To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karcher do mycia okien

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agama76
No wlasnie, zbliza sie czas mojej ulubionej czynnosci - mycia okien icon_evil.gif Natknelam sie w necie na myjke Karchera do okien - uzywacie tego? Interesuje mnie ile mniej wiecej zajmuje czasu umycie tym urzadzeniem jednego okna, na ile okien wystarcza jedno ladowanie akumulatora, na jaka powierzchnie wystarcza ilosc wody i plynu w tej raczce (dosc mala sie wydaje...), czy rzeczywiscie nie zostawia smug i po ilu oknach pojechanych ta myjka odpada reka icon_evil.gif No i ogolnie wszystkie plusy/minusy tego urzadzenia.

A.
agarad
CYTAT(agama76 @ Fri, 15 Feb 2013 - 13:55) *
No wlasnie, zbliza sie czas mojej ulubionej czynnosci - mycia okien icon_evil.gif Natknelam sie w necie na myjke Karchera do okien - uzywacie tego? Interesuje mnie ile mniej wiecej zajmuje czasu umycie tym urzadzeniem jednego okna, na ile okien wystarcza jedno ladowanie akumulatora, na jaka powierzchnie wystarcza ilosc wody i plynu w tej raczce (dosc mala sie wydaje...), czy rzeczywiscie nie zostawia smug i po ilu oknach pojechanych ta myjka odpada reka icon_evil.gif No i ogolnie wszystkie plusy/minusy tego urzadzenia.

A.


Jak tylko się ciut ociepli to zacznę mycie i wówczas mogę poodpowiadać na te pytania - myjka czeka w gotowości icon_smile.gif
okko
Ja wykorzystalam zaledwie kilka razy przed zima.
Widze same plusy
W porownaniu z recznym cZyszczeniem nie ma wcale smug
Przejezdzasz raz i jest super
Nie wiem na ile akumulator starcza mnie sie jeszcze niw ykorzystal
A mylam jeszcze kabine prysznicowa z zewnatrz kilka razy
rysa154
a jaki macie na myśli?bo chyba jest wiele rodzajów Karchera...
agarad
CYTAT(rysa154 @ Fri, 15 Feb 2013 - 19:59) *
a jaki macie na myśli?bo chyba jest wiele rodzajów Karchera...

myjka do okien jest chyba jedna.
Gaja
wow! własnie obejrzała filmik pokazowy tej myjki karchera.
Czy to rzeczywiście tak cudownie działa?

Ja mam do umycia rok rocznie 19 okien icon_rolleyes.gif
agama76
CYTAT(Gaja @ Fri, 15 Feb 2013 - 22:22) *
wow! własnie obejrzała filmik pokazowy tej myjki karchera.
Czy to rzeczywiście tak cudownie działa?

Ja mam do umycia rok rocznie 19 okien icon_rolleyes.gif


no wlasnie, ja mam podobna ilosc okien 37.gif
na tych filmikach myja CZYSTE okna - a jak wyglada mycie tym Karcherem okien od zewnatrz po zimie? tez nie ma smug po jednorazowym przejechaniu? i czy ten plyn to tylko Karchera sie nadaje czy jakis inny do okien tez?
Agnieszka_82
I jak ? i jak ???
ja właśnie przymierzam się do zakupu (będzie od wtorku w Selgrosie w ofercie - chyba najtaniej no i dostępnę będą płyny karcher 500 ml do szyb).
Warto kupić ? Ja mam liczbę okien też powalającą - zakupiłam już 3 bele ręczników kuchennych .....
Słyszałam pozytywne opinie więc jestem gotowa do zakupu tego cudu !
gosma
też mnie bardzo interesuje ta myjka, mam karchera parowego (odkurzacz), którym można umyć ale nie ma tej funkcji zasysania później - tyle że parą myje.... bardzo się sprawdza ale tylko w oknach do balkonowych, jak jakieś wyżej to ciężko to ustawić. musi odkurzacz być na krześle.
ania_411
ja mam i jestem bardzo zadowolona:) nie zostawia smug, sucha szmatka poprawiam tylko przy ramach bo tam dobrze nie ściąga. oryginalny plyn karchera jest drogi i nie jest konieczny, ja uzywam plynu instanet (nie wiem czy jest dostepny w polsce) i jest ok. Bateria wytrzymuje spokojnie moje 8 (w tym 2 wielkich) okna, pozniej zazwyczaj rozladowuje sie w szafie do nastepnego mycia;) dozownik z plynem tez wystarcza i zostaje jeszcze na nastepny raz.
jedynym minusem jest pojemnik na sciagnieta z okna wode, ciezko sie go opróżnia a jesli nie zostanie dobrze wyplukany robi sie w nim brud. generalnie polecam.
szczurki2
CYTAT(gosma @ Fri, 04 Apr 2014 - 16:44) *
też mnie bardzo interesuje ta myjka, mam karchera parowego (odkurzacz), którym można umyć ale nie ma tej funkcji zasysania później - tyle że parą myje.... bardzo się sprawdza ale tylko w oknach do balkonowych, jak jakieś wyżej to ciężko to ustawić. musi odkurzacz być na krześle.

