To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kaszel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
Witam mój syn od paru dni miał suchy kaszel,ale dzisiaj rano wstał i chyba ten kaszel zamienił sie w mokry bo zaczeło mu cieknać z nosa (wodnisty katar),i co moge mu podać zeby tak sie nie meczył,prawie cały czas kaszle z małymi przerwami i czy do lekarza trzeba isc czy samemu walczyc z kaszlem??aha gorączki nie ma. z góry dziekuje za odpwiedz
Dorott
my z kaszlem nigdy nie idziemy do lekarza

przy mokrym kaszlu nie podaję też syropów wykrztuśnych

u nas wystarcza syrop z cebuli i witamina C
kajetanka
Przy samym kaszlu raczej nie ma co panikować, jeśli będzie się utrzymywał, albo pogorszy się, dojdą inne objawy, dobrze, żeby lekarz go osłuchał. Syropów jest cała masa, my najczęściej używamy flavamedu albo mucosolvanu do inhalacji,
mariola233
a jak robi sie syrop z cebuli i jak go podawac??
Dorott
CYTAT(mariola233 @ Thu, 14 Feb 2013 - 11:02) *
a jak robi sie syrop z cebuli i jak go podawac??


można kupić gotowy w aptece nazywa się ALCEP

ale my robimy sami icon_smile.gif

3 duże cebulę drobno siekamy i zasypujemy 2 łyżkami cukru albo lepiej miodu jak dziecko nie uczulone, przykrywamy dekielkiem i odstawiamy w ciepłe miejsce na dobę...cebula puści sok i syrop gotowy icon_smile.gif
mariola233
oki dzieki ide robic mam nadzieje ze pomoże bo biedactwo caly czas kaszle
mariola233
kurcze jednak to suchy kaszel poszlam do apteki kupilam sinecod drogi 19.30 podalam synkowi i jakby mniej kaszlal.
agrafkaa
Ile lat ma dziecko.Ja daje na kaszel i katar actifed lub actitrin
ulla
Ja na suchy kaszel kupiłam Dexa Pini - trochę tańszy, a okazał się megaskuteczny - bo problem był duży, po syropie nie kaszlała prawie wcale.
Równie skuteczny okazał się generalnie w powstrzymywaniu kaszlu, nawet jak kaszel zrobił się bardziej mokry - a dziecko akurat miało próby do jasełek i ważne było, żeby jednak przez te 3-4 godziny nie kasłała co chwilę. Podawałam go jej przez 5 dni, a zaraz po występie przestałam....przez dni kaszlała sporo więcej, ale też odkrztusiła trochę tej wydzieliny z dróg oddechowych, po czym nagle przestała.

Ps. dozwolony od 6 lat, nie wiem ile ma dziecko
mariola233
witam dziecko ma 5 lat w nocy po 1 zacza kaszlec dalam mu sinecod i przespal do rana teraz tesz kaszle ale jakby lzej,a czy z takim kaszlem mozna isc na spacer bo od rana mnie meczy zeby isc na dwór:)
ulla
CYTAT(mariola233 @ Fri, 15 Feb 2013 - 08:50) *
witam dziecko ma 5 lat w nocy po 1 zacza kaszlec dalam mu sinecod i przespal do rana teraz tesz kaszle ale jakby lzej,a czy z takim kaszlem mozna isc na spacer bo od rana mnie meczy zeby isc na dwór:)



Jak jest suchy krtaniowy kaszel, ale dziecko nie ma poza tym objawów chorobowych to wietrzenie jest dobre. Ciepło ubrać i wyjść na balkon lub na podwórko można, ale raczej nie na spacer, po prostu wyjść. Chłodne i wilgotne powietrze pomaga.
mariola233
no i faktycznie jak wyszłam z nim na dwór to ani razu nie zakaszlałicon_smile.gifa czy taki kaszel jest zarazliwy??jutro ma przyjsc do syna koleżanka i niewiem czy nie odwołać wizyty
martuchaklucha
Kaszel to u nas najgorsze przekleństwo nie chorujemy ani ja ani córa ale kaszel nas męczy od pół roku (?) jakoś ... ani temperatury ani złego samopoczucia tylko ten kaszel i na początku suchy a później mokry (przynajmniej tak mi się wydaje ... ) byłyśmy u lekarza właściwie to dwóch różnych i osłuchowo czysta ... to ja już sama nie wiedziałam pożyczyłam od koleżanki inhalator i faktycznie polepszyło się odpukać od miesiąca jest spokój ... ale ogólnie ostatnio dużo się o tym ksztuścu mówiło tyle że to kaszel taki aż do wymiotów co doprowadza to u nas na szczęście tak aż nie było ale ogólnie pełno takich przypadków dookoła :/
mariola233
synkowi po syropie(siencod)przeszlo jak ręką odjąłicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.