To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

8 Marca;)))

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
anonimowy
No własnie bardzo ciekawa jestem jak w waszych domach płec męska icon_cool.gif ustosunkowuje się do tej daty ?
Czy pojawia się nazwa MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET ??
Czy w owym dniu panowie mężowie zapypuja was kwiatami (tulipanami),czy moze jakieś prezenty ?
I czy w ogóle jakos szczególnie obchodzicie ten dzień ? icon_lol.gif

Pozdrawiam - Ewa
Inca2
Odpowiedz jest prosta. U mnie nie ustosunkowuje sie - toz to socjalistyczne swieto icon_wink.gif
Małgoś.dz
Dzień kobiet to ja mam na codzień. A jak nie mam - to też nie tragedia, bo jakaś odmiana wskazana w życiu. icon_lol.gif
anax
KOD
Odpowiedz jest prosta. U mnie nie ustosunkowuje sie - toz to socjalistyczne swieto


to tak jak u mnie.
.uzytkownik.usuniety.
Domowi mężczyźni się jakoś nie ustosunkowują co mi za bardzo nie przeszkadza gdyż dodatkowego dopieszczania nie potrzebuję. icon_wink.gif

Co do mężczyzn obcych, jeśli zdaży im się ustosunkować - to miło mi zawsze niezmiernie icon_smile.gif

pzdr,

zwierzo
Libi
Mój mąż, nie toleruje tego święta niestety, ale czasami od niechcenia cosik tam mi da. Chyba tylko na odczepnego, żebym mu za bardzo nie gadała icon_rolleyes.gif
mamboo
Mój mąż pamięta i daje mi kwiatka icon_biggrin.gif
Nie jest dla nas ważne, czy święto jest komunistyczne, czy nie, ale bardziej do mnie przemawia buziak i tulipan, względnie krokus, niż serduszka, misie i inne cudeńka walentynkowe icon_wink.gif
Ten tulipan, który zawsze dostaję ósmego marca ma dla mnie smak nadchodzącej wiosny icon_biggrin.gif
Basia.
anonimowy
Ale smutno icon_cry.gif Wynika z tego ,ze nie obchodzicie tego świeta- szkodaJa zawsze drobiezdzek otrzymuję od męza i synów icon_wink.gif
Zawsze to miło icon_lol.gif i zdecydowanie wolę otrzymac "coś"w tym dniu anizeli z okazji Walentynak -chociaz to pierwsze SOCJALISTYCZNE świeto icon_redface.gif

Ewa
Pecia
ja dostalam WCZORAJ pudelko czekoladek icon_smile.gif

czy to sie zalicza do Dnia Kobiet ? icon_wink.gif
Marghe
O ile mnie pamięć nie myli to swieto kobiet nie jest swiętem socjalistycznym... tylko upamietniającym jakieś tragiczne wydarzenie w fabryce w Stanach.
Poprawcie mnie jesli sie mylÄ™/.

PS. nie obchodzimy
lea
lubię to święto icon_smile.gif na prezent nie liczę, ale buziaka i laurkę zawsze i jest mi niezmiernie miło icon_smile.gif
aluc
CYTAT(Marghe)
O ile mnie pamięć nie myli to swieto kobiet nie jest swiętem socjalistycznym... tylko upamietniającym jakieś tragiczne wydarzenie w fabryce w Stanach.
Poprawcie mnie jesli sie mylÄ™/.

PS. nie obchodzimy


1 maja
1 maja chicago i jakieÅ› zamieszki, 1869 rok chiba

8 marca nie wiem z jakiej czapy

no chiba że wszystko mi się pokiełbasiło icon_lol.gif

dzisiaj rano:

"stara, a ty 8 marca uznajesz?"
"a co, prezent chcesz mi dać?"
"nie"
"to wypad"

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
aluc
a jednak Marghe trochÄ™ racjÄ™ ma:

https://www.un.org/ecosocdev/geninfo/women/womday97.htm
anonimowy
Aluc ojejej icon_twisted.gif



Ewa
Marghe
Też coś wyszperałam:

https://www.italiadonna.it/societa/soc12.htm - w ogromnym skrócie - rok 1908 (chyba Stany) - kobiety protstją przeciw koszmarym warunkom, w których pracują -> strajk -> 8 marca własciciel fabryki zamknąl kobiety w fabryce -> wybuchł pozar - > zgineły wszystkie pracownice (129 osóB)..
zatem z socjalizmen (takim naszym ,polskim , jednak niewiele to swieto ma wspólnego)
aluc
polski, hamerykański, jedna cholera tfu tfu icon_mrgreen.gif
Monika Hel
CYTAT(Anonymous)
Ale smutno  :cry: Wynika z tego ,ze nie obchodzicie tego Å›wieta- szkodaJa zawsze drobiezdzek otrzymujÄ™ od mÄ™za i synów  :wink: Ewa


