To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kto szuka pracy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
agak
Wydawało mi się, że gdzies jest taki wątek ale nie mogę znaleźć.
Ja szukam.
Od miesiąca i dostaję świra w domu. Byłam na 2 rozmowach ale w jednej firmie miałabym daleko a w drugiej warunki finansowe trochę nieciekawe.
Na pracuj.pl świętokrzyskie jest prawie na samym końcu jeżeli chodzi o ilość ofert pracy icon_sad.gif
aisha1111
Ja też szukam. Żeby było śmiesznie praktyk, bo pracę w hotelu straciłam. Muszę znaleźć pracę w czymś związanym z turystyką. Pomimo wykształcenia z Polski związanego częściowo z turystyką, studiowania kierunku turystycznego, doświadczenia w pracy w hotelu i chęci pracowania za darmo - cisza. Bogatsza o 4 rozmowy kwalifikacyjne nadal czekam. Może coś od kwietnia się ruszy.

Mój mąż też szuka i dalej posucha. Nawet do fabryki na linię nie robią naboru.
Gruszka
Sam, a jak stoisz z angielskim? icon_wink.gif
agnese
polecam strone jobleer.pl - tam zbierane sÄ… z kilku innych portali oferty
agak
jobrapido.pl też dobrze zbiera oferty

aisha też liczę na kwiecień, jeżeli w jednej z firm nie będzie redukcji to mają mnie w kwietniu przyjąć ale to nie jest na 100 % więc nie chcę na tym się opierać
karoleenka
mój mąż szuka od stycznia i **** totalna - zaczynam się mocno stresować
anax
Ja szukam pon i czwartek dorywczo w porach przedszkolnych.Oczywiście Kraków.Narazie jako pomoc domowa.muszę poczekać aż dzieć się usamodzielni.
Gruszka
CYTAT(Sam @ Thu, 21 Feb 2013 - 10:59) *
Gruszka - wstyd się przyznać ale marnie 41.gif , muszę na jakiś kurs iść.

Szkoda... bez tego ani rusz...

Dziewczyny, nie wiem czy pamiętacie, ale to właśnie mój wątek o pracy był ostatnio odświeżony i wisiał tu jakiś czas... I powiem tyle - uzbrójcie się w cierpliwość. Szukanie pracy obecnie trwa i trzeba mieć cholerne szczęście, żeby trafić coś od razu. Miesiąc to nic, serio. W średnich i dużych firmach cv-ki zbiera się przez ok. 2-3 tygodnie! a gdzie weryfikacja, odsiew, umówienie spotkań - to musi potrwać. Ja znalazłam pracę dopiero w 3,5 miesiąca od startu. I to się okazuje, że szybko. Koleżanka szuka 4 miesiąc, inna 6...
Ale w końcu się uda!

i wysyłać, wysyłac i wysyłać! (nie będę Wam pisać, żebyście uruchomiły networking 29.gif 04.gif )
agak
Gruszka chciałabym wysyłać ale ogłoszeń jest bardzo mało.
Byłam dziś na rozmowie. Assement trwał prawie 3 godziny, jestem chora i ledwo to przeżyłam. Odpowiedź za 2 tygodnie. W czwartek mam w innej firmie rozmowę.
Nareszcie coś ruszyło.Wyznaję zasadę - masz problem? Napisz na Maluchach - sam się rozwiąże icon_biggrin.gif

aniakuleczka
ja z drugiej strony
źle mi w pracy, postanowiłam zmienić
najpierw długo się zastanawiałam co własciwie chciałabym robić
potem napisałam cv które podkreślałoby te moje cechy, które przydałyby mi się do tej wymarzonej pracy
wysłałam 5 cv ale odpowiedzieli z pierwszego ogłoszenia

w połowie marca zmieniam pracę.
Elak
CYTAT(aniakuleczka @ Mon, 25 Feb 2013 - 21:11) *
ja z drugiej strony
źle mi w pracy, postanowiłam zmienić
najpierw długo się zastanawiałam co własciwie chciałabym robić
potem napisałam cv które podkreślałoby te moje cechy, które przydałyby mi się do tej wymarzonej pracy
wysłałam 5 cv ale odpowiedzieli z pierwszego ogłoszenia

w połowie marca zmieniam pracę.


