaj zawsze tylko na kilka dni i to w sierpniu. Plaża jest super icon_smile.gif zapytaj na kwaterze/pensjonacie może powiedzą co jest. Zawsze możecie sobie wycieczkę zrobić do kolejnych miejscowości pociągiem icon_smile.gif
mamuśka81
szeklanka, własnie zerknęłam na googlemaps i z tego co tam widać na plaże prowadzi SZOSA . myślałam że przez las można iść. Jak to jest naprawde?
szeklanka
słabo pamiętam to drugie wejście ale droga zwykła była chyba prawie do końca, to wejście przy Bursztynowej jest takie leśne w całości
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.