Ja tam nie mam nic przeciwko. Brat przyniósł mi rano czekoladę i już wrąbałam całą. icon_biggrin.gif
Nie lubię kwiatów ciętych, ale nie ma to nic wspólnego z Dniem Kobiet.
Dziś za to wykorzystam mężulka na maxa. Obiecał też kolację przy świecach.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
MamaJiP
U nas teściowa zniosła to święto. Gdy przynosili jej kwiaty mówiła "Po co mi kupowałeś"
W ten sposób nikt u nas nie dostaje złamanego kwiatka.
A ulubione przeze mnie kwiaty oglÄ…dam w kwiaciarni icon_sad.gif
addera
A ja generalnie w nosie mam Dzień Kobiet icon_lol.gif
Albo mnie ktoś szanuje przez cały rok, albo wcale. A jeden dzień - trąci hipokryzją icon_razz.gif
Ale generalnie olewam.
Zaraz jeszcze się rozpęta dyskusja o wyższości Dnia Kobiet nad Walentynkami wink.gif
Magenta
A ja lubię Dzień Kobiet i nie doszukuję się w tym święcie powiązań z socjalizmem i goździkiem. Że 8 marca kobitka jest święta, a potem to ją może ślubny okładać do woli wink.gif .

Miło mi wracać z pracy z kwiatkiem i już. Poza tym u nas w szkole z okazji tego święta, rok w rok organizowana jest impreza wyjazdowa, podczas której najpierw panowie a potem panie prezentują napisane przez siebie przedstawienie kabaretowe. Oczywiście treść do końca jest tajemnicą dla siebie na wzajem, więc jest mnóstwo śmiechu i domysłów, o kim to w podtekście chodziło icon_lol.gif .

Magenta
Monika Hel
CYTAT(addera)
Albo mnie ktoś szanuje przez cały rok, albo wcale


A gdy ktoś szanuje cały rok, dlaczego nie mógłby i 8 marca? icon_biggrin.gif
Monika Hel
CYTAT(Dorota (mama Julki))
U nas teściowa zniosła to święto. icon_sad.gif


A u mnie teściowa była niedawno i pod to święto wypiłyśmy sobie kawkę we dwie. icon_biggrin.gif
adzia
A ja kwiatka dostanÄ™ zapewne.
Ale szczerze mówiąc, wolałabym kiedyś tak bez okazji...milcz serce moje icon_wink.gif
addera
CYTAT(Monika Hel)
CYTAT(addera)
Albo mnie ktoś szanuje przez cały rok, albo wcale


A gdy ktoś szanuje cały rok, dlaczego nie mógłby i 8 marca? icon_biggrin.gif


Monika może i 8 marca, ale dla mnie nie jest to żadna wyjątkowa data po prostu.
Poza tym, mam tu na myśli obdarowywanie kobiety komplementami i kwiatami tylko 8 marca, bo to Dzień Kobiet. Osobiście 8 marca nie jest mi potrzebny, ale widzę, ze niektórym kobietom i owszem, i to jest przykre, że kobiety tego potrzebują i na ten dzień czekają właśnie , bo w pozostałe dni roku nie są zauważane i doceniane.
anonimowy
a u mnie w pracy panowie dali mi kwiata z okazji Dnia Kobiet icon_biggrin.gif
ale chyba tylko dlatego że jestem jedyną kobietą we firmie icon_twisted.gif icon_smile.gif
Marghe
eeee, a moze by ten dzien w kategoriach symbolu potraktowac?
Przeciez Dzień Dziecka obchodzimy bez obiekcji, podobnie Dzien Matki, Babci itp.. Co nie oznacza ze naszych dzieci nie kochamy przez okragły rok, nie?
M.
AdusiaR
Mój ślubny nie jest tez wielbicielem tego świeta, ale aby go wyręczyć z jakichkolwiek prób kupowania mi np. kwiatka zaproponowałam jakis tydzien temu, że akonto tego świeta kupię sobie coś z kosmetyków.
Bardzo ucieszył sie z tej propozycji, bo juz nie musiał sie specjalnie wysilać.
Ja jestem zadowolona i on też icon_biggrin.gif (no może te kwiatki byłyby tańsze niż te kosmetyki, ale co tam jak święto to święto)
Oczywiście jakby na siłę chciał się wykazać to nie robiłabym mu żadnych przyszkód.
Tuni
Ja przesadnie tego święta nie celebruję. Ale dostać kwiatka albo czekoladki lubię icon_razz.gif
I nie czuję się poniżona jak jakiś mężczyzna się do mnie tego dnia szerzej uśmiechnie. Chociaż takie hurtowe rozdawanie kwiatka każdej pani jak leci (np w zakładach pracy, czy supermarketach) trochę mnie śmieszy.
CYTAT(addera)
A ja generalnie w nosie mam DzieÅ„ Kobiet  
Albo mnie ktoÅ› szanuje przez caÅ‚y rok, albo wcale. A jeden dzieÅ„ - trÄ…ci hipokryzjÄ…  
Ale generalnie olewam.