Super, miałaś szczęście icon_wink.gif
Powodzenia w nowej pracy.
Graz
mój mąż szuka od grudnia
właśnie jest na rozmowie (którejś z rzędu)
agak
Graz i jak mu poszło??
dostałam się na 2 etap, w przyszłym tygodniu jadę do Warszawy na rozmowę, kobieta przez tel. powiedziała, że świetnie wypadłam 23.gif
Tigerek
Mój mą wprawdzie ma pracę, ale w innej miejscowości, za niezbyt wysoką pensję, więc jak odejmiemy koszt paliwa i wiecznych napraw i konserwacji auta to zostaje coś koło najniższej krajowej, a czasami i to nie icon_sad.gif Na miejscu szukamy od 3 lat. Wszędzie tłumaczą się kryzysem, proponują umowy na ... 2 tygodnie do 3 m-cy, a my mamy kredyt jeszcze na 27 lat i nie możemy czegoś takiego w banku przedstawić. Ostatnio mąż był na 2 próbnych dniach w firmie transportowej. Proponowali 1800/m-c, za pracę 24 dni dni w miesiącu, oficjalnie 8 h dziennie, w praktyce od 7.00 do 21.00.
Graz
CYTAT(agak @ Wed, 27 Feb 2013 - 10:43) *
Graz i jak mu poszło??
dostałam się na 2 etap, w przyszłym tygodniu jadę do Warszawy na rozmowę, kobieta przez tel. powiedziała, że świetnie wypadłam 23.gif


to się okaże...
Agak, trzymam ksiuki, to praca w WAwie?
agak
kiedy odpowiedź? okropne jest to oczekiwanie

szukam pracy jako przedstawiciel na terenie świętokrzyskiego
lena77
ja zaczelam tez juz szukac. bardzo szkoda mi obecnej ale zaczyna nie starczac juz na oplaty i wyplate dostalam w 3 ratach. wlasciwie robimy teraz na zusy, podatki wszelkiej masci i stale oplaty.
niestety, zaoferowali tylko pol etatu i to z minimum i dojechac bym musiala samochodem wiec kicha.
agak
W czwartek byłam na rozmowie w innej firmie. Czekam na odpowiedż. Hitem jednak był tel od byłej szefowej, czy chcę wrócić do firmy. 37.gif Dała mi czas do zastanowienia się.

W poniedziałek Warszawa.
Rano odbiorę samochód od blacharza. Miał być gotowy na piątek ale z moim pechem musiało się przedłużyć.
Graz
Agak, jesteÅ› rozrywana icon_smile.gif Powodzenia jutro!

Mój też jutro i we wtorek ma drugi etap rozmów.
operetka
agak jak rozmowa?

ja postanowiłam zmienić pracę. Warszawa, marketing. w styczniu nie byłam na żadnej rozmowie. w lutym było już lepiej. aktualnie czekam na wynik rozmowy w pewnej korpo. raczej nic z tego nie wyjdzie bo zawaliłam testy analityczne 21.gif
agak
Dostałam 2 prace... i nie wiem którą wybrać. Nie spałam w nocy tylko rozmyślałam. Obie mają zalety i wady. Ciężki wybór. Dziś powinnam też otrzymać informację co z trzecią pracą.
Przez miesiąc nikt się nie odzywał a teraz mam problem.
bb
Kleska urodzaju? 06.gif
Spokojnych i trafnych decyzji.
agak
bb żebyś wiedziała..
nie mam pojęcia jaką podjać decyzję, boję się, że źle wybiorę i za parę miesięcy znów wyląduję na bezrobociu
mam czas do poniedziałku wieczorem, najwyżej rzucę monetą icon_wink.gif

a jak Wam idzie? jakieś wieści?
(dopisujcie się do wątku bo przynosi szczęście icon_wink.gif
moko.
Agak,
1,5 roku temu miałam tak samo.
Siedząc u lekarza medycyny pracy i wykonując badania lekarskiej do nowej formy, otrzymałam telefon z innej, ze mnie chcą. Odmówiłam, bo juz pracę miałam. Wybierz tę firmę, która jest stabilniejsza, chociaż nigdy nic nie wiadomo icon_wink.gif
agak
może pomożecie?
obie firmy o podobnej stabilności
a) umowa o dzieło, po 6 miesiącach umowa, fajny teren, produkty średnie ale świetnie je znam, fajni ludzie (znam ich)
b) umowa na 3 miesiące a następna na 3 lata, kilka stów netto mniej kasy, teren ok tylko trochę dalej, produkty średnie, znam 1 osobę ale to do nadrobienia

gdyby firma a) dawała umowę o pracę to nawet bym się nie zastanawiała a tak to sama nie wiem
boję się, że zachoruję i zostanę bez kasy i pracy
Pilawianka
agak, gratuluję! Wierzę, że wybierzesz najlepszą dla siebie opcję.
Wersja 2 do mnie bardziej przemawia, jednak to umowa o pracę a nie dzieło. Gdyby to dzieło chociaż zleceniem było.

