To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Supermarket on - line - który ???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka AZJ
Dojrzałam wreszcie do tego, żeby sobie odpuścić cotygodniowe wyprawy do Carrefoura i przerzucić się na zakupy via net.
Chodzi mi o artykuły trwałe - mleko, soki, wodę, chemię itp Mięso, owoce, warzywa i tak kupuję w małych sklepach koło domu.

Poradźcie - który ze sklepów wybrać ? Jakie macie doświadczenia ? Chodzi mi szczególnie o wygodę zamawiania, możliwośc stworzenia sobie jakiejś puli powtarzających się towarów, żeby za każdym razem nie szukać.

Płatności - czy płaci się przelewem z góry czy przy odbiorze ? Gotówka ? Karta (ale nie ma kredytowej tylko płatniczą) ?

Jak wygląda terminowść dostaw ? Są punktualnie czy mają poślizgi ?

Podzielcie się doświadczeniem blagam.gif
dorotale
Polecam e-tesco. Płatność tylko kartą płatniczą przy odbiorze, koszt dostawy od 2,98 do chyba 5,99 w zależności od pory dostawy. Raz się zdarzył poślizg, przy czym wcześniej byłł telefon, czy przyjmę opóźnioną dostawę. Można nie przyjąć poszczególnych artykułów, rachunek jest od razu korygowany.
agarad
Ja korzystałam z leclerca i jeśli chodzi o dostawy to zawsze punktualn, ostatnie zakupy masz zapisane na pewno.

z negatywów to zdarza się że nie ma produktu który zamówiłam i wówczas dzwoni pracownik i pyta czy budyń waniliowy firmy A może zastąpić B, a cukier waniliowy ... itd.
chojnol
Kiedyś był wątek o almie
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?s=&a...t&p=8929304

Ja ten sklep chyba lubię najbardziej. płacę kartą przy odbiorze, kierowca zawsze dzwoni wcześniej i pyta czy jestem w domu czy może będę wcześniej, bo on jest w okolicy icon_wink.gif Za dostawę nie płacę (koszt uzależniony jest od ilości zakupów 37.gif )
Agnieszka AZJ
Zamówiłam w Tesco i zobaczymy. Almę mam w odwodzie - czegoś tam nie było, co chcialam, a co było w Tesco, stąd ten wybór.
Almę i Tesco mam w pobliżu, ale Tesco w realu bardzo nie lubię.
chojnol
O, to ja chętnie przeczytam jak im poszło z realizacją zamówienia icon_smile.gif
walizka
zamawiałam w Tesco, leclercu i Auchan i chyba najwięcej plusów ma u mnie Leclerc, choć ostatnio trwam przy Tesco (najniższe koszty dostawy)

W leclercu podoba mi się to, o czym już tu zostało napisane: jeśli towar jest niedostępny, dzwonią i informują o tym, ewentualnie proponują zamienniki. Można też w "uwagach" dopisać produkty, których nie ma na www, ale najprawdopobniej będą w sklepie. terminy dostaw były dość szybkie (na dziś/jutro). Raczej się nie spóźniali. Na plus dla mnie było jeszcze to, że towar pakowali w pudła od dostawców i że kierowca miał wózek, w którym wciągał te moje zgrzewki wody na 3 pięttro icon_smile.gif
Płatność (o ile dobrze pamiętam) kartą lub gotówką. Jest podląg do poprzednich zamówień i można tworzyć listę ulubionych produktów

Auchan irytował mnie własnymi kartonami (z logo marketu) i brakiem wózka dla kierowcy

