To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

z psem w gory- gdzie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pirania
... bo z zaglami nie mam problemu icon_smile.gif)

chcialabym pojechac w gory z dziecmi i nie ukrywam ze sprobowalabym z psem. Wiem, ze do PN nie moge wejsc (dobrze pamietam) wiec szukam gor gdzie szlakow poza parkiem narodowym jest sporo. Moze ktos gdzies byl i kojarzy? moze cos slyszal?

Drugie pytanie to pies nad morzem. Jak jest ze wstepem na plaze? w sensie nie na te strzezone (tak sie domyslam) ale na przejscie z psem wzdluz morza? jak to wyglada w praktyce?

Maz mnie moze zawiesc i przywiesc- czy bedzie ze mna (czyli czy bedzie samochod) nie wiadomo. Pojechalabym w jakies dzicze, nie musze mieszkac przy plazy, wezme sobie rowery. Ale gdzie jest bez mandatu?
Gaja
Piranio - z górami nie pomogę. Nie mam doświadczenia. Też chętnie posłucham.

W kwestii plaż, do 31 marca można wchodzić na plaże z psem do woli.
Po zaczyna się sezon tzw. letni i są zakazy.

Jest plaża dla psów w Gdynii.

okko
My bylismy na mierzei Wislanej.
Na plaze chodzilismy dosyc daleko albo raczej na rowerach jezdzilismy ale zdarzylo sie nam kilka razy isc wzdluz brzegu z psica i ńie bylo problemu
pirania
wiem, ze sa kazazy- plaza w gdyni to z 50 metrow (fajne, bylam, stamtad mam psiaka) poza tym wakacji w Gdyni nie bede spedzac. Mierzeja Wislana mowisz....
Lutnia
Piranio, przy dużej ilości wejść na plaże (niestrzeżone) jest znak, że z psem można (w przeciewieństwie do streżonych, gdzie prawie zawsze zbaczysz znak zakazu wejściaz psem).
Na pewno Trójmiasto odpada (z wyjątkiem kawała plaży w Gdyni) - straż miejska na koniach opętańczo tego pilnuje (tzn. pilnowała kilka lat temu, gdy tam mieszkałam).

Na pewno można (było - nie wiem, jak jest teraz) wejść z psem na plażę w okolicach Helu (moja znajoma od lat jeździ tam ze swoim dogiem).

Tu wątek na ten temat z Dogomanii https://www.dogomania.pl/forum/threads/2109...-psem-nad-morze

pirania
Jesli chodzi o gory to juz wyczytalam ze Karkonosze spoko, a po stronie czeskiej luzik zupelny, Sudety spoko i Gorce i Turbacz rowniez OK. Smycz kaganiec i lecimy (musze psu normalny kaganiec znaczy kupic...). Musze usiasc nad mapa i pomyslec gdzie bedzie najwygodniej bez ewentualnego samochodu.... z dziecmi... ja to jednak jestem straszna kretynka icon_smile.gif
Lutnia
CYTAT(pirania @ Mon, 18 Feb 2013 - 15:05) *
Jesli chodzi o gory to juz wyczytalam ze Karkonosze spoko, a po stronie czeskiej luzik zupelny, Sudety spoko i Gorce i Turbacz rowniez OK. Smycz kaganiec i lecimy (musze psu normalny kaganiec znaczy kupic...). Musze usiasc nad mapa i pomyslec gdzie bedzie najwygodniej bez ewentualnego samochodu.... z dziecmi... ja to jednak jestem straszna kretynka icon_smile.gif


Jeśli planujesz taki wyjazd latem to kaganiec wyłącznie fizjologiczny! Twój cudny pies będzie wyglądał w nim jak Hannibal Lecter, ale będzie bezpieczny przed przegrzaniem (które może doprowadzic do śmierci zwierzaka, w bardzo krótkim czasie - psy chłodzą się przed opuszki łap i - głównie - ziajanie, muszą mieć możliwość swobodnego ziajania, nieważne jak krótki jest spacer).

Takie kagańcze produkuje kilka firm, między innym i MASZER (na Allegro), Baskerville ultra muzzle https://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11849 czy CHOPo https://chopo.pl/index.php?option=com_virtu...p;limitstart=60

Jeśli wyjazd ma być wiosną czy jesienią, to może być też dobrze dopasowany kaganiec skórzany, ale tylko na krótkich trasach, na dłuższych konieczny jest fizjologiczny.



kalarepa78
W większości znanych mi schronisk w Beskidzie Zywieckim piesy różne icon_wink.gif nocowały bezproblemowo, nawet na "zbiorówkach" za zgodą pozostałych gości.
karoleenka
Pirania ja w ubiegłym roku byłam w Sztutowie. Zakaz był na odcinku plaży strzeżonej - wystarczyło wejść drugim lub trzecim wejściem - już nie było problemów. Fajne miejsce jeśli nie zraża Cię 2 km do morza ...ale przez cudowny las - także jeśli planujesz rowery - rewelacja - mam też fajny namiar na psiolubnych właścicieli domków jesli byś chciała.