Od czerwca ja będę szukać pracy, na pewno poproszę o kciuki na maluchach, bo widzę że szczęście przynoszą icon_smile.gif
Graz
agak, no to teraz wybieraj, przebieraj icon_smile.gif ciesze się bardzo, że gładko poszło.
nie wiem, co doradzić, chyba musisz sama podjąć decyzję, będe trzymac kciuki, żeby najlepszą!

jak maluchy szczęście przynoszą, to się będe chyba codziennie wpisywać w wiadomej intencji icon_smile.gif
agak
Decyja podjęta. Firma A na wieść o firmie B podniosła stawkę :icon_biggrin.gif i w poniedziałek jadę do Warszawy podpisac umowę.

Trzymam kciuki za innych szukajÄ…cych. icon_smile.gif
Graz
Agak, bardzo siÄ™ cieszÄ™. Podpisuj umowÄ™ i powodzenia w nowej pracy!
Gruszka
Agak, to może zamiast stawki (nie wiem co ważniejsze dla Ciebie) spróbuj wynegocjować krótszy okres umowy o dzieło - np. 3 miesiące (jak klasyczny okres próbny)?

tak czy siak - GRATULACJE!
Paula.
Agak gratulacje, wspaniałe wieści. Powodzenia!

CYTAT(aniakuleczka @ Mon, 25 Feb 2013 - 19:11) *
ja z drugiej strony
źle mi w pracy, postanowiłam zmienić
najpierw długo się zastanawiałam co własciwie chciałabym robić
potem napisałam cv które podkreślałoby te moje cechy, które przydałyby mi się do tej wymarzonej pracy
wysłałam 5 cv ale odpowiedzieli z pierwszego ogłoszenia

w połowie marca zmieniam pracę.


AniaKuleczka mam podobnie. Po wielu latach pracy w poprzedniej firmie doszłam do wniosku, że pora coś zmienić, chociaż źle mi nie było, raczej za dobrze 29.gif . Wysłałam jedno, dokładnie jedno cv, na ofertę, która mnie zaintrygowała (właściwie to jeszcze nie byłam do końca przekonana czy chce zmieniać pracę, szczególnie, że to ja u nas utrzymuję dom, więc zmiana to duży stres). No i dopowiedzieli w ciągu 2 dni, w ciągu następnego tygodnia była decyzja. W poprzedniej firmie byli niepocieszeni, że odchodzę, więc nie było mowy o krótszym okresie wypowiedzenia i dopiero od stycznia pracuję w nowej firmie.
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej szukać pracy, gdy się jej nie musi szukać. Wiem, że łatwo się mówi komuś kto pracuje, ale na prawdę warto myśleć o swojej pracy w kontekście rozwoju ścieżki kariery i ewentualnych zmian, podnoszenia kwalifikacji itd, tak żeby wyprzedzać pewne sprawy.
alecta
Podłączam się do szukających pracy.
Wysłałam sporo CV i jak na razie otrzymałam tylko jedno zaproszenie na rozmowę, która odbyła się wczoraj.
Niestety to była firma, w której nie bardzo chcę pracować - to taka ostateczność.
W sumie wysłałam tam CV tylko dlatego, że pracowałam w tej sieci tylko w innym mieście.
karoleenka
agak - gratulacje !

za resztÄ™ trzymam mocno kciuki &&&&

mój mężu też już po oststecznych negocjacjach warunków i od kwietnia zaczyna w nowej firmie.