No tak, czyli jak ktoś mnie sznuje, to codziennie ma pod kwiaciarnią wystawać? Hmm, idąc dalej tym tropem, możnaby też nie obchodzić np Bożego Narodzenia, bo taka choinka raz w roku, to co to za choinka icon_rolleyes.gif wink.gif
Pecia
donosze ,ze dostalam jednak tulipany icon_smile.gif

snieg za oknem ale zapachnialo w mieszkaniu wiosna wink.gif
addera
CYTAT(tunisiek)
Ja przesadnie tego Å›wiÄ™ta nie celebrujÄ™. Ale dostać kwiatka albo czekoladki lubiÄ™ icon_razz.gif  
I nie czuję się poniżona jak jakiś mężczyzna się do mnie tego dnia szerzej uśmiechnie. Chociaż takie hurtowe rozdawanie kwiatka każdej pani jak leci (np w zakładach pracy, czy supermarketach) trochę mnie śmieszy.
CYTAT(addera)
A ja generalnie w nosie mam DzieÅ„ Kobiet  
Albo mnie ktoÅ› szanuje przez caÅ‚y rok, albo wcale. A jeden dzieÅ„ - trÄ…ci hipokryzjÄ…  
Ale generalnie olewam.

No tak, czyli jak ktoś mnie sznuje, to codziennie ma pod kwiaciarnią wystawać? Hmm, idąc dalej tym tropem, możnaby też nie obchodzić np Bożego Narodzenia, bo taka choinka raz w roku, to co to za choinka icon_rolleyes.gif wink.gif


Sory Tunisiek, ale chyba mnie nie zrozumiałaś.
Akurat choinka i Boże Narodzenie mają trochę inny wymiar niż Dzień Kobiet, przynajmniej dla mnie. I nie neguję tego, że ktoś obchodzi Dzień Kobiet i lubi akurat w tym dniu kwiatki dostawać. Ja nie lubię i tyle. Mierzi mnie natomiast fakt, że ktoś uważa, ze tylko w tym dniu i tylko z tej okazji należą się kobiecie kwiaty.
addera
I jeszcze jedno, bo teraz wychodzi na to, ze powinnam się gorzej czuć, bo Dnia Kobiet nie obchodzę icon_rolleyes.gif
Nie rozpatruję tego w ogóle w żadnej kategorii : ani symbolu, ani święta,. Nie czuję poniżona, że ktoś się do mnie uśmiechnie czy złoży życzenia, ale z drugiej strony też nie czuję się źle, że w tym dniu nie obsypano mnie kwiatami.
Nie obchodzę i nie czuję sie źle z tego powodu icon_cool.gif
Ale jak ktoÅ› lubi, to niech obchodzi.
Marghe
Add, ja tgeż nie obchodze, choć szerze przyznam, ze byłabym miło zaskoczona gdyby Kot pojawił sie w domu z kwiatkiem.
Ech, te baby i tak źle i tak nie dobrze icon_wink.gif

Ja tam uważam,z e każda okazja dobra do swietowania icon_biggrin.gif jesli tylko ktoś lubi.
M.
Lila_
Lubię obchodzić wszystkie świeta i te globalne i te nasze rodzinne.

Kazda okazja jest dobra do świętowania - w ciągłym zabieganiu czasami warto przystopować a takie okazje dają taka możliwość icon_smile.gif

Bardzo byłoby mi przykro gdybym nic nie dostała .

A patrząc jeszcze z innej strony takie dni w zakładach pracy powoduja jakieś urozmaicenie i jednak więcej życzliowści i uśmiechu icon_smile.gif
Beata Białystok
W pracy dostałam 2 kwiatki - różę i tulipana icon_smile.gif Mąż nie uznaje Dnia Kobiet, tak samo jak nie uznaje Walentynek.
Nu (mama.marcina)
Mialam juz napisac, ze nie obchodze...
A tu spadla na mnie siurpryza icon_rolleyes.gif w pracy

Acha, jest nas dwie sztuki, ich 5 (w porywach 6). Panuje duch rywalizacji wink.gif , atmosfera raczej hm... taka z lekka seksistowska.

