To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy zapisy do pierwszej klasy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cola
Mój syn pójdzie od września do szkoły i nie mam pojęcia kiedy powinnam go do tej szkoły zapisać. Proszę mamy uczniów o jakieś podpowiedzi. A druga sprawa, to świetlica szkolna. Wiem, że wszędzie jest inaczej, ale chciałabym mieć chociaż jakieś pojęcie o tym jak to jest z pobytem dzieci w świetlicy szkolnej. W jakich godzinach jest czynna, co dzieci mogą tam robić, czy są pod opieką jakiejś pani i czy tak jak w przedszkolu mogą odbierać dziecko tylko rodzice i osoby upoważnione czy też dziecko może samo po prostu stamtąd wyjść i pójść np. do domu?
i.
Cola, do mnie koło kwietnia przyszło zawiadomienie ze szkoły, że mam się zgłosic żeby zapisać dziecko. Zadzwoniłam i zapisałam, kłopotu z ty nie było. Jeśli jednak chcesz zapisać dziecko do szkoły, która nie jest w Waszym rejonie to myślę, ze niedługo trzeba będzie tam się udać lub zadzwonić.

Co do świetlicy to u nas było tak, ze wszystkiego można było się dowiedziec na zebraniu rodziców w czerwcu. W szkole Myszki świetlica czynna jest od 7-17. Chodzić do niej mogą jedynie dzieci rodziców pracujących. Szczegółów nie znam, bo moje dziecko nie chodzi tam.
Monisia
U nas zapisy są do końca marca a 20-22 marca są dni otwarte szkoły i wtedy można zapisac dziecko.
Poza tym dostaliśmy pod koniec lutego broszurę informującą o szkole i wszytskie informacje.
Ewcia!
w szkole rejonowej CZEKA miejsce dla kazdego dziecka, powinnas dostac zawiadomienie, a zapisac wtedy mozesz faktycznie przez telefon.
Pewnie ok maja-czerwca będzie zebranie z rodzicami przyszłych pierwszaków, tam dowiesz sie tez nt. świetlicy. To zalezy od szkoly. U nas czynna do 16.30, teoretycznie tez dla dzieci rodzicow pracujacych, ale w miare miejsc przyjmują pozostałe .
Tak samo z odbieraniem: ustalasz to na pismie, m.in. dziecko moze samo o okreslonej godzinie wracac do domu (tak jest u nas)
Ilosc pan zalezna od ilosci dzieci (przydział etetów), jakość zajęć to tez kwestia zaangażowania pań. Zwykle płaci sie kilka zł miesięcznie na "przybory". U nas w kazdym dniu tygodnia są ustalone konkretne zajęcia , m.in. teatralne, rózne plastyczne, gry i zabawy...
Pecia
u nas sa zapisy od 1 marca
Dorka
A ja dostałam zawiadomienie wink.gif zaproszenie, zaraz na początku marca, do zapisania dziecka do ... "zerówki". Nie ukrywam, że wolałabym , żeby moje dziecko ostani rok spędziło z dziećmi i paniami z przedszkola do którego chodzi od 3 roku życia. Ale przedszkole ma być prawdopodobnie zlikwidowane (ale decyzji ostatecznej ciągle jeszcze nie ma), a pani ze szkoły wydźwania mi, że ja muszę się już zdecydować, bo ona nie wie ile może przyjąć dzieci z poza rejonu icon_confused.gif . Czy to znaczy, że gdy będzie miał pójść do pierwszej klasy, to już miejsca dla niego nie będzie??
Monika Hel
Ja kompletnie nigdzie nie musiałasm latać.Dostałam od pań w zwerówce ankietę do wypełnienia i papiery one złożyły.U nas jest jedna szkoła podstawowa, więc wiadomo, że nie mamy wyboru, gdzie malucha posłać.
Mój syn też będzie uczęszczał do świetlicy. U nas jest czynna od 12 do 16, czyli od zakończenia lekcji do godzin urzędowania przedszkoli.Dzieci mają zajęcia jak w przedszkolu (odpowiednie oczywiście do wieku), mają też okazję odrobić tam lekcje z pomocą pani.Najlepiej jak przejdziesz się do świetlicy i o wszystko zapytasz na miejscu.
Ewusiek
ja Pawła zapisałam w zeszłym roku (na wiosnę). Dostałam zawiadomienie z naszej rejonowej podstawówki. Myślałam,że to dotyczy zerówki (a jednak - 1 klasy).
cola
Wygląda na to, że tylko ja nie dostałam zawiadomienia o zapisach do szkoły. Chciałam porozmawiać z dyrektorką i nauczycielkami i wypytać o wszystko, ale panie są w szkole tylko do 15-tej. Ja wtedy pracuję i pozostaje mi rozmowa przez telefon. icon_sad.gif
Ewusiek
dzisiaj w skrzynce miałam zaproszenie na pierwsze zebranie przyszłych pierwszaków (w kwietniu).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.