majka34
Też szukam i narazie głucha cisza icon_sad.gif
mariplossa
oj ja też szukam już 2 miesięcy tak intensywnie niestety u nas z pracą bardzo ciężko najlepiej to by tylko o dzieło umowy jeśli już coś się znajdzie a w zawodzie to wogóle ciężka sprawa icon_confused.gif :/w jednej firmie odbędniłam staż ale kryzys redukcje i kogo wywalą przecież nie starych pracowników, a półtora miesiąca później okazało się że będzie dzidziuś i tak na lodzie zostałam teraz córcia troszke odchowana to szukam pracy bo z czegoś trzeba kredyty spłacać. Wysyłam Cv jeśli się tylko coś znajdzie ale narazie posucha
Maciejka
CYTAT(Paula. @ Sat, 09 Mar 2013 - 13:44) *
Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej szukać pracy, gdy się jej nie musi szukać. Wiem, że łatwo się mówi komuś kto pracuje, ale na prawdę warto myśleć o swojej pracy w kontekście rozwoju ścieżki kariery i ewentualnych zmian, podnoszenia kwalifikacji itd, tak żeby wyprzedzać pewne sprawy.


A jak się ma wybór - rozwijać się i zarabiać mniej lub nie rozwijać się , ale zarabiać ciut lepiej, to co zrobić? Mieć więcej kasy w kieszeni, ale mniej na papierze lub odwrotnie to co wybrać? Takie ludzie często mają dylematy i szczerze mowiąc nie wiem sama co lepsze.
Agnieszka AZJ
Maciejka,

ale na to pytanie to już każdy sobie musi indywidualnie odpowiedzieć, bo normy nie ma. To zależy trochę od tego, na ile mu te mniejsze zarobki wystarczą na życie, a satysfakcja z rozwoju zrekompensuje braki finansowe icon_smile.gif

Edit: i w ogóle od tego, ja to wyglada w dłuższej perspektywie.
mariplossa
Maciejka dokładnie tak jak Agnieszka napisała na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć, bo zdanie na ten temat zależy też od sytuacji w jakiej się człowiek znajduje jak się ma np na utrzymaniu 4 czy 5 osobową rodzinę to jednak liczy się to co masz w kieszeni bardziej niż jeśli utrzymuje się dwoje czy troje. dylematy były są i zawsze będą. Dobrze jest się rozwijać ale czasem trzeba się poświęcić, przynajmniej ja tak uważam.
Paula.
CYTAT(Maciejka @ Tue, 06 Aug 2013 - 13:10) *
A jak się ma wybór - rozwijać się i zarabiać mniej lub nie rozwijać się , ale zarabiać ciut lepiej, to co zrobić? Mieć więcej kasy w kieszeni, ale mniej na papierze lub odwrotnie to co wybrać? Takie ludzie często mają dylematy i szczerze mowiąc nie wiem sama co lepsze.

Przychylę się do Agnieszki, to bardzo indywidualna spraw i nawet ta sama osoba inaczej odpowie na to pytanie w różnych okolicznościach.

Ja np na przełomie roku zmieniłam pracę. Wszyscy znajomi myśleli, że dlatego, że dostałam więcej kasy, ale zarabiam dokładnie tyle samo co wcześniej, samo stanowisko jest nawet swego rodzaju degradacją, ale zrobiłam to z myślą o przyszłości, o swoim rozwoju, co z tego wyniknie to się okaże icon_smile.gif.
Myssia
Skoro wątek przyosi szczęście, to i ja się dołączę. Bez pracy do marca jestem, firma padła więc siłą rzeczy straciłam pracę. Najpierw odpoczywałam po tej robocie, więc szczerze mówiąc nie szukałam. Teraz szukam ale bez skutku narazie. Ale licząc na maluchowego farta dopisuję się do poszukiwaczy icon_smile.gif
Tzn. gwoli wyjaśnienia, niektóre oferty może i pasują mi profilem, ale juz wynagrodzeniem niekoniecznie....taka trochę praca charytatywna wychodzi...
No i zapomniałam napisać, że jednym z dużych minusów w moim szukaniu jest to, że jestem krótko mówiąc stara...35 (zaraz 36) lat mam... więc jak czytam, że potrzebują studentki z ostatniego roku studiów to się załamuję.
No i minus drugi, bardzo wielu pracodawców życzy sobie aby kandydat miał prawo jazdy....a ja nie mam icon_sad.gif
malgog
CYTAT(Myssia @ Mon, 07 Oct 2013 - 16:16) *
Skoro wątek przyosi szczęście, to i ja się dołączę. Bez pracy do marca jestem, firma padła więc siłą rzeczy straciłam pracę. Najpierw odpoczywałam po tej robocie, więc szczerze mówiąc nie szukałam. Teraz szukam ale bez skutku narazie. Ale licząc na maluchowego farta dopisuję się do poszukiwaczy icon_smile.gif
Tzn. gwoli wyjaśnienia, niektóre oferty może i pasują mi profilem, ale juz wynagrodzeniem niekoniecznie....taka trochę praca charytatywna wychodzi...
No i zapomniałam napisać, że jednym z dużych minusów w moim szukaniu jest to, że jestem krótko mówiąc stara...35 (zaraz 36) lat mam... więc jak czytam, że potrzebują studentki z ostatniego roku studiów to się załamuję.
No i minus drugi, bardzo wielu pracodawców życzy sobie aby kandydat miał prawo jazdy....a ja nie mam icon_sad.gif