A ja chciałabym kupić ta mykę do podłóg parową . Jaki masz model ?
Ryjek
ja wczoraj kupilam za 40 euro i czekam na przesylke icon_smile.gif Bede testowac icon_smile.gif
ania_411
ryjek to tanio dalas, ja kupowalam za 54e i to juz byla mega promocja;)
Ryjek
ania trafilam okazje na ebayu icon_smile.gif
gosma
CYTAT(szczurki2 @ Fri, 04 Apr 2014 - 23:43) *
A ja chciałabym kupić ta mykę do podłóg parową . Jaki masz model ?


takie cacko mam icon_smile.gif
https://www.karcher.pl/pl/Produkty/Home__Ga...we/14393000.htm
ameelka
Ciekawe rzeczy... a ja głupia myślałem, że nie ma żadnej alternatywy. Może czas się nad czymś zastanowić...
Ryjek
wlasnie zasiadlam po zakonczeniu mycia okien z uzyciem Karchera. Powiem Wam, ze jak dla mnie rewelka icon_smile.gif Okna myte w sloncu nie maja zadnych smog. Wkoncu mam okna bez mazow. Jedynie przy ramach trzeba czasem dotrzec sucha szmatka, ale to nie problem. U mnie w zasadzie tylko dolem. Moja jedna uwaga. Okna mocno zakurzone, zabrudzone lepiej jest najpierw przetrzec mokra szmatka, zeby zebrac pyl/kurz/brud. A dopiero potem plyn z mopem icon_smile.gif Po takim oknie lepiej jest przetrzec gumawa zbieraczke na mokro, wtedy znowu bedzie czysta. Ja raz nie wytarlam po takim oknie i smugi mi zostawila.
jamana
Czy to ustrojstwo do mycia okien to wypuszcza parę czy tylko zasysa to co było popryskane przed ściąganiem ?
Ryjek
zasysa to co jest na oknie
jamana
CYTAT(Ryjek @ Fri, 11 Apr 2014 - 20:53) *
zasysa to co jest na oknie


Dzięki za odpowiedź icon_smile.gif szkoda bo już chciałam się skusić i zakupić.
Agnieszka_82
Oj warto, warto icon_smile.gif
Obleciałam moje 13 okien i nie zużyłam do tego całej tony ręczników papierowych icon_smile.gif
Co prawda na początku trzeba się wprawić ale szyby lśnią, są bez smug, zacieków itp.
Dobre urządzenie + wydaje mi się, że duże znaczenie ma też płyn Karcher icon_smile.gif
Ja sobie chwalÄ™ !
Ryjek
Ja wymylam 7 duzych okien i kilka malych + drzwi szklane i bateria dalej dziala icon_smile.gif Tez mysle, ze plyn duzo robi icon_smile.gif
tyczka
Dziewczyny, mm do umycia jakies.. 15 okien + przeszklone drzwi tarasowe. W zeszlym roku powiedzialam "pas" i umylam ich tylko czesc, zwlaszcza, ze kazde z okien, dzielone jest na 9 czesci 37.gif. Poniewaz taki 'kwadrat', z ktorego sklada sie okno, nie jest zbyt duzy, to moje pytanie - jak dluga jest myjka Karchera ?

I jeszcze jedno, bo widzialam przyrzad innej firmy - mialyscie do czynienia z innymi ? icon_smile.gif
Ryjek
tyczka dluga czy szeroka?
tyczka
Rety, toz mi cwieka zabilas... Racja, chodzi mi o szerokosc myjki 37.gif icon_wink.gif
Ryjek
wg danych producenta 28cm

https://www.pestar-karcher.pl/pl/p/WV-50-PL...en-i-luster/166
tyczka
Uff, szerokosc jednej szybki to 33 cm, wiec kupie icon_razz.gif
tyczka
U mnie jest do kupienia myjka Leifheifta... Warto ? Karcher jest odrobine drozszy, choc przy uwaznym przegladaniu ofert musze skonstatowac, ze obie myjki sa do kupienia w identycznej cenie...
zuziawdomu
CYTAT(ameelka @ Tue, 08 Apr 2014 - 11:25) *
Ciekawe rzeczy... a ja głupia myślałem, że nie ma żadnej alternatywy. Może czas się nad czymś zastanowić...


Pewnie że jest alternatywa, zawsze jest icon_smile.gif Ja odkąd pamiętam miałam problem ze smugami, a mycie okien było niekończącą się historią wzlotów i porażek. Nie mam w prawdzie tej z Kachera tylko niemieckiej firmy [edit: moderacja] ale jest moim ulubionym gadżetem w domu. Okna myję błyskawicznie, nie ma smug, a ta moja ma jeszcze pojemniczek na płyn do szyb więc nie muszę schodzić z drabiny, wszystko mam w jednym. Polecam bardzo, to dobra inwestycja icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
lenna
My mamy w domu i używamy do mycia auta i podjazdu. Na razie bez problemów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.