Tesco na początku miało dość długie terminy dostaw. Teraz to sie poprawiło i można zamawiać z dnia na dzień. Płatność kartą przy odbiorze, albo kredytową po odebraniu zakupów. Minus największy jest taki, że zamienniki proponują sami (dowiadujesz się o tym przy odbiorze. Możesz ich nie wziąć, ale to generuje dodatkowe papierki i jest IMO ciut nieprzemyślanym rozwiązaniem. I strasznie marnują torby. Potrafią do jednej reklamówki włożyć 2 produkty. Masakra icon_sad.gif

hmmm.... chyba wrócę do Leclerca icon_smile.gif
pirania
Ja zamawialam w Tesco, Frisco.pl i Leclercu i tego ostatniego lubie najbardziej. Sa punktualni, dzwona robiac zakupy i naprawde dobrze mozna z nimi zagadac, domowic cos o czym zapomnielismy robiac zakupy, jest lista ulubionych prodoktow, plus listy z poprzednich zamowien i mozna hurtowo wrzucac do koszyka.
e_Ena
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 21 Feb 2013 - 14:45) *
Poradźcie - który ze sklepów wybrać ? Jakie macie doświadczenia ? Chodzi mi szczególnie o wygodę zamawiania, możliwośc stworzenia sobie jakiejś puli powtarzających się towarów, żeby za każdym razem nie szukać.

Płatności - czy płaci się przelewem z góry czy przy odbiorze ? Gotówka ? Karta (ale nie ma kredytowej tylko płatniczą) ?

Jak wygląda terminowść dostaw ? Są punktualnie czy mają poślizgi ?

Zamawiam często w almie
- listy zakupowe możesz sobie tworzyć do woli i w różnych wariantach, ja mam np. jedną "świąteczną" na której mam zabrane grubsze i bardziej nietypowe zakupy, "codzienną" czyli to co najczęściej zamawiam i jeszcze jakąś jedną z chemią i innymi różnościami, możesz też przeglądac swoje poprzednie zamówienia,
- płatność do wyboru kartą (zwykłą bankomatową icon_wink.gif, lub kredytową ), gotówką a nawet przelewem (ale tej ostatniej opcji nigdy nie wypróbowałam, nie wiem jak w praktyce to wygląda, pewnie z góry trzebaby zrobić)
- nie zdarzyło się nigdy żeby kierowca się spóźnił, zamawiając wybierasz czas dostawy w widełkach dwóch godzin, czyli np. dostawa od 18-20, lub 10-12.
- jak nie ma zamówionego przeze mnie produktu, zawsze dzwonią z pytaniem czy dać inny czy wykreślić z zamówienia (jak się nie dodzwonią z jakiegos powodu, wykreślają),
- koszt dostawy uzależniony od wysokości zamówienia, w obrębie Krakowa już od 50 zł jest chyba za darmo (czy od 100 icon_confused.gif -nie pamiętam) , do mnie na wieś za darmo przywożą jeżeli rachunek wypadnie na conajmniej 150 zł.,
- obsługa miła, kierowca wnosi wszystko do domu (też ma wózeczek icon_wink.gif)
- na stronie można poczytać opinie innych kupujących na temat danego produktu,
Ja też zamawiam głównie rzeczy trwałe i ciężkie: wodę mineralną, mleko w kartonie, makarony, mrożonki itp., z warzyw mało, zwykle kapustę bo nigdy mi się jej nie chce dźwigać. Nie zdarzyło mi się, żebym się zawiodła na jakość towaru (ale wędlin, mięsa itp. raczej nie zamawiam).
A_KA
Dziewczyny, a powiedzcie mi jak jest z cenami artykułów? Czy to są dokładnie te ceny, które zobaczyłabym na półce w sklepie?
Agnieszka AZJ
Przywieźli punktualnie, a nawet trochę przed czasem icon_wink.gif Jedną rzecz mi zamienili na inną, ale do przyjęcia - zamiasr "Ludwika" cytrynowego był o zapachu cytrusów. Zapłaciłam kartą - wszystko raem zajęło mi 10 minut.
Teraz widzę, że po zalogowaniu mam u nich podstronę z rzeczami, które już zamawiałam, więc nastepnym razem będzie prościej.