I dzisiaj tadam icon_exclaim.gif wchodzi kolega R. z pudlem ciastek icon_confused.gif , inny kolega R. dzierzy tace z herbata i bialym irysem icon_twisted.gif
BO dzisiaj jest dzien kobiet i to dla nas!
Malo mi buty nie spadly ze zdziwienia, kolezance zreszta tez.
No i byla przerwa na ciacho i ploteczki wink.gif
Ale jako ze ja podejrzliwa bestia jezdem, to chodzi mi po glowie, co im sie stalo icon_question.gif Nigdy przedtem, nawet za dawnych dobrych czasów nie obchodzilismy swieta kobiet ...
Chyba to był taki zart. Tak, to w ich stylu ... tych naszych mlodych wilkow icon_lol.gif
i.
Jak jeszcze pracowałam (teraz jestem na urlopie) w Dzień Kobiet, w pracy, po całej firmie chodził chłopak z plastikową skrzynką, w której miał wrzucone, pomiętoszone tulipany.
Podszedł do mnie i bez słowa rzucił mi tulipana na stół, do koleżanki to samo i wyszedł z pokoju. Poczułam się jak prawdziwa kobieta icon_wink.gif
Do dzisiaj przypominam sobie to z rozrzewnieniem icon_rolleyes.gif

A tak w ogóle to nie lubię tego święta.
Jutta
Od zawsze nasi koledzy stawali na głowie, by sprawic nam niespodzianki icon_lol.gif
- a to bukieciki powieszone na klamkach (tyle ile w danym pokoju dziewczyn)
- a to torciki i ciasteczka lub jak dzisiaj czekoladka dla każdej
- roze żółte, tulipany 2-kolorowe oraz postrzępione (dzisiaj - w ilości niezliczonej)
- całuski i zyczenia icon_lol.gif

Acha, każdy pan chodzi ze swoimi kwiatkami / czekoladkami icon_eek.gif
całuje każdą namietnie bo przy okazji mozna dać całusa tej, co sie ma ochotę pocałowac od dawna (mamy juz 2 pary icon_lol.gif )

Jest sympatycznie, wesoło, kazdy usmiecha się do siebie icon_lol.gif
Dla tych co nie obchodzą świeta - u nas wszyscy sa dla siebie zawsze mili. Dajemy sobie prezenciki na codzień, różne, coś dla potrzebującego lub z serca. My sie lubimy. A dzień kobiet jest dodatkowym dniem na dawanie kwiatów icon_wink.gif

ps. giełdy blisko, ceny niskie, wiec panowie szaleją icon_lol.gif
Pecia
ja tam w ogole nie lubie narzuconych swiat, czy to walentynki czy dzien kobiet,
ale fajnie sie poczulam jak dostalam dzis kwiatki icon_rolleyes.gif
byc kobietÄ…, byc kobietÄ… icon_lol.gif
amania
Ja nie obchodzę, ale mój mąż tak wink.gif
Nawet Å‚adne te tulipany....
Rafaelka
Dzień Kobiet, tudzież Walentynki nie wzbudzają we mnie wielkich emocji.
Za to kocham tulipany i myślę, że każda okazja jest dobra, żeby dostać te piękne kwiaty (najlepiej cały pęk icon_lol.gif ).
R.
Nu (mama.marcina)
Tia... a wlasnie moj romantyczny inaczej malz przyslal mi na dzien kobiet zdjecia golasow icon_lol.gif
Arra
CYTAT(Ciocia Pecia)
donosze ,ze dostalam jednak tulipany icon_smile.gif


Ja też icon_lol.gif od męża i jestem szczęśliwa z tego powodu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Tobatka
A mój tata co roku albo tulipanem (w tym roku icon_smile.gif ) albo frezję kupuje... Od lat (ale w końcu ma 4 kobiety w domu, więc co się dziwić, że nie kombinuje)... A mąż uszczęśliwił mnie ogromną różą icon_smile.gif
anax
Jak juz wspomniałam mój mąż nie uznaje tego święta icon_twisted.gif
Jak mu jednak przypomniałam że mógł głupiego sms-a z pracy wysłać.To stwierdził że zupełnie o tym zapomniał bo nikt o tym w pracy ani w madiach nie mówił. icon_cry.gif strasznie mnie przeprosił i dał buziaczka.
Niestety na kwiatka się nie doczekałam icon_confused.gif .A miło by było icon_question.gif
i.
Wczoraj ku wielkiemu zaskoczeniu dostałam czekoladki Mon Cheri od męża (całkiem to miłe, tylko jestem na diecie).
Pecia
CYTAT(ilka)
Wczoraj ku wielkiemu zaskoczeniu dostaÅ‚am czekoladki  Mon Cheri od męża (caÅ‚kiem to miÅ‚e, tylko jestem na diecie).


Ilka to tak jak u mnie icon_smile.gif
ja sie odchudzam, a mąż kupil mi ostatnio wielkie pudelko wisni w czekoladzie z likierem wink.gif

zjadlam cale na spolke z mamÄ… icon_mrgreen.gif
i.
Moje leżą i czekają na lepsze czasy icon_wink.gif
Pecia
ooooooooo to silna jestes icon_eek.gif
gratuluje icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.