Myssia ale to prawo jazdy jest jakimś problemem oprócz finansowego ?
może warto rozważyć ? nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać...

ot...dotarły ?
aniakuleczka
CYTAT(Myssia @ Mon, 07 Oct 2013 - 16:16) *
Skoro wątek przyosi szczęście, to i ja się dołączę. Bez pracy do marca jestem, firma padła więc siłą rzeczy straciłam pracę. Najpierw odpoczywałam po tej robocie, więc szczerze mówiąc nie szukałam. Teraz szukam ale bez skutku narazie. Ale licząc na maluchowego farta dopisuję się do poszukiwaczy icon_smile.gif
Tzn. gwoli wyjaśnienia, niektóre oferty może i pasują mi profilem, ale juz wynagrodzeniem niekoniecznie....taka trochę praca charytatywna wychodzi...
No i zapomniałam napisać, że jednym z dużych minusów w moim szukaniu jest to, że jestem krótko mówiąc stara...35 (zaraz 36) lat mam... więc jak czytam, że potrzebują studentki z ostatniego roku studiów to się załamuję.
No i minus drugi, bardzo wielu pracodawców życzy sobie aby kandydat miał prawo jazdy....a ja nie mam icon_sad.gif


a co byś chciała robić?
Pilawianka
Jeśli Wasze kciuki działają cuda, to ja też poproszę icon_smile.gif
Właśnie wróciłam z rozmowy o pracę. Pomimo tego, że daleko, płaca marna, to uświadomiłam sobie, że bardzo mi zależy.

Myssia, nie wiem jaka jest Twoja sytuacja ale moim zdaniem chyba lepiej popracować za marne pieniądze ale się rozwijać, niż siedzieć w domu za darmo.
Maska
To i ja siÄ™ dopiszÄ™.
Szukam ale słabo mi idzie. Piszę, chodzę ale efektów brak.
Obawiam się, że wiek już nie ten.
Myssia
CYTAT(malgog @ Mon, 07 Oct 2013 - 21:33) *
Myssia ale to prawo jazdy jest jakimś problemem oprócz finansowego ?
może warto rozważyć ? nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać...

ot...dotarły ?

Najpierw ot, dotarły icon_smile.gif

No finansowy niestety. Rozważać, rozważałam, jak miałam pieniażki, ale czasu wtedy brakowało. Teraz czas jest, ale kasy nie ma icon_smile.gif
Myssia
CYTAT(młodziutka @ Tue, 08 Oct 2013 - 18:50) *
Myssia, nie wiem jaka jest Twoja sytuacja ale moim zdaniem chyba lepiej popracować za marne pieniądze ale się rozwijać, niż siedzieć w domu za darmo.

W sumie też racja, ale w pewnym wieku, po pewnych doświadczeniach, człowiek też inaczej myśli icon_smile.gif Ale rację niewątpliwie masz icon_smile.gif
A co do rozwijania, to mi się nie chce juz rozwijać zawodowo, wolałabym zarabiać i mieć spokój i stabilizację. 15 lat temu to co innego było icon_smile.gif
Myssia
CYTAT(aniakuleczka @ Tue, 08 Oct 2013 - 11:25) *
a co byś chciała robić?