Na razie zostanÄ™ przy Tesco icon_wink.gif

A_KA, nie wiem, jak z cenami - nie bywam w Tesco w realu, ale nie sądzę, żeby jakoś odbiegały od tych sklepowych.

A - jedyny minus to duża ilośc foliowych torebek, w które to było zapakowane.
Pogoda
Kurczę, pierwsze słyszę, żeby w Tesco można było zamawiać przez internet! Muszę sprawdzić, czy przypadkiem u nas też nie mają takiej usługi...

Korzystam za to regularnie (czyli około raz w miesiącu) z zakupów w Almie, natomiast idealnie byłoby gdyby taką usługę wprowadził Lidl icon_wink.gif
Madziulek
Korzystam z Tesco i Almy - nie mam zadnych zastrzezen - czasami jakis produkt wymieniony jest na inny, podobny - np chusteczki dla dziecka zamawialam 3pack 72 sztuki - nie mieli, przyjechaly 60 sztuk. Jesli bym sie na zamiane nie zgodzila - bez problemu jest to odliczane od rachunku. Place karta u dostawcy.
A_KA
CYTAT(e_Ena @ Fri, 22 Feb 2013 - 06:51) *
Zamawiam często w almie
- koszt dostawy uzależniony od wysokości zamówienia, w obrębie Krakowa już od 50 zł jest chyba za darmo (czy od 100 icon_confused.gif -nie pamiętam) , do mnie na wieś za darmo przywożą jeżeli rachunek wypadnie na conajmniej 150 zł.,


Właśnie próbnie próbowałam złożyć u nich zamówienie. Zakupy do mnie dowiozą za darmo dopiero od 200 zł. Szkoda trochę, że nie ma informacji wcześniej o tym (przynajmniej ja ją znalazłam dopiero po złożeniu zamówienia).
Pogoda
No niestety - moje Tesco nie dowozi icon_sad.gif. Ale za to w Almie mam gratis transport od 50 zł. A mieszkam 8 km od centrum, więc wydawało mi się, ze peryferia icon_wink.gif.
e_Ena
CYTAT(A_KA @ Fri, 01 Mar 2013 - 13:32) *
Właśnie próbnie próbowałam złożyć u nich zamówienie. Zakupy do mnie dowiozą za darmo dopiero od 200 zł. Szkoda trochę, że nie ma informacji wcześniej o tym (przynajmniej ja ją znalazłam dopiero po złożeniu zamówienia).

icon_eek.gif
To mnie zdziwiłaś, nie mieszkam daleko od Krakowa, ale jednak poza i za darmo są od 150 zł, wydawało mi się że w stolicy to będzie dużo mniej...
A informacja o tym od jakiej kwoty i w jakim terminie możesz jak najbardziej sprawdzić przed złożeniem zamówienia, coś musiałaś niedopatrzyć (najpierw trzeba wpisać kod, potem kliknąć na terminy, a potem możesz zamówienie kompletować)
Pogoda, do mnie tesko też nie dowozi, ale optymistycznie brzmi "że oferta ezakupy jeszcze nie jest dostępna w twojej okolicy i że systematycznie poszerzają zakres..." myślę że to kwestia czasu icon_smile.gif
Kocisława zwana Warkotem
I pomyśleć,że mieszkam w mieście wojewódzkim w którym żaden market takiej usługi nie oferuje(no chyba że się mylę) 37.gif
Marianna32
Ha, bo najlepiej jets mieszkać w Warszawie i pod WarszawÄ…, ja systematycznie kupujÄ™ np. jedzenie i chemiÄ™ dla Maluszka na frisco.pl – póki co jestem bardzo zadowolona! No i super sÄ… peomocje na pampersy a czasami kupony rabatowe do nich. A co do innych miast to kurier też może dowieźć. Polecam sprawdzić i policzyć, jeÅ›li jeszcze nie zecydowaÅ‚yÅ›cie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.