To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Promieniujący ból ucha

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paula22
Od wczoraj wieczorem boli mnie ucho środkowe do tego lekko gardło ,ból ósemki od tej samej strony . Co to może być???Czy to sprawa ucha ??Przyznam się że wczoraj tak ciepło było że wysiadając z auta nie ubrałam czapy a trochę wiało ,czy to może od tego??
agrafkaa
Pewnie to od zęba.
paula22
agrafkaaNo właśnie ząb mnie aż tak nie boli jak ucho icon_sad.gif
agrafkaa
Może być tak że zapalenie z zęba poszło na ucho i gardło.Znam takie przypadki.
paula22
uuu to do lekarza trzeba iśćicon_sad.gif Jakoś mi się nie uśmiecha. A są jakieś domowe sposoby na ból ucha???
Pilawianka
Też mi się wydaje, że to od zęba.
Czapki nie noszÄ™ nigdy i uszu mi nie zawiewa.

Domowy sposób na ucho to olejkiem kamforowym posmarować OKOLICE UCHA,( nie zakrapiać ucha) i wygrzać.
tomberowa
jakas epidemia... mam to samo od wczoraj, dodatkowo od 10 dni zmagam się z masywna infekcją, więc myślałam, że doszło jeszcze ucho... ale pobiegałam szybko wczoraj do laryngologa, który nic nie wykrył, ale zasugerował, że to od mojej leżącej ósemki... przy czym sam ząb czy jego okolica w ogóle mnie bolą... więc możesz mieć to od zęba
Abotak
tez stawiam raczej na osemke
Juz sie calkiem przebila czy nadal rosnie?
Niestety, kiedy rosnie czy sie rozpycha , to bol jest zwykle odbierany jako bol szczekowy, szyi czy ucha, najmniej zeba.
Warto sprawdzic jak rosnie i czy nie trzeba usunac ( bo np ma za malo miejsca)
Moje wszystkie kwalifikowaly sie do usuniecia bo rosly w strone siodemek rujnujac je powoli i bol byl wlasnie taki `od ucha`
paula22
Ona przebita z przodu a z tyłu dziąsłem na pół przykryta:( Jeszcze niedawno miałam tak z dolną 8 z drugiej strony ale to ból typowo szczękowy był i nie bolało mnie ucho.Miejsca to teraz mi trochę przybyło bo 6 miałam usuwana 2 mc temu . No nic trzeba wytrzymać i w następnym tygodniu niech moja dentystka oceni co i jak .
Aneczka
paula22 może boleć wszystko od wszystkiego icon_wink.gif wiem, ze Cie nie pocieszyłam, niestety
ucho i gardło są unerwione tym samym nerwem i czasem przy zapaleniu gardła bardziej boli ucho
spróbuj ucisnąć palcem skrawek ucha (to ta część od przodu dziurki)... i co? boli bardziej? mniej ? tak samo?
jak boli bardziej, to jednak ucho (podobno przy zapaleniu ucha taki ucisk boli znaaaacznie bardziej, nie wiem, nie miałam)
jak boli mniej lub tak samo, to albo ząb jak sugerują dziewczyny, albo gardło

poza tym, jak miałaś usuniętą 6. to mogło się tam trochę "poluzować" i w okolicy ósemki zrobić stan zapalny ( ja tak niestety miałam, jak mi zdjęli aparat ortodontyczny, to po kilku tygodniach wylądowałam u chirurga szczękowego, który mi kawał dziąsła przykrywającego niewyrżniętą do końca ósemkę wyciął, radykalnie uleczając icon_smile.gif )

może spróbuj umyć dokładnie tą ósemkę, wypłukać jakąś szałwią, Dentoseptem, Eludrilem albo czym takim, potem posmaruj Dentoseptem A - zobaczysz, co się stanie, zaszkodzić nie zaszkodzi, a jeśli to gardło, to taka szałwia też może pomóc
paula22
Dziś zero bólu ucha:) Wiem już że to od ósemki bo mam mały szczękościsk i pobolewa mnie troszkę szczęka .
Mama Anka
CYTAT(młodziutka @ Thu, 07 Feb 2013 - 15:42) *
Domowy sposób na ucho to olejkiem kamforowym posmarować OKOLICE UCHA,( nie zakrapiać ucha) i wygrzać.


Mnie kiedys laryngolog wyslal prosto do stomatologa.

Nigdy w zyciu tym domowym sposobem, jak jest zapalenie, to rozgrzewanie jeszcze pogorszy stan. Mowi to weteranka zapalen uszu, bywalo, ze obu naraz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.