A jeszcze co do tematu kagańca w górach ...kurcze ja wiem, że takie sa przepisy itd...ale jesli psa mam na smyczy - no mam bunty okropne - myslicie , że bardzo tego pilnują i wyłapują ?
a wie ktoś może jak jest po czeskiej stronie ?

ja w tym roku mam ogromną ochotę na wypad w góry z psami, dziećmi i w ogóle - no i Karkonosze chciałabym sobie przypomnieć.
Pilawianka
W Świnoujściu jest "psia plaża", całkiem spora i nie jest oblegana.
Drogi rowerowe też są icon_smile.gif

W góry z psem moja znajoma jeździ co roku. Była w Bieszczadach ale najczęściej jest to Karpacz i okolice.
Beskid wyspowy też piękny i spokojny a z psem jak najbardziej można.
Lutnia
CYTAT(Sam @ Mon, 18 Feb 2013 - 16:55) *
Generalnie zachodnie wybrzerze jest bardziej przyjazne psom. My w tym roku bierzemy łosia ze sobą icon_wink.gif


Czyli łosiom też jest przyjazne 03.gif 03.gif 03.gif
pirania
2 godziny mnie nie przerazaja ja czas na plazy spedzam raczej wiercaco i spacerowo- wiec moge dospacerowac odspacerowac rowniez icon_smile.gif

namiary oczywiscie poprosze icon_smile.gif)
Żoanna
w parku karkonoskim spacerują z psami 06.gif
Ketmia
Karkonosze, Góry Stołowe, Izerskie są ok. Po czeskiej stronie, to nawet torebki na kupy dają przy wejściu do Skalnego Miasta icon_smile.gif. Można też pojechać do Ojcowskiego Parku Narodowego. W Pieniny nie radzę. Ja zwykle przed planowanym wyjazdem dzwonię do biura dyrekcji danego parku narodowego i wypytuję, jak się na to zapatrują. W Bieszczady nie pojadę, bo tam ponoć nawet poza parkiem narodowym można zarobić niezły mandat. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło. W Tatry - wiadomo, też nie.
Dirty Diana
Łazy, Unieście (woj. zachodniopomorskie) nie ma zakazu na niestrzeżony. Poza sezonem psy szaleją na piasku non stop.
Ludek
Co do kagańców. Ja swego czasu zakupiłam tzw. haltery/kagańce treningowe/uzdowe czy jak tam się je zwie https://www.qbrak.pl/produkt/488/amiplay-ha...ganiec-uzdowy-n i używam ich nawet w środkach komunikacji miejskiej. Przepisy nie określaja jak kaganiec ma wyglądać.
Oczywiśnie w przypadku psów agresywnych zakładam normalny kaganiec.

Lutnia, tak z ciekawości. Dla dogów to robią fizjologiczne kagańce giganty ? Ja dla Grafa swego czasu z Czech sprowadzałam, bo w Polsce tak duży rozmiar był nie do zdobycia.
Lutnia
Ludku - tak, już są do kupienia w PL icon_smile.gif Dog wygląda w nich tak:


edit dla tych, którzy nie znają kagańców fizjologicznych: są wbrew pozorom lekkie i na długie spacery (w miejscach, gdzie kaganiec jest niezbędny a jest gorąco) genialne.


Co do halterów - kilkoro moich znajomych zapłaciło mandaty za psa (doga) w halterze. Muszę porozmawiać z zaprzyjaźnionym prawnikiem, czy było to zgodne z prawem...
Korek ma na pysku halter podczas wędrówek po mieście (by ludzie widzieli że ma coś na pysku), w metrze czy autobusach zawsze skórzany kaganiec (fizjologiczny na tak krótkie trasy nie był niezbędny).
Ludek
Bosko wygląda. icon_smile.gif
To spytaj prawników, ciekawa jestem. Kiedyś szukałam definicji kagańca i nie znalazłam, ale dawno to było.
Lutnia
CYTAT(Ludek @ Thu, 07 Mar 2013 - 17:58) *
Bosko wygląda. icon_smile.gif


Hannibal Lecter icon_smile.gif
alecta
Lutnia boskie zdjęcie icon_smile.gif
Krysia556
Myślę że aktualnie bez problemu w góry z pieskiem z tego co wiem to na śnieżkę wejdziesz z psem jak i na dziki wodospad w karpaczu icon_smile.gif Polskie góry coraz milej przyjmują naszych pupili z resztą można zobaczyć po ilości noclegów z możliwością przyjechania z psem [link usunięty przez moderatora], baza jest na tyle wielka ,że każdy coś znajdzie dla siebie. Sama z tej strony korzystam jak jadę w góry icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.