To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Niespokojny sen

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Syn ostatnimi czasy bardzo niespokojnie śpoi, wybudza się. Nie wiem jak długo to trwa, bo śpi w swoim pokoju, ale coraz częściej sie wybudza i przechodzi do nas. Ja nie mogę z nim wytrzymac, bo się strasznie kręci, jęczy przez sen, popłakuje, zgrzyta zębami. Nie wiem jak mu pomóc. Martwię się, czy to na tle nerwowym, czy niespokojne nogi, które ja mam i zatruwają mi życie co jakiś czas, czy pzsożyty(właśnie odebrałąm wynik córki, wykryto jaja glisty. Co o tym wszystim sądzicie? Dodam jeszczę, że często ma ataki nagłych mdłości, robi mu się poprostu niedobrze i chce mu się wymiotowac.

Pzdr./
agrafkaa
Mogą być to pasożyty.A jak w szkole bo to mogą też być objawy nerwowe.
dankin-82
ja bym postawiła na pasożyty, ewentualnie na lęki albo koszmary nocne tylko one występują od ok 24 do 2 w nocy
Gaja
Też potwierdzam. Pasożyty lub właśnie - objawy nerwowe.
U nas ilekroć pojawiały się nerwowe sytuacje w przedszkolu/ teraz szkole, Michał zgrzyta w nocy zębami.

Jeszcze przyszło mi do głowy, że może to być kwestia oglądnych/czytanych bajek.
Dziecko przeżywa i w nocy budzą go koszmary.
Mikunia
Dziękuję Wam za sugestie.muszę go poobserwowa c.koszmary też mogą być bo to była ta właśnie godzina.
netty5
MIKUNIA jesli mala ma glisty to musicie sie wszyscy przebadac. Moja tez miala.
Gaja
CYTAT(netty5 @ Tue, 05 Feb 2013 - 00:27) *
MIKUNIA jesli mala ma glisty to musicie sie wszyscy przebadac. Moja tez miala.


Ano właśnie... Z tego co pamiętam, to jeśli jedno w domu ma glisty, to leczeniu podlega zapobiegawczo cała rodzina. Plus oczywiście totalne pranie pościeli, ręczników, etc.
ulla
CYTAT(Gaja @ Tue, 05 Feb 2013 - 07:11) *
Ano właśnie... Z tego co pamiętam, to jeśli jedno w domu ma glisty, to leczeniu podlega zapobiegawczo cała rodzina. Plus oczywiście totalne pranie pościeli, ręczników, etc.


Ta zasada chyba generalnie dotyczy większości pasożytów? Nie tylko wewnętrznych, ale też np. wszy, świerzb itp. (tzn. z zewnętrznych to nie wiem co jeszcze, chyba grzybice).
motylek999
A może śpiworek do spania? Warto poczytać o tym - https://mulinek.pl/jak-spiworek-do-spania-z...ygodny-sen.html to naprawdę bardzo fajna opcja dla dzieciaczków moim zdaniem icon_smile.gif
motylek999
A może śpiworek do spania? Warto poczytać o tym - https://mulinek.pl/jak-spiworek-do-spania-z...ygodny-sen.html to naprawdę bardzo fajna opcja dla dzieciaczków moim zdaniem icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.