Tak sie zastanawiałam nad tym. Powiem może tak. W ostatniej pracy, udało mi się zacząć od początku, tzn. "rozkręcałam" biuro budowy u nowego w kraju dewelopera. Gdyby mi się znów udało cos takiego byłam bym cholernie szczęśliwa.
Ja należę do pracowników typu biurowego, papierki, sprawdzanie, porównywanie, tabelki, rejestry itp itd to mój "żywioł" icon_smile.gif
A najgorsza trauma, kontakt z klientami, brrr....rozmowy telefoniczne....Ale nie mam problemu z zadzwoineniem, gdzieś do urzędu, żeby sie czegoś dowiedzieć. Kontakty z urzędami też mam opanowane icon_smile.gif
Nie jestem pewna siebie, to też mój problem niestety icon_sad.gif A, żeby dobrze szukać roboty, człowiek powinien być pewny siebie i znać swoja wartość....
fifafo
szukam pracy i ja - tak naprawdÄ™ to pierwszej mojej pracy bo...
pracowałam jak sekretarka 3 miesiące
miałam działalnośći i pomagałam mezowi w działalności ( ogólnie branża komputerowa - oraz bramy ogrodzenie elementy kute siłowniki )
i jestem z pierwszego zawodu krawcowÄ… ( szyje ale z koniecznosci raczej )
a ogolnie jestem mgr nauk o rodzinie po KUL
cóz jezyk angielski - to ciut tylko - musze sie podłuczyć - prosze zaproponujecie mi cos do nauki w domowych warunkach ???
co jeszcze lubie kontakt z ludzmi
dobrze czuje sie w biurze
lubie tez pomagać ( to tak szeroko pojęte)
lubie kontakt z dziecmi juz kilka razy aplikowałam na animatora zabaw dziecięcych - tu tez mam duże doswiadczenie jeżdziałm lata na kolonie jako włsnie animator zabaw
czuje ze mojim najwiekszym minusem( nie no nie wg mnie tylko wg potencjialnych pracodawców) to jednak są moje włsne dzieci - juz raz podziekowano mi na rozmowie bo mam dzieci icon_sad.gif

tyle no i praca w Kielcach była by marzeniem
Palbena
fifafo Jeżeli chodzi i naukę angielskiego to w zależności od tego, co musisz podszkolić są różne sposoby. Ja polecam:
- Oglądanie filmów albo lepiej seriali (krótkie odcinki) w wersji oryginalnej bez dubbingu. Bardzo dobrą dykcję i prosta wymowę w serialu Friends / Przyjaciele. W zależności od Twojego poziomu angielskiego, włączasz najpierw odcinek z napisami polskimi, następnie po kilku dniach z napisami angielskimi. Kiedy masz napisy polskie, staraj się ich nie czytać tylko spróbować zrozumieć bez nich. To bardzo dobre ćwiczenie zarówno na rozumienie jak i wymowę, oraz naukę słówek.
- Słuchanie piosenek angielskich ale tych starszych o ambitnych tekstach np. Sting czy Scorpions czy jeszcze wielu innych dobry ale starszych wykonawców. Dlaczego starszych? Bo teksty są normalne a nie o kretyństwach. Słuchasz piosenki kilka razy czasem pod rząd 2 - 3 razy i wsłuchujesz się w tekst. Następnie próbujesz go sama spisać po angielsku i sobie przetłumaczyć. Szukasz w słowniku słów których nie znasz - słowniki internetowe do polecania to. ling.pl i dict.pl - nie korzystaj z google translator bo robi okropne błędy. Ostatni etap, szukasz tekstu oryginalnego i się sama sprawdzasz.
- Wypisujesz sobie słówka na różne tematy na kartkach i rozwieszasz po domu - zestawy po 10 słów maks. Jak myjesz zęby to sobie powtarzasz te w łazience.
- Gramatyka - tu nie ma zmiłuj się - książką, ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia
- Mówienie - jeżeli nie masz z kim, mów sama do siebie i się nagrywaj. Słuchając filmów czy piosenek możesz podłapać wymowę. Jeżeli nie, to poszukaj w necie własnie słownika z wymową na głos (zdaje się że jeden z tych poleconych ma taka opcję). Ostatecznie do tego celu ale tylko tego, możesz użyć google translator.

To tyle co do angielskiego domowymi sposobami icon_smile.gif Ale to wszystko bez systematyczności nic nie da.

Życzę powodzenia w szukaniu pracy.



fifafo
dobra wygląda mi to bardzo nie teges icon_sad.gif z tym angielskim ale może pomału może mi sie uda icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.